iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X
2 2

Bu konuda 141 mesaj var

X modelinde ekran büyümesi güzel de buton gidince kullanım alışkanlıklardan dolayı zorlaşacak gibi geliyor. Tabi kullanmadan anlamak zor.

8 modeli biraz zorlama dediğiniz gibi, pek birşey değişmemiş.

Şahsen ben yazılım altyapısı, uzun destek süresi, stabillik ve güvenlik nedenlerinden dolayı, kısacası IOS nedeniyle Iphone kullanma taraftarıyım. Fiyatlar tabi yüksek, yurtdışından getirmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dhw de blackberry ve iphone karsilastirmalarim vardi bir ton madde yazmistim bb den iphone a geciste yasadigim sorunlar icin , Ozan Baseski ile karsilastirir dururduk (sahi o nerde?)

security tarafinda kurumsal olarak bb cok iyiydi , hatta suan hala ios11 e kadar bes uzerinden mailleri indiriyoruz iphone kullanicilarina, malesef ios11 ile bes destegi kalktigindan citrix secure hub a geciyoruz ve boylece samsung un knox ozellikli cihazlarina da destek vermeye baslayacagiz

yani iphone kullananlar sadece keriz mal tayfa degil cok buyuk oranda corporate tarafida kullaniyor guvenlik protokollerine olan uyumu nedeniyle..

halen iphone 6 kullaniyorum 3 tam dolu yildir. 4 yildir da esim 5s kullaniyor. Degistirme zamanimiz geldi , plus a gecerim diyordum , cok buyuk geldiginden hep vazgeciyordum. Iphone X tam 8 ile 8 plus arasi bir boyutta gibi. Cihazlari bir elimizde inceleyelim bakalim o vakit karar veririz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oturup 2 saat apple tanıtımını izlemediğim için, önceki sayfada verilen 15 dakkalık özeti izledim ki tavsiye ederim konuyla ilgiliyseniz izlenir.

yalnız orda eksik olup, bu yukardaki delikanlı abimizin videosunda var olan bir şey var.

Face ID ilk kez tanıtılacakken küçük çaplı bir sıçışa imza atılmış :lol: ben anlatmayayım siz izleyin görün.

Bunu tabii ki geliştirecekler, çok daha rahat kullanılır hale gelecek güncellemeler geldikçe fakat bu tip şeylere sinir olan insanlar için başlarda iPhone X'den uzak durun dedim.

iPhone 4S'den beri apple telefon kullanmıyorum ama yeni 2017 ipad'de parmak izi okuyuculu home button'ı kullanıyorum ve cidden büyük rahatlık, hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım, elim yağlı, ballı ve kanlıyken bile çalıştı. Şimdi böylesine oturmuş bir düzeni bırakıp Face ID ile devam etmek bir macera, herkes de bu maceraya atılmak istemeyebilir. Iphonedo güzel eleştriler getirmiş.

-

Apple ürünleri ile ilgili büyük bir tecrüben olmamakla birlikte, zaten hali hazırla 7 kullanan insanların 8'e hiç ilgi göstermeyeceklerini tahmin etmekte zorlanmıyorum. Hatta daha ileri bir iddada bulunarak 7. seri sahiplerinin X'in oturmasını bekleyip, hataları ve noksanları giderilmiş X1 modelini bekleyeceklerini düşünüyorum. Android cephesinde de son 1 senede telefon almış bir kişiyi cezbedecek bir özellik olmadığı gibi, android'de 2-3 senedir olan özelliklerin eklenmesini büyük bir inovasyonmuş gibi tanıtmalarını gülerek karşılıyorum.

Apple telefon almam diyen biri olarak iPhone X beni cezbetti fakat bu sefer de önümüze bir fiyat bariyeri koymuşlar. Açıkçası 1000 dolar isteyerek Apple bence kendine fazla güvenmiş. Yanlış anlaşılmasın ben satış yapamayacak demiyorum, yine peynir ekmek gibi satacak, insanlar sıra olacak ama eğer 1000 dolarlık bir telefonda absürd sorunlar yaşar, ne bileyim, Face ID ile falan boğuşursam sittin sene o markadan bir daha ürün almam. O yüzden kısaca demek istediklerim bana göre şuan bu telefon ile vadettiklerinin üstünde bir meblağ talep etmişler. Bir de vaatleri tam olarak uygulanmazsa vay hallerine, kendi fanları bile topa tutabilir, Bakalım artık, bir risk almışlar, ben sevdim artık senelerdir değişmeyen dizayna adam gibi bir el atmış olmalarını, başarılı olacaklar mı göreceğiz. Makaan'ın da arka sayfada yazdığı gibi ürünün üstünde yaklaşık 250 dolarlık bir "apple vergisi" var. Kusursuz bir izlenim yaratmazlarsa bu "apple vergisi" , "koyun gütme aracı" haline gelir... insanlar tamam aptal ama bir dereceye kadar, nokia bile battı sonuçta :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone X guzel olmus. Cikar cikmaz alacagim ama sanirim ilk birkac hafta alacak telefon bulmak zor olacak. Tutup kendim sirada bekleyemeyecegime gore TaskRabbit'den falan birisini bulup siraya  sokmayi deneyecegim. Olmazsa bir-iki hafta bekleriz, bu arada da incelemeleri okumak icin firsat olur.

Fiyat tartismalari falan pek anlamli gelmiyor bana. Telefonun fiyati bu, ihtiyaci olmayan ya da gereksinimlerini baska bir telefonla karsilayabilecegini dusunenler, pahali bulanlar elbette almasin. Benim mevcut telefonumu (iPhone 6) degistirme zamani geldi ve iOS'den memnun olup bu platformun sundugu en son yenilikleri isteyen bir suru insan icin baska bir alternatif yok. $250, $500 ya da $1000 dolar "Apple vergisi" kendi adima konusacak olursam onemli degil. Bu telefon en az 2 yil her gun kullanacagim, gundelik hayatimdaki bir suru seyi yonetip duzenlemek icin kullanacagim bir sey. Yarin baska bir platform gercekten kat be kat ustun ozellikte bir telefon cikartsa bile iOS'i birakip baska bir ekosisteme gecmek icin harcayacagim zaman ve cabanin, yeni bir sisteme alisana kadar yasayabilecegim problemlerin maliyeti benim icin bu bahsedilen rakamlardan cok daha yuksek.  

Serbest piyasada hic kimse kimseyi su ya da bu telefonu almak icin zorlamiyor, bir suru alternatif var. iOS platformunu kullanip da iPhone X'in getirdigi yenilikleri yeterli bulmayan, ya da fiyatini yuksek bulanlar icin Apple mantikli davranarak iPhone 8'i bir alternatif olarak onermis.  

Milyar dolarlık Ar-Ge bütçesi olan, kasasında 70 milyar dolar tiko-parası bulunan Apple gibi bir şirketten daha devrimci şeyler bekliyor insan. Senelerdir pil teknolojisinde bir adım ileri gidemediler mesela.

Apple'in kasasinda 70 degil, bugun itibariyla 260 milyar dolardan fazla parasi var. Onemli kismi ABD disinda olmakla birlikte turlu finansal metodlarla isterse tamamini kullanabiliyor. 

Kasim basinda bir toplanti icin yeni merkez binalarina gidip icerisini gorecegiz bakalim, o kadar "Apple vergisi" gelirini nasil bir bina yaptirmak icin harcamislar. Insaat sirasinda disarindan birkac kez gordum ama bitmis halini oldukca merak ediyorum.

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ChipArchitect said:

iPhone X guzel olmus. Cikar cikmaz alacagim ama sanirim ilk birkac hafta alacak telefon bulmak zor olacak. Tutup kendim sirada bekleyemeyecegime gore TaskRabbit'den falan birisini bulup siraya  sokmayi deneyecegim. Olmazsa bir-iki hafta bekleriz, bu arada da incelemeleri okumak icin firsat olur.

Fiyat tartismalari falan pek anlamli gelmiyor bana. Telefonun fiyati bu, ihtiyaci olmayan ya da gereksinimlerini baska bir telefonla karsilayabilecegini dusunenler, pahali bulanlar elbette almasin. Benim mevcut telefonumu (iPhone 6) degistirme zamani geldi ve iOS'den memnun olup bu platformun sundugu en son yenilikleri isteyen bir suru insan icin baska bir alternatif yok. $250, $500 ya da $1000 dolar "Apple vergisi" kendi adima konusacak olursam onemli degil. Bu telefon en az 2 yil her gun kullanacagim, gundelik hayatimdaki bir suru seyi yonetip duzenlemek icin kullanacagim bir sey. Yarin baska bir platform gercekten kat be kat ustun ozellikte bir telefon cikartsa bile iOS'i birakip baska bir ekosisteme gecmek icin harcayacagim zaman ve cabanin, yeni bir sisteme alisana kadar yasayabilecegim problemlerin maliyeti benim icin bu bahsedilen rakamlardan cok daha yuksek.  

Serbest piyasada hic kimse kimseyi su ya da bu telefonu almak icin zorlamiyor, bir suru alternatif var. iOS platformunu kullanip da iPhone X'in getirdigi yenilikleri yeterli bulmayan, ya da fiyatini yuksek bulanlar icin Apple mantikli davranarak iPhone 8'i bir alternatif olarak onermis.  

Apple'in kasasinda 70 degil, bugun itibariyla 260 milyar dolardan fazla parasi var. Onemli kismi ABD disinda olmakla birlikte turlu finansal metodlarla isterse tamamini kullanabiliyor. 

Kasim basinda bir toplanti icin yeni merkez binalarina gidip icerisini gorecegiz bakalim, o kadar "Apple vergisi" gelirini nasil bir bina yaptirmak icin harcamislar. Insaat sirasinda disarindan birkac kez gordum ama bitmis halini oldukca merak ediyorum.

Hocam fiyat tartışmaları en anlamlı kısım bence, özellikle Türkiye'de yaşayan teknoloji severler açısından siz US'desiniz fiyatı buradaki için orda makul ama Amerika için gene pahalı. iPhone 6S  şuan bende mevcut değiştirme zamanı neden geldi o kısmı anlayamıyorum? Son yenilikler açısından öyle aman aman bir yenilik göremedim açıkcası. Başka bir ekosisteme geçmek çok çaba gerektirmiyor hocam ve maliyeti Apple'a göre daha kabul edilebilir bence. Açıkcası yazmayayayım dedim de biraz bu Apple Cult camiasının yansıması olmuş. Tamam güzel telefon kimsenin söyleyeceği birşey yok ve lakin sunulan yenilikler hali hazırda mevcut olan yeniliklerdi devrim niteliğinde bir şey gelmedi açıkcası kendi adıma o parayı hak etmiyor, ilerde fiyatı düşerse düşünülebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 minutes ago, RFID said:

Hocam fiyat tartışmaları en anlamlı kısım bence, özellikle Türkiye'de yaşayan teknoloji severler açısından siz US'desiniz fiyatı buradaki için orda makul ama Amerika için gene pahalı. iPhone 6S  şuan bende mevcut değiştirme zamanı neden geldi o kısmı anlayamıyorum? Son yenilikler açısından öyle aman aman bir yenilik göremedim açıkcası. Başka bir ekosisteme geçmek çok çaba gerektirmiyor hocam ve maliyeti Apple'a göre daha kabul edilebilir bence. Açıkcası yazmayayayım dedim de biraz bu Apple Cult camiasının yansıması olmuş. Tamam güzel telefon kimsenin söyleyeceği birşey yok ve lakin sunulan yenilikler hali hazırda mevcut olan yeniliklerdi devrim niteliğinde bir şey gelmedi açıkcası kendi adıma o parayı hak etmiyor, ilerde fiyatı düşerse düşünülebilir.

Maliyet goreceli bir sey; hepimizin farkli farkli hayatlari var ve kendi hayatimiza gore zamanimiza farkli degerler biciyoruz. Daha ayrintili tartismak bana rahatsizlik verecegi icin uzerinde durmayacagim ama benim icin boyle bir ekosistem degisimi bu durumda maliyet etkin ya da pratik degil.  "Apple cult" ile falan hicbir ilgisi yok.  Donanim ile gerceklenmis ve guvenilir calisan bir yuz tanima fonksiyonu; derinlik algilayabilen ve 1080P'de 240fps kaydederek bircok degisik uygulamayi gunluk hayatin bir parcasi haline getirebilecek bir kamera sistemi benim icin yeterince etkileyici yenilikler.  

Herseyin otesinde zaten iPhone X tahmin edildigi gibi Intel XMM7480 modem cipini kullaniyorsa almak icin karsi konulamaz bir sebep daha cikti demektir - herhalde herkes ufak da olsa tasarimina katkida bulundugu, milyonlarin kullanacagi bir teknoloji urununu alip gururla kullanmak ister. 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, ChipArchitect said:

Maliyet goreceli bir sey; hepimizin farkli farkli hayatlari var ve kendi hayatimiza gore zamanimiza farkli degerler biciyoruz. Daha ayrintili tartismak bana rahatsizlik verecegi icin uzerinde durmayacagim ama benim icin boyle bir ekosistem degisimi bu durumda maliyet etkin ya da pratik degil.  "Apple cult" ile falan hicbir ilgisi yok.  Donanim ile gerceklenmis ve guvenilir calisan bir yuz tanima fonksiyonu; derinlik algilayabilen ve 1080P'de 240fps kaydederek bircok degisik uygulamayi gunluk hayatin bir parcasi haline getirebilecek bir kamera sistemi benim icin yeterince etkileyici yenilikler.  

Herseyin otesinde zaten iPhone X tahmin edildigi gibi Intel XMM7480 modem cipini kullaniyorsa almak icin karsi konulamaz bir sebep daha cikti demektir - herhalde herkes ufak da olsa tasarimina katkida bulundugu, milyonlarin kullanacagi bir teknoloji urununu alip gururla kullanmak ister. 

Hocam bahsettiğiniz özellikler sizin açınızdan güzel ama bence boş yüz tanımadır, kamera sistemindeki 240fps falan bunlar günlük hayatta dişe damağa dokunmaz, kendinizden bir parça yoksa işin içinde gurur meseleside yapmak biraz garip. İşlemci hakkında pek bir sözüm yok sizin işiniz gereği. Maliyet göreceli lakin, akıllı yatırımcı bu fiyattan almaz affınıza sığınarak yazdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, CaRaBeeN said:

Degistirme zamanimiz geldi , plus a gecerim diyordum , cok buyuk geldiginden hep vazgeciyordum. Iphone X tam 8 ile 8 plus arasi bir boyutta gibi.

Hocam yalnızca ilk msgdaki resime baktınız heralde..

iphone X = 5'8"  Yani tam arası veya ortada olan bir şey yok .. fiyatıyla orantılı olaraktan şunun haricinde .I. :)

Öte yandan fiyat tartışması yapmayalım ben günde 1 milyon dolar kazanıyorum her gün bir kaç tane alırım veya abi bu benim 3 aylık maaşım muhabbetine gerek yok... Bir telefon için şuan ki piyasa 0 içinde pahalı bir ürün .. bu kadar...  aynı şekilde TR US karşılaştırmasına da gerek yok US deki adam için de 1000 dolar yüksek bir mebla..  

illa fan boy, cult, kızlar veya böbreğimle alırım muhabbetleri yapmaya da gerek yok.. Kişisel asistan haline gelmiş ve (kişisine göre) hayatlarının her anlarında yanında olan bir obje artık telefonlar... bu nedenle bu ihtiyac (veya zevkleri) için neler ödeyeceklerini göreceğiz.. 

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, RFID said:

Hocam bahsettiğiniz özellikler sizin açınızdan güzel ama bence boş yüz tanımadır, kamera sistemindeki 240fps falan bunlar günlük hayatta dişe damağa dokunmaz, kendinizden bir parça yoksa işin içinde gurur meseleside yapmak biraz garip. İşlemci hakkında pek bir sözüm yok sizin işiniz gereği. Maliyet göreceli lakin, akıllı yatırımcı bu fiyattan almaz affınıza sığınarak yazdım.

Bir sey yazmak istemiyorum ama mecbur birakiyorsunuz : o akilli yatirimcilarin butun gun calistiktan sonra aksam cocuklariyla ders calisarak / oynayarak gecirecekleri kiymetli birkac saatlik zamanlarinin 10 dakikasini bile telefondan $500 tasarruf etmek icin yeni bir isletim sistemi ogrenip 100 tane app'i teker teker kuracak luksleri yoktur.  Telefona verdikleri ekstra $500'u unutmalari  10 dakika bile surmez, ama yeni telefonlarinda alisik olmadiklari bir takvim / alarm sisteminin ufak bir ayrintisini yanlis anladiklari; ya da yeni telefonlarinda menulerle bogusurken yesil isigi kacirip icin cocuklarinin  okul yil sonu musameresine 5 dakika gec kalip arka siraya oturmak zorunda kalirlarsa omur boyu unutmazlar. Soyledigim gibi hepimizin hayati farkli. Birakin herkesin kendi degerlendirmesini yapma ozgurlugu olsun. 

Not: "Gunluk hayatta dise damaga dokunmaz" demissiniz ama 9 yasindaki ChipArchitect'in elinde 240 fps kayit yapip bir suru bilimsel deneyi agir cekimde kaydedebilme imkani olan bir kamera olsa neler yapabilecegini dusunemiyorum. Kendi adima cocugumla cekip seyredecegimiz fen deneyi  videolarini agir cekimde seyredebilmeyi sabirsizlikla bekliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

söylendiği gibi fiyat tartışması bir noktada anlamsız. bu fiyata satabiliyor Apple  . Ben bütün alışkanlıklarımı Google servisleri üzerine kurdum. Teknik üstünlüğü bile olsa yine alamam iphone , çünkü kullandığım yazılımları , kullanma biçimini değiştirmem gerekir. Kurmuşum bir kere sistemimi , sorunsuz çalışıyor.Yeni android telefona geçmek bile uğraştırıyor.  

Son birkaç nesildir Iphone estetik olarak geri kalmıştı. Bu telefon ile o açık kapandı. Gayet güzel telefon olmuş. Teknik özellik olarak apple her zaman üstlerde zaten.  Aynı fiziksel görünümde Android Essential var mesela yeni çıkan. Ama ona kaç sene destek gelir, yeni android sürümü çıkar mı belli değil. Bunu alırken arkasında Apple var,onu biliyorsun.  Apple ürünlerini kullandığımda çok nadir sorunla karşılaşıyorum. işlevsellikten kaybediyorum ama uğraşmaktan kurtuluyorum. 

Android üreticileri arasıdna ürününe sağlam destek veren bir tek Samsung oldu. Diğerlerinin ne olduğu belli değil. 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, Narcissus said:

Hocam yalnızca ilk msgdaki resime baktınız heralde..

iphone X = 5'8"  Yani tam arası veya ortada olan bir şey yok .. fiyatıyla orantılı olaraktan şunun haricinde .I. :)

Öte yandan fiyat tartışması yapmayalım ben günde 1 milyon dolar kazanıyorum her gün bir kaç tane alırım veya abi bu benim 3 aylık maaşım muhabbetine gerek yok... Bir telefon için şuan ki piyasa 0 içinde pahalı bir ürün .. bu kadar...  aynı şekilde TR US karşılaştırmasına da gerek yok US deki adam için de 1000 dolar yüksek bir mebla..  

illa fan boy, cult, kızlar veya böbreğimle alırım muhabbetleri yapmaya da gerek yok.. Kişisel asistan haline gelmiş ve (kişisine göre) hayatlarının her anlarında yanında olan bir obje artık telefonlar... bu nedenle bu ihtiyac (veya zevkleri) için neler ödeyeceklerini göreceğiz.. 

dikkat eksikliği başlangıcı olarak teşhis koyuyorum sana.

5.8" ekran boyutu, ama kasa olmadığı için boyutlar 143.6 x 70.9 x 7.7 mm 

plus modeller 5.5" ama tam ekran değiller, boyutlar 158.4 x 78.1 x 7.5 mm

yani olay tam da @CaRaBeeN 'in dediği gibi. iPhone X, tam da normal iphone ve plus modeller arasına denk geliyor boyut olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ewt ya nedense kullanılır alan olarak düşündüm cvplarken saçma bi sekilde... ama yine de daha önceki msgımda dediğim gibi iphone 8 plusı ölü doğurmus oldu bu boyutlandırma.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, ChipArchitect said:

Bir sey yazmak istemiyorum ama mecbur birakiyorsunuz : o akilli yatirimcilar zaten ABD borsalarinin binde 2'den fazla deger kazandigi herhangi bir gunun sabahinda daha kahvaltisi bitmeden o telefon parasinin birkac katini kazaniyordur; butun gun calistiktan sonra aksam cocuklariyla ders calisarak / oynayarak gecirecekleri kiymetli birkac saatlik zamanlarinin 10 dakikasini bile telefondan $500 tasarruf etmek icin yeni bir isletim sistemi ogrenip 100 tane app'i teker teker kuracak luksleri yoktur.  Telefona verdikleri ekstra $500'u unutmalari  10 dakika bile surmez, ama yeni telefonlarinda alisik olmadiklari bir takvim / alarm sisteminin ufak bir ayrintisini yanlis anladiklari; ya da yeni telefonlarinda menulerle bogusurken yesil isigi kacirip icin cocuklarinin  okul yil sonu musameresine 5 dakika gec kalip arka siraya oturmak zorunda kalirlarsa omur boyu unutmazlar. Soyledigim gibi hepimizin hayati farkli. Birakin herkesin kendi degerlendirmesini yapma ozgurlugu olsun. 

Not: "Gunluk hayatta dise damaga dokunmaz" demissiniz ama 9 yasindaki ChipArchitect'in elinde 240 fps kayit yapip bir suru bilimsel deneyi agir cekimde kaydedebilme imkani olan bir kamera olsa neler yapabilecegini dusunemiyorum. Kendi adima cocugumla cekip seyredecegimiz fen deneyi  videolarini agir cekimde seyredebilmeyi sabirsizlikla bekliyorum. 

Hocam akıllı yatırımcı olarak borsa simsarlarını direk görüyorsunuz, bana pek söz düşmüyor doğal olarak  sizin konuya bakışınızla benimki çok farklı. Güle güle kullanın alınca, kusura bakmayın elinizdeki telefon iphone 6 olunca yazmak istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFID çocukken ben de amcamla tartışırdım, "niye şurdan almıyorsun ? veya şu marka daha ucuz vs " diye. Biraz büyüyünce anladım olayın mantığını. Öğrenciyken pahalı görünen bir ürün , klinik şefi bir doktor için pahalı görünmüyor. Ona kafa yoracağına bir tane fazla nöbet tutar, kaç tane alacak kadar para kazanırsın. :)

Teknik özelliklerde hep "ne işe yarayacak?" diye tartışmalar yapılır. Herkesin ihtiyacı farklı. İyi bir kamera yerine göre sizi ikinci kamera taşımaktan kurtarır. Büyük ekranlı telefon sürekli yanında taşımak zorunda kaldığın referans kitabı taşımaktan kurtarır vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple yenilik yapmıyor evet ama rakiplerinde ki özellikleri en doğru ve en stabil şekilde çalıştırmayı başarıyor. 

ayrıca her iphone lansmanında dalga geçilir. samsung bile videolarla iphone'u ti'ye alır. 

ama sene sonunda ki satış oranlarına bakınca derin bir sessizlik olur.

yine öyle olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Note 8 daha yeni 5000 TL'den satılmadı mı? X'in 6.000 olması normal.

İşin teknik değil, ticari boyutundan bakalım.

Ben bugün iPhone aldığımda, 6 ay sonra piyasada aynı fiyattan satılacağını biliyorum, ufak düşüşler olur belki rekabetten.

Note 8 ise 3 ayda %30 düşecektir. 

İşin garanti boyutundan bakalım.

Annemin telefonu 10. kattan asansör boşluğuna düştü, 4500 TL'lik telefonu Apple bize 1600 TL'ye verdi. Bakın garanti değil, paramparça olmuş telefonu iade ettik. Marka bağlılığı sağlansın diye adam size 1600'den veriyor aynı telefonu.

Samsung Note 3 varken benim ortakta, 4 ya da 5 defa anakart değişti. Bakın 5 defa diyorum! Adamlarda telefon her defasında 1 hafta kaldı, bazen daha fazla. Sonra IMEI sorunu cart curt, telefon kapandı her defasında ve yeniden açıldı.

iPhone 6splus aldık zaten direk, adam mutlu şimdi. 

Note 2 almıştım ben, eşim de iphone 5 aldı. Bu yıl biraz yavaşladı iPhone beş ama ben 2.5 sene önce, note 2 'm bozulduğunda telefonu yavaşlığından kullanamıyordum.

Senkronizasyon vs. kısmına girmeyeceğim. Hala öyle mi ama, ben yeni telefona geçirirken zorlanıyordum. Dedim ya annemin telefonu parçalandı, icloud'tan 15-20 dakika sonra sanki aynı telefonu kullanıyordu.

1000 USD çok, Türkiye için konşursak 6000 TL çok çok. Ama veren olacaktır.

Ben 6S Plus kullanıyorum, telefon yavaşlarsa 2 sene sonra en değiştirir, yine iPhone alırım.

Ben telefonu iş için kullanıyorum, Bir telefonu da 3 sene kullanıyorum en az, bazen 4. 6000 TL versem, Günlüğü 5 TL'ye gelmez. Günde 1 paket sigara içen adam benden fazlasını sigaraya veriyor zaten.

Bu arada, bence parmak izi yüz tanımadan daha kullanışlı. Göreceğiz... 

10 hours ago, ResetButton said:

@RFID çocukken ben de amcamla tartışırdım, "niye şurdan almıyorsun ? veya şu marka daha ucuz vs " diye. Biraz büyüyünce anladım olayın mantığını. Öğrenciyken pahalı görünen bir ürün , klinik şefi bir doktor için pahalı görünmüyor. Ona kafa yoracağına bir tane fazla nöbet tutar, kaç tane alacak kadar para kazanırsın. :)

Teknik özelliklerde hep "ne işe yarayacak?" diye tartışmalar yapılır. Herkesin ihtiyacı farklı. İyi bir kamera yerine göre sizi ikinci kamera taşımaktan kurtarır. Büyük ekranlı telefon sürekli yanında taşımak zorunda kaldığın referans kitabı taşımaktan kurtarır vs.

Aynen öyle oluyor.

Adam diyor, "torrenttan da çekebilirsin o filmi". Ya, zengin değilim, ahım şahım gelirim yok ama günde bilmem kaç saat çalışıyorum. Bazen eve geliyorum, çocuklarla oyna, uyusunlar saat 10. "Hadi bir film izleyelim". Zaten uyumak için 2 saatim var, bir de Torrent'tan film çek vs. Açıyorum Apple TV'yi, 4.99 TL'ye kiralayıp, geçiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, RFID said:

S_hm1budvueCdo4t3Xtpo1U92W0AD15SCpjjCanw       :baba:

Birini cebe koyup yanında taşıyorsun ve 240 fps full hd görüntü çekip kaydediyor, üstünde oynamalar yapabiliyorsun, diğerinde kamera yok, 240 fps full hd görüntü çeken kamerayı bağlasan küçük oynamalar için ayrı yazılım kullanman lazım. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Mesela Oled ekran ne kullanmışlar sistemde ? :) İhtiyacı olan alır, benim ihtiyacım yok almıyorum, kıyaslanması pek mümkün olmayan birşey bu açıkçası.

Onur beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ohhh yatırım niyetine, altın günlerine bunla gitsin artık menopoz teyzeler.

-

diğer konu ise, yahu zaten euro dolardan %10 daha değerli, bir de üstüne %20 pahalı satmak nedir ben anlamadım ki. hadi biz zaten koyun sürüsüyüz de avrupanın okul harçlarına %0.017 zam yapıldı diye sokakları ateşe veren isyankar gençleri buna nasıl laf etmiyor anlamıyorum, herkesi ben mi örgütleyeceğim...

amerika'dan fırsat olmazsa bi koşu almanya ya da fransa'dan alır gelirim diyordum da, 1200 euro'ya almam yani kalsın.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6000₺ cok deniyor ama note 8 5000₺ imiş. Öyle kıyaslayınca apple ınmarka değeri samsıung dan fazla.  Önemli kısmı vergi zaten bunun.

Face id çalışmadı diye haber çıktı dün. Orda pin girilmediğinden face id aktifleşmemiş, sorun tanıtımı yapanda.

face id diğer markalara göre daha sağlam görünüyor. Kas hareketleri, sıcaklık gibi başka verileri de kullanıyormuş (?).

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok