AMD'nin zen mimarisine sahip ilk işlemcisi: Ryzen
1 1

Bu konuda 1.381 mesaj var

Çok aşırı bir rahatlık yok, RAM meselesi ancak işlemciye de bağlı, RAM'in kendisine de bağlı.

Kesin olarak şu söylenebilir ki Samsung B-Die Single Rank RAM ile en sorunsuz deneyim yaşanabilir.

Daha geçen birisi bana Gskill Flare X 3200C14 ile 2933MHz ötesini göremediğini benim ayarları soruyordu, bende de aynı kit var 3200MHz ayarlı ve arada 2400MHz açtığı da oluyor, işlemci de 1800X.

Ryzen'de şans da önemli bir faktör.

Yeni AGESA'lı BIOS'larla toparlanma olacak diye umuyorum, 3600MHz 100 bclk ile görürsem benim için tamamdır.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD ile en sorunsuz deneyimi yaşamak için AMD işlemciyi satın aldığımız mağazaya iade edip yola Intel işlemciyle devam etmemiz gerekli bence. Gerçek sorunsuzluk ancak bu şekilde olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel platformlarla da, Nvidia ile de, AMD ile de binbir tane sorun yaşadım.:)

Sorunsuz deneyim için PC işine bulaşmayın, Apple falan olabilir belki.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080 Ti da tamam oldu.:)

3D Mark falan gelir yakında, Intel'den hayvani oldu yalnız karşılaştıramıyorum ama tabii ki, Intel'de çünkü hava soğutma ile kullandım, şimdi su soğutma bloğunu takınca coştu, sıcaklık 40C altında kalırsa +140Hz core clock ile 2025MHz, 40C ve üzerinde 2012MHz oluyor ve sabit tabii bu boost hızları dalgalanma yok haliyle. Bu nedenle 6700K ile karşılaştırma yapılamıyor.:) 

stardust and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:)

Bu arada resmen duyurulmuş, Haziran ortası, sonu gibi tüm anakartların geçmesi bekleniyor, AGESA 1.0.0.6 :

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/05/25/community-update-4-lets-talk-dram

Crosshair VI Hero'da var iki adet beta ile, Gigabyte Aorus X370 Gaming 5'de de varmış betası. 

T800 tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gigabyte bütün modeliri için şuan yok görünüyor akşama iyice bakarım, eh bu ay sonu bekliyordum biraz daha sarkmış gibi neyse çıksında şu ramlerimi de 3200mhz de sıkıntısız çalışırsa başka birşey istemiyorum.  Bu arada hayırlı olsun  Ti :) 

Latest BETA BIOS (AGESA 1005)
Updated 5/24/17

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1700X'i geri verdim hiç kullanmadan, açıkçası 4000MHz falan olmaz bir takoza denk gelirsek diye düşünce oldu ondan geri  verdim.

2 saat önce, T800 said:

:)

Bu arada resmen duyurulmuş, Haziran ortası, sonu gibi tüm anakartların geçmesi bekleniyor, AGESA 1.0.0.6 :

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/05/25/community-update-4-lets-talk-dram

Crosshair VI Hero'da var iki adet beta ile, Gigabyte Aorus X370 Gaming 5'de de varmış betası. 

Rica ettim.:)

Gigabyte için olan BIOS da overclock.net üzerinden falan olmasın.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki adet sekiz çekirdekli Summit Ridge birleşmiş gibi. Ryzen'in bu modüler tasarımı ilginç, yalnız tornavida ile CPU soketi açılımı efsane.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok