Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.865 mesaj var

Better call saul 'u izleyen var mı?

The Wire HD olarak çıkmış. Ben de izlemedim ama tüm zamanların en iyi dizilerinden olduğu söyleniyor. 

Better Call Saul izliyorum... Güzel ama bir Breaking Bad değil, şimdilik ona yaklaşır bile gözükmüyor, belki toparlar diye zorluyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The 100 izlemeye başladık. İlk sezonun 6 bölümünü izledik, gayet keyifli zaman geçirdik başında. Var mı başka izleyen? İkinci sezonun 15.bölümünde sanırım dizi ama akibetini bile araştırmadım henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Televizyonla pek aram yok, gecikmeli olarak dizileri seyretmek daha keyifli geliyor. Behzat Ç bitmek üzere, birde Lostu saçmalayana kadar seyretmiştim. Bana tavsiye edeceğiniz  televizyon dizisi varmıdır? Saygılarımla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Person of interest oldukça iyi bence seyretmenizi öneririm. Izlemediyseniz izlemenizi önereceğim Prestij filminin de senaristi Jonathan Nolan dizinin yaratıcısı, senaristi ve yapımcısıdır. Konusu, kugusu ve artan temposuyla gayet başarılı bir dizidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bitmiş olarak izlemek bence de daha guzel

rome

the wire

breaking bad 

hepsi ayrı bir başyapıt bence

sons of anarchy  şu an bunu izliyorum, fena gitmiyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

House M.D.

Dexter

Breaking Bad

My Name is Earl

How I Met Your Mother

Scrubs

True Detective

İlk aklıma gelenler. Hepsi de bitmiş diziler. Gerçi True Detective'in ikinci sezonu olacak ama bağımsız, ayrı bir hikaye (hatta farklı oyuncular) olacağından sorun olmaz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sons of Anarchy 7. sezonun sonunda bitiyor, ben bittigine cok uzuldum cok iyi bir diziydi..

O bitince True Dedective e basladim. Buradakilaerin tavsiyesi uzerine, gercekten ne desek az kalir inanilmaz bir dizi mutlaka izlenmesi gerek. Ozellikle rust cok saglam bir karakter, konusmalari falan adami bitiriyor.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi denince , geçen sene Fargo vardı. Kim bence tüm zamanların en iyi dizileri sıralamasında üstlerde yer alır. True Detective i yine izlemek gerek. 

Sherlock ayrı bir dünya. En büyük sorun yılda 3 bölüm çekiliyor olması. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

black sails

ilk sezon çok iyi değil ama 2. sezon bambaşka bir dizi oldu. define adası romanının karakterleriyle tarihteki ünlü korsanları biraraya getirmişler. 

Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi denince , geçen sene Fargo vardı. Kim bence tüm zamanların en iyi dizileri sıralamasında üstlerde yer alır. True Detective i yine izlemek gerek. 

Sherlock ayrı bir dünya. En büyük sorun yılda 3 bölüm çekiliyor olması. :)

2 yılda bir 3 bölüm... hatta 2016'da gelmesi beklenen 3 bölümü de 2017'ye sarkıttılar, etti mi sana 3 yılda bi sezon...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hannibal'ın dizisi ve Shameless'da güzeldir. Ayrıca komedi olarak Its Always Sunny in Philedelphia'yı tavsiye ederim. Ayrıca bir başka ingiliz polisiyesi olan 3 sezon ve 4'er bölümden oluşan Luther'de çok güzeldir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin bahsettiği Top Gear 'ın olayı ne? 

Sherlock'tan sonra ingiliz dizilerine bir göz attım. Herkesin tavsiye ettiği Luther , Strike Back var. 

Strike Back 'i birkaç bölüm izledim beğenmedim. Başka tavsiye var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Walking Dead benim gözümde  bir "Arka Sokaklar" oldu! Yeter artık yahu! Hikeye hiçbir yere girmiyor. Spoiler butonunu bulamadım, detaya girmiyorum ama dizi kendini tekrar edip duruyor, arada ana karakterleri harcıyorlar, Eee? Önce bir kulübe bulurlar, sonra çiflik sonra hapishane sonra başka bir yer sonra Terminus, Alexandria, hep de hikaye aynı. Yeter gerçekten, birşeye bağlayın artık. 

Ben Breaking Bad izlemedim, ileri dönemlere saklıyorum bilerek, Better Call Saul'u izliyorum, muazzam geliyor. Breaking Bad daha iyiyse, ki öyle diyorlar, "Allah" derim :D .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The 100 izlemeye başladık. İlk sezonun 6 bölümünü izledik, gayet keyifli zaman geçirdik başında. Var mı başka izleyen? İkinci sezonun 15.bölümünde sanırım dizi ama akibetini bile araştırmadım henüz.

Burada görüp bizde başladık. İlk sezon bitmek üzere. (Lost + Battlestar Galactica) / 2 gibi bir izlenim bıraktı bende. 

see you in another life brother

Herkesin bahsettiği Top Gear 'ın olayı ne? 

Bildiğim kadarıyla Clarkson yapımcısına yumruk atıyor ve ırkçı söylemlerde bulunuyor (yapımcı irlanda'lı). Bunun üzerinde önce uzaklaştırma alıyor sonra kovuluyor. Diğer çalışma arkadaşları o yoksa bizde yokuz diyip istifayı basıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Top Gears da ki son olayı sormadım. Onu görüyorum internette. Programın ne özelliği vardı? Epey bir fan kitlesi var. Sadece arabaları mı "benchmark " yapıyorlar ,yoksa başka birşeyler dönüyor mu programda?

Walking Dead hakkındaki yarıilekteknin yorumana katılıyorum. 

Bundan sonrası SPOİLER içerebilir. Ona göre 

Biraz fazla tekrar etmeye başladı. Senaryo çok çok iyi başladı. Ancak gittikçe mantık hataları artıyor. Bu adamların şu ana kadar zombilerle baş etmek için daha etkin yöntemler geliştirmeleri gerekirdi. Oysa sadece kişilikleri değişti.  Kafalarında ciddi bir strateji de yok. Bir Washington 'a gitme fikri var ,onun dışında birşey yok. Hikaye de tekrar etmeye başladı iyice. 

Ancak başka bir açıdan da bakılabilir. Karşılaştıkları her topluluk, farklı bir strateji geliştirmiş oluyor. Ordaki dinamiği izlemek keyifli. Misal önce karşılaştıkları Terminus, hayatta kalabilmek için tüm etik, insansı kaygıların dışına çıkmıştı. ve bunu rasyonelize etmeyi becermişlerdi. Şu an karşılaştıkları Alexandria, işi başında kendilerini izole etmiş bir grup. Daha olayın farkında değiller. Diğer gruplar kendilerini geliştirirken, bunlar geliştiremedi. 

Walking dead 'in spin off 'u gelcekmiş bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada görüp bizde başladık. İlk sezon bitmek üzere. (Lost + Battlestar Galactica) / 2 gibi bir izlenim bıraktı bende. 

see you in another life brother

İkinci sezonu da bitirdik.. Eğer çok uzatmaya çalışırlarsa Lost gibi saçmalayacak gibi görünüyor. 3.sezonda güzelce toparlayıp bağlamaları ve sonlandırmaları lazım gibi görünüyor. Belki iyi bir kurgu ve birkaç ek eklemeyle 4 sezon olur ama öyle 5 ve ötesini kaldırmaz, zırvalamaya başlar izlenimi var bende. 3.sezonu bekliyoruz , iyi ki bitirdik demiyoruz beklerken. Gelse de izlesek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Walking Dead hakkında...

Aslında ben izlerken sıkılmıyorum ama çok kızıyorum Walking Dead'e. "Zombi" teması benim için bir diziyi veya sinema filmini izlemek için yeterli sebep oluşturuyor, aynen zaman yolculuğu, post apokaliptik dünya, süper kahramamanlar, fantastik evrenler vs. gibi. Tamam dizi "Cash Cow" haline geldi anladık da bir temel hikayesi olur, o yavaş yavaş ilerlerken bir yandan da yan hikayelerle diziyi uzatırsın. Bu dizide bir ara bu tabire uyacak Washington meselesi vardı, Eugene tırt çıkınca onun da önüne taş koydular. Şimdilerde grubu geriden takip eden bir siyahi vatandaş var eskilerden ama bu temel hikaye değil, ileride yaşanacak yan hikayelere yer yapmaktan başka birşey değil. Sıkılmadan ama kızarak izliyorum. Bir arkadaşım "Walking Dead'e başlayacam" dedi, "Başlama vakit kaybı" dedim, gerçekten öyle hissediyorum şimdilik. Umarım değişir.

Spin off'u da merak ettim. Ama spin off çıkaracaklarına önce ana diziyi adam etselerdi hiç fena olmazdı sanki. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fargo tek sezon yayınlanıp bitmiş mi yoksa ikinci sezonu mu gelecek? 1-3 sezon arasında yayınlanıp sona ermiş diziler bakıyorum da izlemek için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fargo tek sezon , ancak 10 saatlik film gibi. Başlıyor ve konu sonuçlanıp bitiyor. 2. sezon olacakmış, o farklı bir konuyu işliyor .

Walking dead 

Spin off , Fear the Walking Dead olacak deniyor. Bu aralar trailer çıkabilir. 

Dizide bir ana amaçsızlık var ama belki o olayın doğal sonucu. Zombie istilası nasıl başladı bilmiyoruz (en azından ben bilmiyorum.) . Eğer çok hızlı, büyük kitleleri götüren bir olaysa (ki bu ne kadar mantıklı o ayrı. )  O zaman normal denebilir. Geriye sadece ufak , birbirinden habersiz, ortak hareket edemeyen kitleler kalmıştır.  Daha büyük strateji geliştirecek kimse yoktur.  Ancak yine de bu kadar zamanda daha sağlam bir ana base kurmaları gerekirdi. 

Misal şu çiftlikte geçen sezon çok saçmaydı. Adamlar o kadar zamanda çevresinde güvenlik almamışlar. Sadece basit teller var. 

Eugene denen dallamanın tırt çıkacağı belliydi . Çok streotipik ,abartılı davranışları vardı.

Eğer diziyi sadece karakterlerin zaman içinde gelişmeleri olarak değerlendirirsek , o zaman çok başarılı. Rick sonunda kayışı kopardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuna kadar dayanıp izlemek istedim the 100 ün pilot bölümünü. Ama liseli bilimkurgu konsepti, tutarsızlık vs derken bitiremedim. Araya bi de pop/rock parçalar serpiştirmişler, son zamanlarda izlediğim en kötü dizilerden, continuum' dan bile daha tırt bir dizi yapmışlar. 

Not: 100 tane expandable liseli yerine, 1 tane bilim adamı gönderseler gezegende ki durumu öğrenebilirlermiş. Günümüzde ki teknoloji bile buna imkan veriyor. 

The wire, deadwood,fargo daha önceden izlenilmediyse mutlaka izlenmeli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Breaking Bad' e ben de oy veriyorum...

My Name is Earl şahane başladıydı da bi süre sonra saçmalamaya başladıydı sanki, ucunu bıraktıydım.. Sonra toplarladı mı, nası oldu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok