İkinci el ürün satışı üzerine
0

Bu konuda 17 mesaj var

Çoğumuz sık lektronik cihaz satın alıyoruz. Eskisini elden çıkarmak mantıklı oluyor ama ugrastirmayan bir yol bulmak lazım.

Dh I ve sahibinden I denedim. Abuk subuk takas tekliflerinin bıkıp birine hediye ettiğim çok oldu.

Tavsiyeleri burda paylaşalım.

Letgo nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Letgo da ben botların olduğunu düşünüyorum. Açtığım ilanı favoriye alıyorlar, mesaj atıyorlar. "ürün çalışıyor mu?" diye soruyor, evet diyorum, almayayım teşekkürler diyor. Çalışmasa mı alacaktı anlamıyorum?

Henüz letgo dan bir şey satamadım ben.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yine açık ara en çok DH'den satıyorum satacaklarımı.

Ölücü kaynadığı doğru ama çoğu mesajı 1sn'de okuyup cevap vermeden geçiyorsun zaten ciddi bir alıcı çıkana kadar.

Takas konusunda da "Paraya ihtiyacım var, Takas yoktur, kesinlikle teklif etmeyiniz" gibi ibareler etkili oluyor ilanda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genelde arkadas arasi trampa yontemini benimsedim. Herhangi bir siteden satis yapmaya calsimayi sinirim kaldirmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sahibinden'i cok kullaniyorum ben. Dogru fiyat belirlenirse kisa zamanda satiliyor urun. İlan acmadan once, satacagim urun sitede asagi yukari ne kadara listelenmis diye bakiyorum. Hemen satmak istiyorsam en dusuk fiyattan bir tik asagisini yaziyorum. Acelem yoksa ortalama bir fiyat belirleyip soteye yatiyorum :) Yalniz bu aralar, tum ekonomi gibi 2. el piyasasi da çok durgun.

Dh eskiden cok hareketliydi ama dolandiricilik olaylarinin onune bir turlu gecemediler. Gecmiste sitede onlarca adami carpmis tiplerden bazilari hala sitede satis yapiyor, bununla ilgili yonetimi uyaranlar ceza aliyor. Akla zarar bir durum var yani. Sitede duzgun ticaret yapilacak bircok kisiyi de kusturduler bu yuzden. Artik sadece sorunlu alisverisler kismini okumaya giriyorum, 1-2 lira için birbirine girenlerin çingene kavgalarini okumak zevkli oluyor :)

Letgo gorebildigim kadariyla tam bir copluk. Kategori bazli detayli arama yapamiyorsunuz. Varolan kategoriler de çok kapsamli, duzgun filtreleme yapmak imkansiz. İlanlarda yeterli aciklama yok, millet cep telefonuyla bktan isikta tek foto cekip oylecene ilan aciyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz

Komisyon alıyordur belki site yönetimi o satıcılardan. Koca siteyi nasıl döndürecekler o kadar ibişle. :)

Zamaninda beni de dolandiran (daha dogrusu farkli bir alisveriste iyiniyetimi suistimal eden), forumda findik satan Cihan Ateş diye bir adamin, sirf foruma banner reklam verdigi icin aleyhinde yazilan mesajlarini defalarca sildirdigine bizzat sahit olduktan sonra DH'yi kurup yonetenlerin ne kadar rezil bir kadro oldugunu anlamistim hocam. Cihan Ateş, forumdaki reklam ve ilan mesajlariyla yuzlece kisiyi dolandirdi ve magdur edilenlerin mesajlari tek tek silindi; site yonetimi resmen yardim ve yataklik etti adama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde ana satış kanallarım burası ve Facebook. Çoğu ürün kısa sürede gidiyor. Çok zorlanılırsa Sahibinden'e geçiyorum. DH en son çare.

Letgo denemedim ama etrafımda deneyenler genelde elektronik değilde beyaz eşya mobilya gibi şeylerde çok daha başarılı olduğu yönünde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Letgo'da ps4 ü satmaya çalıştım. Başarılı olamadım. Üzerine ilanda ps4 pro aldığım için satılıktır yazmıştım tek hücreli bir vatandaş "500 veriyim nasılsa pro almışsın paraya ihtiyacın yoktur" diye mesaj attı :)

Fakat bir arkadaşım letgo'dan ps3'ü 3 saat içinde sattı. Şans işi biraz.

Birşey satacak olsam genelde sahibinden.com'a koyuyorum bende.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim bir eleman letgo ilk açıldığında ütüden, monta ne bulduysa saatmıştı. Sonradan sonraya iyice zibidi oldunca boku çıktı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orınç forumda 2 tane ürün sattım. Sıkıntı olmadı, gerçi bunda benim sıkıntı olmaması için ekstra çabamın olması da muhtemelen etkili olan etmenler arasındadır..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben buradaki ortamdan memnunum şahsen. Tamam amazondan şurdan burdan sıfırı alınıyor da birimiz almıştır işine yaramamıştır veya ihtiyacı yoktur buradan verelim bence ilanı yine de. Ben şimdiye kadar 2 3 parça bişi sattım iyi kötü arkadaşlar arasında hem cebimizdeki parayı sürekli bir yerlere vermemiş oluruz hem de birilerinin işi görülür. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben en çok gezilen siteler DH ve Sahibinden olduğu için ilanlarımı hep o iki siteye açıyorum. Letgo gibi başka birkaç yere ilan açmıştım yazın fakat uygun fiyata rağmen satış yapamamıştım. DH'de ölücü çok. Hangi fiyatı yazarsanız yazın indirim istiyorlar, abuk subuk teklifler yapıyorlar. Sahibinden.com da pek farklı değil açıkcası, sahibinden'de gelen takas teklifleri daha saçma hatta. Sıfırı 400 lira olan şeyi 150-200 liraya koyuyorsunuz, 100 lira teklif ediyorlar, işin komiği, aynı ürün diğer ilanlarda daha pahalı, en ucuz benimki, yine indirim isteniyor. Adam yani muhtemelen bütün ilanlara bu ölücü fiyatı cevap olarak yazıyor, ya tutarsa diye.

Haa bir de, sizin ürün açıklamasına detaylı yazıp yazmamanız farketmiyor, hangi site olursa olsun, sizin zaten ilana yazdığınız şeyleri mesaj atıp tekrar soran gerizekalılar var.

Son 1 senedir sattığım şeylere baktığımda 20 tane eşya sattıysam neredeyse hepsi de Sahibinden.com'dan satıldı. DH'den 2-3 tane satış olmuştur. Alıcı adam kendini belli ediyor zaten genelde, hop diye satıyorsun. Abuk subuk mesaj yazanlara cevap bile vermiyorum artık, uğraştığına değmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@eldrun

Ölücülerin bir özelliği de 100 Lira olur mu dediklerinde hemen ilk mesajda olur dersen genelde yok oluyorlar ortadan. Ya ulan ben çok teklif ettim diyor yada zaten alacağı yok maksat trollük olsun diye mesaj atmış. Ben takas hariç her teklife olur diyorum, o koşsun sonra peşimden. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamaninda beni de dolandiran (daha dogrusu farkli bir alisveriste iyiniyetimi suistimal eden), forumda findik satan Cihan Ateş diye bir adamin, sirf foruma banner reklam verdigi icin aleyhinde yazilan mesajlarini defalarca sildirdigine bizzat sahit olduktan sonra DH'yi kurup yonetenlerin ne kadar rezil bir kadro oldugunu anlamistim hocam. Cihan Ateş, forumdaki reklam ve ilan mesajlariyla yuzlece kisiyi dolandirdi ve magdur edilenlerin mesajlari tek tek silindi; site yonetimi resmen yardim ve yataklik etti adama.

o adamın forumun moderatörüne kilolarca fındık gönderdiğini ortaya çıkarmıştı biri yanlış hatırlamıyorsam. :) (mng kargo üzerinden bulunmuştu)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Letgo da ben botların olduğunu düşünüyorum. Açtığım ilanı favoriye alıyorlar, mesaj atıyorlar. "ürün çalışıyor mu?" diye soruyor, evet diyorum, almayayım teşekkürler diyor. Çalışmasa mı alacaktı anlamıyorum?

Henüz letgo dan bir şey satamadım ben.

O mesajları letgo kendi gönderiyor sanırım muhabbet ilerlesin diye. Bende bir ürün satıyorum karşı taraftan ''teşekkürler'' ''nerede görüşelim'' gibi mesajlar geldi, sonra ''ben yollamadım kendi yolladı'' dedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben buradan satış yapıyorum, satış yaptığım kişileri de satış, satış1 olarak kaydediyorum :) Satmayı düşündüğüm ama düşük tutarlı şeyler için de uğraşıp vakit kaybedeceğime tanıdıklara yine buradan göndermeyi tercih ediyorum. Satış konusunda çok üşengecim daha doğrusu ciğeri 5 para etmez tiplerle muhatap olmayı hiç sevmiyorum, burayı bu yüzden seviyorum biraz da, satılacaksa daha ucuz olsun ama temiz insanlarla muhatap olayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok