Pc Oyunculuğu üzerine..
1 1

Bu konuda 131 mesaj var

Ya gelse ne olur, Türkiye'de çalışıyor mu bu PSNow ondan haber verin, miyamide villam yok benim.

Neyse ki bende PS4 olduğunu da farkettim bi an.:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xbox controller için yeni adaptor çıkarmış MS . Bunun boyutu daha küçük.

https://www.pcmag.com/news/355344/microsoft-unveils-tiny-new-xbox-wireless-adapter-for-windows

Gerek var mı bilmiyorum, Ben usb BT adapter ile kullanıyorum, bir sorun yaşamadım. Sanırım birden fazla kontrolcu bağlanacaksa BT ile sorun çıkıyormuş.

Crash Bandicoot 'un Xbox One için çıkarılabileceği söyleniyor, bu durumda pc sürümü de olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dandirik bir algılayıcı için 25$ istiyorlar yuh yani. Birde ufaltılmış falan tamamda hala büyük, Logitech'in nano algılayıcılarını falan hiç görmemiş mi bunlar ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam, origin, gog vs kütüphaneleri tek arayüzde birleştiren şöyel bir uygulama varmış.

http://playnite.link/

3dmark 'ın yeni benchmark testi

https://www.anandtech.com/show/11895/a-first-look-at-futuremarks-time-spy-extreme-dx12-benchmark-in-4k

En güvenilir benchmark uygulamaları hangileri? 

Cinebench çok fazla sentetik gibi görünüyor mesela. Onun sonuçları ancak sucunu yükünde geçerli olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, ResetButton said:

En güvenilir benchmark uygulamaları hangileri? 

Cinebench çok fazla sentetik gibi görünüyor mesela. Onun sonuçları ancak sucunu yükünde geçerli olabilir.

Hepsi güvenilir aslında ama farklılıkları var. En iyisi yine kendi kullanım senaryolarınıza uygun yazılım yada test araçlarının sonuçlarına bakmak.

Cinebench aslında en iyi işlemci test araçlarından biri fakat sadece multi değil single thread sonuçlarını da karşılaştırmanız gerekiyor. Ayrıca Cinebench sadece işlemci gücünü gösteriyor. Bellek hızı gibi şeyler Cinebench skorunu etkilemiyor.(Ryzen'daki bellek hızı olayı başka)

PCmark en komplike benchmark araçlarından biri ve bir sürü farklı kullanım senaryolarını simule ederek puanlama yapabiliyor fakat o da bilgisayarın bütün bileşenlerini hep birlikte ölçtüğünden dolayı sonuçlarını iyi değerlendirmek gerekiyor. PCmark'ın genel puanına bakıp çalıştırıldığı sistemdeki işlemci gücü hakkında fikir elde etmek mümkün değil. Çünkü o genel puanın içinde harddisk ram ekran kartı gibi bileşenlerin etkileri de var.

Bir de farklı komut setleri meselesi var. AVX kullanan test yazılımları ayrı bir kategoride değerlendirilmeleri gerekiyor.

Lafın kısası

1- Cinebench iyidir.

2- Donanımı genelde hangi iş için kullanacaksanız o türdeki yazılımların sonuçlarına bakın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pc oyunculuğu karlılık açısından iyi . Tek başına tüm konsolların toplamından fazla pc oyunu satışı yapılmış.

Ancak ekran kartlarıdnaki fiyat yükselişinden sonra yeni konsollara göre bile maliyet dezavantajı büyük herhalde?

PC games sales in 2017 are almost as big as all console sales combined

http://www.dsogaming.com/news/pc-games-sales-in-2017-are-almost-as-big-all-console-sales-combined/

714x-1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pc'nin esnekliği, oyun çeşitliliği, fiyatları ve konsollardaki gibi online oynamak için herhangi bir ücret ödemek gerekmemesi vs. gibi faktörler yüzünden şu an konsollara karşı hakettiği yerde. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

paranın büyük kısmının browser oyunlarından gelmemiş olması da önemli. Oyun için satılan kartlar, modifikasyonların boyutunun ne olduğu görünmüyor.  Ancak önemli olan PC oyunculuğu tahmin edeceğimizden iyi durumda. Beklemediğim bir sonuç , çünkü hem pc maliyeti arttı hem de yeni çıkan konsolların donanımı gelişti.

Garifkte ingilteredeki satışlar çok düşük görünüğyor, kaynakta sorun var? yoksa pc oyunculuğunu Asyalı oyuncular mı yaşatıyor.

Microsoft da geliştirmeye devam ediyor. Mesela Quite Hours gayet güzel bir özellik. Oyun oynarken çıkan diğer uygulamaların uyarılarından kurtulıuyoruz.

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/01/11/announcing-windows-10-insider-preview-build-17074-pc/

Yeni eklenen Windows sonic for headphones da çok önemli gelişme. Oyuna bir puan daha ekliyor.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft , EA ve Valve 'ı alabileceği yönünde haberler var. EA'ı bimem ama Valve 'ı alırsa etkisi ciddi olur pc oyunculuğuna. Pc oyunculuğunu yaşamasında Valve 'in büyük etksii var.

Microsoft is reportedly considering buying EA, PUBG Corp and Valve

https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3025595/microsoft-considering-buying-valve-ea-and-pubg-corp

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey para değil, Steam Gabe'in çocuğu gibi ve Microsoft dünyayı verse gene de kolay kolay satacağını düşünmüyorum. Hacı al 3 milyar dolar, şunu X-Box'a entegre edek ne dersine he diyebilir belki o kadar. Haberi buradan duydum, güzel işlemiş Murat Sönmez :

Executioner tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft da EA gibi, bir şeyleri satın alıp sonra batırıp kapatmayı seven şirketlerden. Alacaksa EA'i satın alsın, batsa da olur EA. PUBG ve türevleri de bitse fena olmaz, (şahsen lüzumsuzluğun dibi olduğunu düşünüyorum) ama Steam'e dokunmasınlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hakikaten bir iki başlıkta pubg'ye bok muamelesi yapıldığını görüyorum ki ben de bunu komik buluyorum. Sonuçlar ortada. Size hitap etmeyebilir ama lüzumsuzluk abidesi falan demek pek gerçeği yansıtmıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İfadenin şahsi fikirden ibaret olduğu gerçeğini (parantez içinde ve dışında olmak üzere iki kez belirtmiş olmama rağmen) inatla göz ardı ediyorsunuz ama neyse, uzatmayayım. Seven sever, sevmeyen sevmez.

Konuya dönersek, MS'in Steam'i satın almak yerine Windows'taki Store ile Steam'i birlikte çalıştırma olasılığı bana daha mantıklı geliyor.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pc oyunculugu dunyada dirilsede Turkiye'de oluyor bence..

Sebebi ise fiyatlar..

Taa ne zaman 1750 tl ye aldigim 1070 in ikinci el fiyati 3000 tl olmus.. Su an hala kullandigim 180 tl ye aldigim 8 gb ram su anda olmus 500, islemciyi 550 ye almistim simdi duzgun bir islemci alsan 1500 en az..

Ben bu sartlarda bu saatten sonra 10000 tl veripte pc falan toplamam giderim 1000 tl ye alirim ps4 oynarim sahsen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC fiyatlarında acayip bir artış var dediğin gibi, değer kaybedeceğine değer kazanıyor parçalar. :lol:

Ekran kartlarını bu konu dışında bırakıyorum yalnız hdd olsun, ram olsun, işlemci ve anakart olsun yukarı doğru bir ivme kazanmış gidiyorlar.

Onur tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle ekran kartlarında çok büyük fiyat farkları oldu son zamanlarda. Piyasada kart da bulunmuyor işin kötüsü. GTX 1060 arıyorum örneğin, kart tek tük var ama 2 ay öncekinden 400-500 lira daha yüksek fiyata bulunuyor (6 GB olanlar özellikle). Coin camiası kartlara mı saldırdı yoksa hakikaten tedarik sorunu mu var emin değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coin camiası kartlara saldırdığı için tedarik sorunu var ve fiyatlar da yüksek haliyle. Bu duruma artık bir çözüm bulması lazım üreticilerin. Çünkü olaya sırf ekran kartı olarak bakmamak lazım. Şuan heleki oyuncu tarafında pc toplamaya kalkan kullanıcı ekran kartı bulamayınca diğer bileşenleri alsa ne olacak. Bu durum dolaylı olarak anakart, işlemci ram, monitör vs satışını mutlaka etkiler. O yüzden uzun dönemde üreticilerin işine gelen bir olay da değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok