Sistemi HDD den SSD ye Aktarmak
2 2

Bu konuda 17 mesaj var

elimdeki laptop'un içindeki mekanik harddiski ssd ile değiştireceğim ama içinde bir sürü ıvır zıvır var birde tekrar Windows kur, sürücü kur gibi olaylarla uğraşmak istemiyorum.Soru şu: sağlam ve sorunsuz bir şekilde hangi program ile harddiskin içini ssd ye aktarabilirim ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynı boyutlarda mı diskler? Clonezilla çok başarılı, eğer disk boyutları da aynıysa kolay hallolur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şirketteki bilgisayarlar için Macrium Reflect diye bir programı kullanmıştık diye hatırlıyorum. Kullanımı çok kolay. 

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hdd 500 gb, ssd 240 gb şu an acronis ile imaj alıyorum bakalım sorunsuz çalışacakmı? sıfırdan kurulum ile bu işlemin performans olarak bir farkı olmaz herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, MilesTeg said:

Çok elzem değilse sıfırdan kurulumu tavsiye ederim. Temiz bir başlangıç her zaman daha iyidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rufus' u kullanmışım ben, son derece basitti kullanımı diye hatırlıyorum.

Şimdi baktım da Clone Disk demişim içine Rufus' u koymuşum ama sanırım bunun o iş ile akalası yok. :D

Onur tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, Onur said:

Rufus' u kullanmışım ben, son derece basitti kullanımı diye hatırlıyorum.

Şimdi baktım da Clone Disk demişim içine Rufus' u koymuşum ama sanırım bunun o iş ile akalası yok. :D

Bu arkadaşı dışarı alalım.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılmış olabilir fakat acronis 2012 ve 2015 ikilisi var cantamda. 2015'in lisansıda var eğitimdeyken almıştım, meret çok iyi çalışıyor M2 tip belleklerde ise en son ryzen'lı bir sistemde 960EVO'yu görmemişti, recovery data paketi içerisinde olan ve hatta çok parçalı partition'lara sahip disk/ssd 'li sistemler belkide 500 kere başarıyla clone yapmıştır. işinizi fazlasıyla görecektir, pratikte aksilik çıkma ihtimali her zamanki gibi var.

@Najaz Böyle insan müsvetteleride varmış demek ki :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet arkadaşlar deneyimim hakkında biraz bilgi vereyim.Öncelikle acronis ile imajı alıp sistemi ssd ye aktardık, hiç bir sorunla karşılaşmadık bu süreçte.Gerçekten sağlam programmış.Bu arada atom işlemcili asus eee pc cana geldi resmen.keşke 4 gb ram desteği olsaydıda ram yükseltmeside yapsaydık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acronis True Image endüstri standardı gibi programdır. 2000'lerin başından beri kullandığımı hatırlıyorum. Hoş belli bir süreden sonra imaj almama gerek olacak bir durum oluşmadı ama olsun.

SSD candır, gerisi de RAM'dir. Eski sistemler böyle diriltilir. İşlemci çok takoz bir şey değilse (Core 2 Duo'lardan eski değilse mesela) baya götürür eski sistemler aslında.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok