Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

epi sen neyin savaşını veriyorsun  :D bu laf salatası neden ?

yok quotemaster'mış, yok kehanetlerin doğru çıkmışmış...

abi beykoz'da 3. köprü yoluna paralel imara açılacak orman arazisi almıyoruz, altı üstü ekran kartı, yazık kendini bu kadar parçalama hasta olacaksın bak  :D

Yuksek fiyatla cikacagi dogrudur.

Bunun dışında bir şey yazmana gerek yoktu, evet dediğim gibi yüksek fiyatla çıkacak.

O senin bekleyelim dediğin kartlar için şuan sadece söylentiler var, onların duyurulması, piyasaya çıkması, fiyatının oturması bence 1 seneden bile fazla alır ki senin güzel hatrın için hadi 1 sene diyelim.

Ben 1 sene daha yaşayacağımdan, 1 sene sonra oyunlara şu zamanki kadar vakit ayırabileceğimden %100 emin değilim.

Elinde net bir çıkış tarihi yok, oluşacak performans farkını gösteren net bir benchmark yok ve fiyatın ne kadar abartılabileceğini de daha bugünkü tabloya bakarak bile görebiliyoruz.

Bu veriler ışığında "bekleyin daha iyisi geliyor" demek, bana göre kendin almayacağın için alanların da keyfini kaçırmaya çalışmaktan öteye gidebilen bir amaç içermiyor.

En azından bu başlıkta yazdıklarının hepsini okuyorum, anladığımı düşünüyorum ve saygıyla karşılıyorum ama fikrine katılmıyorum.

Senin dediğin gibi, çığır açan bir teknoloji, kısa vadede, makul fiyata bulunabilir olsa ne olacak ki, en fazla 1 sene sonra kartımın 2. el değeri yarıya düşmüş olur ama bilirim ki ben 1 sene daha, tüm grafik ayarlarını kökleyerek, 144hz monitörde 100fps üstünde, şahane akıcılıkta bir oyun keyfi yaşayacağım. 

Kısacası senin çizdiğin tablodaki gibi bir "risk" değil, keyifle yaşayacağım anların maliyeti olur benim için. 

Neyse ya fazla bile uzatttık. Bizim forumda herkes aklı başında, tecrübeli insanlar, burdaki lafımıza bakarak alışveriş tercihlerini değiştireceklerini düşünmüyorum.

Alanlar için hayırlı olsun, bekleyenler için de rastgele...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi tahminimce Titan Ağustos veya Eylül'de çıkar. Fiyatı 1000$'dan yüksek olur bu sefer. 1200$ gibi. Ti'ın çıkışı direk Vegaya bakar. Vega 1080'i yakalarsa Ti çıkar. Fiyat MSRP 700$-founders 800$ olur. Şubat-Mart gibi olur. Yakalamazsa da Ti ancak seneye Haziran.

Bu da dursun bakalım böyle. İki kelam da VR için edelim. Kablosuz görüntü aktarımı teknolojisi gelişir,o kasklardan sarkan kablolar yok olursa bir nebze gelişir. Niche seviyesinden iki tık üstte olur.

Şu haliyle hype sebebiyle Niche seviyesinin az üstünde olur. Ama olması istenen seviyeye ulaşmaz. En çok kazananlar ucuz olması sebebiyle cep telefonu firmalarının gözlükleri olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam siparişlerle vs işim bitti derken punjabinin biri benim Asus Strix siparişimi cancel edince takibe devam.

Herneyse şu ürünü zoolert'te takip edin. En uygun fiyatlı 1080

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B01HDUVJ2M/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all&tag=nisa-20&m=ATVPDKIKX0DER

Yaklaşık 2200 tutuyor. Gümrük vs dahil.

Bu kart niye digerlerinden ucuz?

Ben de alicam sanirim bir 1080 birkac hafta icinde, fiyatlar durulsun diye bekliyorum (su anki gtx 780, aslinda yetiyo).

1070 mi alsam diyorum ama 144Hz, 1440p monitorum var, sanirim 1080 daha uygun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1 sene daha yaşayacağımdan, 1 sene sonra oyunlara şu zamanki kadar vakit ayırabileceğimden %100 emin değilim.

Elinde net bir çıkış tarihi yok, oluşacak performans farkını gösteren net bir benchmark yok ve fiyatın ne kadar abartılabileceğini de daha bugünkü tabloya bakarak bile görebiliyoruz.

Bu veriler ışığında "bekleyin daha iyisi geliyor" demek, bana göre kendin almayacağın için alanların da keyfini kaçırmaya çalışmaktan öteye gidebilen bir amaç içermiyor.

En azından bu başlıkta yazdıklarının hepsini okuyorum, anladığımı düşünüyorum ve saygıyla karşılıyorum ama fikrine katılmıyorum.

Senin dediğin gibi, çığır açan bir teknoloji, kısa vadede, makul fiyata bulunabilir olsa ne olacak ki, en fazla 1 sene sonra kartımın 2. el değeri yarıya düşmüş olur ama bilirim ki ben 1 sene daha, tüm grafik ayarlarını kökleyerek, 144hz monitörde 100fps üstünde, şahane akıcılıkta bir oyun keyfi yaşayacağım. 

Kısacası senin çizdiğin tablodaki gibi bir "risk" değil, keyifle yaşayacağım anların maliyeti olur benim için. 

Neyse ya fazla bile uzatttık. Bizim forumda herkes aklı başında, tecrübeli insanlar, burdaki lafımıza bakarak alışveriş tercihlerini değiştireceklerini düşünmüyorum.

Alanlar için hayırlı olsun, bekleyenler için de rastgele...

Forum sapitti sanirim, benim bu son yazdiginiza cevaplarim zamanda yolculuk yapip gecmiste gelmis:

Sizin ihtiyaciniza uygun oldugu surece hic bir secim yanlis secim degildir. Ben yalnizca "su urunler yolda" derim, kendi yaptiginiz seciminize saygi duyarim:

Tabi herkesin secimi kendi ihtiyaclarina goredir, elinizde yetersiz bir kart ve tadini cikarmak istediginiz bir oyun varsa daha fazla beklememek sizi mutlu ettigi icin maliyetine degecek bir secimdir.

Aldiginiz kart kotu bir kart degil. Dediginiz gibi, bu bizim icin hobi, sonucta keyfi bir ise harcanan paraya "yatirim" gozuyle bakmak cok anlamli degil. Fakat yolda ne oldugunu bilerek yapacaginiz secim, pismanlik duymayacaginiz secim oldugu icin, ben size "su kartlarin gelecegine inaniyorum" derim, siz "olsun bu kart benim icin iyi" dediginizde, 2+6 ay sonra soz ettigim kart cikarsa pismanlik duymamanizin yolunu da acmis oluruz. "Ben bunu bilerek secimimi yaptim, bu 8 ay tadini cikardim" diye dusunur, herhangi bir uzuntu duymazsiniz.

Bu HBM2'li kart link verdigim makaledeki gibi 2 ay sonra gelirse, dedigim gibi bundan 6 ay sonra, yani 2+6, 8 ayda yine HBM2'li nispeten benzer ama biraz kirpilmis bir kart yuzlerce $ daha ucuza gelirse, 2+12 14 ay sonra yine HBM2'li ve artik onceki nesil haline gelmis bu mimariye dayali bir kart ondan da yuzlerce $ ucuza gelirse, ben soyledigim tamamen tuttu nesine katilmamistiniz diyecegim. Siz iyi de benim secimim benim icin dogruydu diyeceksiniz. Ben "ben onu da soylemistim" diyecegim. Ama nedense herseyi tutturduguma ragmen tutunamayacagim. En komigi arkadas da neredeyse aynisini soylemis, sonra da bu da burada dursun bakalim demis. Bende bir cenabetlik var herhalde.

Beklemeyene salak diyenlerden degilim, bekleyenin de, beklemeyenin de yaptigi kendine gore dogru. Ben cok insan gordum, "tam duz ekran aldik lcd'ler cikti", "tam 720p ekran aldik, 1080p'ler cikti" diye kufreden. Oyle bir durum olmasin diye "su yeni Vesa standardi bu cozunurlukte bu refresh rate'i mumkun kiliyor, nvidia'nin profesyonel kartlarinin teknolojisi bunu besleyecek guce sahip ve yari ondan turemis oyun kartlari yolda, TV ureticilerinin mevcut panelleri bile bunu yapacak gucte, adam burada 500$'a 120hz 4K TV satiyor, bu teknoloji su anda mumkun, fiyatlar da bu sonbahar pahali, ondan 6 ay sonra orta kazik, 1 yil sonra makul olacak, sen ona gore istedigini al diyorum, hepsi bu. Ben de anlamadim niye uzadi.

Amma yaptin simdi. Bari amac degil sonuc deseydin. Sen aldin keyfin kacmasin diye 4K gelmek uzere, sadece tek bir sey alip yillarca onla devam edenlerdenseniz bekleyin demem kabahat mi oldu. Ne diyeyim, yaptiginiz bagislar hayirli olsun mu diyeyim? Bir oyun cikar, o oyun icin bu kartlar superdir, o oyun da superdir, ben de beklemez alirim. Keyfiniz kacmasin tabi, aldiginiz kartlar guzel kartlar, sonrasinda gelende gozunuz kalacaksa simdiden bilip ona gore hareket edin ki keyfinizi kacirmasin diye yaziyorum ben.

VR baska bir hikaye.

12 ay icinde VR hem mobilde positional tracking yetenegi kazanmasiyla, hem kablosuz Vive'in mumkun olmasiyla, hem de kablolu VR setlerinin oldugu, koltuklari sinema salonu gibi duzenlenmis arcade salonlarinda yari scripted yapay zekanin da katildigi 30 dakikalik multiplay LAN deneyimlerle (interaktif adventure, mesela Indiana Jones tarzi, ya da odadaki zombi zincirini kirmadan doktorken yazdigi notlardaki ipuclarini cozup anahtari bulmalisin tarzi grup oyunlari gibi) yayilacak. 12 ay icinde bunlar baslayacak, 24 ay icinde kaliciligini ispatlamis olacak.

Positional tracking'li tasinabilir VR cihazlari Walkman ve iPod muzik sektoru icin ne olduysa o olacaklar. Kablosuz Vive 3Dfx oyun sektoru icin ne olduysa, Playstation oyun sektoru icin ne olduysa o olacak. VR arcade mekanlari da sinema, paintball, arcade salonlari, grup oyun odalari ve lasertag sosyal eglence sektoru icin ne olduysa o olacak. Bunlarin hepsinde hayatinizda gormediginiz klipler, filmler ve reklamlarla, bedava icerik sirketlerin parasiyla yaptiriliyor olacak. Deli gibi basarili olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne diyeyim, yaptiginiz bagislar hayirli olsun mu diyeyim?

Bunu Serhan'a demiştim, TR'den pahalıya GTX 1070 aldı diye, çok iyi takip ediyorsun  :D

Ben hep sizin iyiliğiniz için, HBM2'li kartları sizin için daha güzel geliştirsinler diye kendimi feda ettim gtx 1080 aldım işte  :zuh:

Umarım beklediğiniz zamanda, ulaşılabilir fiyata çıkar demekten başka bir şey gelmiyor elimden, zaten ikimiz de söyleyeceğimizi söyledik, anlayacağımızı anladık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NVIDIA-GP106-GPU.jpg NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Official_GP106-G

2 ghz olmuş diyorlar:

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-2-GHz-Overclock.

Compute performansı da şöyleymiş:

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-6GB-vs-RX-480-Gr

AotS performansı:

GeForce-GTX-1060-AOTS-Extreme-1080p.jpg GeForce-GTX-1060-AOTS-Extreme-1440p.jpg GeForce-GTX-1060-AOTS-Extreme-4K.jpg

Compute sonuçlarına göre 980'den biraz zayıf. Ama oyun performansı nasıl olur bilemiyoruz. Çünkü 1080 ve 1070 eski maxwell'lere göre rop ve bant genişliği tarafında çok güçlü durmuyorlardı. Shader tarafında iyiler ama. Bu kartta ise shader tarafı zayıf (compute bu yüzden düşük olabilir) ama bant genişliği ve rop tarafı güçlü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga, yeni kartların hayırlı olsun. Bu seriyi artık pas geçeceğim dedin ama bakıyorum sen de 1070x2 ile girmişsin Pascal dünyasına.  :D

Bir çift laf da yeni duyurulan GTX 1060 için edelim. Eğer ağabeylerinde yaşanan stok sıkıntısı olmaz da 250-280 dolar arasında fiyatlarla satılırsa ülkemizde de burada daha önce söylendiği gibi 1000-1200 lira bandında bir fiyata bulunabilir. GTX 980 performansını bu fiyata almak 1080p çözünürlükte oyun oynayanlar için gayet tatminkar olacaktır. Fiyatı, daha az güç tüketmesi yanında overclock yeteneği de gayet iyi gibi duruyor. Tüm bunlardan sonra Freesync vs gibi özel bir sebep yoksa AMD kartları almanın da hiçbir mantığı kalmamış durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya belki almam falan diyordum da 4K 144Hz için GTX 1080 SLI bile tam tatmin etmeyecek, 1080Ti SLI falan fiyat olarak ürkütücü olur, artı bir de monitör masrafı, olmaz yani onu gördüm, GTX 1070 SLI ve 2560x1440 144Hz'de kalmak daha uygun geldi, artık GTX 11 serisinde bakarım sağlığımız yerinde olursa.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firestrike Ultra:

attachicon.gifRESULT.jpg

Arka sayfalarda sistemin default haliyle Firestrike ve Firestrike Extreme test skorunu vermiştim, bu da Ultra skoru. Karşılaştırma açısından fikir verebilir. Görünüşe göre bu testte 980 SLI daha iyi skor vermiş. Sistemde hiçbir overclock yok. i7 6700K @ 4.0ghz - GTX 1080 : GPU : 1607 Mhz

Fire%20Strike%20Ultra%201080.jpg

Bunda da işlemci 4600 Mhz, GPU : 1757 Mhz Boost Hızı 2GHz

Fire%20Strike%20Ultra%201080-oc.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon patladı, 13 Temmuz'da yola çıkar diyorlardı ama yok ortada daha, bir, iki gün daha bekleyip iptal edeceğim artık göndermezlerse, kısmet değilmiş Pascal.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dur Tolga abi, heyecanlanma hemen  :D

En geç 16'sında stoğa girmiş olur, şuan $449.99'dan sipariş kabul ediyor amazon:

https://www.amazon.com/MSI-GeForce-GTX-1070-GAMING/dp/B01GXOX3SW/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1468484026&sr=1-1&keywords=gtx+1070

Müşteri hizmetlisi hintli kardeşlerimizde konuş, olmuyor böyle adam kargolayamadınız, vakit olarak problem olmasa da prensip olarak kargo ücreti ödemek istemiyorum de istersen, kargo ücretini de iade ederler.

Bu arada bir MSI modeli daha var $429.99'dan:

https://www.amazon.com/MSI-GeForce-GTX-1070-ARMOR/dp/B01GXOX2BU/ref=sr_1_8?s=pc&ie=UTF8&qid=1468484026&sr=1-8&keywords=gtx+1070

Bir tane de Gigabyle var $429'dan:

https://www.amazon.com/Gigabyte-GeForce-Graphics-GV-N1070G1-GAMING-8GD/dp/B01H0WU884/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1468484026&sr=1-2&keywords=gtx+1070

MSI'ın 1080 de gelmiş amazon stoğuna ama $729.99 gibi ayıp bir fiyattan satıyorlar:

https://www.amazon.com/MSI-GAMING-GeForce-GTX-1080/dp/B01GLYD7MG/ref=sr_1_8?s=pc&ie=UTF8&qid=1468484284&sr=1-8&keywords=gtx+1080

iyi ki evga alıp geçmişim dedim şuan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son birkaç günün haberlerini toptan girelim şimdi.

Nvidia'ya göre 1060'ın performansı şöyleymiş:

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_Dire

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_Stea

Nvidia'nın yolladığı inceleme rehberindeki referans sonuçlar bu şekildeymiş. Fullhd oyun performansı ortalaması 480 üzerine %15, 960 üzerine %68 civarı oluyor. 2k oyun performansı ise 480'e göre %13 kadar, 960'a göre %70 civarınde şekilleniyor. Daha önce Nvidia'nın bu tip tabloları doğru çıkmıştı. Tabi Amd'nin iyi olduğu bazı oyunların (Hitman, Farcry, Just Cause 3 vs.) olmaması, sonuçların Nvidia tarafından sağlanmış olmasına bağlanabilir. Ama Nvidia'nın da iyi olduğu bazı oyunların (Bf4, Dylin Light, Project Cars vs.) bulunmuyor olması, durumu yine eşitler gibi görünüyor.

İnceleme rehberinin tamamı da aşağıdaki linkte mevcut:

http://videocardz.com/62138/nvidia-geforce-gtx-1060-reviewers-guide-leaked

Diğer bir haber ise başından beri söylenen ancak herhangi bir kesinliği olmayan 3 gblık 1060 hakkında. Söylenene göre kart, tam manasıyla 1050ti olacak. Ancak Nvidia'nın bu karta da 1060 ismini vereceği söyleniyor. Peki neden 1050ti diyorum? Çünkü kartta 1 sm kapatılmış, yani 128 shader daha az. Tabi tmu da azalıyor. Gpu hızının da daha düşük olduğu söyleniyor. 1400 mhz civarı olduğu ifade ediliyor. Bellek tarafında hız aynı, veri yolu aynı ama bellek miktarı 3 gb. Yani kart aslında tam manasıyla 1050ti olacakmış, Nvidia 1060 demiş görünüyor.

gp106-300.jpg

http://videocardz.com/62182/nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-to-feature-1152-cuda-cores

Bunun haricinde bu kart için Dh 150 dolar civarı fiyatla geleceğini söylüyor. Eğer öyle olursa, 3 gb belleğe falan bakamadan atlar millet bu karta. Çünkü bahsedilen özelliklerle kartın 970 civarı performansa sahip olacağını söylemek mümkün. Tabi bellek darboğazına takılmadığı sürece böyle olacağını söyleyebiliriz. Sonuç olarak 150 dolara bu seviyede bir kart gelmesi, orta seviye kartlarda bütün rekabetin seyrini değiştirir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi güzel de, arkadaş iki ay oldu 1080'ler piyasaya çıkalı. Bu stok sıkıntısı nedir yahu. Amazonu geçtim Türkiye'de de tam olarak istediğin modeli bulmak çok zor. Nvidia tarafında hiç hatırlamıyorum; bu kadar süre geçtikten sonra piyasadan kart temin etme zorluğu yaşandığını.

Şuan acelem olmasa da ben muhtemelen Asus GTX1080 Strix ile pascal'a geçiş yapacağım. Ama ne amazonda ne Türkiye'de bulmak mümkün değil. Anca İhsan'ın yaptığı gibi sipariş geçip, kargoya verilmesi beklenebilir. 

Bir de bu founders edition'lar sıcaklık saf dışı bırakıldığında(su soğutma vs) 2ghz seviyesinde rahat sabit kalıyor mu bunun cevabını net olarak bilsem fe'de benim işimi görür. O zaman spesifik bir model aramakla uğraşmam, alır geçerim. Gerçi alır geçerim diyorum da iki ay planda olmayan çok fazla giderim oldu. Her hâlükârda eylülü zaten bekleyeceğim gibi. :icon_rolleyes:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2GHZ'de çok rahat çalışır FE. Zaten içindeki voltaj sınırlaması nedeniyle belli bir hızı aşmıyor 1080'ler. Örnek olarak Msi Seahawk ve şu incelemeye bakılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar Amazondan oyun harici birsey almadim simdiye kadar prime uylelikmi almam lazim 1070 niyetlendim bir adet ?

prime üyeliğe gerek yok donanım almak için. 

Prime üyeliğin başka avantajları var sürekli alışveriş yapıyorsanız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adresimi guncelleyip sepete ekliyorum o kargo ve gumrugu hesapliyor degilmi isyerime kadar postayla gelir gumrukle ugrasmiyorum degilmi arkadaslar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adresimi guncelleyip sepete ekliyorum o kargo ve gumrugu hesapliyor degilmi isyerime kadar postayla gelir gumrukle ugrasmiyorum degilmi arkadaslar?

Gümrüğü kendiniz de hesaplayın. Bazı ürünlerde baştan fazla alıp, sonra iade ediyorlar üstünü. Orda yazan son fiyat doğru olmayabilir.

Sapphire'in Vapor X 'i gibi bir soğutma kullanan model yok mu Nvidia tarafında ?

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok