Narcissus'un Donanım Maceraları ve Yeni Sistemi
0

Bu konuda 118 mesaj var

Benim oğlumun PC’ye kurduğum güzel oldu baya, Corsair Air 540 kasada bir adet 240mm, bir adet de 360mm EK-PE serisi radyatörler var, bunlar EK’nın orta kalınlıktaki serisi, üzerlerinde de PWM EK-Vardar fanlar var, pompa+rezervuar ikilisi arka bölmede, PC masa altında, baya sessiz çalışıyor PC.

1.25V 4800MHz i7 8700K ve MSI GTX 1070 var devre içinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol: :lol:

Bilgisayarcı babanın, bilgisayarcı oğlu olur.

EK ürünleri çok güzel ama parası da güzel. :(

@Narcissuseğer sessiz ve f/p ürünü bir şey alıyorsan benim akasa a20'yi önerebilirim. Oldukça sessiz ve performanslı. Corsair H100i v2'nin yapamadığı ne var o kadar fiyata onu bilemiyorum tabi. :D

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Noctua piyasada kalan boyalarla boyadığı ürünleri nedeniyle akılda kalıcılık kazanmış.... Block soğutucu alıcak olsam yine Thermalright alırım...  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada neden Ryzen neden x470 neden AM4 soketinden gittin diye soracak olursanız, hayır AM4 isminden dolayı değil.. 

Hem biraz farklılık olsun macerası hem  de Amd bu soketin 2020ye kadar gidiceni söylüyor yani Zen 2 hatta çıkarsa Zen 2+ (veya 3 ne olursa) takabilmem lazım bu boarda.. ki 450 chipsetler ve ucuz x470 ler aynı boktan vrmlere sahip.. olurda çok iyi bi işlemci çıkarsa 2700x i değiştiririm olur biter.. İşte bu nedenle intel i9 99999999 alıp intele para yedirmedim..

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, Narcissus said:

Aynı ramlere civcivlu diye gereksiz para veremem.. Kızların 1 haftalık taksi parası o.. 

Su soğutma var aklımda aslında... Hatta bebeğim Phantomdan bu yeni nesil H500 e geçmemin ana nedenlerinden biri de o .. Krakenlerin son 3 jenerasyonuna uyumsuzdu Phantom..  AMD nin en iyi stok soğutucusu olan Wraith Prism iyi hoş da hafif gürültülü geldi bana uzay sessizliğine alıştıktan sonra.. 2019 un ilk alışverişi olarak bi kraken x62 falan alabilirim.. 

sağol canım benim listeye attım pusuda bekliyorum indirimleri gelsin boom :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Enyalios çok daha ucuza düzgün bi sistem toplayabilirsin aslında.. yılbası indirimleri olursa o zaman değerlendiririz.. 

19 hours ago, stardust said:

Su soğutma çok da sessiz olmuyor, en iyisinden yine bir hava soğutma al geç. Noctua şampiyonluğu kimseye kaptırmadıysa ben bıraktığımda en iyisi oydu. Hatta çoğu sıvı soğutmayı bile tokatlıyordu NH-D14 .

al sana son bir kıyak:

http://www.relaxedtech.com/reviews/noctua/nh-d15-versus-closed-loop-liquid-coolers/2

5 yıl öncenin reviewlarını biriktir de gazeteden tombala seti al.. napim lan bunu..

Al sana güncel sonuçlar : https://www.tweaktown.com/reviews/8109/nzxt-kraken-x62-liquid-cpu-cooler-review/index8.html

Söylediğim gibi kraken ve thermalright dışında bişi düsünmem, corsair falan da tam bir çöp kamyonu gibi çalışıo zaten.. ıyk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farkettiysen corsair falan hiç karıştırmadım. Herşeyi çok güzel ama fanları kötü corsair'in. Bence all-in-one sıvı soğutma işine hiç girme ama illa hata yapacağım dersen sen bilirsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olm bu kasa öyle phantom gibi 2li 3lü dev tower sogutucuları alacak yapıda degil (sanki) alsa bile cogu sogutucu icin low profile ramler gerekiyor.. 

Dandik bi su sogutucu kullanıcısı olarak bu işe bulaşma demendeki nedeni öğrenebilir miyim tonguç..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten senin ramler low profile...

nedeni, attığın taş ürküttüğün kuşa değmiyor. verdiğim inceleme çok da eski değil, başka bir sürü de inceleme var.

extreme overclock yapacak olsan bile, sistemdeki sıvı 1-2 saatlik oyun seanslarında öyle bir ısınmaya başlıyor ki, fanları ister istemez çok gürültü yapar bir hale geliyor.

Bunun markayla modelle alakası yok, zaten bütün markadalar üretimini yapan aslında 2 firmadan biri.

çok abartı olmayan bir overclock ile hava soğutma gayet güzel, performanslı ve sessiz işi götürüyor zaten.

tabii tower soğutucular kasacığına sığmayacaksa bilemem.

tek diyeceğim custom loop yapmayacaksan, aio soğutucularla hiç boşuna sıvı soğutma işine girme.

bunu da sana h80'den beri 10 seneden fazladır sürekli sıvı soğutma kullanan biri söylüyor.

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nooluyo EK falan mı topluyoruz ? :lol: 

Tower soğutucuları ben de boyutlarından dolayı hep kızarak, söylenerek kullanmışımdır, bir de RAM sıkıntısı.

Benim fanlar da hepsi Noctua, renk dışında gayet iyi iş görüyor. Renk büyük sıkıntı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En güncel test budur herhalde Noctua hava soğutma ile ilgili.

Bu arada, pasif su soğutma ile neler yapılabileceğine bakmak istiyorsanız, sizi 8:48'e alalım. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Artık öyle eskisi kadar PC başında uzun süreler oyun oynayamıyorum. Yalnız geçen kendimi kaptırdım biraz, 3 saatten fazla Shadow of Tomb Raider oynamışım.  1080 Ti'a Kraken G12 marifetiyle AIO soğutma uygulamıştım görmüşsündür; 3 saat boyunca 55 dereceyi hiç geçmedi ısı. Üstelik AIO radyatöründe tek fan var, o da azami 1200 devirde çalışıyor. Bir de benim kasa mini ITX.

Demem o ki, kasa içindeki hava hareketini düzgün planlayıp uygulama yapılırsa AIO'lar da hem sessiz, hem etkili soğutma çözümleri.

pentaman and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu yavrucak 10 yıl boyunca mangalcı hüseyin gibi cız bız cızırdayan ses kartı kullanmış adam laf anlatamassın.. 

Kendi traktör gibi corsairine yapıştığı için baska sıvı soğutmanın iyi olma şansı yok :’(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara corsair h80i(v2) kullandım yaklaşık 2-2,5 sene kadar sanırım, sene doldurdukça kesinlikle performansı düşüyordu, kapalı devre sistemde artık içeride pislik mi birikiyor su oranımı azalıyor bilmiyorum ama garantiden gelen ürün de dahil sene dolmasına yakın bariz performansı düşüyordu.Aklıma gelen tek mantıklı cevap Radyator  aleminyum(bilmiyorum belki) block bakır diye korozyon(yada pompodan) oluyordu.

Ayrıca corsairlerin şuanki serilerini bilmiyorum ama plastik rekorlar kronik olarak sorunlu ve çatlıyordu, sızdırma olmadı hiç , bahaneyle garantiden yenisi ile değiştirmiştim 2 kere(1 kerede ledleri bozulmuştu)

Bende aio tavsiye edemiyorum özellikle corsair.

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Annotation-2018-12-18-223859.jpg

Garip bi durum var.. Evet işlemci kendini 4.35 e kadar boostluyor default halinde.. ama BFV oynarken HWmonitorü arkada bırakmıştım  5224Mhz  'e çıkabilir mi ya yanlış mı ölçüyor hw acaba.. ... dün ki ölcümlerimde ~4600Mhz civarlarına cıkmıştı da bu ?  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissusyanlış hocam işte. bunun sorusu sorulur mu? :D 

bu arada bf1'de işlemci kullanımı deli gibi görebildiğim kadarıyla, 2600k ile ilgili ne gibi farklılıklar oldu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HW dışındakiler de 4.35 ün üstünde sonuçlar gösteriyor, fotosunu çekim diye  HWyi açmıştım bu sefer bu çıktı.. Corelarda anlık fırlamalar falan olsa tamam da bütün hepsinde aynı değer garibime gitti.. 

BF1de herhangi bi fark yok ki zaten hiç bir sorun olmadığı için ben bi fark beklemiodum, başından beri söylediğim üzre sizin PCler dandikmiş yani :lol: 

Ama BFV te falan bariz rahatladı ki zaten aslında upgradei de biraz ondan yapmıştım, Narvikte falan baya ıkınıodu PC..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu okumalar hatalı tabii, mümkün değil böyle birşey, bir ikincisi Çağlar haklı, Battlefield 1 CPU kullanımı ile alakası olmayan bir oyun, hani oyunun çekirdek kullanımı sınırı diye birşey olmaz yüke göre dağılır falan otomatik, yok hayır, burada öyle bir durum yok, oyunun default ayarı sekiz çekirdeği kullanmaktan uzak noktada, bununla ilgili birçok konuya denk gelinebilir nette, elle müdahale etmedikten sonra CPU kullanımı iyi değil, müdahale edince de gerçi farketmiyor çok, bende hele son zamanlarda GPU kullanımının %70’lere falan düştüğü oluyor, yani geçiniz Battlefield 1’i bu yönde, ben de eskiden tersi bir durum olduğunu zannediyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, Narcissus said:

:icon_bye:

Hocam b12 eksikliği var mazur görün, bu akşam unutmassam  atacağım söz :D  Cidden bir şey kafadan gittimi gidiyor :S 

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok