Otoban hız koridoru
2 2

Bu konuda 94 mesaj var

Egm.gov.tr den plaka tckimlik ile kontrol ediniz. Bekleyen varsa orada duruyordur.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim şirket araçlarından birine geldi. Bir de kardeşime.

Kardeşime gelen 121 idi.

%10 uygulanmıyor sanırım bu hız koridorunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Binek otomobile mi gelmiş 121???

Ben bu %10 limitine dayanarak haftanın 5 günü 130-131 km/s ortalama ile tamamlıyorum iki gişe arasını..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün sancaktepe-kocaeli arasında 160-180 arası gidip geldim, tüneller haricinde 120 civarına inmedim, en son körfez köprüsünden geçtiğimde bu şekilde kullanmıştım birşey olmamıştı, umarım yine olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu hız koridoru olayı da, E5'teki radar olayına benzedi. tamamen rastgele seçmece şeklinde çalışıyor o sistem. memur kafasına esene kesiyor, çoğunlukla da ceza gelmiyor. hız koridoru da aynı durumda heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

%10 olayı sadece kısa süreli "geçiş" olayları için geçerli sanırım. Bütün yol boyunca %10 olmuyor diye biliyorum. Ha "valla abi yola girdiğim gibi geçiş yapmaya başladım, anca çıkarken bitti" gibisinden bir şeyi kabul ederler mi.... Zannetmiyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanılmıyorsam hız için ceza yazma başlangıcı o %10.

Yani kurallarda şöyle diyordu, "...mevcut hız sınırını %10 ila %30 arasında aşanlara şu kadar ceza, %30 üzerinde aşanlara bu kadar ceza...." şeklinde...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, CaRaBeeN said:

Yanılmıyorsam hız için ceza yazma başlangıcı o %10.

Yani kurallarda şöyle diyordu, "...mevcut hız sınırını %10 ila %30 arasında aşanlara şu kadar ceza, %30 üzerinde aşanlara bu kadar ceza...." şeklinde...

aynen bu şekilde, 121 ile ceza yenmişse muhtemelen araç için hız sınırı 120'den düşüktür (kamyonet, pick-up vs)...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gişelere giriş 30, çıkış 30, yol çok uzun değilse beklenen ortalama 120nin altina inecek demektir. Yuzde 10 iner mi bilemem.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu hız koridorunu bilmem de bugün ankaradan istanbula gelirken sakaryanın orada otobanı kapayıp şehir merkezine vermişler. halbuki otobanda bir çalışma yoktu. şehir merkezine de bir dolu mobil radar koymuşlar. 50 den hızlı gidene dayıyorlardı. bana da dayadılar. ama 50 hızını tespit etmek çok zor. minicik köyün oraya koymuşlar. harabe ve bozuk arabaların arasına gizlenmiş radar arabası. bildiğin ganimet topladı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bakanlıktan emir var sanırım. Yıl sonuna kadar bol bol ceza kesin diyorlar herhalde. O kadar açık var, bir el atıverin artık :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk cezam geldi:

İzmir-Aydın otoyolunda, İzmir Işıkkent giriş, Belevi çıkış -> 139 km/s hızdan dolayı...

Giriş saati yazıyor, çıkış saati yazıyor, giriş çıkışlarda plakanın fotoğrafları var.

19dk47sn de tamamlamışım, muhtemelen iki gişe arası, 45893 yazmışlar, yani 45.9km gibi..

yol hız zaman formulüne göre hesaplayınca da 45.1 km gibi birşey yapıyor.

Yukarılarda yazdığım gibi, her zaman gişeden geçerken ortalama hızı sıfırlıyorum, ve 140-150-160 duruma göre yaptığım oluyor, ama zaten dönüşlerde gişelere yaklaşırken , ya da önündekiyle takip mesafesi vb. yüzünden bir şekilde kontrol ederek, gişeden çıkışta 130-131 gibi ortalama yapmış oluyorum (sistemin başladığı ilk günden beri böyle)

Sanki cezanın geldiği günü hatırlıyorum, amaan bu sefer de 132 nin üstünde olsun ortalama hız görmüş oluruz demiştim :)

Görmüş olduk...

Bu arada ceza Aralık 2017 ilk haftadan...

CaRaBeeN tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek amacıyla"

hasss...tirin lan.

ulan başlığı bile 11 milyon lira diye atılıyor, ne can güvenliği. yeni vatandaş yolma yolları kısaca.

not: ben istanbuldayım ve ceza yemedim. mal olmayan kimse de yemez zaten, tabelayı gördüğün anda ya limite düşüceksin, ya da ortalama hız göstergesini sıfırlayıp hız bölgesinden çıkarken ortalamayı tutturup öyle çıkıcan. azcık kafa kullanmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Henüz ceza yemedim, kartal tem bağlantı yolunda arada bir radar olurdu, şimdilerde pek olmuyor. Daha önce orada ceza yemiştim ama eds tabelası koymadılar henüz. Oraya koyarlarsa ciddi sıkıntılar olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok