peki ya OGS?
2 2

Bu konuda 38 mesaj var

su saatte OGS almak biraz keklik mi oluyor? yoksa avantajli kilan birseyler hala var mi? 

cihazi bankalar 60 liraya satiyor. HGS ise 15 lira. 

sirf OGS giseleri daha bos diye bu ise kalkismak istiyorum :)

(otoyol kullanma sikligim: haftada 1)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her gün köprüden geçen biri olarak HGS ile başladığım serüvene 1.5 ay sonra OGS alarak devam ettim, eve varış sürem 10 dk filan kısaldı. Fakat haftada 1 kullanılacaksa çok da gerek olduğunu düşünmüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arabayı ilk aldığım günden beri ogs kullanıyorum, hemen hemen hiç okumadığı veya yanlış okuduğu olmamıştır. Şüphede kaldığım geçiş de olmamıştır. O yüzden boşuna hgs gibi şeylerle uğraşmayın. Bizim siteye hgs gibi etiketle giriyoruz, her sene bozuluyor güneşte durduğu için, oysa ogs pili bitene kadar seninle, garanti süresinde pili biterse daha da kolay bedavaya değiştiriyorsun. 60 TL için rahatımdan vazgeçemem.

infestor and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim HGS yapiskanini on cama yapistirmamistim, yikamacilar kaybetmis... Plaka da degismeden almistim, plakayi HGS'de degistirmemistim... 2 defa uzun mesafe git gel yaptim... Ilkinde telefona mesaj geliyordu HGS bakiyeniz yetersiz filan diye... Ikinci uzun yolda kacak gecis filan yazmaya basladi arkamdan sirenler filan...  :mrgreen: Gittim plakayi guncellettim, para yatirdim ama sikinti su; mesajlarda ne kadar yatirmam gerektigi yazmiyor... Atiyorum Adana giselerde bakiyeniz yetersizdir diyip birakiyor... Kac defa para yukledim, habire yetersiz bakiye diye mesaj geldi... En son yukledigimde ise HGS bakiyem hic dusmedi... 

OGS'nin avantaji ne HGS'ye oranla?..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HGS alın, cama yapıştırmayın, dursun torpidoda. Zaten plakadan okuyorlar, hesabınıza işleniyor geçişler. Zaten haftada 1 kullanacaksınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HGS kart versiyonları da bulunuyor. Ben Vakıfbank'tan mayıs ayında aldım. Bir tane de kart kılıfı verdiler şeffaf bununla arabanın camına yapıştırabilirsiniz dediler ama ben yapıştırmadım. Gerektiğinde çıkartıyorum normalde yan gözde duruyor. Zaten plakadan kaçak geçiş vs durumu oluşursa tespit yapılıyor ve cezasız düşüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim HGS yapiskanini on cama yapistirmamistim, yikamacilar kaybetmis... Plaka da degismeden almistim, plakayi HGS'de degistirmemistim... 2 defa uzun mesafe git gel yaptim... Ilkinde telefona mesaj geliyordu HGS bakiyeniz yetersiz filan diye... Ikinci uzun yolda kacak gecis filan yazmaya basladi arkamdan sirenler filan... :mrgreen: Gittim plakayi guncellettim, para yatirdim ama sikinti su; mesajlarda ne kadar yatirmam gerektigi yazmiyor... Atiyorum Adana giselerde bakiyeniz yetersizdir diyip birakiyor... Kac defa para yukledim, habire yetersiz bakiye diye mesaj geldi... En son yukledigimde ise HGS bakiyem hic dusmedi...

OGS'nin avantaji ne HGS'ye oranla?..

Köprüden geçişte plakadan bakılarak cezasız geçiyorsunuz ancak otoban giriş çıkışlarında giriş kaydı olmazsa veya giriş çıkış kaydı olmazsa en uzun mesafeyi düşüyorlar plakadan. Hgs'de bir ara neredeyse herkes bu problemden şikayetçiydi, sonradan ne oldu bitti bilmiyorum. Ogs'de bu problemi hiç yaşamadım, 80 km altında geçmek yeterli okuma için. Her geçişte okudu-okumadı tedirginliği yaşamaktansa 60 tl verip ogs almak daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otoyolda da plakadan girişi tespit ediyorlar sanırım. Yazın otoyola girişte okumamıştı, çıkışta da giriş kaydı yok 15TL yazdı ama 1 gün sonra 2.80 olarak düzeltilmişti otomatik olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OGS derim ben de. Eski aracımdaki OGS'yi söküp yenisine taktım, internet şubesinden de plakayı değiştim, gram uğraşmadım. HGS olsa git yenisini al vs. 

Bu arada bildiğim kadarıyla OGS için sadece Garanti ve İş Bankası internet şubelerinden plaka değişimi yapılabiliyor, diğer bankalar için dilekçe vermek gerekiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yapıkredi'den almak zorunda değilsin ki, ben ziraatten kullanıyorum mesela. Sonuçta cihaz ücreti + kredi kartından çekim için onay dışında bankaya uğramıyorsun bir daha.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arabaya kayıtlı OGS olmasına rağmen bugün eve ceza geldi. Otomatik ödeme talimatı veremiyorum nedense internet şubesinden ve bu yüzden arada eksi bakiyeye düşüyor. Sonra 100-150 TL yükleyip devam ediyorum. 2016 Aralık ayında 4 kere kullanmışım otobanı ve "OGS İhlal" adı altında geçiş ücretinin 10 katı olan 25TL'ten 4 geçiş olduğu için 100TL + 10TL geçiş ücreti ceza gelmiş.

Anlamadığım olay OGS sistemine kayıtlı plakam. OGS çalışıyor pili mili bitmedi ben neden ceza ödüyorum. Buna itiraz edebilir miyim veya nereye ediyoruz gelen kağıtta hiçbirşey yazmıyor neredeyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba. Yanlış bilmiyorsam eğer geçiş ihlalinin ödemesi ihlalden en geç 10 içerisinde yapılmalı. Bu süre zarfında OGS'de bakiye yoksa 10 katı ceza geliyor. Aynısı Avrasya Tüneli geçişinde başıma geldi. OGS bakiye yok uyarısı verdi. Nasılsa karta bağlı deyip ciddiye almadım fakat kredi kartının son kullanım tarihi geçmiş ve 10 günlük sürede OGS'ye bakiye yüklenmediği için 166 lira ceza geldi. Adresime yeni kart geldiğinde henüz bu ceza kesilmemişti ve ilk iş geçiş ihlali yapıp yapmadığımı kontrol etmek oldu. Cezayı görünce epeyi zoruma gitmişti.

Mono tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde OGS'de eksi bakiyeye düşmek kalkmıştı diye aklımda kalmış, hatta eskiden para yüklerken sonradan mecburen kredi kartından otomatik talimat vermek zorunda kalmıştım ben. Bir yerde bir hata olmasın hocam, bankaya uğrayıp otomatik ödeme talimatı verin olmazsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim OGS ziraat bankasından. Kullanıcı bilgileri ile sisteme giriyorum. Otomatik ödeme talimatı vermek istiyorum ama veremiyorum. OGS Etiket ekleme sekmesine geliyorum. böyle bir seri no bulunamadı diyor. Sonra plaka vererek bakiye yükledim 150TL. Dekontta etiket seri no yazıyor ve benim seri no olarak girdiğim numara ile aynı.

hadi dedim internette bir sıkıntı vardır. telefonla yapiyim dedim. yine aynı sonuç. yanlış etiket numarası diyor. yapacakları işe sıçiyim. verdikleri dekonttaki numarayı giriyorum. 3 kere denedim yanlış mı giriyorum diye ama yok doğru giriyorum. kısacası bu hata yüzünden otomatik kredi kartı ile ödeme talimatı veremiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok