2016 'nın en iyi oyunları
0

Bu konuda 26 mesaj var

Yıl biterken oylamaya açalım, benim de haberim olsun oyunlardan.

2016 yılında çıkan en iyi oyunlar hangileri? PC, konsol diye ayrı değerlendirme yapmıyorum, böylece birbirlerine karşı konumlarını da görmüş oluruz.

Strateji de Civ VI rakipsiz mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bu seneki liste şu şekilde gibi;

1. Dark Souls 3

2. Overwatch

3. Forza Horizon 3

4. Deus Ex: Mankind Divided (sorry @@SkyWarrior :cry:)

5. Witcher 3: Blood and Wine

6. Street Fighter V

7. Doom

8. Inside

9. Rise of the Tomb Raider

Bu sene çıkan ve oynamayı istediğim XCOM 2 ve Dishonored 2 var daha. Battlefield 1'in single'ı bitirmediğimden ve multi'i de yeteri kadar oynamadığımdan koymadım listeye. Sene sonu güncellerim listeyi fikirimde bir değişiklik olursa. ;)

Dark Souls 3 belki ilk oyun kadar heyecan yaratmadı ama yine de 2. oyundaki sevmediğim çoğu tarafı da düzelterek "İsminde Souls geçtiği sürece babam çıksa yerim." yapımı olmayı başardı yine bu sene benim için. Çıkan ilk DLC'si özellikle kısalığından ötürü negatif yorum ve puanlar alsa da onu da season pass olarak en kısa zamanda alacağım gibi duruyor, kaçarı yok.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DXMD için yılın oyunu diyemem zaten. Çünkü beğenmeyeni çok. Ha benim fikrim oyun çok güzel eksiklerine rağmen. Bu yıl benim için özel oldu bu seriyi komple oynayabildim anlaya anlaya. Deus Ex GOTY bu yıl çıksa bu yılın oyunu derim ama o derece. Keşke bi remake yapsalar revision gibi ucubelere inat. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Civ 6 yalnız değil aslında.. X-Com 2 ve Total war : warhammer var o genrede... ben olsam xcom u seçerdim ama civil daha ayağa düştüğü için o seçilir heralde..

Benim seçimlerim heralde şu şekilde olurdu:

Game of the Year : Overwatch (yepyeni (oyunun kurgusu ve karakterlerinin tamamı baska IP lerden çakma olsa da) bir IP.. Çok popüler oldu ve gameplayi falan çok başarılı gerçekten..

FPS: Battlefield 1 (Bad Company 2 den beri en sevdiğim Battlefield oyunu oldu.. 3 ve 4 haritalarını çok beğenmemiştim hatta 3de adam vurma hissiyatı boş ragdoll vurur gibiydi.. BF1 o açıdan gercekten çok tatmin edici.. )

Racing : Forza Horizon 2 ( rakibi yok)

Fighting : Street Fighter V (yine rakipsiz)

Strateji : X-Com 2 (strateji denildiğinde aklıma artık direkt turn base geliyor.. E turn base dendi mi de heroes yada fallout gibi oynanan x-com u hep tercih etmişimdir..

Action Adventure : Uncharted 4 (oynamadım ama Rise of Tomb Raider veya dark shit olmadığı için bu olur seçimim izlediğim kadarıyla..

RPG: Valla normalde RPGci adam olmama rağmen bu sene çok çeken bi title çıkmadı veya şuan hatırlamıyorum.. (Witcher ın expansionı başlı başına bi hikaye ama Witcher zaten goty 2015 olduğu için tekrar bu listeye sokmuyorum..) Deus Ex falan Skyrim gibi odun bi oynanışa sahip hoşuma gitmiyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla hacım beğenilmicek oyun serisi diil bütün olarak bakınca..eski oyunları falan bu genrenin önemli üyelerinden..

De işte modellemeler, oyun mekaniği falan fazlaca outdated. Oyunları geriden takip eden, singleplayer oyunları oynarken çocuklar gibi şen olanlar için sıkıntı olmıcaktır... de işte bu fazlaca analog kalmışlığın içinde bir de yalnızca eğildiğim için 1 saniye önce hello diyen adama karşı stealth olmaya falan tahammül edemiyorum artık..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

battlefield 1 güzel ama helikopter olmaması benim olayımı bitiriyor, niye 1. dünya savaşından önce icat etmedilerse bu aleti. yani tankla da efsane olaylara imza atıyorum ama bir heli hissi vermiyor sonuçta. bitli piyade oynamıyorum.

goty için önereceğim oyun owerwatch olurdu. TF2'den beri olan açığı doldurdu. blizz görelim neyler, neylerse güzel eyler.

rpg olarak witcher'ın gölgesinden henüz kurtulabilecek bir oyun yok, ben hearts of stone'u şuan bitirmek üzereyim ama asıl olay "blood and wine" olacak heralde. witcher'ın expansion'ı bile yeni çıkmış her rpg'den iyidir diye iddalı konuşabilirim sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 2016 yılının oyunlarıyla ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

Game of the Year : The Witcher 3

FPS: Winner : Battlefield 1 - Runner-Up: Starwars Battlefront 

Racing : Forza Horizon 3 

Fighting : Street Fighter V 
Strateji : Winner:  X-Com 2 Runner Up: Civilization 6
Action Adventure : Uncharted 4  Runner-Up: Rise of The Tomb Raider ve Gears Of War 4

RPG: Winner: The Witcher 3  - Runner-Up: Divinity Original Sin Enhanced Edition 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3 DLC falan ile bu yıla da girer.:)

Sıkıntı yok.:D

Ben bu yıl için kimseye ödül veremiyorum(sanki çok ihtiyaçları varmış gibi :) ), ona değer bir oyun denk gelmedi bana bu yıl.:(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Glamour brown-noser gone bad..

Ya işin kötüsü ozan abinin yazdığı oyunların yarısı 2015.. :lol:

P.S Butun siteler şu dishonored 2 yi şişirdi ama onun dövüş sistemi de 2004te çıkan dark messiah of might and magic den kötü yani.. sigh

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de hala witcher 3'ün etkisinden kurtulabilmiş değilim  :8

bunun dışında 2016da çıkıp da para verip aldığım bir oyun yok zaten o yüzden daha fazla yorum yapamam  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dishonored2 nin combat sistemi 1. oyundan farklı değil ki? 1. oyun gayet OK idi combat sistemi olarak. 

1 deki melee combat sistemi neydi ki 2 ne olsun işte ben de onu diyorum 15 yıllık oyundan çakma.. Büyüleri ve belki hikayesi falan iyi olabilir o kadar.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Glamour brown-noser gone bad..

Ya işin kötüsü ozan abinin yazdığı oyunların yarısı 2015.. :lol:

P.S Butun siteler şu dishonored 2 yi şişirdi ama onun dövüş sistemi de 2004te çıkan dark messiah of might and magic den kötü yani.. sigh

Demek ki 2016'da kayda değer fazla oyun çıkmamış ki bulamamışım. 2015'den kalan Battlefront ve Witcher 3 var sanırım. Ama ikisine de sürekli dlc çıktığı için 2016'da da değerlendirilebilir :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok