Kablonet üzerine
1 1

Bu konuda 158 mesaj var

Uydunet isim değiştirmiş. Kablonet olmuş.

https://www.turksatkablo.com.tr/

Amazon'da iki tane güzel Docsis 3.0 model var. 

https://www.amazon.com/TP-Link-Certified-Communications-Spectrum-TC-7620/dp/B01CVOLKKQ/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1479148220&sr=1-3&keywords=tc-7610-e&tag=kinjadeals-20&ascsubtag=

https://www.amazon.com/gp/product/B01JOXW3M6?tag=kinjadeals-20&ascsubtag=65c01344b03f311042e8ffac71e1f202502837e6&rawdata=%5Br%7Chttps%3A%2F%2Ft.co%2Fx4PaRPPBrK%5Bt%7Clink%5Bp%7C1788994838%5Ba%7CB01JOXW3M6%5Bau%7C5727177402741770316%5Bb%7Cdeals

Bunlar bizim sistemde çalışır mı? veya hangi marka modeller çalışır bir yerlerde liste var mı? Kendi sitelerine baktım birşey görünmüyor. Genelde netmaster satıyorlar , onu da ben almak istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Docsis 3.0 standartlarındaki her router çalışır ama aldığınız cihazın MAC adresini tanımlatmak gerekir. Bunu da kolayca ve sorunsuz yapıyorlar mı bilmiyorum. Ben de farklı ve düzgün bir router alayım diye çok düşündüm ama sonra işletimde de sorun olabileceğini düşünerek hiç riske girmedim. Netmaster'dan gelen router'ı bridge mode'a aldım, Wi-Fi özelliğini ve tüm güvenlik özelliklerini de kapattım. Onu WAN portundan TP-Link router'a bağlayıp kullanıyorum. Bu haliyle hiç sorun yaşamıyorum. Netmaster'ı kullanırken Wi-Fi ile ilgili problemler oluyordu, bazen cihaz çalışmasına rağmen Internet gidiyordu ve ancak restart edince düzeliyordu. Forumda Netmaster'ı router olarak da sorunsuz kullananlarda var.

Benim kişisel fikrim dışardan cihaz alıp MAC adresini kayıt ettir, onun yönetiminde sorun olursa Kablonet'in teknik destek hattına dert anlat gibi riskleri almak yerine Netmaster + Router şeklinde devam etmenin daha az problemli olacağıdır.

İsim değişikliği de mantıklı olmuş. Uydunet ismi vatandaşa uydudan internet izlenimi veriyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl saçma bir ülkede yaşıyoruz kısmına güzel bir örnek olmuş yine, zaten mümkün olsa kapatacağın, kuruluma- geliştirmeye devam etmediğin bir sistemin niye ismini değiştirir bir ton masrafa girersin ki ? Ama neden olmasın tabelası,faturası boku püsürü nasıl olsa hepsi vatandaşın cebinden çıkıyor harca gitsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MaverocK

Bir dönem hiç yatırım yapmadılar. Özellikle farklı işletmecilerin lisansı olan dönemden sonra lisans yenilemesi yapmadılar. Tüm imtiyaz sözleşmeleri sonlandıktan sonra hizmetleri Turksat altında toplayıp devam ettirdiler. Yakın zamanda ise yeniden yatırım yapmaya, hizmet verdikleri alanları geliştirmeye ve paketleri zenginleştirmeye başladılar. Bence şu anda Internet hizmeti konusunda en fazla ek hizmeti veren, fiyat/kalite dengesinde tepede duran bir şirket oldular. Hizmet alanlarını da geliştirmek için yapabildikleri kadar yatırım da yapmaya devam ediyorlar. Bir özelleştirme olacak mı bilgim yok. Muhtemelen biraz daha büyütüp satarlar diye düşünüyorum ama şu anda bence Türkiye'deki en iyi hizmeti veren kurumlardan biri haline geldiler.

Uydunet ismini bulan ve kabul eden adamları falakaya yatırmadılarsa bir an önce yapsınlar. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo modem için Motorola tavsiye ederim. Bende eski bir Docsis 3.0 Motorola modem var geçenlerde arıza için çağırdığım eleman abi bu modemler çok iyi zaten Kablo için en iyi modem Motorola dedi tekrardan.

İlginçtir arıza kaydı bırakmamın üzerinden 15 dakika geçmeden eleman kapıda bitti. Dumur oldum. :D

Yan servisleri ben severek kullanıyorum, kota bitti mi ek kota alıyorum. Uyku Yok gene güzel. Hızlıca halletmem gereken bir DL oldu mu Nitro alıp 24 saatliğine 100 mbit yapıyorum.(Kota da işlemiyor)

Ben gayet memnunum açıkçası.

Edit :

Bendeki bu: https://www.amazon.com/Motorola-SB6120-SURFboard-eXtreme-Broadband/dp/B001UI2FPE/ref=sr_1_6?s=pc&ie=UTF8&qid=1479281546&sr=1-6&keywords=MOTOROLA+DOCSIS+3.

Ama kablosuz olanları da gayet yüksek puanlı:

https://www.amazon.com/gp/slredirect/picassoRedirect.html/ref=pa_sp_atf_computers_sr_pg1_1?ie=UTF8&adId=A005887910W4I563P3PFO&url=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2FMotorola-Certified-Comcast-Spectrum-BrightHouse%2Fdp%2FB01A1E6BA2%2Fref%3Dsr_1_1%3Fs%3Dpc%26ie%3DUTF8%26qid%3D1479281546%26sr%3D1-1-spons%26keywords%3DMOTOROLA%2BDOCSIS%2B3.%26psc%3D1&qualifier=1479281545&id=4591739517398142&widgetName=sp_atf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ Ataşehir'de oturduğum dönemde bende kullandım ve oldukça memnundum. Eğer hizmet alanlarını genişleteceklerse tüm söylediklerimi seve seve geri alırım ve evime geldiğinde kullanırım :) Benim korkum tabelacı yandaşları zengin etmek için isim değiştirmiş olmaları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MaverocK

Bir dönem mevcut oldukları binadan yan binaya bile yeni şebeke genişletmediler. O dönemde herkes ne zaman özelleştirilecek diye beklemeye başladı. Ancak sonrasında Turksat'ın kamu veri merkezlerini işletmesi, e-Turkiye portalının işletmesini üstlenmesi gibi ek sorumluluklar üstlenmesiyle konumu biraz değişti. Sonrasında da yavaş yavaş kapsama alanlarını arttırmaya başladılar. Şimdi yeni inşaat bölgelerine de Türk Telekom, Turkcell gibi yatırım yapıp giriş yapmaya başladılar. Mahalle içi şebekelerini de binalara hizmet dağıtmaya başlayarak genişletiyorlar. Ancak bu genişlemeler özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerdeki inşaat/kazı izinlerinin de problemli olması nedeniyle çok hızlı olmuyor sanırım.

MaverocK beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eskinden de bunu adı kablonet'ti zaten. Nostalji mi yaşıyorlar bilemedim. :P

Geçenki hükümet kaynaklı yavaşlama dışında ben de gayet memnunum açıkçası. 7 yıl dolacak neredeyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunet'i Ultranet olduğu zamanlardan beri kullanıyorum. Çok problem yaşadığımı söyleyemem, ADSL'i kısa bir süre kullanmıştım zaten. Ben de memnunum, evlendikten sonra taşındığım binada yoktu Uydunet. Bir dilekçe yazıp başvuru yaptım. Altyapı olduğu için 15 günde kablolamaları yapıp eve internet getirdiler. Uyku yok, Nitro servisleri benim için de çok iyi oluyor. 150GB AKK var. 79 TL ödüyorum. Bazen servislerden de yararlandığımda bu fatura 90'lara kadar çıkabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap

Kablonet servis sağlayıcılardan birisiydi, Türkiye'de 5 ayrı hizmet sağlayıcı Kablo TV ve Kablo Internet hizmetlerini imtiyaz lisans sözleşmesi kapsamında satıyordu. Bu sözleşme bittiğinde hiçbirinin sözleşmesini yenilemediler, tüm altyapıyı devir aldılar ve Türksat altında devam ettirirken de hizmetin adını da Uydunet yaptılar. Yani Kablonet aslında bir Türksat markası değildi. O dönemde kablo tv şebekesi üzerinden hizmet veren şirketlerden birisinin adıydı.

@@Neverwinter Nights

Ben 89 TL'ye 50 Mbps 250 GB paketini kullanıyorum. 24 ay taahhütlü fiyatı ve sinema kanalları da açık. Eğer genelde 90 TL civarı ödüyorsan bu pakete geçmeyi düşünebilirsin.

Neverwinter Nights and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap

Kablonet servis sağlayıcılardan birisiydi, Türkiye'de 5 ayrı hizmet sağlayıcı Kablo TV ve Kablo Internet hizmetlerini imtiyaz lisans sözleşmesi kapsamında satıyordu. Bu sözleşme bittiğinde hiçbirinin sözleşmesini yenilemediler, tüm altyapıyı devir aldılar ve Türksat altında devam ettirirken de hizmetin adını da Uydunet yaptılar. Yani Kablonet aslında bir Türksat markası değildi. O dönemde kablo tv şebekesi üzerinden hizmet veren şirketlerden birisinin adıydı.

@@Neverwinter Nights

Ben 89 TL'ye 50 Mbps 250 GB paketini kullanıyorum. 24 ay taahhütlü fiyatı ve sinema kanalları da açık. Eğer genelde 90 TL civarı ödüyorsan bu pakete geçmeyi düşünebilirsin.

Taahhütün bitmesine birkaç ay kaldı. Bana kablo tv kampanyası ile verdiler bunu ama ben evde kablotv hiç kullanmıyorum. Dsmart olduğu için. Teledünya ile alırsan güzel fiyatlar veriyorlar da düz internet alırsan geri adım atmıyorlar pek. 50 Mbit 250 GB'yi düşünebilirim. Upload'ı da yüksekmiş onun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50 mbit, 50 gb kota, teledunya, uyku yok hepsine 65 tl falan veriuyorum birde modem tabii.

Vdsl den buna gectigimde dunya varmis dedim. Nitro ve uyku yok cok onemli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adamların web sayfası sadece bende mi yavaş açılıyor çok merak ediyorum. Üstelik onların hattını kullanmama rağmen ne zaman sayfalarına girsem mutlaka 15-20 bekletiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence adın Kablonet olması iyi olmuş. Uydunet yanıltıcı bir isim çünkü.

Bende de hiç sorun yok. Anlaşılan hız da alınıyor. 

Motorola SB6120 çalışıyormuş , onu öğrendik. Daha yeni modeller çalışıyor mu o önemli.  Link verdiğim TPlink ve Linksys çalışıyorsa daha güzel, çünkü çok iyi indirimler oluyor. 

Netmaster alınıp geçilebilir tabii , herhahlde router olarak kullanılmaıdğında sorunlar azalıyordur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de paketi değiştirdim 50 Mbit Download / 4 Mbit Upload 250 GB kota. 89 TL.

@@ResetButton

Eskiden Docsis 2 Motorola kullanıyordum. Netmaster Docsis 3.0 aldım hızdan dolayı. Şu ana kadar çok sıkıntı olmadı router özelliğinde. Bazı zamanlar DHCP IP dağıtırken sapıtıyorsa da genel olarak memnunum. Evde çok fazla cihaz çıkıyor nete.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de paketi değiştirdim 50 Mbit Download / 4 Mbit Upload 250 GB kota. 89 TL.

benim 10mbit , sınırsız akn siz. 79 olması gerek . ASlında bu tarifeye geçip, uyku yok eklesem veya arada bir nitro alsam daha mantıklı. 

Ama zihnim özgür olmaya alışmış bir kere :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benin 10mbit , sınırsız akn siz. 79 olması gerek . ASlında bu tarifeye geçip, uyku yok eklesem veya arada bir nitro alsam daha mantıklı. 

Ama zihmim özgür olmaya alışmış bir kere :)

250 GB bana yetecek diye düşünüyorum. Oyun yağmuru dönemlerinde mecburen nitro alıyorum.

Şu ekteki listede gördüğünüz dönemlerde eğer nitro kullanmasaydım 300'leri geçerdim. Kota takibinde nitroları saymadığı için görünmüyor. Windows 10 mağaza sağolsun downloadlarda problem çıkardığı için Gears of War'ı 4 kere indirdim. 4 x 80 GB.

Ps4 Pro ve Xbox One'a da ayarsız güncellemeler geliyor. Bir açıyorum ki 10 GB.

post-674-0-56512100-1479305938_thumb.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50 Mbit 250gb akn'li olan kullanıyorum. Nadiren bitiyor. Yüksek GB'lı oyun falan indireceğim zaman Nitro 3 tl. 24 saatliğine sınırsız download veriyor ve akn'den de gitmiyor. Geçen ay aldım mesela indireceklerim hepsini 1 günde hallettim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu sol ve kablo kullananların bu tip hizmetlerine özeniyorum arkadaş... gerizekalı telekom ve saz arkadaşlarının (tt altyapısını kullanan vodafone vs.) hiçbiri böyle bir hizmet vermiyor. dümdüz akn neyse o.

kablonet ismi ise çok mantıklı olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50 Mbit 250gb akn'li olan kullanıyorum. Nadiren bitiyor. Yüksek GB'lı oyun falan indireceğim zaman Nitro 3 tl. 24 saatliğine sınırsız download veriyor ve akn'den de gitmiyor. Geçen ay aldım mesela indireceklerim hepsini 1 günde hallettim. :D

Ayrica nitro hizi 100 mbit.

24 saat olmadan hdd leriniz doluyor zaten. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo modem için Motorola tavsiye ederim. Bende eski bir Docsis 3.0 Motorola modem var geçenlerde arıza için çağırdığım eleman abi bu modemler çok iyi zaten Kablo için en iyi modem Motorola dedi tekrardan.

İlginçtir arıza kaydı bırakmamın üzerinden 15 dakika geçmeden eleman kapıda bitti. Dumur oldum. :D

Yan servisleri ben severek kullanıyorum, kota bitti mi ek kota alıyorum. Uyku Yok gene güzel. Hızlıca halletmem gereken bir DL oldu mu Nitro alıp 24 saatliğine 100 mbit yapıyorum.(Kota da işlemiyor)

Ben gayet memnunum açıkçası.

Edit :

Bendeki bu: https://www.amazon.com/Motorola-SB6120-SURFboard-eXtreme-Broadband/dp/B001UI2FPE/ref=sr_1_6?s=pc&ie=UTF8&qid=1479281546&sr=1-6&keywords=MOTOROLA+DOCSIS+3.

Ama kablosuz olanları da gayet yüksek puanlı:

https://www.amazon.com/gp/slredirect/picassoRedirect.html/ref=pa_sp_atf_computers_sr_pg1_1?ie=UTF8&adId=A005887910W4I563P3PFO&url=https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2FMotorola-Certified-Comcast-Spectrum-BrightHouse%2Fdp%2FB01A1E6BA2%2Fref%3Dsr_1_1%3Fs%3Dpc%26ie%3DUTF8%26qid%3D1479281546%26sr%3D1-1-spons%26keywords%3DMOTOROLA%2BDOCSIS%2B3.%26psc%3D1&qualifier=1479281545&id=4591739517398142&widgetName=sp_atf

bendeki modemde 1:1 gorunusle ayni 2 sene tahatule 2009 yada 2011 de arasi bi tarihte almistim

anca benimki ayni gozuksenede docsis 2 olmasi lazim

neden artik kablonet bunu vermiyo bilmiyorum

konuya donersen buna zati biz cogunluk istanbul avrupa yakasi 2000 deki ozel sirketlerin yuzunden kablonet diyoırduk ilk modemim 250 dolar + kdv miydi neydi sbs3100 motorolo idi

ustune kablonet baskisi yapilmisti

bu devletin bunlara oyle boyle cokmesi ile isim bosa dustu isede her yerdeki sirketin ismi baska olmasina ragmen jabınet diye bir yapnin olusundan dolayi o donem bu ismi kullanamamis olabilirler

amazondan amerikadan alirken fisine dikkat edin(yada olmadi donusturu fis ile kullanilir)

misal eski motorolo sbs3100 adaptorsuzdu direk fise takiliyordu kendi icinde vardi yani

bu resimdeki ile ayni gozuken esk model %99 docksis 2 olan da sanirim sbs5100 falandi

onun adaptoru disardan 14 v 1.7 a mi ne

ayri bu modem kablo ve kablosuz falan degil

ister telefon eternet zart zurt baglkiyorsun istersen aciyorsun wifisini kablosuz oluyo

secim sana kalmis modemin oyle bir farki yok motoroloda

ben kullanmadigim icin kablo ile bagli ve de wifi tamamen kapali.

mac adresini sisteme tanitabiliyorlar sacmalamazlarsa 1-2 saaten hallolmasi lazim

modem eski olmadikca artislik yapamiyorlar sebep de bulamazlar red etmek icin

ma eski modemde sistem sorun morun diyip artislik yapabiliyorlar diye hatirliyorum

benim hattim 10 b it 75 gb akn

ama su an yeni bisiler dogru duzgun gormuyorum.devlet aknleri biraz yola getirecez demisti islalh yakinda olur

martta el mecbur yeni bi tahadute gecmem lazim

fakirligin gozu kor olsun

su an 42 lira teledunya + bu nete veriyoruz

tahadut bitince bu 55 mi 65 mi bisi olur feci olur

oylr 150 gb akn falan alirsam su an oyulurum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50 Mbps kullanınca nitro almak yerine gece paketi almak daha mantıklı olabiliyor. Ben 2-3 aydır 250 GB'ı bitirip ek kota satın alıyorum. Böyle devam ederse gece paketini de ekleyeceğim default olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 150GB kotayla idare ediyorum gece paketi sayesinde. Tüm downloadlar gece yapılacak şekilde ayarlı. Gündüz 100GB geceleri 200-300GB arası transfer oluyor genelde aylık. Netflix gibi servisleri kullanıyorsanız gece paketi avantajını yitirebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kabloneti 5 6 yıldır kullanıyorum bende genel olarak çok memnunum yeni hizmetlerini de arada kullanıyorum. Yalnız nitroyu son kullandığımda, aldıktan yaklaşık 2 saat sonra şu internet kısıtlaması vs denk geldi baya bi işim aksadı. Nasip kısmet :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 2 yılı biraz geçkin bir süredir kablonet kullanıyorum. Çok önceleri 2003-2004 yıllarında eski oturduğum evde de kullanmaktaydım, sonradan adsl daha cazip bir kampanya yapınca 2005 yılında Adsl'e geçtik ve 2011'de şimdi oturduğum eve geçtiğimde de ta 2014'e kadar devam ettik. Geniş bant internete geçme isteğim sonucunda Superonline'ın bir türlü bizim mahalleye fiber hizmeti vermemesi, Türk Telekom'un da fiber hizmetinin henüz o dönemde gelmemesinden dolayı o zamanki adı ile Uydunet'e geçme kararı aldım. Biraz tereddüt ettim ilk başta zira on senedir kullanmıyordum, yatırım vs yapmadıkları için hizmet kalitelerini ve altyapılarının kalitesinden de emin değildim.Çekinerek ve başka seçenek olmamasından dolayı geçtim ve çok da memnun kaldım. 2-2.5 senedir 50 mbit 250GB AKN + Teledünya olan paketi ayda 82 TL vererek kullanıyorum.

Ancak özellikle 2016 senesi başından itibaren 250GB artık yetmemeye başladı. Evde pc, tabletler, telefonlar, iki adet oyun konsolu olunca 250GB kota ay sonu gelmeden bitmeye başladı. Tabii bunda benim sürekli takip ettiğim yaklaşık 10-12 diziyi torrentten haftalık indirmem, Steam oyunları, oyun konsollarında daha çok dijital satın almaları kullanmam sonucu indirilen gigabytelar dolusu oyun, konsol-pc ve oyunların güncellemeleri, Apple Müzik, iTunes Movies ve Netflix gibi stream servislerine üye olmamız ve son olarak evdeki iki canavarın iki yaş daha büyüyerek artık kendi tabletlerinde sürekli oyun indirip, silmeleri, youtube videoları izlemeleri sonucunda 2 sene önce 75GB AKN'yi zor zahmet yettirmeye çalışırken 250GB'ı hayatta dolduramam diyen ben, artık ay içerisinde nasıl önlemler alabilirim de 3 mbit hıza düşmem die düşünüyorum. İlk iş olarak standart bir şekilde ayda 10 TL ilave ile uyku yok paketi almaya başladım. Bu paket bazı film-dizi indirmelerinden kurtulamamı sağlasa da pc ve konsolların zamanlı zamansız oyun ve sistem güncellemeleri, Netflix servisinin izlenmesi ,çocukların Youtube videoları izlemesi ve oyun indirmeleri gibi konularda çok işe yaramıyor. İkinci önlem olarak da aylık  20 TL ilave para vererek 100GB AKN paketleri almaya başladım son birkaç aydır kotanın yetmeyeceğini anladığım durumlarda. Tabii genelde biraz kendimi ve çocukları frenleyerek çoğu ay sadece uyku yok ile 250GB sınırı altında kalabiliyorum ancak onca stresli iş güç arasında bir de bununla kafamı meşgul etmekten sıkıldım açıkçası. Full limitsiz paketlerden almayı düşündüm bu yüzden ama fiyatlar anormal pahalı. Yine de en büyük keyfim bu diyerek vermeyi düşünmüyor da değilim. Bu konuda birkaç düşüncem var ama. Birincisi 50 mbit hıza alıştıktan sonra daha altında bir hıza düşmek kesinlikle itici bir düşünce. 50 mbit sınırsız internet 350 TL, 100 mbit sınırsız da 500 TL gibi artık verilmesin, kimse almasın diye konmuş bir fiyat. O yüzden ine de 20 mbit sınırsız internet alsam mı diye de düşündüm ancak onun fiyatı bile 199 TL, kampanya ile 175-180 TL'lere alınabiliyor. Br de eğer bu parayı vermeyi düşünürsem aynı paraya 100 mbit hız ile 500 GB AKN paketi sunuluyor.Şu anda en kötü ihtimal ile bir kere 100GB AKN paketi de alsam ayda 112 TL gibi bir para ödüyorum. Tabii başta bahsettiğim stres, sıkıntı olayı baki. Sonuçta şimdi verdiğimin neredeyse iki katına yakın bir parayı her ay ödeyeceğim. Buna değer mi değmez mi diye düşünüyorum. İkinci aşamada eğer vermeye karar verirsem 20 mbit mi 100mbit 500GB mı daha mantıklı olur? 20'nin dezavantajı tabii ki hızın yarıdan aza düşmesi ama bir daha kota düşünmeyecek olmak da artısı. Diğer yandan 100mbit-500 GB'ın dezavantajı her ne kadar bugün için 500GB cidden yüksek ve kolay kolay geçilmeyecek bir kota olsa da, kota derdinden tam olarak kurtulmamış olmak. Avantajı ise malum iki katı yüksek hız. Kısacası ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok