Çalışma koltukları üzerine
1 1

Bu konuda 31 mesaj var

Diğer başlıkta karışıklık oluyor. Koltuklar için ayrı başlık açalım.

En çok görünen DxRacer . Bunun birkaç boyu var. Dx1 , max 100kg, 180cm için uygun. Bu size uygunsa şanslısınız , amazon.de 'de var ve güzel indirimler oluyor.

https://www.amazon.de/Schreibtischstuhl-Armlehnen-124-134-Gestell-schwarz/dp/B0056YNWVO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1503077073&sr=8-1&keywords=dxracer

20160422025412865.jpg

Corsair de gaming chair tanıttı.  

http://www.corsair.com/en-us/landing/t1-race-gaming-chair

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

Her ikisinde de ayaklar metal değil, plastik. İşe yaramaz o yüzden.

100 kilo alti olusu ondan tahmininen cibil halde 105-106 olan ben yataktayim(koltuk kullanmiyorum) ama 180 lik bizim nesillin cogu 110 kilo barajinin ustunde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayarda çalışmak da dahil olmak üzere ofis gibi bir ortamda da rahat etmek istiyorsanız Nuri Usta'dan şaşmayın derim. @stardust sayesinde tanıştığım bu markanın Me Too modeli sayesinde çok rahatım. Fiyatı tuzlu ama yıpranma vs. gibi şeylerin olmadığını görmek, yine mekanizmasında bozulmama hissinin verdiği güven ve rahatlık bir araya gelince senelerce kullanabileceğiniz bir koltuk ortaya çıkıyor. Bu arada arkasında bulunan file yıpranırsa vs. firmaya ücreti karşılığında (garanti süresi sonrasında da böyle bir hizmetleri var yani) yaptırıp kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Bizim Kaptan'la kullandığımız model şu :

https://shop.nurus.com/tr/urunler/calisma-koltuklari/me-too-fluid-motion-plus-siyah-kumas/?coupon=disabled

Benim çalışma odamda kullandığımı şu anda eşimin işyerine götürdüğümüz için bir tane daha sipariş ettim. Müşteri hizmetleri mükemmel ötesinde bir firma bu arada. Dün gece siteye giriş yaptığımda fiyat yüksek geldiği için çıkış yapmıştım, bugün direkt müşteri hizmetleri yetkilisi aradı, bir sorun mu oldu ? diye. Az önce siparişi verdiğimde faturalamayla ilgili bir soru sordum 5 dk. sonra cevabı geldi. Ürünü kargoya verirken de arayıp soruyorlar. Yine ürünün paketlemesi de mükemmel bir şekilde geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Najaz said:

Her ikisinde de ayaklar metal değil, plastik. İşe yaramaz o yüzden.

fiyat farkı ile seçeneği olması lazım. 

amazon.de 'de dxracer benzeri bir sürü marka var ama kaliteleri iyiymiş gibi görünmüyor.

Ben Ikea Markus almıştım en son. Vasat denebilir, uzun süre kullanacaksanız, özellikle iyice arkaya yatırıp kullanıyorsanız tavsiye etmem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herman Miller'ın Mirra'sını BMS getiriyormuş Türkiye'ye. Ama Amazon'da 800 USD'ye satılan koltuk için Türkiye'de ne kadar istiyorlardır düşünmek bile istemiyorum.

Not: Tam hatırlayamıyorum ama ya Aeron'a, ya da bu Mirra'ya "Ali Kırca koltuğu" diyorlardı. Rivayete göre Ali Kırca "şempanze pozisyonu"nu bu koltuk üzerinde geliştirmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.08.2017 at 01:43, ResetButton said:

fiyat farkı ile seçeneği olması lazım. 

amazon.de 'de dxracer benzeri bir sürü marka var ama kaliteleri iyiymiş gibi görünmüyor.

Ben Ikea Markus almıştım en son. Vasat denebilir, uzun süre kullanacaksanız, özellikle iyice arkaya yatırıp kullanıyorsanız tavsiye etmem.

Bende DxRacer King modeli var. Ayaklar metal. Fakat bu model sizin bahsettiğiniz modellere göre baya büyük bir model. Ankara Adore Mobilya'da incelemiştim. Boy boy bu koltuklar. Ben hepsi aynı iskelete farklı kalitede ürünler deyip en ucuzunu alacaktım. Gidip gördüğümde o ucuz modellerin 1.80 üzerine çok küçük geleceğini anladım. Benim aldığım model yanılmıyorsam 150kg taşıyor.

Ekleme: Marcus iyi güzel ama benim gibi 110kg ve üzeri kişilere uzun süre dayanmıyor. Bundan önce Markus kullanmıştım bir süre.

Kibitzer tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, ResetButton said:

Markus 'taki gibi arkası file olan koltukları mı tercih ediyorsunuz yoksa Dxracer da olduğu gibi doldu olanları mı?

Arkası file olan koltuklar daha rahat, direkt bel desteği veren ve ~15 dereceye kadar eğim verebilen modeller çok rahatlatıyor. Dolgu olanlar aşırı terletiyor, bir süre sonra da içine gömülme hissi rahatsız ediyor.

Ayakların prolenden yapılmış olması ofis dışı ortamlarda pek fark eden bir durum değil açıkçası, Nurus'ta aluminyum ayak için 300 TL civarında bir fark çıkıyor ve gerçekten gereksiz, o kadar süre evde kullandım, şimdi ofiste kullanılıyor ayaklarının aluminyum olmasının bir esprisini görmedim. Görüntü için alıyorsanız orası ayrı tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, JardeL said:

Su sandalyeyi kullananlar vardi sanirim; https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/70261150/markus-donen-sandalye.aspx , nasildir?.. Nurus filan cok ovulmus ama bunun muadili gibi gozuken (en azindan seklen) D-Chair var orada, onun da fiyati bunun 2 kati... Ne dersiniz ?.. 

Bende var bundan ofisimde. Evimde tercih etmedim ama alışınca güzel bir koltuktur. 4-5 sene kullandım hiçbir sorun olmadı ancak temizlettikten sonra delikli kısımlar bir miktar hassasiyetini kaybetti. sonrasında bir tane daha aldım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
48 minutes ago, stardust said:

ikea'yı 2 sene sonra çöpe atıyorsunuz, nurus'u 20 sene kullanıyorsunuz. Hangisi daha ucuz siz karar verin.

@stardust temizlik durumu nasıl Nurus larda. Hiç yikatma veya yıkama fırsatının oldu mu. Efsafini kaybetme durumu oluyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Starcık biraz abartmış o kadar da kötü değil marcus'lar. Hatta Türkiye'deki çoğu ofis mobilyası üretcisinin koltuklarından çok daha iyidir. Ben evde kullanmak için ilk marcusu 2012'de suni siyah derili modeli almıştım. Herhangi bir deforme falan olmadan memnuniyetle kullanıyorum. 1.93 boy, ortalama 90 kiloyum. Dayanıklılık yönünden benim açımdan bir sıkıntı çıkarmadı. Ancak mekanizma özellikleri açısından daha fazlasını istiyorum, o ayrı konu.

Nurus, iyi, kaliteli, öncü firmalardandır Türk mobilya sektöründe de, öyle gözü kapalı alışveriş falan yapmayın. Nurus'un da birçok ürünü marka etiketi nedeniyle gereksiz pahalıdır. Şöyle söyleyim d-chair falan alana kadar marcus alınır. Sallanma Tilt fonksiyonu olmayan hiç bir koltuğa 1000 lira üzeri para verilmemeli. Ki d-chair falan Nurus'ta standart ofis kumaş paketi ile üretiliyor. Daha çok etikete para vermiş oluyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, hakancez said:

@stardust temizlik durumu nasıl Nurus larda. Hiç yikatma veya yıkama fırsatının oldu mu. Efsafini kaybetme durumu oluyor mu?

File kısmını uzun seneler yıpranma sonrasında firma ücreti mukabilinde değiştiriyor ancak oturma kısmına dair yorum görmedim. Vodafone 8. yıl sonunda fileleri değiştirip halen kullanıyormuş, sitedeki yorumlardan biri bu şekilde, 8 yıl iyi bir süre zaten üzerine file değişimi sonrası kullanım da oldukça iyi. Ben mobilyada daha önceki kötü deneyimlerim nedeniyle deri kullanmıyorum aldığım ürünlerde. Koltuklar yıkanacak kadar kirleniyorsa ne yapılabilir bilemiyorum ? Ama ben çalışma koltuklarımı yıkatmadım hiç bugüne kadar.

Ikea'nın ürünleri diğer çoğu ürününde de olduğu gibi fiyat/performans ürünü, Nurus Me Too'yla karşılaştırmak biraz hatalı olur, herşeyden önce Markus'ta kolçaklar oturma kısmına sabitlenmiş durumda, biraz kiloluysanız yanına bile yaklaşmamanız gerekiyor demek oluyor bu. Yine kolçakları aşağı yukarı ayarlanamıyor ki uzak durmanız gereken bir özellik bu devirde. Benim masa yüksekliğim tam 70 cm, koltuğum en alt sınırda, kolçaklar ise tam masaya denk gelecek şekilde ayarlı ve dirseklerim sürekli destek halinde, dik bir şekilde oturuyorum ve saatlerce otursam da sırtım ağrımıyor bu şekilde. Kaptan nasıl kullanıyor bilmiyorum ama sırt sertliğini ayarlayıp sürekli pozitif basınçla da kullanmak mümkün, bu özelliği yüzünden kullanan tanıdıklar var. Kıyaslama anlamında Mercedes-Opel kıyaslaması gibi oluyor, ikisi de Alman arabası sonuçta diyebiliriz de. D chair de Markus'la bahsettiğim özellikleri yüzünden kıyaslanmamalı, pahalı olduğu doğru ancak sundukları Markus'tan daha fazla. Bu pahalılıkların nedeni biraz da ofis mobilyası olarak satılmalarından kaynaklanıyor, sonuçta KDV iadesi, stopaj düşülmesi vs. derken aslında bunlar direkt demirbaş masrafı hanesine ekleniyor. Son kullanıcı olarak alındığında masraflı görünmeleri de bundan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evladiyelik mobilya almak pek benim tarzım degil. Özellikle cok oturduğum mobilyalar icin geçerli. Sehpa vesaire haric. Tabii ki ergonomi de muhim ama temizlenebilme özellikleri de benim icin ayni derece de muhim. Bilgisayar koltuğu sonucta ter ile cok hasir nesir oluyor. Belirli bir sure sonra hemen her tur kumas asindikca hafif hafif birikinti biriktirmeye ve kokmaya başlıyor maalesef. İsin mikrop tarafını da vardir da orasi pek bilmiyorum.

Bu yuzden benim zihniyetimde koltuğa  değiştirilmesi gerektiğinde can acitmayacak bir meblağ odenmeli veya temizlenebilir olmali...

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, hakancez said:

Evladiyelik mobilya almak pek benim tarzım degil. Özellikle cok oturduğum mobilyalar icin geçerli. Sehpa vesaire haric. Tabii ki ergonomi de muhim ama temizlenebilme özellikleri de benim icin ayni derece de muhim. Bilgisayar koltuğu sonucta ter ile cok hasir nesir oluyor. Belirli bir sure sonra hemen her tur kumas asindikca hafif hafif birikinti biriktirmeye ve kokmaya başlıyor maalesef. İsin mikrop tarafını da vardir da orasi pek bilmiyorum.

Bu yuzden benim zihniyetimde koltuğa  değiştirilmesi gerektiğinde can acitmayacak bir meblağ odenmeli veya temizlenebilir olmali...

Nurus'un müşteri hizmetlerinin mükemmel olduğunu söyleyebilirim, koltuğu sattıktan sonra arayıp "bir probleminiz var mı ?" şeklinde aramalar yapıyorlar en basit örnekle. Filesi değişen koltuğun oturulan bölümü de değişiyordur muhtemelen ama gerçekten buna ihtiyaç olur mu bilemiyorum. Mikrop kısmını dert etmenize gerek yok, sonuçta ev içinde ne tür bir flora varsa koltukta da o var ama koku kısmını bilemem tabi son derece değişken birşey.

Edit : Son derece değişken birşey derken yanlış anlaşılma olmasın, ben kokuya hassas değilim pek demek istedim.

pentaman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 06.09.2017 at 20:43, ZvAnA said:

Starcık biraz abartmış o kadar da kötü değil marcus'lar. Hatta Türkiye'deki çoğu ofis mobilyası üretcisinin koltuklarından çok daha iyidir. Ben evde kullanmak için ilk marcusu 2012'de suni siyah derili modeli almıştım. Herhangi bir deforme falan olmadan memnuniyetle kullanıyorum. 1.93 boy, ortalama 90 kiloyum. Dayanıklılık yönünden benim açımdan bir sıkıntı çıkarmadı. Ancak mekanizma özellikleri açısından daha fazlasını istiyorum, o ayrı konu.

Nurus, iyi, kaliteli, öncü firmalardandır Türk mobilya sektöründe de, öyle gözü kapalı alışveriş falan yapmayın. Nurus'un da birçok ürünü marka etiketi nedeniyle gereksiz pahalıdır. Şöyle söyleyim d-chair falan alana kadar marcus alınır. Sallanma Tilt fonksiyonu olmayan hiç bir koltuğa 1000 lira üzeri para verilmemeli. Ki d-chair falan Nurus'ta standart ofis kumaş paketi ile üretiliyor. Daha çok etikete para vermiş oluyorsunuz.

Ben de bel destekli ama binler liralar olmayan koltuk bakınıyorum, var mı önerebileceğin bir marka / model Korhan abiciğim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pahalı zannetmeyin nurus, girsberger gibi markaları. kullanacağınız uzun yıllara oranlayınca aslında çok daha ucuza geliyorlar diğer ucuz sandığınız dandik ikea vs. koltuklarından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nurus D-Chair'i aldim, geldi... Daha kullanma firsatim olmadi, bir sure sonra yorum yazarim... Nereden aldigima gelince; Shopandmiles'da tesaduf eseri gordum Nurus urunlerini... ShopandMiles sitesindeki resim ile Nurus sitesindeki farkliydi, Nurus ve Shopandmiles'a sordum... Nurus tam 3 dakika icinde "fark yok" diye cevap verdi... Ben de siparisi gectim; 15.000 mil + 475TL odedim... Zaten kafamda 500TL civari bir psikolojik limit vardi, onu da asmamis oldum... :) 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben alamıyorum bunlardan! Bir süre sonra, artık 6 ay mı dersiniz, 15 ay mı, kaliteye göre değişiyor, mekanizmalar arkaya falan yaslanınca gıcırdamaya başlıyor.Bizim hanım da çok takar bu gıcırdama meselesine ve aynı odadayız. O yüzden kaç senedir şu D-Chair'in sabit ayaklı ve sabit arkalıklı olanı diyebileceğim bir ürün kullanıyorum :mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kumaş, dikiş, içini doldurma konularında zaten Türkiye'de döşemecilik gelişmiş bir sektör. O konuda iyidir mutlaka. Ama koltuklarda her zaman dediğim gibi en önemli unsur mekanizma. Amortisör, yay mekanizmaları vs. Bu da anca ya üretici bu donanımları nereden aldığını söyleyecek, ürünlerinde belirtecek de öyle anlaşılacak ki bunu kimse yapmaz, ya da birileri kullanacak da 3-5 sene sonra anlaşılacak. Ama tahminim dx-racer'ın uyduruk döşemelerinden çok daha kaliteli olacaktır. Amortisör uyduruk çin malı amortisörlerden kullanılmışsa geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok