Ülkemizde Tutmayan Markalar
1 1

Bu konuda 17 mesaj var

mesela gecen otoparkta yeni alinmis piril piril bir mazda 5 gordum. en son ne zaman bir mazda modeli gordugumu sorguladim hemen :) bayaa olmustu

servis sikintisi, ikinci elde tercih edilmemesi fln mi mazda'nin ulkemizde tutmamasi? alfa romeolar bile sayica daha coklar sanki 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mazda aslında eskiden çok tutan bir markaydı 80 sonu 90 başı. Farları yukarı doğru açılan 323 ve onun abisi 626 çok tutmuştu. Galiba Mazda'nın sorunu distribütördü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorola kalmadı artık, yoksa tutmamasından değil. Tabi cep telefonu için konuşuyorum, yoksa iletişim teknolojileri olarak yine varlar, tıpkı Ericsson gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomobil bölümünde ve ilk mesajdaki Mazda 5 bahsinden sonra ne paypal' ı ne motorola'sından bahsediyorsunuz acaba :)

@infestor

Gördüğünüz araç gerçekten 5tiyse (3 veya 6 değil) sanırım ülkedeki 10-15 araçtan biridir.

Ben de 2. el ilanlarında görünce Tata' yı hatırladım, zamanında fiyatları pek cazip değildi herhalde bilinen markaların muadil modellerine göre, bir de protonların sonraki modelleri pek satmadı. Temsa' nın bişey yaptığı yok, bari lancer ikizi olan modeli getirseydi Proton tr.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, sgi said:

Otomobil bölümünde ve ilk mesajdaki Mazda 5 bahsinden sonra ne paypal' ı ne motorola'sından bahsediyorsunuz acaba :)

Konunun otomobil bölümünde açıldığını farketmemişim. :cry:

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rover bi ara çok tutmuş gibiydi ama sonradan kayboldu gitti. Saab da tutmayanlardan mesela. Volvo'yla iyi atışırlardı ama GM batırdı. Ssangyong da tutmadı hiç (isim zorluğundan da olsa gerek). Bir de zamanında Barış Manço'nun bile reklamlarına çıktığı Daewoo var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, Lightning McQueen said:

Rover bi ara çok tutmuş gibiydi ama sonradan kayboldu gitti. Saab da tutmayanlardan mesela. Volvo'yla iyi atışırlardı ama GM batırdı. Ssangyong da tutmadı hiç (isim zorluğundan da olsa gerek). Bir de zamanında Barış Manço'nun bile reklamlarına çıktığı Daewoo var.

offf rover 75 diyorum :) 

281115-rover-75-club-estate-002.jpg

rover tutmadi degil tutamadi! cogu ingiliz UK markasi gibi batmak ve satilmak arasindaki tercihini batmakta kullandi diye hatirliyorum.

SAAB sanirim dunyanin cogu yerinde tutmayan bir markaydi. GM platformlari uzerine tas gibi ve gayet tuzlu fiyatli araclar yapiyorlardi. zengin mimar takiminin arabasi diye kalmis aklimda :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

90larin basinda mantar gibi satan lada'lari dusundukce turkiye'ye son 5-10 yildir lada ithal edilmemesi ilginc. 

dacia/renault'a rakip olur diyecem ama lada'nin (avtoVAZ) zaten buyuk bir hissesi zaten renault tarafindan alinmis :D 

bundandir belki

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vay be, aklıma geldi, zamanının otomobil dergilerinde Lada Samara' nın reklamları olurdu "1989-1990-1991-1992-1993, son beş yılın en çok satan ithal otomobili şeklinde" :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Halen benim 91 model 626 sedan klimalı falan falan herşey full araç kapının önünde yatmakta hep yaptırıp kullanacağım dedim 5 senedir halen yaptırdığım yok  çokta problemi yok aslında lpg si vardı onun bi elden geçmesi lazımdı akü falan değişicekti radyatör de değişse iyi olurdu delik vardı bazen kaçırıyordu ayrıca opel vardı sattım geçenlerde şimdi başka marka ile yeniledim hurdadan yararlanmak için kıyamadım satmaya mazdamı :) Mazda bir ara battı gibi olmuştu kalite bariz düşmüştü o efsane serilerden  sonra TR denmi çekildiler ne sonra eskisi gibi toplayamadı gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mermerciler diye bir distribütör, biraz ortalığı karıştırdı, Türkiye'de unutuldu. Sanırım o aralar markayı da komple Ford satın aldı, sonra Ford geri bıraktı fabrikaları.
Bu arada TR de, Mazda Türkiye dağıtıma devam ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla alakasız. adamlar öyle bir aracı gidip benzinlik yıkamasında yıkattı. ulan o kadar video çekiyorsunuz binlerce izleniyor gidip 500- 1000 tl neyse bi yıkamacıda yıkatsaydınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok