Kablonet üzerine
1 1

Bu konuda 158 mesaj var

ben aldim da kendimi patlattim

simdi benim var olan hizmet 10 mb 75 akk 50 50 akn e gecince bu ay akk  dolmusmus oldu cat hiz degisecek diye bekedlgimiz gece yarisinda 10 dan 3 e dustuk :D

kablonetin tarife yapmasina gerek yok

turk.net gibi cok az musterisi falan yok

2-3 m insan kablo kullaniyor

degisim 2019 sonumuydu basimiydi hatirlamiyorum ama mimumum o gunlere 1.5 sene var

simdi yapacaklari sey bu dusuk kotali dusuk hizlalra yeni musteri avlayama calismak sadece yeni uyelere yonelik

ustelik kablodaki tum tarifler inanilmaz pahali yani yahudut ve kampnaya girmeden tarife almak salakliktan ote bi hal aliyo eskiden boyle degildi

yeni iteledikleri bok bol buyuk paketlere yuksek akk koyup fiyatlari da yukari cekiyorlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarife duyurmalarını beklemiyorum ben çünkü hali hazırda 25Mbit olan bağlantıyı, yeni üyelere aynı fiyattan 24Mbit olarak satıyorlar artık. AKN dilimi değişiyor durum böyle olunca. Fiyatı aynı tutup gramajdan çalan gıda firmaları gibi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

100 konuda laf ederimde orda haksiz degiller

simdi 25 16 dusucek olsa akk/akn nin anlami kalmaz ki

3 dusmesi kadar sacma idi

o vur dyince oldurmek oluyo

bence makul yani hizlar

ana sorun kota da degil kotalarin cok az olmasi ve kota dolunca 3 dusmesi idi.

bundan sonra biraz duzelme olsa akn falan topuekun kalkmasada onumuzeki 2-5 sene icin bi sorun goremiyorum

geleri 6 saat full hiz akn den de ymeye olayi falani dusunursen 6 saatlik cogunlugun isi gorulur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarife duyurmalarını beklemiyorum ben çünkü hali hazırda 25Mbit olan bağlantıyı, yeni üyelere aynı fiyattan 24Mbit olarak satıyorlar artık. AKN dilimi değişiyor durum böyle olunca. Fiyatı aynı tutup gramajdan çalan gıda firmaları gibi :)

ORda bir ayarlarma yapmaları gerekiyordu yalnız. Yoksa üst tarfie ile aynı AKN sonrası hıza düşüyordu. 

Limitsiz, AKNsiz hızlar diğer tarifelerin AKN sonrası hızının altında kalıyor, o nedenle yeni tarife çıkması gerekli. Arada zam da yapabilirler, dolar kuruna rağmen uzun süredir fiyatlar artmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kabloneette nerdeyse kimsenin kullanmdigi seylerdi onlar tum hizlara akn koymuslar olmayanlar sacma sapan paralardi zati

su anki tarigflerde durum soyle

Tarifeler

Upload Fiyat

10 Mbps'e kadar  :  1 Mbps'e kadar 99,99 TL / Ay

20 Mbps'e kadar  :  2 Mbps'e kadar 199,99 TL / Ay

50 Mbps'e kadar  :  4 Mbps'e kadar 349,99 TL / Ay

100 Mbps'e kadar  :  4 Mbps'e kadar 499,99 TL / Ay

yani zati kim aliyordu ki misal 20 i hizi 200 liraya 100 my 500 akn li kampnayalar falan var 500 gb da boru degil yani(kampanyasiz fiyati ayni kampanlarda tv ust paket sinma zirt pirt da veriyo da hala ayni paraya mi daha azina mi ne geliyo)

20 mbps baglanti ile 500 gb i gecmek icin non stop calismak lazim

bazi sirketler falan kurumsal olarak boyle seyler alabiliyo olabilir belkide

misal benim bi arkadasim reklamci idi adamlara download sifir onemli idi simetrik  10 kullaniyorlardi seneler once cunku

adamllsra download degil dosya gonderme onemli idi

bu hizlari oyle yaziliyor ne kampnaya ne bisi oluyo full gostermelik yada kanuni zorunluluk diye

duzeltirler tweak ederler

yemek spetinde boyle bazi malliklar olyordu soylyuordum ariyordum aylarca yalrca duzeltilmedi

paso 3-5 pizzaci hele ki jokere cikiyordu joker cikinca normal promosyonlar iptal oluyo

sonuc 2-3 pizza aliyordun joker ile duruma gore 10 lira normal zamaninden fazla fatura cikartiyordu defalarca uyarmama ragmen bi onlem duzeltme yapmadilar

atiyorum 30 lira pizza 1 alana ikincisi 5 lira farkla diyo 35 liraya iki pizza geliyo kapina gunun her saati haftanin her gunu joker cikinca

promosyton gecerliesiyo

iki pizza aliyorsun fiyatini 30+30  60 lira diyo jokeri devreye sokup 15 lira indirip yapip 45 lira fatura cikartiyo

boylece joker cikinca adamin birinin salakligina gelise farkinda bile olmadan 10 lira fazla oduyor

joker desen firmaya hem beles reklam hemde daha fazla kazanc oh bazi yerler kirk yilin basi grierken bunlar ekmek gorup paso giriyorlar

ustelik tek soylesen olmuyo cift soylesen olmuyo baska duzgun bi urunleri olmayabiliyo full kazik dolandiricilik olmus oluyo

burrdaki durum ise oyle degil

sinirsiz intenteti kimse alip kullanmasin diye konmus kim verir laan 100 lira

iste o sinirsizlari degiseceklerdir

gostermelikten kanuni bi zorunlukltan ilerde yaparlar

hatta 5 mbs hiz geri gelebilir 5-7 sene sonra resmen

5 sinirsiz i iste akn i 10 parasi gibi koyarlar

keza digerleride benzeri olur biter

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayarlama yapmaları gerekiyordu evet ama sonuç olarak hız düştü fiyat aynı kaldı. Kablonet için geçerli tabi bu yoksa superonline çoktan zammı koydu bile turuncu forumda konuşuluyordu bu. Hem hız düştü limitlere çekildi hem de fiyatlar 10TL kadar arttıydı yanlış hatırlamıyorsam. Tahminimce Kablonet'te Nisan sonu 24Mbit üstüne zammı duyurur diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zam gerekmyo cunku ucuz olan kablolarda cok dusuk akk var ote yandan genelde diger isplerde 150 gb

yabni ben almisim simdi 50 gb kotali 50 mbps internet su an  3 ile kullaniyorum.

onumuzek ay acilacak

ayni aknli khizlar karsilastirsan kablo zati daha bile pahali onlardan

ha mal super online uploadi da katiyo kotaya o da baska bir super mallik

burda lablonetin makul olarak yapmasi gereken sacma sapan aknli hizlari kaldirmak

misal 25 gb akn li 25 mps li kampanya var

sudan ucuz internet manasina geliyo bu

boyle absurt ornekler haric 100-150 hb akni fiyatlar pek ucuz degil250-500gb li kotalar manyaklar gibi pahali

kablonet devlet oldugu icin cok agresif politakar uygulamiyo fiyat olsun baska konular olsunbugun

15-25 dk kadar call centerdan bi kizla epey lak lak ettik valla o kadar taygin degiliniz uzerine eve hem tum turkyeyi birak bi cok istabul merkezi yerlerde bile olmayabiliyo bi yerde varken digerinde olabliyo falan diye konustuk epey

musteri yelpazisini yaymak kabloda cok daha zor adsl telefon uzerinde gittigi icin altyaisi yatirimi daha kolay

bu fiberoptik kablolar gidicek ozel hattalar dosenecek eve kutu konulacak ordan kablo cekilecek falan tonla is

adlde ana olay bunlari beslemek

keza teledunya icin ayri kablo tv icin ayri linsans paralari oduyorlarmis anlastiklari kanala birakilma sebeplerii icinde o da varmis

kablotv analog kullabnaimi ve toplanan para odenen paralara karilayamaya yetmicek noktalara ya gelmis ya gelicekmis gibi bisiler

yazilimcaliarn vista xp destegini kesmesi gibi bisi

ki vista kullaniyorum kilim

evde 2. televizyon var odamda eskiden tv kartimi kullaniyordum artik ugrasmiyorum

2. televizyon icin yazdan sonra ikici teledunya 8-10 lira eski toplu tv icin vermek zorunda kalicaz ki cok aptalca bence

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sabah benim bağlantı yine patladı. Arıza kaydı bıraktım, bir de IP değiştirme talebinde bulundum. Çünkü önceden olan sorunlarım genelde IP değişikliğiyle çözülüyordu.

Arızayı düzeltmek için birkaç saat içinde bir adam geldi, sinyallerde sorun olduğunu söyledi, gitti ayar yaptı düzeltti, sorunum geçti. Sonrasında IP'mi değiştirdiler, bağlantı yine patladı. Bu sefer yine IP değiştirme talebinde bulundum, değişti, 5 dk kadar düzeldi, yine patladı. Tekrar IP değiştirme talebinde bulundum, eski IP bloğumdan bir IP denk geldi ve düzeldi.

Yani bütün gün bağlantımı düzelttirmekle uğraştım ve 3 kere IP değiştirttim. Bu arada tabii ki bütün gün iş yapamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ipden o sekilde baglanti patlamaz cnr denen sinyal olayinda portunda sorun vardir

apartman icinden ayarlaip duzeltilen sinyalle seviye ile alakasi yok zamaninda cok cektim en sonunda cok feci patlamisti sonra cozuldu simdi senelerdir problem yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet ile sorunsuz çalışan en iyi tek port, kablolu modem hangisi? Bütün bu sorunlarımın dandik modem kaynaklı olduğuna ikna olmaya başladım.

Amazon'dan satın alıp sorunsuz kullanan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet ile sorunsuz çalışan en iyi tek port, kablolu modem hangisi? Bütün bu sorunlarımın dandik modem kaynaklı olduğuna ikna olmaya başladım.

Amazon'dan satın alıp sorunsuz kullanan var mı?

şunu aldım kendi routerım ile kullanıyorum, sorun çıkmadı.

http://www.netmaster.com.tr/urun/10

Yurtdışından alma işi karışık. Aynı modeli alıp çalışan da var çalışmayan da . Destek alabilen de var ortada kalan da. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Şu anda benim de kullandığım modem bu, bundan kaçmaya çalışıyorum :) Önceden iyi gibiydi ama dediğim gibi yaşadığım sorunların bu modemden kaynaklandığını düşünmeye başladım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bundan önceki docsis 3 modemim çöptü iki antenli vb olmasına rağmen aynı odadan çekmiyordu, saçma sapan bağlantı sorunları yaşıyordum olduğu yerde bağlantı donuyordu şimdi şu modemi verdiler çok memnunum wifi ve portlu bağlantıda en ufak problem yaşamadım.

Çekim gücü ve diğer olaylarda sıkıntı yaşamıyorum tavsiye ederim.

http://www.netmaster.com.tr/urun/68

Çöp olan modelde şu

http://www.netmaster.com.tr/urun/9

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gittigidiyordan falan eski bir Motorola kablo modem alıp kullanın. Ben aldım kafam rahat.

Ahanda buldum:

urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/motorola-sb6120e-docsis-3-0-kablo-uydunet-modem-267564407

Kablosuz özelliği yok, onun için ayrıca farklı bir cihaz lazım tabii.

Not: İlanda 50mbps kadar diyor da hikaye o. Ben 100 mbps olarak Nitro paket alıyorum gayet güzel kullanılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Şu anda benim de kullandığım modem bu, bundan kaçmaya çalışıyorum :) Önceden iyi gibiydi ama dediğim gibi yaşadığım sorunların bu modemden kaynaklandığını düşünmeye başladım.

Sorun modemde değildir belki, yaygun olarak kullanılıyor bu model çünkü. Bu modemin üreticisi aynı zamanda Zoom modemleri de üretiyormuş mesela. Kalite sorunu yok herhalde sadece modem olan modeller alınırsa. 

Yurtdışından alınacaksa en sorunsuz olanlar Motorola. Ama kablonet MH bir bilgi vermiyor hangi modellerin çalışıp çalışmadığı ile ilgili. Mesela yeni modellerinden birini alıp sorunsuz kullanan varken , başka bölgede modemin desteklenmediği cevabı alabiliyorlar.

Edit:

kullanalar şu iki modede sorun olmadığını söylüyor.

https://www.amazon.com/NETGEAR-download-960Mbps-Certified-XFINITY/dp/B01621M1S4

https://www.amazon.com/Motorola-Certified-Comcast-Spectrum-BrightHouse/dp/B01A1E6BA2

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet modemini bridge moduna alıp router ile kullanmaya başladım, ağdaki yavaşlık, kablosuzun kötü olması vb. tüm sorunlar çözüldü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,440,100-gulduren-kampanya-2017?utm_campaign

Kanlonette yeni bir kampanya var . 100mbit, 100gb AKN + teledünya paketi , 1 yıl taahhüt ile 79,99₺ .  Güzel bence, akn den sonra 24mbit e düşücek. 5 tane de nitro olabiliyrsunuz . A

ResetButton tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni degil ya subattatan ya oncesinden beri aylardir var

yeni bir kampnaya yok zati hazirandan sonra gelicek yeni kampanyalar yada belki 1 mayistan sonra isler kotu giderse erkene cekebilirler

cok para ben 54 liraya 50mbit 40gb ust paket vizyon sinamali paket aldim sinama minama izledigimiz yok tv ben pek izlemiorum da ama olsun duz teledunya bayiyo hele ki dxi ide ust bakete aldilar bana bakicak cok sey kalmadi ayda 1-2 bisi bakiyorum ancaa zati

edit aha yaziyormus • Kampanya 01.01.2017 – 30.06.2017 tarihleri arasında geçerli olacaktır.  ocak basindan beri .hatta tv reklamini bile gordum bunun

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana yeni Netmaster İnfinity 401 diye bir modem getirdiler. Routera bağlamaya üşendim, direkt olarak onu kullaniyorum. Gayet memnunum su an...

Gelen çocuklar firmwire ini guncelleyip hem 5 hemde 2.4Ghz icin bir suru ayar yaptilar. 2.4 beklendiği üzere evin her tarafında full çekiyor. 5ghz ise en uzak yerde 1 tik düşüyor...

7/24 açık modem. 10 gündür herhangi bir kopma olmadi...

Not. Kablonette garip kampanyalar oluyor. Web sitesinde falan görmek mümkün degil. 50Mb 150Gb Akn teledunya arti ust paketler arti sinema pakedi yeni modem yeni settop box 60TL ödüyorum ben su an... Modem ve  box a para almadilar...

Kablonetin cok eski musterisiyim. Kapima superonline cilar dayandi. Bir iyileştirme yapalim dedim yukaridaki pakedi verdiler.

hakancez tarafından düzenlendi
Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya modeme 2 lira hd box 1 lira kampanalarin bi cogunda

internet yada teledunya uyesi degilse degisik kampayalari olabiliyo

ama iste 50gb akn li 50 mbit kiza vizon siname paketli ust pakete modem dahil 54 lira oduyorum

ha bide artik nerdeyse tum kampanalara 100 dk beles telefon veriyorlar yer yone bi telefonu alip modeme direk bagliyorsun ki eger bi durum olursa kablonetli biriyle goturussen binlerce dk olabiliyo

3 gun sonra resmi olarak gecmek zorundalar sanirim ama inandim inat yapmadilar

1 mayista yapmazlarza sanirim ceza odemek zorunda kalabilirller

o bakimdan bilemiyorum ne edecekler orjinalde planlarini web sayfalarinda 1 haziranda 6 aylik yapmislar

4 gun sonra ogrenecez iste ne olup ne bittigini tam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, hakancez said:

Bana yeni Netmaster İnfinity 401 diye bir modem getirdiler. Routera bağlamaya üşendim, direkt olarak onu kullaniyorum. Gayet memnunum su an...

Gelen çocuklar firmwire ini guncelleyip hem 5 hemde 2.4Ghz icin bir suru ayar yaptilar. 2.4 beklendiği üzere evin her tarafında full çekiyor. 5ghz ise en uzak yerde 1 tik düşüyor...

7/24 açık modem. 10 gündür herhangi bir kopma olmadi...

Not. Kablonette garip kampanyalar oluyor. Web sitesinde falan görmek mümkün degil. 50Mb 150Gb Akn teledunya arti ust paketler arti sinema pakedi yeni modem yeni settop box 60TL ödüyorum ben su an... Modem ve  box a para almadilar...

Kablonetin cok eski musterisiyim. Kapima superonline cilar dayandi. Bir iyileştirme yapalim dedim yukaridaki pakedi verdiler.

Ben de 3 ay önce falan geçtim Kablonet'e, aynı Infinity 401 modemi verdiler bana da. Wireless performansı dışında hiç bi şikayetim yok modemden ama wireless'ı içler acısı.

Bizim evde de Teledünya var. 50mbit / 250gb kota + teledünya 80tl civarı bişiy olması lazım aylık ücretin.

İlk ay 1 hafta boyunca hızda problemler yaşadım ve çözmeleri biraz problemli oldu. Ekip yollayacaz evde bekleyin şu gün şu saat diyorlar kimse gelmiyor falan. 1 hafta sonunda o yavaşlık problemim halledildiğinden beri 2 aydır falan hiç sorunsuz kullanıyorum ve gayet memnunum diyebilirim. 20mbit, 75 mi 100 mü kotalı tam hatırlamadığım TTNet ADSL paketinden geçiş yaptım. 56k'dan ADSL'e geçtiğim zamanki hazzın benzerini yaşattı bana diyebilirim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Motorola modem var eski kablolu. Kablodan gelen eleman abi bu çok süper bir modem nerden buldun diye sormuştu. :D Yanında da Asus Router var gayet memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok