cinebench Cinebench R23
1 1

Bu konuda 75 mesaj var

beni mentionlayın puan atınca, hiç girip bakıyorum yeni farkettim :D

bi puan daha gelsin ikisini birlikte girerim listeye.

11300 bir laptop için çok sağlam bir puanmış bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman hemen puanı güncelleyelim

13736.Whooosh.i7 11800H.default.8/16.Hynix.16gb.1600Mhz.CL22.MSI Katana UC11( HM570 )

İnce ayarla, soğutmayla falan anca bu kadar, bu işlemci daha da bunun üstüne çıkmaz.

Screenshot-33.jpg

Whooosh tarafından düzenlendi
MonkeyBusiness beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardustbeyler vga listesini güncellemiyor şansımızı birde burada denieelim :)

27708.Psikobat.Ryzen9 5950x.default.8/32.GSKILL Trident Z Neo.32GB.3800mhz.CL14.AsusX570-e Strix

em1pqej.jpg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, stardust said:

faturasını görebilir miyiz işlemcinin ? :lol:

Hocam eski işlemcinin üstüne 4k verdim bir arkadaştan aldım.(7800e gelmiş oldu diyebilirim)

@wazzap10dk bekledim yahu skoru atıp kactım daha düzenlemedim :P 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oihpkb0.PNG

atom karınca diyebiliriz.

ps: sıcaklık ve saat hızını izleyerek test yaptım, başlarda 4000mhz üstünde durmayı başarsa da testin sonuna doğru 3500mhz ye throttle yapıyor.

bunun altına bir laptop soğutucu koysam çok rahat 10 bini geçer, 11 bini zorlar.

şimdi laptop soğutucu alsam onu da yanımda taşımam, evde de zaten laptopu kullanmam.

klimanın soğuk havasını altına vurdurup bir test daha yapmak lazım :zuh:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce skor paylaştığımı yeni farkettim. Eskisi daha iyiymiş hatta. Bu sefer overclocku fazla abartmamıştım. Bunu sildim o yüzden.

MilesTeg tarafından düzenlendi
Update

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zalımmm ya hala güncellememiş neyse bahaneyle yeni skor atalım bari :) her şey default gerçi pek gidecek yeri de yok gibi cpu fazla ısınıyor ama bellek tarafına belki zorlayabilirim

JnCcrMJnCcrM.jpg

Hatta sistem değişmeden son ryzen testini de atayım sevildiğinizi bilin :) gerçek zamanlı after before yapıyorum..

JnCqhf.jpg

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Resimler görünüyordu ne oldu acaba :) Neyse gene ekleyelim,

hrwi3sa.jpg

eyb65h0

@wazzap Hocam anca geçmiş diyorsun ama 32vs24 çekirdek olduğunu hatırlatmak isterim :) Gerçi ryzen yeni serileri de güzel ama uzun sure amd kullandım birde elimdeki zamanında bir kamyon para verdiğim ramlerden vaz geçemediğim için bahaneyle intele geçtim.Tak kullanın gözünü seveyim :D 

Kısaca farkı hissettim diyebilirim, şartlar tamamen aynı(windows driver vs) oynadığım sınırlı oyunlar da aaa evet iyiymiş diyebildim(en basitinden wow "world of warcraft") aynı mekan/haritada bariz fark ettiği yerler oldu 80>120fps gibi

Tek sorun overclcok için gerçekten ciddi soğutma istiyor, yani noctua d15 var avx yüke girdiği zaman varsayılan halinde bile direk 100C görüyor, bir tık undervolt yaptım 96-98 takılıyor.Hatta meraktan anakartın yapay zeka uygulaması ile denedim 5,8-6ghz hızlarını gorebiliyoruz ama tabi tüketim 350w civarı olduğu için anında hız dusuyor anlamı kalmıyor.

Edit: Vay arkadaş ikinci resim gözükmedi bir türlü neyse..

Psikobat tarafından düzenlendi
wazzap, ZvAnA, rammstein and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AVX offset ayarı olması lazım anakartta. Onu ayarlayınca AVX altında daha yavaş çalışıp daha az güç çekiyor. Dolayısıyla daha az ısınıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.11.2022 at 18:35, rammstein said:

AVX offset ayarı olması lazım anakartta. Onu ayarlayınca AVX altında daha yavaş çalışıp daha az güç çekiyor. Dolayısıyla daha az ısınıyor.

Oda bir seçenek tabi ama işime gelmiyor :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok