• Announcements

• Mr.Crunch

Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Internet çok yavaş...
2 2

122 posts in this topic

Bir haftadır ofisteki uydunet bağlantımda yurtdışı çok sıkıntılı. Pingtest ile Frankfurt sunucusu 160 civarı çıkıyor. Youtube kesik kesik 720p video bile zor izliyorum.

Evdeki ttnet fiberde sorun yok.

Valla kendimi ttnet in kollarına attım mecburen oturduğum yerde SOL olmadığı için. Hadi bakalım ne mallıklarla uğraşacaz.

Evde uydunetten, ttnete geçince başta epey bir sıkıntım oldu. 2mbit upload, uydunetteki uyku yok gibi servislerin olmayışı başta çok canımı sıktı ama alıştım artık. Tılgın modemi bridge moda aldırıp kendi ac87u router'ımı kullanmaya başladıktan sonra da herhangi bir sorun yaşamadım çok şükür. Ofiseki uydunet bağlantısı bu aralar saçmalarken evdeki ttnet bağlantısı sorunsuz mesela. Şuan eksikliğini çektiğim tek olay 2mbit üstü upload.

ttnet 2mbit upload saçmalığı dışında her daim SOL ve uydunet'ten her türlü daha iyi hız olarak, bunu kesin olarak söyleyebilirim. adsl'i saymıyorum tabi, vdsl2 ve fiberden bahsediyorum.

uzun süredir uydunet kullanıyorum. TTnet ten internet alınca , hala sabit hat almak da zorunlu mu? En son adsl i kapatırken , kapatmıştım sabit hattı. Bir daha açtırmam herhalde. 

Ek olarak ben sınırsız 10mbit kullanıyorum. TTnet e son baktığımda sınırsız yoktu. Hep AKN vs birşeyler var. 

babamlar hesapta 16 mbps'ye kadar ttnet "ultranet" adsl paketine üye. lan daha 8 mbps bile göremedim. yapabilecek sanırsam birşey yok? çaresizlik?  :S

@infestor TTNET 'ı arayınca geliyorlar aşağıdaki kutudan öçtür kaçmış bakalım. Eğer aşağısı ile yukarısı arasında hız farkı yoksa terminalimi değiştirmek istiyorum dersin.

infestor likes this

2 gündür telefondan haşat ediyoruz. durmak yok, haftaya da komple devam! yıldırana dek. yardım etmeyen 2 tane operatör (call center bağğyanı işte) suratıma kapayarak kendilerini akıllı zannettiler sanırım. alayına şikayet ve haşlama. (küfür etmemek için kendimi zor tuttum)

Apartmana kağıt asmışlar Uydunet fiber altyapınız kuruldu artık daha hızlı diye.

Bende diyorum neden benim bağlantı hızımda sorunlar yaşanmaya başladı. Bayılıyorum bu ülkeye. :))

Uydunet

50/4 Mbps

İstanbul / Maltepe

Başta Facebook ve Youtube olmak üzere yurt dışına bağlantılar resmen sürünmeye başladı. VPN ile denemedim çünkü VPN'e de bağlanamadım.

Başta Facebook ve Youtube olmak üzere yurt dışına bağlantılar resmen sürünmeye başladı.

aynı şey şu anda vdsl bağlantıda da var, ilk defa başıma geliyor böyle bir durum. aşırı yavaşlar...

sınırda yaşanan olaylardan dolayı kapattılar / yavaşlattılar deniyor  :icon_think: