Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.895 mesaj var

Arkadaşlar yazmış ama, günde 30 km yolda o fiyata alınacak araçlar çok masraf çıkarır. 

15-20'den aşağı olmaz diye düşünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ancak bu araca kasko ve trafik sigortası kaça patlar gibi konuları da dikkate almak lazım.

o paraya alınan bir araca kasko yaptırmaya gerek olduğunu hiç sanmıyorum, hele ki kuş serisi alınacaksa... kaza durumunda tamir masrafı çok ucuz zaten :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otopark.com VW Passat Videosu yayınlamış. Yol tutuşunu çok beğenmişler. 

Bazı konularda kendilerine katılmasam da, sürüş dinamikleri konusunda güvenirim. Passat dedikleri kadar iyi yol tutuyorsa, kendini baya geliştirmiş demektir. 

Yalnız test 2.0 motorla, 1.6 ile arasında fark var mıdır acaba... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motor ile fark olacağını sanmıyorum ama test ettikleri araç opsiyonlar eklenmiş bir Highline.. Belki paketler arasında fark olabilir.

Aynı videoyu ben de izledim ama konfor konusunda yerden yere vurmuşlar aracı. Passat sınıfında bir araç alacak olsam performansı kadar konfor da benim için çok önemli olur, o yüzden o fiyat için Passat herhalde tercih edilmez. Videoyu izledikten sonra bir test sürüşü yapsam mı diye düşünmedim desem yalan olur.

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız adaptif cruise control olmamasına ben de şaşırdım. En son kasa, en üst donanım, bir zahmet artık olsun. Şerit takip vs. 

Superb düşünüyorduk, yeni kasa gelsin, dizel otomatik gelsin etsin derken fiyatı da uçtu :( Gözüm 1.6 otomatik, Prestige + Şerit takip + ACC modelde. 

O da 120'den aşağı değil anasını satayım. 

Yalnız dinamik şasi kontrol de süper bir donanım. Prestige'de var mıydı acaba... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uno falan bulunursa idare eder sanırım. Bide tüplü olursa tadından yenmez idare ettirir. Motor olayı güzelde kış sezonuda geldi yağmur kar çamur, insan yine kapalı kutu içinde gidince güvende hissediyor kendini azda olsa rahatlıyor.

Benim evle iş yeri mesafem misal yürüyüş mesafesiyle 2.5-3km civarı hani bisikletle sallanarak gidince 10dk abanınca 5dk yaya bile gitsem 15dk civarı sürüyor. Yıllarca o şekilde gittim geldim ama arabanın konforunu aramadım değil. Tamam trafik sıkışıklığı bilmemne diye katlanıyoruz ama yazın klima lüksü efendi gibi müziğini dinleme kışında fıstık gibi yağmura yakalanmadan eve kaçmak gibi lüksler var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2.0 motorla 1.6 arasında fark olmaz mı bir de bu kadar şaibeden sonra vw ye hayır

Bu arada unoya epey ısındım kendi adıma iyice araştırayım da bir tane kelepir duşurmeye çalışayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama yeni Mondeo vs yeni Passat testinde de bir editör yol tutuş olarak Passat'ın daha iyi olduğunu söylemişti ki Mondeo genelde bu sınıfta referans alınır. Mondeo da eskisine oranla daha konforlu imiş, yani rolleri biraz değişmişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uno tipo gibi araçlar yerine hasar kaydı olan görece eski ama üst model (ilk kasa passat mesala 15k verince alınabiliyor.) almak daha mantıklı değil mi? 1998 model passat airbagleri olmasa bile daha güvenli bir araçtır gibime geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Renault 9 spring yada Renault 19 Europa fiyatları ne alemde? Bunlar da hızlı satılıp tamircisi kolay bulunabilir araçlar aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Renault 19 konforlu da bir araç. Güvenlik falan yoktur tabii...

Az önce DH'de birisi "Megane 4'ün Megane 3'den pek de farkı yok" yazmış. Daha piyasaya çıkmamış araç için hüküm vermiş... Hani tasarıma göre konuşmuş diyeceğim ama tasarım da Golf 6-7 gibi değil ki, tamamen yeni bir tasarım var... Beyin nelere kadir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Magane 2 ile 3 arasındaki fark kadar 3 ile 4 arasında fark yok demek istemiştir belki. Benimde ilk izlenimim makyajlı bir megan 3 gibi göründüğü olmuştu hem dış yüzeyleri hem iç yüzeylerinde büyük paralellikler var internetten gördüğüm resimlere göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir aracı kullanmadan, teknik bilgi sahibi olmadan yorum yapmak doğru değil. Her şeyden önce araç yeni bir platform kullanıyor, bu bile başlı başına büyük bir değişim. Tasarım konusunda subjektif bir konu olduğundan tartışmak istemem ama bence 2 araç arasında hemen hiç bir benzerlik yok, hem iç mekanda, hem de dış mekanda (fotoğraflar temsilidir).

708bb4b2-2227-4920-b76f-3f83bcceaff1_new01-RENAULT-MEGANE.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fransızların yeni tasarımları güzel. Yeni Megane da 308 de çok güzel arabalar. Bizim sitede bir 308 var, her yanından geçişimde "yaw ne kadar güzel araba yapmışlar" diyorum. Zaten motorları da iyi. Şu nesilde kalite algısını düzeltirlerse satışlarını iyice arttırırlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

308'i kullanmadım, ancak bagajın genişlemesi (420 lt) tam otomatik vitese geçmeleri büyük artılar sağladı. 420 lt bagaj aynı sınıftaki birçok araçta bulunmuyor. Negatif yönleri eskiden kalma imajları. 

Beğendiğim diğer araçları 3008 modeli. Bu araçta da neredeyse 10 senedir, ufak değişiklikler yaptılar. Şanzıman tam otomatiğe geçti, ancak teknoloji olarak artık neredeyse standart hale gelen, çarpışma önleyici, geri görüş kamerası gibi sistemleri eklemiyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yeni 308'in dış görünümünü çok karaktersiz görüyorum. Sadeleştirelim demişken dümdüz birşey oldu. Bir önceki kasa köpekbalığı sitili gayet hoştu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok