AMD - R9 300 SERİSİ "FURY'LER ÇIKTI"
1 1

Bu konuda 472 mesaj var

Yeni sürücülerle , şu fury x deki voltajı regulatoru ne mudahale şansı geliyormuş. OC performansı artabilir diyorlar , görelim bakalım. 

Yeni sürücülerin ne zaman çıkacağı belli değil mi hala?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni sürücülerle , şu fury x deki voltajı regulatoru ne mudahale şansı geliyormuş. OC performansı artabilir diyorlar , görelim bakalım. 

Yeni sürücülerin ne zaman çıkacağı belli değil mi hala?

Bunu gördükten sonra artsa nolacak ki?

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_Fury_X_Overvoltage/2.html

Zaten fiji güç tüketimi yönünden o kadar tartışmaya açık bir gpu ki, 290'lar bile böyle değildi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amd bütün r9 kartların fiyatlarını aşağı çekmiş. Resmi bir duyuru yok ama satış fiyatlarında gözle görülür düşüş var.

http://wccftech.com/amd-r9-fury-x-nano-price-cuts/

Özellikle fiji gpulu kartlar tam olarak olması gereken fiyatlara inmiş gibi. Diğerleri zaten yeniden isimlendirilip fiyatı artmış kartlardı. Onlar da eski fiyatlarına dönmüşler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç ay sattıkları kadar satmışlar -anladığım kadarıyla o sırada da pek satamamışlar- sonrasında fiyatlar yine olması gereken seviyeye inmiş. %20'nin üzerine çıkarlar inşallah. Üst seviyede Amd yok gibi bir şey. Halbuki pratikte o kadar da kötü durumda değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD ve NVIDIA windows vs linux gibi. Millet kolay ve alışıldık olanı istiyor. NVIDIA diyor. Kurcalarım didinirim debelenirim çözüm bulurum diyen ucuz olsun benim olsun diyen AMD diyor ama debelenmek bazen sinir harbi yaşatıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ Son 4-5 yıldır ekran kartı tarafında öyle bir durum var, ama daha çok mamad'ın dediği gibi pratik'te olmayan fark pazar payını ciddi oranda vuruyor, misal eskiden ATI temelli gpu'lar nb'larda şok sık rastlanırdı sonra şu güç tüketimi ısınma sorunlar ve performans sıçraması durumu zaman içinde nb'larda AMD kullanım oranını ciddi oranda düşürdü, işin bence kötü tarafı aynı segmentte kullanılan AMD gpu ile Nvidia gpu performans ibresi AMD yönündeyken şimdi hem kullanım oranları Nvidia ağırlıklı oldu hemde fiyat olarak daha pahalı gpu etiketinden olsa gerek segmentlerde daha düşük performanslı nvidia gpu görüyoruz.

AMD'nin tepe noktasını salladığı yok, zaten satışların patlama yaptığı nokta 50-150$'lık segment, oradada intel'in ve nvidia'nın ataklarına karşılık verilememesi AMD'nin finans tablosunu ciddi etkiliyor, yeni gelecek olan GPU ölçeklenebilirlik noktasında sorunlu olursa AMD orta ve üst seride istenen başarıyı yakalasada atıyorum bahsettiğim segmente  etkisi neticesinde pazar payını geri alabilir. umuyorum ki bu driver'la gelen umut bundan sonrada eksik kaldıkları noktalarda olumlu değişimlerle geri dönmeye devam eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

video playerı kapatınca , sistem dondu . Reset attabildim ancak. Eski sürücülerle bir yıldan fazladır hiç sorun çıkmamıştı. Yeterince stabil değil gibi bunlar. 

uninstall edip,bir daha temiz kurayım dedim. uninstall ettikten sonra windows a yüklendikten sonra şu tablo çıkıyor :)

Sürüceri geri yükleyemedim, birşey görülmüyor çünkü. 

Ancak safe mode yardımı ile açabildim. Bu sefer de sürücü paketi çalışmıyor o ortamda. Device managerdan yükledim ,paket içinden .  Windows açılınca ,bir kez de sürücü paketini çalıştırdım.

Çalışıyor gibi böyle ama 

Kimse görmemiş mi bu sorunu? :) Uninstall dan sonra ,geri install edemiyorsun. Kolay bir yolu yok mu bunun?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamda sisteme uygun fiyatlı dediğim iki model bulmuşken bu haberler açıkcası beni soğuttu. Manuel ayar kötü iş ya anlamam fazla nvidia  daha yakın skywarrior'un bahsettiği üzere hazır set iyi gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton, Crimson sürücü paketiyle "Shader Cache" desteği de gelmiş. Daha akıcı bir oyun deneyimi sağlamaya yardımcı olduğu söyleniyor, özellikle Crossfire kurulumlarda. Ayrıca oyun yükleme sürelerine de olumlu etkisi varmış.

Bazı kullanıcılar %10'lara varan performans artışı da rapor etmişler, ama ne kadar doğru bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geç kalınmış bir özellik shader cache. Nvidia sürücüleri epeydir yapıyor bu işi. 

Bu arada crimson ile kartını yakan veya yakma derecesine gelenler olmuş. Bir şekilde bazı kartların fan profilleri ile uyumsuz olduğunu tespit etmiş kullanıcılar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, amdden açıklama geldi. Fan profili sorunu varmış sürücüde, bugün yarın hotfix gelecekmiş. Nvidia kartları yakıyor diye gezinen bir güruh vardı, onlar aklıma geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni crimson sürücüleri için önceki beta'yı yüklemiştim. Orada bu crimson arayüzü çalışıyordu ancak bu son fix'i yüklediğimde o arayüz artık yok. Ayrıca catalyst'e de giremiyorum. Oyunlar çalışıyor ama bu sorunlar da garip.

Ya redditdekilere bok attım da ben de onlar kadar varım. Crimson sürümünü değil normal catalysti yüklemişim. Şimdi crimson arayüzüne doğrudan giriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim notebookta sorun olmadığı için hiç uğraşmıyorum. Ama fan kafayı yer de alet yanarsa, benzin döker bir de ben yakarım, videosunu da amdye postalarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

390'ların 4 gb modelleri çıkıyormuş. Zaten 8 gb olayı saçmalıktı, fiyat düşecekse iyi diyeceğim de zaten aynı kartları 290 adıyla geçen yıl 250 dolara satıyorlardı. Şimdi durduk yere fiyatı yükseltip tekrar indirecek gibiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok