Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

1 hour ago, JardeL said:

Soygun var :D 

TN1jcdB.png

Iyice yuzsuzlestiler ya... 1 stok koyup fiyati 60-70K bandina cekiyorlar... Kerizin biri oltaya takilirsa 1 stok daha koyup fiyati yukseltip daha keriz var mi diye bakiyorlar... 

Yalniz hayret ediyorum Amazon hala nasil stoga alamadi bu urunleri... Kucugunden buyugune kac tane site satti, Amazon fis... 

bu fiyata alacak kadar ahmak biri varsa kazıklanmayı hakediyor.

ben sağlam paralar harcıyorum. ama sabırla beklerim bir fırsat, kampanya, indirim olsun diye. 

hele hele daha bir kaç gün önce 54 bin liradan satılmış monitörü 55 bin bile yazsalar almam.

illa bu furya geçiyor... stok bollaşınca, vatan, hepsiburada, amazon falan getirip bir de ufak indirime sokunca bu çakallar da "seve seve" düşürüyor fiyatı.

çakal desem de ben adamlara kesinlikle kızmıyorum, Türkiye şuan vahşi kapitalizmi en doruk noktasında yaşıyor. Bu fiyata almaya hazır (afedersin müdürüm) "enayi" varsa adam niye satmasın yani şirket kursanız hedefiniz kar maksimizasyonu olmaz mı sonuçta...

jackjoker and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K monitör için “uygun” olarak Samsung Odyssey Neo G7 32” bakılabilir.

OLED değil tabii ama VA panel ve mini LED. 30.000 TL altında bulmak mümkün.

OLED olarak da en “uygun” gördüğüm Samsung Odyssey OLED G9, 934 kodlu model 40.000 TL altında yakalanabiliyor hatta zaman zaman 30.000 TL’nin bir miktar üzerinde bile bulunabiliyor, bazen 954 kodlu olanda da kampanya olabiliyor.

AOC Agon 27” 240Hz 2560x1440 olan model var bir de, bu da bazen 30.000 TL’den çok fazla uzak olmayan şekilde yakalanabiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

OLED olarak da en “uygun” gördüğüm Samsung Odyssey OLED G9, 934 kodlu model 40.000 TL altında yakalanabiliyor hatta zaman zaman 30.000 TL’nin bir miktar üzerinde bile bulunabiliyor, bazen 954 kodlu olanda da kampanya olabiliyor.

Bunlar bayagi aklimi kurcaliyor... Bakalim belki secim oncesi yapistiririm ama bir yandan da Amazon 32" 4K'yi guzel bir fiyata getirir mi sorusu kafa kurcaliyor...  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben o asus'u gördükten sonra samsung falan kesinlikle almazdım açıkçası, illa bulunur olacaktır acele etmeyin.

VA ve mini LED alıp, OLED'i görünce üzülürsünüz onu da belirteyim. Yıllarca VA kullandım severim keratayı ama OLED ağır ezer.

ayrıca samsung g8 oled 34" monitör alanların başına neler geldi @jackjoker anlatsın size.

ben de nerdeyse alıyordum, büyük bir yanlıştan son anda kurtardı beni. samsung resmen aylarca destek vermedi, alanlara sinir krizi geçirtti. o yüzden monitörde samsung markasına çok uzağım.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Secimden sonra taksit olayinin bitecegi, fiyatlarin yine artacagi ongorusuyle G95 olani siparis gectim… 2 ay ertelemeli , pesin fiyatina 6 taksit 38.3K … Vatana baktim taksit sayisini maks 3e cekmisler , 6 olsaydi oradan G93 olani alacaktim…

Kafamda hep 4K 32” vardi ama fiyatlar belli ki 50K seviyelerinde olacak… Secimden sonra stoklar gelip MSI 321URX 42K fiyatla satilmaya devam ederse , bunu hic acmadan iade eder onu alirim heralde… 

Iyi mi ettik kotu mu ettik belli olur birkac gune…

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Asus 1299 USD Newegg’de. Burada KDV ekle 1559 USD ediyor, Güncel kuru 32,50 TL yuvarlak kabul etsek 50.667 TL yapıyor zaten.

Daha taksit nedeniyle vade farkı, başka fiyatı arttıran unsurlar falan yok üzerinde, bu monitör burada 55.000 TL-60.000 TL’den aşağı olmaz diye düşünüyorum.

G95 olan uzaktan kumandalı ve smart G93 olandan farklı olarak, inşallah sorunsuz olur.

T800 tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, T800 said:

Asus 1299 USD Newegg’de. Burada KDV ekle 1559 USD ediyor, Güncel kuru 32,50 TL yuvarlak kabul etsek 50.667 TL yapıyor zaten.

Daha taksit nedeniyle vade farkı, başka fiyatı arttıran unsurlar falan yok üzerinde, bu monitör burada 55.000 TL-60.000 TL’den aşağı olmaz diye düşünüyorum.

G95 olan uzaktan kumandalı ve smart G93 olandan farklı olarak, inşallah sorunsuz olur.

Ya evet iste ASUS Avrupada iyice bokunu cikarmis durumda... Almanya'da bile 1.600 euro fiyattan basliyor... Almanya'da PG49WCD  modeli 1.500 euro, TR fiyati 66.000 TL... Ben o fiyat seviyelerine cikmam, mantigi yok...

40-45K arasina MSI 321URX olursa, o zaman tekrar dusunulur... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, JardeL said:

Ahaha supersin, aynen bu... Trendyolu iptal ettim bunu pesin fiyatina 12 taksite aldim... :lol:

skjdhfljshdklf Sevindim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yr8muey.jpg

şunu görünce bir heyecanlandım, vade farksız taksit yapıyorsa alayım çeyizimde dursun dedim.

stok yok.

zaten vade farksız taksit de yok.

34" ultrawide'dan sonra bunun güzel gelebileceğini hiç sanmıyorum.

bir de 4K için gereksiz FPS kaybı...

60 bin 4 taksit ya da tek çekim olarak ilk çıktığı 54 bin olursa alıp bir deneyeceğim. 1-2 sonra aldığım fiyata satarım. merak ediyorum sadece yoksa AlienWare monitörümün üstüne gül koklayacak değilim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon’da şu an 57 inç boyutunda, iki adet 4K 240Hz monitör birleşerek oluşturulmuş Odyssey Neo G9 49.999 TL.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, T800 said:

Amazon’da şu an 57 inç boyutunda, iki adet 4K 240Hz monitör birleşerek oluşturulmuş Odyssey Neo G9 49.999 TL.

o kadar geniş görüş açım olsa pilot olurdum :zuh:

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC'ye iki ekran bağlı. Biri normal Monitor olan Dell, diğeri de OLED TV. Monitor Display Port'tan, TV HDMI'dan bağlı.

Aptal Windows iki ekranı da aynı anda açmazsam görüntüyü getirmiyor. Normal Monitor'de bildiğin gri bir ekranla karşılaşıyorum. TV'yi çalıştırınca görüntüyü alıyorum.

Çok aptalca bir sorun ama çözümünü bulamadım bir türlü daha önce karşılaşan oldu mu?

Not: Bu genelde ekranı kullanmadığım zamanlarda zaman aşımına girdikten sonra oluyor.

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, Erwin said:

Çok aptalca bir sorun ama çözümünü bulamadım bir türlü daha önce karşılaşan oldu mu?

Ekranları hangi modda kullanıyorsun? Mirror, expand vb. farklı ayarlarda deneyebilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, Erwin said:

Hep Expand modunda benim ekranlar.

Alakasız görülebilir ama TV için yazılım güncellemesi çıkmışsa onu da deneyebilirsin. Muhtemelen monitörü 1. ekran, TV'yi 2. ekran olarak kullanıyorsun ve bilgisayar uyku modundan çıktığında TV ile handshake aşamasında sorun çıkıyordur.

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Erwin said:

PC'ye iki ekran bağlı. Biri normal Monitor olan Dell, diğeri de OLED TV. Monitor Display Port'tan, TV HDMI'dan bağlı.

Aptal Windows iki ekranı da aynı anda açmazsam görüntüyü getirmiyor. Normal Monitor'de bildiğin gri bir ekranla karşılaşıyorum. TV'yi çalıştırınca görüntüyü alıyorum.

Not: Bu genelde ekranı kullanmadığım zamanlarda zaman aşımına girdikten sonra oluyor.

Ben de çift 27" 1440p monitör kullanıyorum. Artı bazen 65" oled tv'yi de aktif ediyorum. Monitörler display port, TV hdmi ile bağlı. Uzun zamandır böyle bir sorun yaşamadım. Gerçi sırf salonda film vs izlemek için kullandığımdan tv'yi aktif ettiğimde diğer ikisini kapatıyorum. 

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Najaz said:

Muhtemelen monitörü 1. ekran, TV'yi 2. ekran olarak kullanıyorsun ve bilgisayar uyku modundan çıktığında TV ile handshake aşamasında sorun çıkıyordur.

Bu  dediğiniz de olabilir ama belki de TV primary ekran seçilmiş ise onu secondary yapmak gerekiyor olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Erwin said:

Ayni durumu isyerinde laptop monitor ikilisinde yasadim... Laptop ekrani surekli kapali, goruntu sadece monitorde... 5 dk kullanmadigimda monitor standby konumuna gectikten sonra acmaya calistigimda ne yaparsam yapayim monitore goruntu gelmiyordu... Illa laptopin ekranini kaldirip acmam gerekiyordu... Win11'e guncelledikten sonra bu durum duzeldi gibi, su an fareyi hizlica hareket ettirince bir sure sonra aciliyor ekran... Isletim sistemi Win11 degilse, guncellemekte fayda var... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yav, monitor 1st ekran TV secondary'de, dediğim gibi Uzatılmış masaüstü kullanıyorum. Çok saçma bir durum nette de çok göremedim belki karşılaşan olmuştur diye size sorayım dedim. Win11 pek tercih edeceğim bir şey değil maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 11'de benzer sayılabilecek bi durum yaşıyorum. Biri Viewsonic diğeri Dell iki monitör DisplayPort üzerinden bağlı. Ekranlar güç koruma moduna girdikten sonra fareyi hareket ettirip uyandırınca Viewsonic görüntü veriyor ama Dell olan çok nadiren de olsa kapalı kalıyor. İşin garip kısmı şu ki görüntü tek monitöre gelmiş olmasına rağmen PC kilitleniyor ve kasa üzerinden resetlemeden düzelmiyor. Ama dediğim gibi bu çok nadiren oluyor, yılda 2-3 kez en fazla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok