AMD'nin zen mimarisine sahip ilk işlemcisi: Ryzen
1 1

Bu konuda 1.381 mesaj var

Sanayi işi diyosun yani.:zuh:

Bunun yalnız şaka maka CPU bloğu 55-60 EUR gibi, bunun bloğu 100 EUR'dan aşağı olmaz bu boyutta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD havalı model isimleri bulmak için harcadığı iş gücünü güzel işlemciler yapmak için harcasa belki gerçekten iş gören ürünler ortaya çıkabilirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sen de AMD konularını trollemeye harcadığın zamanı, Ryzen'i alıcı gözle incelemeye harcasan, AMD'nin bu sefer gerçekten iyi bir iş kotardığını farkedebilirdin :)

Dayanağı yok bu AMD eleştirilerinin, bunu Athlon 64 3200+ zamanından beri yani 10 seneden fazladır sürekli Intel işlemci kullanan biri olarak söylüyorum.

Şuan sıfırdan sistem kuracak olsam da, upgrade yapacak olsam da kesinlikle Ryzen alırdım. @lawnmower

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işlemcinin üstüne mi bineceğiz Emre ?

Tamam performansını geçelim, insanlar kullanıyor işte, bir çatlama-patlama yok :) 

bios update'ler ile ram seçme problemi de halloldu, daha naapsın adamlar sana beğendirmek için. Performans iyi, fiyat makul, ağızlarıyla kuş da mı tutsunlar?

300 dolara 8 çekirdekli amd ryzen varken, i7 7820x'e yani 8 çekirdekli intel'e ben illa 600 dolar vermek istiyorum dersen de serbest piyasa, seçimler özgür :D 

ki yani ryzen'e 100 dolara b350 anakart da varken intel x299 anakartları en ucuz 200 dolardan başlatır diye tahmin ediyorum.

sen daha dur ben sana amd aldıran adam olarak tarihe geçeceğim, görürsün, yeter ki takıl sen biraz daha buralarda...

@lawnmower

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, stardust said:

işlemcinin üstüne mi bineceğiz Emre ?

Binicem üstüne, vurucam kırbacı...

Yav tabii ki serbest piyasa. İsteyen istediğini alır. Ben de zaten bunu savunuyorum. AMD bir ürün çıkarmış, beğenen alıyor. Ben ürünün etrafında koftiden bir "hype" oluşturulmasına karşıyım. Sanki halkın firması AMD milleti kurtaracak ürün çıkarmış gibi bir hava estiriliyor. Parasına göre işlemci. Eskiden de öyleydi. Şimdi eskiye göre daha iyi, ona göre de daha pahalı.

Bakınız şu çok ilginç: Bu adamlar son 15 küsür seneyi ağlayarak geçirdi. Bu iyiye işaret değil. İşini doğru düzgün yapan firma ağlamaz. Şu anda AMD'nin performansı hala oyun ve uygulama geliştiricilerin yapacaklarına bağlı. Filanca oyuna patch çıkmış da, falanca oyun çok çekirdek destekli gelecekmiş de, ölme eşeğim ölme hesabı. En ufak bir beceriksizlikte yine ağlamaya başlayacaklar, suçu Intel'e, Microsoft'a, oyun geliştiricilere filan atacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, lawnmower said:

Binicem üstüne, vurucam kırbacı...

Yav tabii ki serbest piyasa. İsteyen istediğini alır. Ben de zaten bunu savunuyorum. AMD bir ürün çıkarmış, beğenen alıyor. Ben ürünün etrafında koftiden bir "hype" oluşturulmasına karşıyım. Sanki halkın firması AMD milleti kurtaracak ürün çıkarmış gibi bir hava estiriliyor. Parasına göre işlemci. Eskiden de öyleydi. Şimdi eskiye göre daha iyi, ona göre de daha pahalı.

Bakınız şu çok ilginç: Bu adamlar son 15 küsür seneyi ağlayarak geçirdi. Bu iyiye işaret değil. İşini doğru düzgün yapan firma ağlamaz. Şu anda AMD'nin performansı hala oyun ve uygulama geliştiricilerin yapacaklarına bağlı. Filanca oyuna patch çıkmış da, falanca oyun çok çekirdek destekli gelecekmiş de, ölme eşeğim ölme hesabı. En ufak bir beceriksizlikte yine ağlamaya başlayacaklar, suçu Intel'e, Microsoft'a, oyun geliştiricilere filan atacaklar.

Şu anda tek fark oyun üreticileri de biraz optimizasyonları yaparken AMD'yi göz önüne almak zorunda kalacaklar. Bunun için AMD'nin özel çaba göstermesine gerek kalmayacak. Tamam belki hype yaratıldı ancak Intel'in karşısına bu şekilde çıkmamış olsa Intel bize daha 30 sene 8 çekirdek yerine kabak çekirdeği verirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında intel de bu akıma kapıldığı için endişe etmeye gerek kalmadı, intelde son kullanıcı için alınabilir seviye 6+ cpu getirdiğine göre oyunun dan yazılımcısına seve seve destek vereceklerini düşünüyorum.

Aksi olsaydı uzun bir süre aynı muhabbetlere dönebilirdi destek gelicek amd uçacak kaçacak vs. O konuda kafam rahat :) 

Belki iş bir tık microsofta düşüyor olabilir işlemci yapısının farkından dolayı thread yönetimi için felan oda zamanla sanırım bir patch çıkartacaktır.

İntelin kapıdaki işlemcileride çok sağlam duruyor ama fiyat kısmı onemli onları şimdilik görmezden gelirsek ryzen "mantıklı" tek alternatif oluyor.

@lawnmower Hocam buralarda su çok güzel gelsene :) 

psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, pentaman said:

Şu anda tek fark oyun üreticileri de biraz optimizasyonları yaparken AMD'yi göz önüne almak zorunda kalacaklar. Bunun için AMD'nin özel çaba göstermesine gerek kalmayacak. Tamam belki hype yaratıldı ancak Intel'in karşısına bu şekilde çıkmamış olsa Intel bize daha 30 sene 8 çekirdek yerine kabak çekirdeği verirdi.

Bknz. Rise of the Tomb Raider Patch:

https://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Rise-Tomb-Raider-Gets-Ryzen-Performance-Update

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus Hero anakart ile alınca Ryzen işlemcilere bir 50usd daha indirim veriyormuş Amazon.  Toplamda çok iyi fiyatlar çıkıyor. Tek çekincem sorunlu bir ürün olmasıydı, şu ana kadar (OC ayrı) ciddi bir sorundan bahseden olmadı. Bu durumda Ryzen kral diyebiliriz. 

Yeni tanıtılan  intel cpu, anakartlarda önemli fark atacak bir yenilik var mı?

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen için gerekli uyarılar yapıldı almadan önce bunları dikkate alın diye, hatta kurulum aşamasında beni de deli etti, gerçi sonradan günahını almışız, sorun ile uğraşıp iyice araştırınca sorunun ne Ryzen ne de Crosshair VI Hero ile alakası olmadığı, EK'nın CPU bloğunun -yani iki, üç cent herhalde o parça- anakart ile arka plaka arasına takılan kauçuk parçanın hatalı olması. Firma da bu parçayı sorundan bahsedince hiç postaya falan vermeyip direkt DHL ile gönderdi, bir kısım böyle hatalı ürün olmuş maalesef.

Oradan gelirsek bu sorun ki AMD ile hiçbir ilgisi yok yüzünden daha halen tam ısınamadım ancak kesinlikle i7 6700K'yı aramıyorum. Arayacağımı da zannetmiyorum. Hatta bu Threadripper da heyecanlandırdı. İsim konusuna gelirsek bana çok kötü gelmedi ancak baya eleştirenler de var. Ben onlardan değilim ama.:) Farketmez.:)

i9 serisine gelirsek, burada işlemcilerin lehimlenmesinin bırakılması hiç olmamış ve yakışmamış böyle bir seriye.

Daha tabii testleri göreceğiz, total sahip olma maliyeti olarak da elbette Ryzen 7'nin üzerinde olur kesinlikle 8/16 model ile hele.

AMD'nin BIOS'larının oturması falan vakit alıyor, ben bilmiyorum ancak X99 çıktığında da benzer şeylerin yaşandığından bahsedenler var, benim bilgim dışında bu konu.

Kim neyi alacak ise kendisine göre avantajını, dezavantajını göz önüne alması gerekli elbette.

Threadripper'ın 64 adet PCI Express şeridi desteği yine ilginç bir konu olarak göründü bana, çıkdın hepsi de bir görelim bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzen ile birlikte yeni çıkacak APU lar ne oldu? Özellikle yüksek hızlı ddr4 ramlerle performansını çok merak ediyordum.

Ayrıca neden amd işlemcili intel ultrabook benzeri cihazlar çıkmıyor  ? Çünkü genelde ince olması için ya 940mx gibi güçsüz bi ekran kartı koyuluyor (ki o zaman cihaz biraz daha kalınlaşıp pil süresi de düşüyor) ya da o bile olmuyor. Yeni çıkacak Amd apu lar ile hem belli bi grafik gücü olan hem de ultra taşınabilir olan cihazlar çıksa ya? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.06.2017 at 14:54, lawnmower said:

.

İşini doğru düzgün yapan firma 

İşini doğru düzgün yapan firma tekelci monopolist işlere başvurup sonra 1.47 milyar dolar para ödemez. En azından yüzlerce dolar ödettiği ürüne heat spreaderı indiumla yapıştırır. Kçşedeki elektronikçi gibi uyduruk bir macun sürmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ne intel'e ne AMD'ye bir antipatim yok ama Linus'un videosunda anlattiklarini duyunca sinirim bozuldu, yok efendim parayla bilmem bisey key'e satip cpu'nun bir ozelligini acmak falan. Boyle ucuz islerle vakit harcamak acinasi bi durum. Hep gerzek marketing deptarmanindan cikiyodur bu fikirler eminim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok