Narcissus'un Donanım Maceraları ve Yeni Sistemi
0

Bu konuda 118 mesaj var

Niyazi Saral'ın yalancısıyım, kasa ve AIO aynı marka olunca daha bir performanslı soğutuyormuş. Bu açıdan X62 alman isabet olmuş Çağlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:burn:

Dün çekmiş olduğum rezil açılı ve ışıklandırmalı bu fotolar da benden olsun..  : 

IMG-3187.jpg

IMG-3174.jpg

Narcissus tarafından düzenlendi
Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Halının rol çalacığını biliyordum ama yine de croplamadım   (çünkü kessem bile yansıması vardı :zuh:

Yalnızca ayağımın altında olması için ufak bi kilimimsi o çok şaapılcak bişi diil :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fotoğraf kalitesinde retro akımı başlattım ve hala devam ettiğini görmek güzel :P 

Hayırlı olsun hocam sizden ricam yaparsanız overclock deneme sonrası ısı değerleri(fan ve pompa hızı dusuk/yuksek vs) ufak detaylar verebilirseniz harika olur.Bu arada radyator yukarı alsanız sanki dahamı iyi olurdu ?(ön kapak temiz hava akısı ust kapakta rad fanları ile tahliye şeklinde)

Benim nzxt  h440   yan kapağı kestirmeyi düşünüyorum, ama kim yapar kesilen yere plexi yada cam nasıl koyabilirim bilmediğim için hala düşünme aşamasındayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@PsikobatH500'ün üstünde 240mm'lik yer yok. Sadece 1 adet 140mm fan takılabilecek bir ızgara var. Bu arada en iyi konfigürasyon o şekilde oluyor. Link bulabilirsem eklerim buraya.

Aha buldum,

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzapDoğrudur, genelde on taraf serin hava girişi arka ve ust tarafta sıcak hava tahliyesi için kullanılıyor, radyator devreye girince değişebilir tabi bu durum.

Üst tarafta tek fan yeri de az olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, wazzap said:

@PsikobatH500'ün üstünde 240mm'lik yer yok. Sadece 1 adet 140mm fan takılabilecek bir ızgara var. Bu arada en iyi konfigürasyon o şekilde oluyor. Link bulabilirsem eklerim buraya.

Aynen, ki 240mm lik yer olsa da yetmezdi çünkü 280mm lik lazım :P

Hmm bir şeyler yazmıştım ama wazzap video koymuş ki tam bunu anlatıyordum... : Front Rad + Open Card configuration oluyor benimki de farkındaysanız.. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, MilesTeg said:

@Narcissus nıç yok o halı uymamış configürasyona:icon_think:

O halı değil, mousepad. Kasa da masanın üstünde duruyor :icon_dance:

Najaz tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Najaz said:

O halı değil, mousepad. Kasa da masanın üstünde duruyor :icon_dance:

Evet Razer: Magic Carpetus , Aladdin in yılan ruhlu halısının mouse padi .. 

carpet-king-seattle-unique-magic-carpet-

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar fark eder diyecektim ki 10c fark etmiş yuhh :)  blower fanlı vgada fark çok az, demekki özel sogutmalı modellerde ekran kartları kasa içi sıcaklığa direk +10C ekliyor :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 minutes ago, Psikobat said:

Ne kadar fark eder diyecektim ki 10c fark etmiş yuhh :)  blower fanlı vgada fark çok az, demekki özel sogutmalı modellerde ekran kartları kasa içi sıcaklığa direk +10C ekliyor :D 

Hocam bakış açın biraz ters sanki :D 

Annotation-2019-01-09-182340532.jpg

Blower cardlı konfiglerde toplam sıcaklık hep 160 derece farkındaysan.. 

Özel soğutucu modellerde ise top yerleşimde157 front yerleşimde 147   

Yani kasanın toplam sıcaklığını arttıran şey blowerlar.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissus Hocam toplama neden bakıyoruz ki :)  ben cpu baz alarak söyle düşündüm,

top rad + blower 77C

front rad + blower 76C

Kasa içi sıcaklık etkisi 1C ?

top rad + custom card 86C

front rad + custom card 76C

fark 10C ? 

Yani sonucta rad tepede olursa ısınan havayı radyator uzerinden gecirerek tahliye ettiği için, fark blower olmayanda direk yansıyor cunku o ısı kasa içine atıyor dedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte kasa içi diince bütün bileşenleri düşünmek lazım diye dedim..  en mantıklısı average almak (toplayıp 2ye bölmek) ben kısaca toplamı yazdım. :) 

Diğer türlü değerlendirince sanki open card daha verimsiz bir sistemmiş gibi okunuyor :D

Yani sizin söylediğinizi de anladım tabi de open kartın havası diğer bütün bileşenleri aynı etkilemekten ziyade egzos fanının arkasındaki radyatorü cosslatıyor  dışarı çıkma yolunda olduğundan o nedenle cpu soğuyamıyor diye yorumluyorum ben mesela onuda.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

egzos fanının arkasındaki radyatorü cosslatıyor  dışarı çıkma yolunda olduğundan o nedenle cpu soğuyamıyor diye yorumluyorum ben mesela onuda.. 

Tamam hocam aynı şeyden bahsediyoruz zaten içerideki hava fazladan ısındığı için verim dusuyor (sıcak hava kasa içine atıldığı için) , blower fan ne kadar tüü kötü desek bile aslında kasa içi havalandırmaya bayağı etkiliyormus(en azından olumlu yönde, yani + ısıtmıyor)bununda etkisini en iyi aio ile eksoz olarak kullanırsak fark ediyormusuz :D 

Konuyla alakasız olacak ama aklıma gelmişken araya iliştireyim,

Şimdi u12se var demiştim hatırlarsanız, bunu montajlasam kendi garip renkli fan yerine geçenlerde aldığım aigo dr12 fandan "2" adet taksam(1200 rpm ) eskisinden iyi olmasa da eskisini aratmaz diyebilirmiyiz ? Ona göre bir 3lü daha alıp noctuayı montaj yapayım diyorum.

Yani  2x aigo dr12 = 1 x noctua fan(modelini bilmiyorum kutu içinden çıkan) sonucu çıkar mı acep ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O halının aynısı annemlerin evinde var 2 tane yanyana salonda.. çok severim desenini ve renklerini...

:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok