Narcissus'un Donanım Maceraları ve Yeni Sistemi
0

Bu konuda 118 mesaj var

1 hour ago, Narcissus said:

Nevet o zaman yeni başlık açmaya gerek yok veya sevgili modlarımız inceldiği yerden koparıp ayrı bir başık haline getirebilir onlara bırakıyorum.. Son parçalar da elime ulaştı akşamüstü gibi voltronı oluşturabileceğim.. 

Transformasyon en temel haliyle şu şekilde.. : 

Intel i7-2600K (Thermalright MUX-120)                                                                                                      AMD Ryzen 7 2700X

ASUS Sabertooth P67                                                                                                                                      ASUS ROG Strix X470-F Gaming

Zotac AMP! Extreme GTX 1080                                                                                                                     Zotac AMP! Extreme GTX 1080

Crucial Ballistix Tactical 16GB DDR3                                                                                                            Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz

Crucial BX100 500GB + MX300 750GB SSD                                                      ---->                                 Samsung 970 EVO 500GB + MX300 750GB SSD

Creative Sound Blaster Z                                                                                                                                Creative Sound Blaster Z

EVGA SuperNOVA 850 T2                                                                                                                               EVGA SuperNOVA 850 T2

ASUS MG278Q FreeSync                                                                                                                                ASUS MG278Q FreeSync

NZXT Phantom                                                                                                                                                 NZXT H500

RaZeR Blackwidow Chroma V2 - Deathadder Chroma - Destructor                                                       RaZeR Blackwidow Chroma V2 - Deathadder Elite - Vespula V2

Eski parçaları napacan qanqa :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9900k varken Ryzen alinir mi hic? Ben de Ryzen'dan 9900k'ya gecme hayalleri kuruyordum. Güle güle kullan. Fotograflari bekliyorum(-uz).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar..  

Şimdi biraz catwalk yapalım... 

Öncelikle bu arkadaşlar boşa çıkmış durumda.. 

IMG-2933.jpg 

Bunlar yeni ekip.. : 

IMG-2945.jpg

Bu da son durum : 

IMG-2944.jpg

Şimdilik durum bu ışıkları falan kurulumlar bittikten sonra ayarlıcam, şu an yeni PCdeyim neyse ki 8 yıl sonra sorun çıkarmadan montaj yapabildim :D

IMG-29522.jpgIMG-29662.jpg

Edit: kaplumbağa terbiyecisi satılık değildir.. 

ZvAnA, wazzap, Psikobat and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.12.2018 at 21:42, Narcissus said:

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar..  

Şimdi biraz catwalk yapalım... 

Öncelikle bu arkadaşlar boşa çıkmış durumda.. 

IMG-2933.jpg

Bunlar yeni ekip.. : 

IMG-2945.jpg

Bu da son durum : 

IMG-2944.jpg

Şimdilik durum bu ışıkları falan kurulumlar bittikten sonra ayarlıcam, şu an yeni PCdeyim neyse ki 8 yıl sonra sorun çıkarmadan montaj yapabildim :D

IMG-29522.jpgIMG-29662.jpg

Edit: kaplumbağa terbiyecisi satılık değildir.. 

Hayırlı olsun Çağo güle güle kullan.

Birim fiyatları ve nerden aldığını yazar mısın? xbox x aldım ama sarmadı pek :)) banada anakart + ram + ekran kartı + işlemci gereklide :D gtx 770 i52500k yetmiyor artık

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bakınca bir kendi kasam hosuma gitmiyor, psikolojik midir nedir anlamadım ki :D Hergün rengini değiştiriyorum ı ıhh içime sinmiyor bir türlü neyse..

@NarcissusGüzel olmuş hocam, ses kartı aslında onboard gelenler ortalama üstü ama denediniz mi ? Bir deneyin derim :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok teşekkürler arkadaşlar sağolun.. 

** Buarada bir update yapim; ROG x470 Strix nedense çok içime sinmedi zaten alırken de neden ASUS x470 ROG Crosshair VII Hero almadım diye kemirmişti içim içimi.. O nedenle iade edip Crosshair e geçtim yüzsüzce.. Hatta yukarıyı da editleyeyim.. :D

@Enyalios Abi şimdi öyle bas bas paraları leyla yapmiim ama... en kaba haliyle yazim yine.. gara cuma fiyatlarıyla olabilecek en uygun şekilde almaya çalıştım..  Aslında hepsiburadada en temel msi x470 anakart 750tl ye kadar düşmüştü gayet alınıp geçilebilirdi ama işte takıntılı bi insan olduğum için yine en fazla parayı keko gibi anakarta verdik ayrıntılar aşağıda.. : 

işlemci 1820tl amazon.com.tr,

anakart 1840tl (aslında rog strixi 1270tlye almıştım vatandan sonradan 500tl yi daha kenefe bağladık) dfsbilgisayar,

Ram ve M2  1600tl  amazon.com

H500 kasa 400TL incehesap.com

Deathadder 300tl hepsiburada.com

toplayınca biraz para dökmüşüz aslında ya :icon_think:

@Psikobat

Hocam siz de paylaşın bi görelim biz karar verelim :D

Ses kartı olayı şuan gündemimde gerçekten.. satıp onboard devam etme fikriyatı var zihnimde.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yoo iyi olmuş zaten de 2. el kısmında harcanmasına gönlüm elvermedi. bu vesileyle hayırlı olsun tekrardan.

umarım yeni sistem aklını başına getirir de strateji oyunları da oynayacak zekayı beyninde bulursun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, MilesTeg said:

Ama olmuyor böyle başlıklara isimler yazmak falan. Ben kendi başlığım diye girdim başkasının çıktı :icon_think::kayik:

sizin isminiz bundan sonra Mustafa Çağlar olsun. Malum diğerininki Hasan Çağlar :lol:

MilesTeg and Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çağlar Hasan zaten bi türlü öğretemedik Ömer Cihan kardeşime de.. Narcissus ismiyle daha iyi olur aslında 16 kişi kalsak da herkes nickname e daha çok alışkın.. dur bi editleyebiliosam ben editliyim.. 

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Narcissus said:

Çok teşekkürler arkadaşlar sağolun.. 

** Buarada bir update yapim; ROG x470 Strix nedense çok içime sinmedi zaten alırken de neden ASUS x470 ROG Crosshair VII Hero almadım diye kemirmişti içim içimi.. O nedenle iade edip Crosshair e geçtim yüzsüzce.. Hatta yukarıyı da editleyeyim.. :D

@Enyalios Abi şimdi öyle bas bas paraları leyla yapmiim ama... en kaba haliyle yazim yine.. gara cuma fiyatlarıyla olabilecek en uygun şekilde almaya çalıştım..  Aslında hepsiburadada en temel msi x470 anakart 750tl ye kadar düşmüştü gayet alınıp geçilebilirdi ama işte takıntılı bi insan olduğum için yine en fazla parayı keko gibi anakarta verdik ayrıntılar aşağıda.. : 

işlemci 1820tl amazon.com.tr,

anakart 1840tl (aslında rog strixi 1270tlye almıştım vatandan sonradan 500tl yi daha kenefe bağladık) dfsbilgisayar,

Ram ve M2  1600tl  amazon.com

H500 kasa 400TL incehesap.com

Deathadder 300tl hepsiburada.com

toplayınca biraz para dökmüşüz aslında ya :icon_think:

@Psikobat

Hocam siz de paylaşın bi görelim biz karar verelim :D

Ses kartı olayı şuan gündemimde gerçekten.. satıp onboard devam etme fikriyatı var zihnimde.. 

Yine de işlemci + ram + anakart fiyatı yaklaşık olarak 1 (bir) adet Intel 9900K fiyatına denk olmuş. Bence güzel harcama, eğer harcanacaksa tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, stardust said:

evet öyleydi di mi, olsun biz seni hasan olarak tanıdık sevdik hep. @Narcissus

çok ağlanma da bir cinebench ve 3D mark yap, gözümüz gönlümüz şenlensin evlat.

3d mark listeleri güncellenmiyor ki yapılsın :P 

@Narcissus Akşama 2 resim atarım hocam :D 

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, T800 said:

Su soğutma yapacağım o PC’ye, ezecek skorları, onu bekliyor Narc. :D 

cidden var mı böyle bir proje ?

olm o fren balatası gibi ramleri ne aldın, şunlardan alsaydın, bak ne kadar seksi:

91B-Tqxo+PL._SL1500_.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yok, Çağlar öyle olaylara para bağlamaz, çok ısınır, duman falan çıkarsa en fazla yangın söndürücü ile falan girişir. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, T800 said:

Yok yok, Çağlar öyle olaylara para bağlamaz, çok ısınır, duman falan çıkarsa en fazla yangın söndürücü ile falan girişir. :D 

belli olmaz tabi, etrafında paraları yedirecek kız kalmazsa harcar belki :icon_twisted: :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı ramlere civcivlu diye gereksiz para veremem.. Kızların 1 haftalık taksi parası o.. 

Su soğutma var aklımda aslında... Hatta bebeğim Phantomdan bu yeni nesil H500 e geçmemin ana nedenlerinden biri de o .. Krakenlerin son 3 jenerasyonuna uyumsuzdu Phantom..  AMD nin en iyi stok soğutucusu olan Wraith Prism iyi hoş da hafif gürültülü geldi bana uzay sessizliğine alıştıktan sonra.. 2019 un ilk alışverişi olarak bi kraken x62 falan alabilirim.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok