Speedtest Turkcell/SOL Çakallığı
0

Bu konuda 16 mesaj var

Evde mecburen Turkcell Superonline ADSL aboneliğim var. 16 Mbit, 50 GB AKN paketi.

Bu ay dolmadan AKN'yi aşmışız; torrent indirme hızları 3 Mbit'e inince farkettim. Teyit etmek için Speedtest'le hızı ölçeyim dedim ama testlerde 16 Mbit download hızı çıkıyordu. Şaşırdım tabii, testi birkaç kez yeniledim durum aynı.

Sonradan meseleye uyandım. Speedtest otomatikman Turkcell'in host'unu seçiyor, ve Turkcell'in host makinasından yaptığınız download testinde sanki hız hiç düşmemiş gibi 16 Mbit download yapabiliyorsunuz. Oysa host'u elle seçip başka bir firmanın host'uyla testi yenilediğinizde olması gerektiği gibi 3 Mbit download hızı gösteriyor.

Mini çakal Turkcell'i kutlarım...

LZdr0J.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada, TTNET 'te AKN 'yi atlatmak için MTU vs. olaylarını şehir efsanesi diye düşünürdüm, değilmiş. MTU değiştirmek doğrudan hemen etkilemese bile, bir o değere bu değere zıplayıp 2-3 kez değiştirdikten sonra orijinal değere döndüğümde iki gündür full bandwidth alıyorum, 100gb veri indirdim böyle. Tek sıkıntısı en fazla birkaç saat sonra tekrar 300kbite çakılması ama olur tabii o kadar.

Network, ISP tarafında çalışan biri varsa, neden bunun önüne geç(e?)mediklerini açıklayabilirse güzel olur, traffic shaping bu roket bilimi olmaması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell Superonline Fiber abonesiyim, denedim bende durum nasil diye... AKN doldugu icin hizim 3Mbps iken sonuc 50Mbps uzeri cikti  :lol: ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bu aralar Superonline fiber'de bir çakallık seziyorum. 1 yıldır gece kuşu tarifesine aboneyim. 50mbit fiber, 100GB AKN, Gece 24.00 - 06.00 arası kotasız olan bir paket. 2 aydır 100GB lık AKN bitiyor sürekli. 10 ay boyunca bi kere bile bitirememiştim. Neyse dedim herhalde çok dizi izledim vs. Sonra şunu farkettim. Gece 23.40 civarlarında speedtest yapıyorum 50-55 arası veriyor. sonra 00.10 gibi hız testi yapıyorum 35 lerde geziyor. 

Bende kıllandım acaba bunlar gece 00.00 - 06.00 arası hızı mı düşürüyorlar bilerek diye. Tam emin değilim ama şüpheleniyorum. Birde hiç bitiremediğim kota neden 2 aydır bitiyor onu çözemedim. 10TL'ye joker akn satın alıyorum 2 aydır.

Fakat Superonline aralık ayında hepimize kıyak geçti. Fiberi olanların hızı otomatik 100mbit e çıkarıyorlar 1 aylığına. Müşterilere teşekkür etmek için yapmışlar. Bakalım 100mbit in ne kadarının hakkını verebilecekler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Atrin, ben de sene içerisinde hiç kotayı bitirememiş olsam da bu ay 16'sında bitirdim. Çok indirdim herhalde diye geçmiştim ama takip edelim bakalım.

100 mbit kullanıyorum ben sanırım bölge ile ilgilidir ama torrentte 11-12 mb/sn değerlerini çok rahat görüyorum kaynakta sıkıntı yoksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen benim de kota bitiyor 2 aydir... 

100Mbit Gece Kusu tarifesinde AKNyi etkilemeden 00.00-06.00 arasi gecerliyse indirilecekler listesi alalim lutfen...  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekşi sözlükte başlığı vardı, iki aydır bir çok kullanıcı (büyük çoğunluğu telekom) daha önce hiç doldurmadıkları halde ayın ortalarında kotalarının dolduğunu bildiren mesaj aldıklarını söylüyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evde mecburen Turkcell Superonline ADSL aboneliğim var. 16 Mbit, 50 GB AKN paketi.

Bu ay dolmadan AKN'yi aşmışız; torrent indirme hızları 3 Mbit'e inince farkettim. Teyit etmek için Speedtest'le hızı ölçeyim dedim ama testlerde 16 Mbit download hızı çıkıyordu. Şaşırdım tabii, testi birkaç kez yeniledim durum aynı.

Sonradan meseleye uyandım. Speedtest otomatikman Turkcell'in host'unu seçiyor, ve Turkcell'in host makinasından yaptığınız download testinde sanki hız hiç düşmemiş gibi 16 Mbit download yapabiliyorsunuz. Oysa host'u elle seçip başka bir firmanın host'uyla testi yenilediğinizde olması gerektiği gibi 3 Mbit download hızı gösteriyor.

Mini çakal Turkcell'i kutlarım...

speedtest.net'ten istediginiz server'i elle de secebiliyorsunuz. harita uzerinden zoom in/out yaparak secebilirsiniz.

dibimde gebze'de server olmasina ragmen illa da superonline server'i diye bursa'dakine baglaniyor mesela bende otomatik birakirsaniz.

bu arada speedwave'e de bekleriz :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu hicbirsey indirmedim. Indirdiklerimide 00.00 06.00 arasi indirdim 1 aralikta kota sifirlandi bugun baktim 100gb akn den kalan kota 65gb. Ne oluyoruz ya.

Bunlar bir cakallik yapiyor kesin. Nasil kanitlarim bunu ?

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Hocam evde 1 macbook 1 ps4 1 apple tv 1 sony tv ve benim telefonum bağlı. Eve gelen giden olursada telefonları bağlanıyor Wifi'a. Sanırım sağlıklı bir ölçüm yapamam. Fakat 3 günde 35GBlık birşey indirmedim ona eminim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı durum bende de var. Kota hızla tükeniyor bir şey download etmediğim halde. Zaten download edeceğim torrentleri bir kenara koyup kotam dolunca yükleniyorum artık. 

Ayrıca 50Mbps bağlantım var ama hissedilir şekilde yavaş. Speedtest e göre güya 55 Mbps ama diğerlerinde düşük çıkıyor.

Yalancılık düzenbazlık, tepeden elbette tırnağa doğru iniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

speedtest 100mbit çıkıyor ama başka yerlerden yaptığım download testlerinde genelde 18-23mbit arası çıkıyor!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim her turlu 5-10 gb'imi yiyor serefsizler. mahsus denedim kotayi bitirip, aralik ayinda gene tam kotayla baslayamadim.

[buraya her turlu beddua gelecek]

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Hocam evde 1 macbook 1 ps4 1 apple tv 1 sony tv ve benim telefonum bağlı. Eve gelen giden olursada telefonları bağlanıyor Wifi'a. Sanırım sağlıklı bir ölçüm yapamam. Fakat 3 günde 35GBlık birşey indirmedim ona eminim.

o zaman ancak biraz gelişmiş bir router varsa onunla takip edilir. Asus rt 56 vs gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok