Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.900 mesaj var

Insignia 2.0 CDTI eşimde var, ben de bakıyorum ama Mondeo'lar daha hesaplı...Yaklaşık 10 kağıt fark var aralarında...Yalnız Mondeo Trend çok kalas bir iç mekana sahip...

Mondeo Trend alınmaz, 2. elde çok fiyat farkı da yok. Güzel fiyata Titanium güzel olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trend kalas gerçekten. Bulabilirsem üst donanım almak lazım ama 2.0 TDCI + otomatik aramalarında çıkan araçların km'si çok yüksek oluyor, hele üst donanım almışsa adam zaten doyasıya binmiş oluyor...150-200.000 km'den düşük araç az denk geliyor. 

Titanium'un gösterge ve ses sistemi dışında ciddi bir farkı var mı? Koltuk kumaşları farklı ama 1500 liraya kaliteli bir deri kaplama yaptırılabilir. Şu an bulabildiğim en ucuz Titanium 92.000km'de 70.000 lira... 

Aslında 65.000'e Executive Latitutude var, gerçekten inanılmaz güzel bir araç (donanım ve iç mekan kalitesi anlamında) ama BVA şanzıman işi öldürüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde bosch servis önünden geçiyordum.

Fren hidroliği sordum, bende yok ileride yağcı var ona ATE marka sor dedi. Ben de bastim gittim.

Evde internetten baktim,

Bosch 27TL, Ate 90TL. Sonuçta dot4 bir standart, ebat değil, bu fiyat farkı nedir?

Bosch dot4 1litreler n11'de Bosch DOT4 Fren Hidrolik Yağı 652070 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

http://urun.n11.com/fren-ve-ekipmanlari/bosch-dot4-fren-hidrolik-yagi-652070-P106663389

Ate dot4 1litre

n11'de Ate Typ 200 Dot 4+ Yüksek Performanslı Fren Hidrolik Yağı (1 lt) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

http://urun.n11.com/fren-hidrolik-yagi/ate-typ-200-dot-4-yuksek-performansli-fren-hidrolik-yagi-1-lt-P27228468

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzerine cisim dusmesi sonucu camurlugu ezilen / degismesi gereken arac alinir mi, alinsa rahat satilir mi ne dersiniz?.. 

Tamir öncesinde, hasarlı resimlerini ve tamir sürecini resimleyip saklayın. Satın alırken de satarken eşit oradan bir değer kaybı olsa da zaten birbirini dengeleyecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunun fiyatı 65-70bin civarında olsaymış alınabilirmiş aslında, ortalıkta fazla olan bir araç da değil hem.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ilk-sahibinden-turkiyede-tek-2.0-dizel-otomatik-sw-seat-exeo-284424766/detay

Güzel araçmış, SW olması benim için daha da cazip... Ama sözüm ona "uyanık" galeri, Türkiye'de olmayan bir aracı düşük değerden satmak yerine, "emsalsiz" ayağına yüksek fiyattan kakalamaya çalışmış. O aracın ederi maalesef 65-70.000 lira bile değil...(Araç daha fazlasını hak ediyor tabii ama piyasa koşullarına göre durum bu...) Alanın elinde kalacak bir araç...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamir öncesinde, hasarlı resimlerini ve tamir sürecini resimleyip saklayın. Satın alırken de satarken eşit oradan bir değer kaybı olsa da zaten birbirini dengeleyecektir.

Hasarini karsilayacak kadar(tamirini kastetmiyorum) indirim aliyorsaniz satin alinir tabii ki.

Hmm, arac su; [ http://www.dod.com.tr/arac-detay/Audi/A3/153408819 ] ... Hasar sonrasi resmi yok, parkta beklerken ustune kapi mi ne dusmus... Deger kaybi ne kadar ola ki?.. 

Bir de bu zikkim saniyorum filo araci, tahminim bir mudure vs. tahsis edilmis olabilir... Kiralik arac firmalarina verilmis olabilecegini sanmiyorum, oyleyse alinmaz zaten de... Bu fiyat seviyesinde Sedan bulmak zorlasti, yaz geliyor diye millet abartmis fiyatlari hep... 2014 Attraction'a 100.000 TL isteyen var... 

Bu arada ilgilenen varsa Sportbacklerde 10.000TL indirim var, Sedanlarda 0,89'dan 48 ay 70.000TL'ye kadar kredi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

O parayı verince 92,5 TL liste fiyatıyla Passat Variant 'a bile bakılabilir. O araç o fiyata satılıyorsa artık Türkiye'de araba alınmaz. (nokta)

@@JardeL

Beyaz A3'lerin trafikta plakalarına göz atınca bir tane bile normal plakalık görülmüyor, hemen hepsi kiralık gibi görünüyor. Dikkatli olmak lazım, gerçi kilometresi düşükmüş sorun olmaz herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar almayı düşündüğüm aracın sahibi 2. sahibiymiş, aracı bir arkadaştan almış. Ancak aracında galeri plakalığı var, bu yüzden şüphelerim var. Aracı uzun uzadıya sorgulatmak istiyorum. Plaka ve şasi numarası ile ücretsiz sorgulama yapma şansımız var mı? Aracın muayene ve hasar geçmişini nasıl görebilirim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigortacıların ulaşabildiği bir veritabanı var sanırım. Sigortacınızla görüşürseniz o sizin için bakabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olaya bak ya; sabah 10 gibi bir A3 Sedan gordum Istanbul'da bir Audi bayisinde, aradim konustuk "araci Pzt. gelip aliyorum" dedim, anlastik adamlarla... Kaporayi yatiracam, ucak biletine filan bakiyorum... Aradan yarim saat gecti aradilar "Abi araci patronun bir arkadasina sattik kusura bakma" diye... Guya satilmismis da diger calisanlarin haberi yokmus filan, yazdi eleman hemen bir hikaye ayakustu... Araci dun aksam uzeri ilana koymuslar, sabahina ben aradim zaten ne ara satildi... Artik Dogus Oto bayiilerine de guvenmeyecegiz demek ki...  :2no:

Diger camurlugu degisenden de vazgectim, icime sinmedi... 

[Edit]: Ya bir de birsey ekleyeyim; arkadas millet gitmis paso halojen far A3 almis ya... Piyasada Xenon plus farli A3 sedan ne kadar az... A3 olsun da nolursa olsun diye mi aliyorlar nedir... Lan 100 kusur bin TL para veriyorsunuz araca, yazik yahu... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL A3 sedanı kullanma şansınız oldu mu hiç? Benim boyum 1.91 hiç rahat edemedim. Koltuğu kendime göre ayarladığımda aynalardan arka kapıları görüyordum. Aynaları kendime göre ayarladığımda ise dizlerim direksiyona değiyordu. Velahsıl 1.80 üzeri boya sahipseniz muhakkak test edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL

O araçların çoğu kiralıktan ikinci ele düşme olabilir. Bir de Audi'ye bineyim de boş olsun mantığı var ki pek havalı.  :)

@@Mono

Ben bir kez kullandım. Trabzon - Artvin - Trabzon yaptım ve 3 gün boyunca kullanma şansım oldu. Audi'den soğuttu beni A3 desem yalan olmaz. 1.87 boyla yazdığın sorunları yaşamadım ama sırf Audi olsun da taştan olsun mantığında bir araç olduğu izlenimine kapıldım. 

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam tam ben yazacaktım siz benden önce davranmışsınız. 1 hafta dizel, tam donanımlı, otomatik olanını kullandım. Bu aracın nesine 100k verilebilir düşündüm düşündüm bulamadım. Darlık hissi büyük sıkıntı, bir de marka Audi gerisi boş olmuş hissi çok büyük problem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VW'nin emisyon skandalından sonra başta Mitsubishi ve Mazda olmak üzere, pek çok Japon otomobili forumunda "bizim araçların tüketim ve emisyon değerleri %100 doğru" şeklinde iddialar dile getirilerek, VW yerin dibine sokuluyordu.

Önceki gün Mitsubishi'den hem emisyon hem de tüketim testlerine hile yaptıklarına dair itiraf geldi. Ortalık yine karıştı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A3 Sedan için düşündüğüm ama yazmadığım her şeyi arkadaşlar yazmışlar. Bence o paralara 1.6 dizel A3 sedan almak yerine ağzına kadar dolu, 2.0 litre dizel otomatik Insignia-Mondeo-Passat gibi D segmenti bir sedan alınabilir. Her yönüyle daha doğru bir seçim olacaktır.

infestor and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Audi web sitesinde A3 Sedan'ın en pahalısı 118 bin TL görünüyor. S3'den hiç bahsetmiyorum, 230 bin TL verip onu almak zaten farklı bir zevk olsa gerek.

Benzer fiyatlardaki aralara bakıyorum :

Passat 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Highline / 123 Bin TL

Passat 1.6 TDI BMT 120 PS DSG Comfortline / 125 Bin TL

Ford Mondeo 1.5L Ecoboost Titanium / 113 Bin TL

Opel Insignia Sedan 1.6 Dizel 136HP AT6 Elite / 124 Bin TL

Durum böyle olunca A3 nasıl satılabiliyor diyeceğim ama zaten yıllık satış rakamlarına bakınca Audi'nin kendisini konumlandırdığı premium segment'teki rakiplerinden çok geride olması herhalde durumu açıklamaya yeter.

Özetle benim görüşüm de Audi A3'ün fiyat/fayda oranı çok kötü bir araç olduğu yönündedir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sifir A3 Sedan bakmiyorum o paralar etmez o arac cunku, 95 bin TL civari az km yapmis temiz Ambiente dizel bakiyorum ,o fiyatlara da Passat alinmiyor... Butceyi asiyor 125 bin TL, yoksa ilk tercihim 135 bin TL civarina benzinli yeni A4 olurdu... 

A3 Sedan'i sunun icin istiyorum; ikinci elde cok deger kaybi olmadan satabilirim, 1-1.5 sene icinde de A3 Sedan'i satip yeni kasa Tiguan almak istiyorum... Plan bu simdilik... Volvo'nun hastasiyim; V40 cok guzel, S60 guzel ama iste 2. eli olu araclar... Opel dusunmuyorum bir turlu isinamadim... 

@@JardeL A3 sedanı kullanma şansınız oldu mu hiç? Benim boyum 1.91 hiç rahat edemedim. Koltuğu kendime göre ayarladığımda aynalardan arka kapıları görüyordum. Aynaları kendime göre ayarladığımda ise dizlerim direksiyona değiyordu. Velahsıl 1.80 üzeri boya sahipseniz muhakkak test edin.

Valla ne yalan soyleyeyim uzun uzadiya kullanmadim, @@pentaman 'in da dedigi gibi aracta darlik hissi var ama acikcasi cok rahatsiz etmedi beni... Boy 1.82... 

Sattigim arac Golf'tu, simdi yeni Golflere bakiyorum dizel otomatik comfortline Golf 95.000TL olmus... Golf satip yine Golf almak da cok mantikli gelmiyor... 

[Edit]: Ya bu arada hasarsizlik indiriminin devami icin 1 ay icinde arac alip kasko yaptirmam gerekiyormus, Anadolu Sigorta'da bu sure 6 ay mi neymis... Bilmiyorum artik yalan dogru, nasil bir sistemse... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL

Temizliklerine bakmak lazım elbette ama sahibinden.com'daki ilanlara bir göz atınca 90-100 Bin TL aralığında, 20 bin KM'nin altında 2014-2016 arası dizel otomatik Trendline ve Comfortline paketli Passat var gibi görünüyor. Ben A3'te kendimi Symbol'e tıkılmış gibi hissetmiştim kullandığımda, belki de o yüzden çok soğudum araçtan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok detaylı araştırmadım ama gördüğüm kadarıyla A3'ün 2. el fiyatları sanki yukarıdaki rakiplerinden daha da yüksek; yani 2. elde fiyat/fayda oranı daha da düşük...

Jardel Golf satıp Golf almak istemiyorum demişsin ki çok mantıklı ama Golf satıp Golf'ün farklı sunum şekilleri olan A3 ve Tiguain almayı düşünüyorsun....Bana hiç mantıklı gelmiyor, Golf kullanıp satmış isen bence artık seni ancak D segmenti keser, C segmenti hiç bir araç Golf'den sonra çok fazla zevk vermeyecektir bence...

Ben olsam 2013-2014 üst donanım D segmenti araçları düşünürüm, 80.000 liraya çok güzel bir araç alınır ki A3'ten de Tiguain'dan daha iyi bir tercih olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok