Kablonet üzerine
1 1

Bu konuda 158 mesaj var

ben 15-16 senedir kullaniyorum

akn gecince 3 e dusuyo da umrumda degil

sonucta ben eskiden 129kb ile yapiyordum downloadimi sonra seneler 512 ve gecen 1.5 seneye kadar 1mbit kullandim

yetmiyo etmiyo diyen abi ne olucak zati 300kb/sn insin ne olucak

şilla dizi basitigin gibi bitmek zorunda degil ya queue korsun 32 saat fazla acik kalir en fazla yemek yerken falan olur biter

yuksek adkn ve yuksek hizda fiyatlar cok yukseliyor

bu kadar cok kullaniyorsaniz sinirsiz alin

benim 1.5sene onceye kadar hatim kjagit ustunde 1mbit di ama 5 mbit sinirsiz aliyordum 100gb civari indiyordum 2-3 sene sonunda uyanip kapatinca gectim bu yeni kotali mal sisteme

ama ozan hizdan feraget edip sinirsiz alsana bu durumda manasi kalmiyo

10 mbit sinirsiz internet 99 lira

senin aldigin hizmetin orginal fiyatindan 10 lira uksek tahatus vermek internet yada sistemden indirim alma imkani oldugu icin

genel cervede dusun benim kampanyam bu fark cok olyo deme

simdi 99 lira siniriz ama 10bit derken

kota falan olmadigi icin daha ortalama bir perfomans alirsin

dahasi 50mbit den 3 e dusunce attan inip kagniya binmis oluyorsun

daha cok batiyo ve de istemesen bile kotayi da daha cabuk somuruyorsun

10mbit siniriz olunca makul bi hiz zaman zaman sorun cikartacak ama 2..3 hizin dusmecegi icin sorun da yasamayacaksin

20 nin fiyati 199 oldugunu icin sinirsizda fazla manasiz kalir onu ancak ilerde daha sorun yasarsan hizdan feraget ediyim biraz ama kota hesabi ile bogusmiyim falan raddesine gelince dusunursunuz

ah ah 1 mbit 29 lira mi ne idi das gibi 3-5 sene 5 mbit hizmet aldim sinirsiz

bende 250 akn cok .onu asanlar icin fiyat falan sunulmasi dogal

ama 25 gb limit koyan kafalari oymak lazim

devletin miniumum 75 gb falan yapiyomasi lazim fiyatlarinda duzelerek ustelik

ek su anki var olan kampanyada misal

burdaki ilk bold fiyatlar normal teledunya.ikincisi ust paketli

ozana ozel degil 250gb kota yetmiyo diyen dusunsun evde devamli kullanim varsa 2. hafta kota duvarina vuruluyorsa

yok evde kullanan cok diyen varsa 20 dusunsun fiyati aci olsada 20 lira su pakete verdim o kadatmedi 10 lirada buna verdim derken yolu yariliyo

10 Mbps’ye kadar Sınırsız 114,98 22,99 91,99 122,98 25,99 96,99

20 Mbps’ye kadar Sınırsız 214,98 22,99 191,99 222,98 25,99196,99

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda hataliyim yeni farketim bende normal modem var bunlarin siniri sanirim 25 mbit.

sizde fiber falan var sanirim modemler ayni degil sanirim

dolasiyle boyle okuz paralar odedikten sonra tabii ki 100mibt hizda 500 gb akn li hizmet almak sizin icin daha makul

ben aha siradan durumlar icin

10mbit sinirsizdan yanayim indirim kampyanda zirt pirt den 92 lira falan gibi bisiler duser heralde

telekom arsizi 3-5 sene once 2mbit e istiyordu sanki bu paralari

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün bir bağlantı sorunu oldu . arıza kaydı bıraktıktan sonra servis hemen geldi, arıza kaydı bıraktıktan yarım saat sonra sorun çözülmüştü.  servisleri iyi. Daha önce de ne zaman çağırsam hep hızlı müdahale ettiler.

@@Ozan Başeski , hocam işin geldiği nokta kota sevip sevmemeniz . Benim takip etmeyi sevmediğimden hep sınırsız alıyorum, ama 10mbit de bugünün stnadartlarında düşük bir hız. Ordan kaybediyorum. Diğer bağlantı hızları da söylediğiniz gibi alınmasın diye hazırlanmış. 

Download için ayrı cihaz ayırıp bütün downloadları geceye kaydırabiliyorsanız belki AKN li tarifeler idare edebilir. ama netflix , youtube gibi servislerle bu mümkün değil. 

20mbit sınırsızın fiyatı mantıklı geiyorsa o bir orta nokta olabilir.  

Bildiğim kadarı ile diğer ISP lerde buna alternatfi daha iyi sınırsız bir tarife yok. ISP ler sınırsız kullanıcısı istemiyor.

20mbit sınırsızın fiyatı mantıklı geiyorsa o bir orta nokta olabilir.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DH'de ARRIS SURFboard SBG6580 'ı yurtdışında alıp sorunsuz kullananlar var. Bu modelin uyum sorunu olmadığını biliyoruz yani. 

https://www.amazon.com/ARRIS-SURFboard-SBG6580-DOCSIS-Router/dp/B0040IUI46

Alternatif markaları araştırıyorum ama kablonet hiç bilgi vermemiş sitelerinde.

Cisco modemlerde de sorun çıkmadığını söyleyenler var.

https://www.amazon.com/Cisco-DPC3008-Comcast-Version-DOCSIS/dp/B007OAHDTU

https://www.amazon.com/Cisco-DPC3010-DOCSIS-Cable-Modem/dp/B00723KZTY

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç ay sonra analog tv yayını kapatılacakmış. 

Bu durumda istersek tv yayını olmadan sadece internet hizmeti alabilecek miyiz ? 

Abuk subuk kanal dolu, kapatayım gitsin zorunlu olmayacaksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç ay sonra analog tv yayını kapatılacakmış. 

Bu durumda istersek tv yayını olmadan sadece internet hizmeti alabilecek miyiz ? 

Abuk subuk kanal dolu, kapatayım gitsin zorunlu olmayacaksa.

O "analog tv" yayını sayesinde faturalara 10 TL ekliyorlar. Eğer kapatırlarsa bu parayı kaybederler. Nasıl olacak bilmiyorum ama tüketici lehine olmayacağı kesin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonun guzelligi ariza kaydi biraktiginiz gun gelmek zorundalar, oyle ttnet deki gibi belli olmaz ne zaman gelecegimiz rezilligi yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

15-16 sene once eve kabloyu 3 bolduk gibi bisi daha dogurusu 1+(1+1)

tvinin birine 1.5 sene once babammin ana kanali fener tvsii kablodan cikaip teledunyaya gectikleri vede benim internetten de lazimdi

ancak ikinci salondaki tvi hala kullaniyo bizimkileri biri mac izlerken digeri iceri gidip dizi falan bakiyo ginbi

o eski tve teledunya koymam dahasi koyucam diye ikinci bi abonolik odemem

analogun kapatilmasinin boyle sorunu var

bi cok evde salonda ve oturma odasina iki kablo tv ile tv beslieniyordu

simdi oyle 2-3 cocuk internetin yanina kendi odasina da tv koyabiliyo falan olmayacak

her tv icin ayri para alicak

evde 2 tv mi var 2 teledunya 2 abonelik gomucek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

KAblotv desteğe email atmıştım modem uyumluluğu ile ilgili. Şöyle cevap geldi.

"Mevcut şebeke yapılanmamızda Docsis 3.0 standartlarında cable modem olmalıdır. Standart hızlar için 8 Downstream 2 Upstream kanalı olması yeterli olacaktır. EuroDocsis modemler mevcut sistem yapılanmasında çalışmamaktadır. "

Anlaşılan marka pek fark etmiyor. 

Kablotv 'de kanallar uçmuş. RTL 'i çıkarmışlar sanırım? Neye göre çıkarıyor bu adamlar? ben seviyordum o kanalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonetten modem uyumluluğuı ile ilgili bir bilgi daha geldi.

"DOCSIS 2.0, 3.0 standartında Annex B (6 Mhz) çalışan bir modeme sahip olunmalıdır."

Anlaşılan marka model pek önemli değil. 

Şunu alsak çalışacak demek ki. Bir iki satıcıya

email attım. Firmware update leri kendiniz yapabilrisniz dediler. Adaptör sorunu olur, eski modemin güç adaptörü uyuyor sanırım.

https://www.amazon.com/gp/product/B01CVOLKKQ/ref=ox_sc_sfl_title_17?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

KAblotv desteğe email atmıştım modem uyumluluğu ile ilgili. Şöyle cevap geldi.

"Mevcut şebeke yapılanmamızda Docsis 3.0 standartlarında cable modem olmalıdır. Standart hızlar için 8 Downstream 2 Upstream kanalı olması yeterli olacaktır. EuroDocsis modemler mevcut sistem yapılanmasında çalışmamaktadır. "

Anlaşılan marka pek fark etmiyor. 

Kablotv 'de kanallar uçmuş. RTL 'i çıkarmışlar sanırım? Neye göre çıkarıyor bu adamlar? ben seviyordum o kanalı.

bi kac degisik yerde yazdik

kablo tv analog yayin kapatiliyo bu sene

kac senedir kanal cikartilip duruluyo teledunyaya yonlendirmek icin

fener tvisi cikiartilinca 1.7 sene once teledunyaya gecmistim babam icin

bu sene yaza kalmadan kablo tv toptan kalkican sanirim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada İstanbul Beşiktaş'dayım, yaklaşık 2 gündür Internet yok, cep telefonu kotasını sömürüyorum. Arıza kaydı bırakmaya çalışınca 'genel arıza var, en kısa sürede çözülecektir' diyor, kapatıyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada İstanbul Beşiktaş'dayım, yaklaşık 2 gündür Internet yok, cep telefonu kotasını sömürüyorum. Arıza kaydı bırakmaya çalışınca 'genel arıza var, en kısa sürede çözülecektir' diyor, kapatıyor :)

Turksat Online'dan da şikayet açın. 2 gündür Internet sağlamıyorsunuz, Kablonet kullanan diğer arkadaşlarım sorunsuz kullanabiliyorlar. Bu günler için para alınmamasını yada ek ücretsiz servis hediyesi verilmesini talep ediyorum demekte fayda var. Ben o şekilde iki aylık gece paketi aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MaedHrOS altayapı destekliyor mu ki? Şu anda 16 kanal desteği bile yok olarak anladım ben.

yakın zamana kadar altyapı 16 kanalı da desteklemiyordu ama son çıkan infinity 401 modem 16 kanal bağlanıyor ayrıca modemin 24 kanal desteği var. 

bir zaman içinde 24 kanala geçiş yapılabilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda bağlantılar 8/2 olarak kuruluyormuş. Bana gelen email de de bu standartta alsanız yeter diye yazmışlar.

Yalnız netmaster'ın yeni modeli 24/8 bağlantı kurabiliyor. Bunu sattıklarına göre yakında destek verebilirler diye dorumlarnıyor.

amazon'dan denk getirdiğim birini alacağım. Asında netmaster satılıyor sitesinde. ,en çok destek ona verilir ama dandik birşeye de benziyor ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bağlantı 8/2 olarak kuruluyor. Şimdilik :icon_think: yeterli.

Netmaster'ın CBW-383ZN ve tahminimce yeni çıkan modemi (anten kuvvetlendirilmiş, 5ghz gelmiş bla bla) diğerlerine göre wifi problemini çözmüş modemler ama yine de yoğun yük altında modem aşırı derecede ısınıyor ve saçmalamaya başlıyor. Kaç istemci bağlı olacağını göz önünde bulundurarak router vs. de alabilirsiniz. En son Tp-Link'te birşeyler getirmeye başladı ama hatırladığım kadarıyla onların da bağlantısı 8/4 olarak geçiyor yani yeni model değiller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kablonet çalıştığı zamanlarda güzel de sorun yaşadığınız zaman çok çektiriyor.

Eski evimde berbat çalışan ADSL'den sonra mecburen kablonet'e geçmiştim. O da sorunluydu, 2 kere modem değiştirttiler, düzelmedi. Ben de alternatif olmadığı için oraya buraya şikayetle 2-3 ayda düzelttirmiştim. Sonunda mahalledeki router değişmişti, ondan sonra birkaç sene sorunsuzca kullandım.

Şimdi yaşadığım evde de yaklaşık 1 senedir sorun yaşamadan kullanıyordum. Geçtiğimiz pazar günü bağlanamamaya başladım, cuma oldu hala sorun çözülmedi. Her gün arayıp arıza kaydı bırakıyorum, "ekipler çalışıyor" diyorlar, sonuç yok. Bu kadar günde yeni kablo bile döşenirdi.

Yani bu mereti almadan önce yakında oturanlardan sorun yaşayıp yaşamadıklarını öğrenin denmişti defalarca. Orası doğru, ama bir süredir sorunsuz olması sorun yaşanmayacağı anlamına gelmiyor.

Ama sorun yaşamaya başlamanız, o sorunun devam edeceği anlamına geliyor malesef. :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şunda indirim var. Aldım , şimdilik işi görür. Gördüğüm kadarı ile router özelliği olan modellerde sorun çıkıyor daha çok , bu sadece modem. Yeni tarifeler açıklandığında hızlar belli olur ,ona göre yurtdışından iyi birşey alırım. Yurtdışıdan gelen modemlerin hangisinin destekleneceğinden bir kesinlik yok. 

http://www.hepsiburada.com/netmaster-cbc-382d1-docsis-3-0-uydunet-modem-320-mbps-8-kanal-birlestirme-p-BD100489

@@kronus hiçbir serviste sorun çıkmayacağının garantisi yok ki. Servis tepki süresi şu ana kadar iyi. Genelde 30dk gibi geliyorlar. Çok uzun sürdüğünde sonuç genelde altyapı çalışması vs oluyor. Ya da kendileri dışında bir sorun olabilir, mesela o hub ların olduğu yerde elektrik sorunu vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok