CPU savaşları
3 3

Bu konuda 1.204 mesaj var

On 4/25/2023 at 9:59 PM, epi said:

Ovduk islemciyi, ben de o yuzden paylasiyorum, AMD'ye .ok atmak icin degil.

:kayik:

On 4/26/2023 at 3:57 AM, wazzap said:

@epiyazdık ya arkadaşım yukarıya. okusanıza bi... allah allah!1111 :mad:

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, wazzap said:

asus böyle yapmazdı ya... 

Gökhan sırf sen dedin diye normalde asla almayacağım MSI anakartı aldım. hayatımda bu kadar stabil bir sistemim olmamıştı. 1 kez bile sorun yaşamadım (derim ve yanarmış)

yalnız steve'in fuck you and fuck your board demesine bittim, evin bir ferdi gibi oldu bu piçoz da :lol:

rammstein and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En son yaşadığım P8P67-Deluxe faciasından sonra evime kendi paramla ASUS marka birşey sokmama kararı almıştım. Evimde son kalan ASUSların hiç birine para vermedim hepsi dışarıdan geldi kendi ayakları ile işleri bitince de gidecekler. Gigabyte alırım MSI alırım Asrock alırım ama Asus ııh. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel x86s ile artık 16bit ve 32 bit startup modlarını kaldırmayı amaçlıyormuş. Güzel gelişme. Ne gerek var 16 bit ve 32 bit boot modlarına kes gitsin. Runtimeda bunlar çalışıyor bir şekilde zaten. En kötü 32bit ve altı modlar için artık OS seviyesinde hypervisorlar gelir ki zaten 16bit ve 32 bit uygulamalarda performans kaybı yaşayan 64 bit işlemci olacağını sanmam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TEmennim küçükten gelen bir işlemci firması loongson yada zhaoxin intikam babında tüm amerikalıları batıtır, işlemci fiyatlarını 5 rakamlıya çıkarır, çin işkencesi neymiş, doğunun intikamı neymiş bir güzel tecrübe ederiz, ederleri etmeliler. Jen hsung byyyyy

icbcwai tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elmaya yazacaktım vazgeçtim. M2 Ultra ile Mac Pro çıktı expansion slotlarıyla. Ama apple bir fırsatı kaçırdı. M2 Ultra Extreme modeli diye çıkartıp L4 cache ayağına 1TB bellek eklenmesini sağlayabilirlerdi ama 192gb ram ile sınırlamışlar. Neyse ilk ARM desktop workstation makina gelmiş oldu. Gerisi için hayırlı olsun derim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5600X3D 7 Temmuz'da Microcenter'a özel olarak satışa çıkacakmış. 229 amerikan dolares.

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-5-5600x3d-to-launch-july-7th-for-dollar229-at-micro-center-only

Micro Center will also sell a $329 bundle with the six-core 12-thread Ryzen 5 56003XD, an ASUS B550-Plus TUF motherboard, and 16GB of G.Skill Ripjaws V DDR4 memory.

ya ben lan neyse bir şey demiyorum

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Micro Centers kartim var.

Taksitle alip yollayabilirim.

Iyi bir secim mi... Ustune $10 koyup kar edeceksem o $10 icin iyi der miyim?

Demem.

I,neler birbirine girmek uzere. Fiyat kavgasi yaparlar diye umuyorum. O olsun, daha iyi uretim teknolojisiyle daha iyisini yapip icine de is gorecek GPU gomsunler. Siparis verin, getirtelim.

Yok eger "ne diyorsun la mal, fiyatlar ucmak uzere" derseniz (ki mumkun... dunya delirdi) hemen alir yollariz.

Bana kimsenin guveni olmasi gerekmiyor. Pilot getiriyor. \

Ben Don Kisot olarak "ucuyorum durmadan, ben pilot muyum" kivaminda gezdigim icin degil. Alinan bende durup uygun zamanda pilot adminimiz Tr'e getirebildigi icin.

Ben hala HP ve Intel gibi Turkiye'de global garantiyi ske ske vermek zorunda olan sirketler uzerinden gidelim derim, o ayri,

https://www.cursedhardware.com/topic/5234-pc-master-race-kahir-defteri/?page=3#comment-143456

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Almanya'da AM4 socket işlemciler bile Intel'in satış rakamlarını ikiye katlamış.

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1703093815983149340

Spoiler

CPU Retail Sales Week 37 2023 (mf)

Sales:

AMD: 4210 units sold, 83.04% (+2.7%), ASP: 277 (+9)

Intel: 860, 16.96%, ASP: 351 (+2)

Revenue:

AMD revenue: 1167844, 79.46%

Intel: 301917, 20.54%

By socket:

AM4: 2360

AM5: 1850

1700: 820

1200: 40

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyada PC kullanıcılarının hepsinin oyun oynamadığını veya steam kullanmadığını biliyorsun değil mi? :)

Steam surveyleri sadece oyuncular ile ilgili kısmı gösteriyor.

edit: Ayrıca dünyada en çok satılan işlemci zaten Intel. Server işlemcileri çok çok iyi olmasına rağmen AMD, hala Intel'e yaklaşamadı bile bu konuda.

https://www.tomshardware.com/news/amd-will-hold-20-of-server-cpu-market-in-2023-analysts-say

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok