Ios 10
0

Bu konuda 19 mesaj var

iOS 7'di galiba, takvim uygulamalarini, uyarilari falan corba etmisti kurdugumda. Buyuk update'ler korkutuyor o zamandan beri, randevular, onemli tarihler falan karisirsa ben de karisiyorum. O zamandan beri problem olmadi ama ilk "kurayim mi abi" dediginde bir sure bekletiyorum.

Uyari icin tesekkurler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncelleme çıktığı anda kurmak çoğu zaman yaptığım birşey değil, genel olarak da hatalar birkaç saatte çıktığı için beklemek iyi oluyor. Wi-fi noktalarına uzak olduğum için hiçbir şeyi güncellemedim henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önceden yukarıdan çekince gelen o gün içinde olacakların falan olduğu bir menü vardı. Onu kapalı ekranda sola kaydırmışlar ve oldukça detaylandırmışlar, anlaşılır olmuş. Şimdilik bunu beğendim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lock screen fena olmamış ama bir kez home tuşana basmak yerine iki kez basmak gerekiyor.

Şu aşağıdan çıkan menuyü sevmedim bu sefer. Ses ayarlamak için iki kez kaydırmak gerekiyor. 

widget desteği gelişmiş. 

imessege uygulamasında ciddi yenilikler olduğu söyleniyor ama kullanan var mı bunu? Herkes whatsapp da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 5s kullanıyorum, cihazı yavaşlayacağını düşündüğüm icin yüklemeyi düşünmüyorum. Esimde 6s var ona yükleyeceğim.

5s icin deneyimi olan varsa aktarabilir mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evdeki iPhone ve iPad'lerin hepsine iOS 10 yükledim ki telefonumda betasını zaten 3 aydır kullanıyordum. Hiçbir problem veya yavaşlama yok. Telefonlar iPhone 6 ve 6 Plus. Tabletler de iPad Mini 2 ve 9.7 Pro. Emektar iPad 2'me maalesef gelmedi  :lol:

Açılışta home tuşuna iki kere basmayı sevmediyseniz ayarlar-genel-erişilebilirlik altında ana ekran tuşu ayarı altında dokunarak açma seçeneği var, istenirse o seçilerek eski usul açabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iOS 10 üzerinde, depo alanımın kendiliğinden dolması gibi lanet bir bug oluştu dünden beri. Boş alan "Sıfır KB" görünüyor, bir şeyler silersem açılıyor, biraz sonra yine doluyor. iTunes üzerinden baktığımda bu alan "Diğer" olarak görünüyor, herhangi bir uygulamanın şişmesi gibi değil, silip kurtulamıyorum. Apple sağolsun, açıkları kapattığı ve 10 'da jailbreak olmadığı için müdahale de edemiyorum. Üstelik yeni sürümlerde boş alan kalmaması durumunu eskiye göre çok başarısız şekilde idare ediyor iOS, Mail alamıyorsunuz, bazı uygulamalar çöküp açılmıyor, Kamera 'ya görüntü bile gelmiyor vs. 

Bakalım, jailbreak olmadan bu aletler tıraş bıçağından hallice geliştirmeye/kurcalamaya açık olduklarından sanırım reset/restore yapacağım son çare.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evdeki iPhone'ları güncellemedim, biraz daha beklemeyi tercih edeceğim. iPad Mini Retina'yı güncelledim, herhangi bir problem görmedim ama zaten sadece 2 tane oyun ve gazete okumak için kullandığım oldukça pasif bir cihaz olduğu için sorun varsa bile gözümden kaçmış olabilir. Telefonlarda yaşanabilecek bir soruna tahammülüm olmayacağından bekletiyorum onları, sanırım 10.1'e kadar yolu var.  :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@AranelSurion hocam iOS 10 ile alakalı bir sorun olmayabilir o. Benim iOS 9 da iken bir kere ona benzer bir olay başıma geldi iPhone 6+ ile.6-7gb boş yer varken bir anda 200 mb'lara falan düşmüştü boş yer ve dediğiniz gibi diğer sekmesi çok yüksek bir boyut olarak görünüyordu. Bu durumdan temiz factory reset ile kurtuldum. Tekrardan icloud backup'ımı yükledim sonrasında ve o boş alan geri geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu taa ilk iostan beri var olan bi sıkıntı.. Geçici dosyaları manuel olarak silemiyoruz ve bunlar cache olarak depolana depolana alanı bitiriyorlar... 

Tee eskiden Windows Vistada falan olabilir çok benzer birşey başıma gelmişti: System shadow backuplar alıyordu ve gün geçtikçe artıyordu kapladıkları yer ve gün geldi 3-5gb yerim oldugunu söylemeye başladı pc ki hiçbirşey yok diskte, biliyorum ki bu shadow copyler yiyor alanımı ama göremiyorum tabi onları ve bir sorun mu oldu ne hem silemiyorum hem de system restore u kapattığımda bile diskte yer açılmıyor.. Ben de ta dos zamanından bildiğim bir komutla diskte istediğin boyutta bi dosya yaratarak boş alanı geri almıştım... İşte apple storeda da eskiden birebir bu işi yapan bir uygulama vardı ama artık satılmıyor sanırım... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cache yapılan dosyalardan olduğunu sanmıyorum bunun, çünkü hiçbir şey çalışmasa/yapılmasa dahi, alan açıldığı an dolmaya başlıyor, cachenin bir mantığı olur. Şimdi de var PhoneClean vs. birkaç PC üzerinden çalışan uygulama, cache 'i temizlemekte başarılı olabilir belki (bende 60MB dosya buldu) ancak bu sorunu çözmeye yaramadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok