cinebench Cinebench R23
1 1

Bu konuda 75 mesaj var

Bu arada CPU overclock işi bitti sanki artık, ilk overclock denemelerini 486DX'ler ile yapmıştım, nereden nereye. Zaman içinde CPU'dan ziyade GPU önemli hale gelmeye başladı ve önemi arttı hep DirectX çıktığından bu tarafa. Ben bayadır uğraşmıyorum günlük kullanım için overclock ile falan. Gerek yok çünkü. Bu nedenle pahalı anakarta falan da gerek yok, gerçi "ucuz" anakart da kalmadı gibi birşey. 

Düzgün VRM kullanan B550, B660, B650 anakartlar yeterli günlük, genel, profesyonel bazı amaçları olmayan kullanımlar için. Yine Intel tarafında "K" olmayan 12700 mesela yeterli olur, ayrıca 12700K gereksiz olur, tabii fiyat farkı önemsenmeyecek bir seviyede olur ise "K" da alınabilir. Hele elde gayet ciddi ekran kartı yok ise, 1080p 240Hz-360Hz monitörleri sonuna kadar zorlama amacı yok ise CPU overclock falan ile bu saatten sonra uğraşmak boş maalesef bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5800x'i aldığımdan beri PBO Eco 95W'da kullanıyorum. Manuel overclock yapsan attığın taş ürküttüğün kuşa değmiyor. Elektrik tüketimi, sıcaklık ve fan sesi olarak geri dönüyor hatta.

intel fiyaskosundan sonra amd'ye dönmüş olmaktan öyle memnunum ki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen, 5800X3D zaten overclock olmuyor klasik yollardan da ben de undervolt ile kullanıyorum, kendim de ayar yapmadım MSI Kombo Strike diye bir ayar var, 5800X3D takılınca mı aktif oluyor sadece o konuyu bilmemekle birlikte Kombo Strike 3 konumunda kullanıyorum, Cinebench'te 10C fark ediyor yaklaşık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir tane de Asus Rog Ally'den deger ekleyelim o halde. Bence bir handheld konsol icin degerleri fena degil.

12782.Coppermine.Ryzen Z1 Extreme.default.8/16.Unknown.16GB.1600mhz.CL19.Asustek RC71L

cinebench.jpg

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, wazzap said:

Cinebench 2024 versiyonunda hem GPU hem de CPU testi var.

cine2024.png

CPU benchleri çok uzun sürüyor önceden uyarayım da yapacak olanları.

@jackjoker senin işlemci bir anomaly olduğu için 1600 küsür puan alması hiç şaşırtmadı. Bir gün benim 13600KF'yi söküp sana gelesim var denemek için. Keramet CPU'da mı yoksa sistemde mi bir görelim :mrgreen:

R24.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, MilesTeg said:

CPU benchleri çok uzun sürüyor önceden uyarayım da yapacak olanları.

@jackjoker senin işlemci bir anomaly olduğu için 1600 küsür puan alması hiç şaşırtmadı. Bir gün benim 13600KF'yi söküp sana gelesim var denemek için. Keramet CPU'da mı yoksa sistemde mi bir görelim :mrgreen:

ben 13700KF'nin global de 1606 puan aldığını söylemiştim. 
benim işlemcimin default halde aldığı puan aşağıda, 

bu arada 4070 Ti de çıkan puan da yüksek standart bir 4070 Ti'ya göre. Hadi açıkla bu durumu @MilesTeg

multi and single and gpu.png

CPU Multi 1709
GPU 21060

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, jackjoker said:

ben 13700KF'nin global de 1606 puan aldığını söylemiştim. 
benim işlemcimin default halde aldığı puan aşağıda, 

bu arada 4070 Ti de çıkan puan da yüksek standart bir 4070 Ti'ya göre. Hadi açıkla bu durumu @MilesTeg

multi and single and gpu.png

CPU Multi 1709
GPU 21060

Bunu atayızlar açıklasın. Kara büyü bu kesin:zuh:

Şaka bir yana teklifim geçerli. Ya sen işlemciyi al gel ya da ben benimkini alıp sana geleyim. Bu iş böyle olmayacak. Dünya bu muammanın çözüldüğünü görmek istiyor. Küresel ekonomi durma noktasına geldi. Acil cevap bulmamız lazım:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardustdanke şön. :baba: Bu arada curve optimizer'ı -20 yapıp, 100 puan daha artırdım ama gerek yok, kalsın böyle.

hep Tolga abi yüzünden. :D Alaydı bir 7000 serisi işemci benim de ne güzel 5800X'im olacaktı. :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

16k için biraz gıdıklamak gerekecek sanırım. Böyle kalsın.

15825.wazzap.Ryzen 7 5700X.Undervolt(-25 CO).8/16.Corsair.32GB.3600mhz.CL18.MSI B450 TOMAHAWK

xBPcyWK.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynısı :) Arctic eSports Duo 34.

2 hours ago, TiesTorN said:

@wazzap ben 5800x ile 15200'den yüksek alamadım. soğutucun nedir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok