Gaming mouse tavsiyesi istiyorum
1 1

Bu konuda 122 mesaj var

Merhaba

Razer deathadder 2 kullandım uzun süre. Daha sonra Logitech G502 aldım. Gayet memnunum açıkcası. Bu forumda pek logitech ürünlerini sevmezler. Ben kullandığım süre boyunca gayet mutlu kaldım. Tavsiye ederim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

elinizin yapısına bağlı biraz da ne seçeceğiniz. benim elim biraz küçük olduğu için küçük mouselarla daha rahat ediyorum mesela. G303 var bende elime tam oturuyor, çok memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elin büyüklüğü ve tutuş şekli çok önemli.

Deathadder profil olarak MS WMO benzeri bir profile sahip ve büyük el + koldan hareket + loooooow sens kombosuna yatkın biraz, high sens kullanan da var tabii.

Pençe tipi tutuş, küçük/orta boy el varsa mesela Logitech MX300 profili endüstri standartı oldu artık. Bu profilde tonlarca fare üretildi. Logitech sonradan bu efsaneyi devam ettirmek için G100 gibi boktan fareler üretti; çok çabuk bozulan, plastiği vs.. son derece kalitesiz ürünlerdi bunlar. Corsair m65 benzer profilde (üstten bakınca benzetemeyebilirsiniz ama yandan bakınca aynı profil) güncel, gayet güzel bir fare.

Razer genelde biraz büyük fareler üretiyor, almadan önce deneme imkanı bulabilirseniz şöyle fareyi avuçlayıp tartın derim. Mesela bir tane Copperhead var ben de, oyun oynarken verim alamadım ama ofiste son derece memnunum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

deathadder'den öte köy aramayın.

chroma kullanıyorum şuan, elite daha yeni olan model.

essential olan 6400 DPI olan daha uygun fiyatlı model. Bu model bile piyasadaki mouse'ların hepsinden iyidir.

Sağlamlık açısından problemler olabiliyor razer'da, 1-2 sene sorunsuz kullanabilirsiniz 3. sededen sonra sorun çıkmasını bekleyebilirsiniz.

eliniz ortalamadan küçükse ya da palm yerine claw grip ile kullanıyorsanız corsair m65 pro tavsiye ederim ama mutlaka optilk sensorlü pro model olsun, diğer normal olanları lazer.

logitech denen çöpe para verip almayın, gelri dönüşüm için sokaktan karton toplayan arkadaşlardan 5-10 tl karşılığında her modelini temin edebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizimforum logitech isever

3 kusurluk isimiz marka aldim niye gerizekali mousun cift tiklama sorunu vardi

en cok yasanan markalardan biri logitech

salak sacman bisi kalsin dedim bidaha kimseye ne aldirirm ne alirim

verdigim para cop oldu

ustelik heemn yapti oyle seneler sonra falan degil

oyle super seyler yapilmacaksa ucuz mouselar icinde dandik markalar

yada ortalam isimli a4tech daha is goruyo

cok ust duzey usurunleri bilemem

ama bidaha tekrar ediyim eskiden duyardim hadicanim abartidr derdim

lotiech klavyemde var simdi g103 space tusu kirildi senelerce nomaden tut microfta tonla degistirdim

10 liralik kliayede bu kadar dandik degil pace tusu bagantisi kirildi bi tarafi diger tarafi da giderse kaldim

bunun 3 kati sure microst klavye kullandim 100 kere temizledim space usu duzgun girip cikiyodu

legoitcek oyle malca yapmistik takarken minacik bisi cikinci cit edip kirilabiliyo

mousedan %1000 uzak duryorum klavyede %75 deyim su an

diger forumdakiler bayiliyorlar logitech soyle guzel boyle guzel

artik bilemeyecek benim pc topladigim para aldiklari urunler duzgun olabilir

forumdan loteche bi speakerda laf sokuldugunu gordum ben

o kda kro gibi bass yok su yok bu yok sadece pahali gurultu veriyo diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FPS için Zowie-FK serisi, gerisi yalan. Öyle 123761982761 dpi'a kadar çıkıyor, yok 213791028731 tane macro yapılabiliyor tuşları ile vb. olaylar FPS için tamamıyla saçma ve gereksiz şeyler. Benim ve stardust'ın da kullandığı Corsair M65 Pro Optic de iyidir. Ama Zowie-FK serisi FPS e-spor oyuncularının bile çoğu zaman tek tercihi. Sponsor olaylarını ayrı tutuyorum.

Zaten bu seriyi de çok yerde bulamazsınız.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

asıl razer bana göre çöp :zuh:. kullandım hatta hala elimde şuan var.

kesinlikle logitech daha iyi. her şekilde tartışırım bu konuyu. yanyana tutuyorum. razer'e nasıl para vermişim zamanında diyorum. ayrıca benim ki 3. yaşını doldurmak üzere ve problem çıkmaya başladı. dpi konusunda problemler yaşıyorum razer deathadder2  de.

ondan önce yıllarca logitech kullandım ve hiç sorun yaşamamıştım.

şuan da g502 var ve bununla sorun yaşayan daha 1 kişi yok. memnun olmayan da yok.

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech'lerin hakkı yeniyor bence. 2 senesini zor doldurup nalları diken birkaç Razer'dan sonra G402 almıştım, 3 senedir sorunsuz çalışıyor. Rahat ve tuşları benim elim için ergonomik (ellerim büyük olmasına rağmen). 

Kalite olarak Razer'dan epey üstün görüyorum kendi tecrübelerimden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, kronus said:

Logitech'lerin hakkı yeniyor bence. 2 senesini zor doldurup nalları diken birkaç Razer'dan sonra G402 almıştım, 3 senedir sorunsuz çalışıyor. Rahat ve tuşları benim elim için ergonomik (ellerim büyük olmasına rağmen). 

Kalite olarak Razer'dan epey üstün görüyorum kendi tecrübelerimden.

Bir razer zede daha. Razer kesinlikle tavsiye etmiyorum. 2 yılda bir mouse değiştiren biriyseniz alın razer tabi. Nasılsa o süre sonunda zorunlu yeni mouse alacaksınız.  

Logitech çöp diyen bi star var zaten. En son logi lobisi arabasının tekerine tutkal sürüyordu. Sonra böyle oldu kendisi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cop oglu cop diyim 2 sene sonra yapsa neyse direk bozuldu

cok kisinin basina gelio

kurusa tak a aiyotker logtiech kendisi bile servise ver diyo

laan haftalarca mousuz nasil kalicam diyorum.

paso cift tikliyo oyunda deliriyo sag sol kiside 2-3 ay duzgun calisti.gibi yani cok rahatsiz etmedi tek tuk oldugunda

sonra yapmadigi zaman kalmadi zaman zaman allah belasini versin

ucuz modeldi benim g100 mu ne

simdi 2-3 senedir okdaha ucuza coook dandik bir mause kullaniyorum

her acidan sekil kablo logitech 10 basar

sokmam eve kimseyede aldirmam cop demek cope hakaret

cok pahali modellerinin de dhw zaman cevreden tonla sorunun doydum gordum

10 adam ms mouse kullanirken 5-15 sene once 5 tane logi kullanan vardi ms kulalan 2-3 kisi sorun yasarken logicilerin 3 u falan

mouse tamamen bozulmayabilir

ama cift tiklama dedin mi akla halailk gelen logitech

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

a4techi oyun mouselari degilmi senelerdir var

fps hiöeli tus macrolari icin 20 dolar mi ne istiyorlardi komedi

ama evet bi ara bende dusunmustum

ama sirf gerizekalilik laan bu mouse driver hack mi ariycam ortalikta dedim vazgectim kullanmacaksam bile sacma sapan seye paraistemesi sogutuyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, nazareth said:

a4techi oyun mouselari degilmi senelerdir var

fps hiöeli tus macrolari icin 20 dolar mi ne istiyorlardi komedi

ama evet bi ara bende dusunmustum

ama sirf gerizekalilik laan bu mouse driver hack mi ariycam ortalikta dedim vazgectim kullanmacaksam bile sacma sapan seye paraistemesi sogutuyo

Bunda core 3 aktif ama zaten pek kullanilacak birseyde degil ben taa yillar once denemistim birkac kez.

Mouse tank gibi saglam ve inanilmaz rahat. Bundan once kullandigim logi g9x isimli cop otesi cop mouse dan on kat daha kaliteli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dolar ucmasi kadar iste o salak macrolari acik versionu bu 15-20 dolar ordan kilitliyorlar

yok efendim oyunda tek basista 5 kere ates eder falan gibi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, nazareth said:

dolar ucmasi kadar iste o salak macrolari acik versionu bu 15-20 dolar ordan kilitliyorlar

yok efendim oyunda tek basista 5 kere ates eder falan gibi

Hileye giriyor o makro alırsam makrosuz alırım bakalım daha deathadder vefat etmedi gerçi tuşunu onarmıştım eskisinden sağlam oldu  :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, Enyalios said:

Hileye giriyor o makro alırsam makrosuz alırım bakalım daha deathadder vefat etmedi gerçi tuşunu onarmıştım eskisinden sağlam oldu  :))

Ben bile taa kac yil once 113 tlye almistim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Squall said:

Ben bile taa kac yil once 113 tlye almistim..

geçen sene hb de 70 küsürdü alıcaktım belki makrosuz olandır ondan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

70 lira oldugu zamanlar iste dolar 2 kusurdu 2 sene once

obur v5 mi ne 55 lira falandi

malesef durum artik boyle

cok garip geliyo insana

iste dusun o sirada duzgun bir anakarti orta seviye 350 liraya aliyordun simdi 600 e

ordaki bazi modeller antika dhw gocmeden cok once vardiler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sorun zaten, butun logitech mouse'larimin 2-3 sene cok iyi calisip sonra bi ariza cikarmasi daha cok. Sanki ozellikle bozulsun diye dizayn edilmis gibi.

50+ dolar verdigim mouse bana omur boyu ariza cikarmasin diye bekliyorum, belki benim beklentim tutarsiz.

Razer da oyle ise demek ki kaderimiz bu.

Sag, sol tus ve iyi bir scroll wheel harici arada bir on-the-fly DPI change tusunu kullaniyorum ama olmazsa olmaz degil o.

Diger tuslar, agirliklar, isik falan gibi ozellikler olmasa daha iyi diye dusunuyorum, ne kadar basit bir aletse, sorun cikarma ihtimali o kadar dusuk olur mantigindan yola cikarak.

Buna gore bi eleme yapicam gibi.

Zowie serisi iyi gibi ama pahaliymis baya.

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok