AMD'nin zen mimarisine sahip ilk işlemcisi: Ryzen
1 1

Bu konuda 1.381 mesaj var

Samsung ve micron'un yeni üretim tekniğinde istedikleri verimi alamamasından dolayı maliyetler arttı ve üretim azaldı gibi bişeyler söyleniyor, ayrıca şuanki fiyatların %10-15 kadar daha artacağı söyleniyor yanlış hatırlamıyorsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni chipset sürücüleri yayınlanmış, bios larda yolda.  Ilk şüpheli yaklaşımlar ortadan kalktı ,Ryzen fırtınası esmeye başladı.

Ram fiyatları ben bildim bileli böyle tuhaf dalgalanmalara sahiptir. Son ram aldığımda da fiyatların fırladığı ana denk gelmişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1700X ile beraber Crosshair VI Hero aldım ben de şimdi. 1080 Ti bloğu gelsin hepsini bir kuracağım, sıvı soğutmayı da iki pompalı ve silindirik rezervuarlı biçime dönüştüreceğim, parçaları temin etmiştim de bayadır uygulamaya maalesef geçememiştim, onları da artık hepsi bir aradan çıkartacağım.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet o bir miktar aklımı kurcaladı, hatta Amazon'dan bu fiyata 1800X ve Crosshair VI Hero almak mümkün ancak şu olur, bu olur dedim şimdi platform da yeni geri gönder bilmem ne uğraşmayalım diye buradan aldım.

Neredeyse bu fiyata diyelim de yanlış anlaşılmasın, tabii bir de haliyle bu fiyata taksit de yapılıyor.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, lawnmower said:

Hayırlı olsun. Ben üzülüyorum insanlar AMD alınca. AMD almak LDP'ye oy vermek gibi birşey.

Tabi nasyonel sosyalist partiye oy vermek varken:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptığım araştırmalara göre RAM meselesi en büyük sıkıntı, AMD'nin 1T zorunlu kılması belli bir sıkıntı yapmış, Intel ortamında hiçbir sıkıntı olmadan basit bir BIOS ayarı ile çalışan RAM AMD'de nazlı. Mayıs ayı içinde bu konuda microcode update bekleniyor. 

Samsung B-Die Single Rank RAM yüksek hızlar için şart. Hynix sıkıntılı çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mali tablolari yayinladilar ondan. Yine ilk ceyrekte zarar gosterdiler ama onceki seneden cok daha az zarar. Bir de ryzen satislarinin sadece ilk 3 haftasi bu ceyregin icindeymis, ryzen de ilk ceyrekte fayda etmemis, asil ikinci ceyrekte etkisi gorunecekmis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen satışları iyi görünüyor. Amazon'da en çok satan cpu sıralmasında üstlerde , üretebildikleri her cpu u satılıyormuş. 

Desktop cpu satışı ne kadar durumu kurtarıyor bu zamanda o da var tabii. Sunucu modelleri gelince esas gelir artışı olacak herhalde. Mobilde henüz birşey yok.

Perfomans olarak o kadar iyi ki Ryzen , fiyatını bile hesaba katmasan tercihte en üstte. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 1700X'i 1800X ile değiştireceğim, daha takmadım zaten 1700X'i, hiç açmadan gidip 1800X ile değiştireyim, 1800X'i kurcalarım artık, şansa golden sample falan gelirse 4200-4300MHz falan zorlarım.:)

Bu arada EK'nın durumu bir ilginç, 27 Nisan'da verdiğim ve parasını aynı gün tahsil ettikleri ürünü göndermedikleri gibi bir de üstüne destek e-postalarına da dönmüyorlar, kesinlikle anlam veremedim. Böyle birşey olmamıştı hiç daha önceki alışverişlerimde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, wazzap said:

AMD hisselerinde çok büyük bir düşüş var (%20 civarı).

Sadece dunku dusus %24 civarinda. Pozisyonumu opsiyonlarla korumamis olsam ben de topu atabilirdim, ama simdilik nispeten ufak bir zararla tekrar cikmasini bekliyorum. 1. ceyrek mali sonuclari Wall Street'in bekledigi dogrultuda gelmedi. Artik ne bekliyorlardiysa.. Buna asiri reaksiyon denmezse neye denir bilemiyorum.

Ryzen cikali henuz bir ay oldugu icin 1. ceyrege herhangi bir etkisi yok. Naples ve Vega ciktiktan sonra maddi tablonun hizla iyilesmesini bekliyorum. Kendi adima 2017 sonuna kadar $16-18 seviyesini gorebilecegimizden cok suphem yok, ABD piyasalarinda islem yapabilenler bu "indirimi" kacirmasin.

Beklentileri gozden gecirirken hissenin gecen sene bu zamanlar $3.5 dolar oldugunu hatirlamakta yarar var.. Benim gibi gecen sene bu zamanda alanlar bu dususten sonra bile paralarini dolar bazinda neredeyse 3'e katlamis durumdalar; kisacasi uzun vadeli AMD yatirimcilarinin durumuna uzulmek icin henuz erken.

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"The infinity fabric connects each CCX to uncore devices such as memory controllers, PCIe controller, SATA, USB, etc. It is a 256-bit bi-directional crossbar and runs at the speed of the memory controller (i.e when using 2133MHz memory, the memory controller clock speed of 1066MHz is the clock speed of the fabric. Using faster memory increases fabric speed."

Reddit'de buldum bunu, AMD'den gelen cevap olduğu belirtilmiş.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5zr8lv/i_asked_amd_a_followup_question_about_infinity/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrı konu açmak istemediğim için görüş ve önerinize ihtiyacım var arkadaşlar;

Anakart alıp sistemi güncelleyeceğim kararımı verdim.Hatta bir tarafıma monte edeyim de vazgeçme şansım olmasın diyorum :)

Onca sıkıntı ve sorunlara rağmen ryzen diyorum evet :)

R7 1700 işlemcimiz bu

GSKILL  Trident Z RGB DDR4-3000Mhz C16 16GB (bunu sabitledim )

anakart için çok kararsızım seçeneklerim;

Asrock Taichi  --- fason marka iddialı urun o/c performansı ve sata sayısı için ilk tercihim.

Asrock Fatality K4 ---artan para ile 1700>1700x alabilirim.

Asus Rog CH6 --- Asusa sevgim ve güvenimden en tepe model bu olduğu için listeme ekledim

MSİ gaming pro carbon -- Rgb ve göze hitap ettiği için :)

Son olarak gigabyte gaming5 auros hem rgb hemde ram uyum konusunda sanırım daha esnek ve ledi bol :)

Detay kısmına geçelim derseniz;

En aşağıda bir liste mevcut anakartların vrm, sata sayısı audio  vs güzel olarak toparlanmış.

vrm sayısı önemli diyorlar özellikle b350lerde sayı düşük olduğu için vcore ve artan frekans ile ciddi sıcaklıklara ulaşıyor sonrasında mavi ekrana düşmesine sebeb oluyormuş.Oyuzden b350 malesef listemden çıkardım sli/cross felan asla kullanmayacağım halde mecbur x370e bakıyorum.

Aşşağıdaki liste ve google aramaları sonucu  x370 taichi çok başarılı olmuş bir sürüde ödül toplamış vs ok.. Ama bir yandan da rgb furyasına katılayım ne güzel olur(gskill trident Z rgb  dahil ederek) diyorum. Gigabyte auros yada msi gaming carbon çok tatlı duruyorlar :) 

Yada gene emektar p67 sabertooth beni bunca zamana kadar  hiç üzmediği için asus CH6 alayım diyorum da arkadaş o seviye anakarta insan bir wifi eklemez mi kaç para bu wifi ? :)

Bu arada @T800hocam hayırlı olsun.

r7 1700 nalet takoz birşey denk gelmez ise hedef 4ghz. 1700x al derseniz anakartı Asrock Fatality K4 X370 e indirip farkını 1700x e ekleyebilirim.

Biraz uzun ve devrik oldu kusura bakmayın.

Teşekkürler.

Edit:Yoksa intelin hamlesinimi bekliyim  coffe lake ?

liste bu;

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/638bd8/am4_motherboard_features_and_vrm_list_updated/

psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok