Dune Part 1-2
4 4

Bu konuda 163 mesaj var

10 hours ago, TiesTorN said:

benim merak ettiğim tek bir şey var... 2. filmi neden 1. filmin konusunda konuşuyorsunuz :lol: yorumlardan ve puanlardan gördüğüm kadarıyla güzel de bir film, kendi konusunu hakediyor bence.

Aslında filmin iki parça olması garip. Yapıncıların diretmesiyle ikiye bölünmüş ve araya zaman girince de iki ayrı film veya bir devam filmi muamelesi gördü. İlki ve ikincisi ardışık olarak aslında serinin ilk kitabını kapsıyor. Normalde tek film olması beklenirdi ancak kitabın içeriğini 3 saatlik tek filmle verebilmek mümkün değil o yüzden bölmüşler tabii. Yani uzun lafın kısası iki ayrı film gibi görünseler de aslında tek film benim gözümde. Başlığa bir müdahale etsek iyi olacak gibi:kayik:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üçüncü film de ikinci kitabı kapsayacak ama onu da sanırım tek film yaparlarsa yazık olur gibime geliyor. Bence çekmesin Dennis Villeansuıhnduashjduahs abi.:|

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
52 minutes ago, wazzap said:

Üçüncü film de ikinci kitabı kapsayacak ama onu da sanırım tek film yaparlarsa yazık olur gibime geliyor. Bence çekmesin Dennis Villeansuıhnduashjduahs abi.:|

Dennis'den daha iyi bu işi kotaracak adam yok bence. Zaten kendisinin yapacağı son Dune filmi Messiah olacak dedi bir röportajda. Amacı sadece Paul'ün hikayesini anlatmakmış. Gerçi 3. kitapta da hala rolü var ama başrol değişiyor tabii.

Ayrıca Gene Gesserit'leri odağına alan bir dizi de yolda. 

https://www.imdb.com/title/tt10466872/

Lisan ül gaib efsanesini nasıl yavaş yavaş ilediklerini anlatacak sanırım. Umarım çok sulandırmazlar olayı ama pek ümidim yok açıkçası.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir oturuşta dinlemeye gerek yok sonuçta :zuh: 2. kitaptan sonrası çok ağır gelmeye başladığı için okumayı bırakmıştım. Bu arkadaşın özeti iyi gelecek bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, Whooosh said:
  Hide contents

Bu sayko elemanla yatıp soyunu garantiye alan kadın, imparatorun kızı mıydı? 

Yok, değil. Başka bir kadın o. Florence Pugh'un oynadığı karakter imparatorun kızı.

Whooosh and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
52 minutes ago, Whooosh said:
  Hide contents

Bu sayko elemanla yatıp soyunu garantiye alan kadın, imparatorun kızı mıydı? 

Spoiler

Yok değil, başka bir aileden, Margo Fenring. Aslında bu karakter kitapta böyle bir işe kalkışmıyor. Senaristlerin değiştirdikleri şeylerden biri de bu. Sanırım ikinci kitabın filmi (3. film olacak) Dune Messiah için bir senaryo müdahalesi yapmışlar bunu da ekleyerek.

İmparatorun kızı Prenses Irulan, Paul'ün evleneceğini söylediği hatun, Florance Pugh. İmparatorun bir kızı daha var, büyük kızı. Vencissia sanırım adı yanlış hatırlamıyorsam. Sonraki filmde onu da görmemiz gerekiyor.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

Buna ayıracak param olsa saniye durmazdım:cici: 

Kahrolsun bazı şeyler:kayik:

1 hour ago, wazzap said:

Burada daha ucuzmuş. Yapmayın etmeyin ağalar:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok