Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Tek kart 2 adet sli'dan genelde daha az problemli olduğundan (ısı,bug,çökme vs) ayrıca SLI desteği bazı oyunlarda hiç gelmediği için 2. kart yattığından,normal kullanıcı veya benim gibi 2 karttan ağzı yanan kullanıcılar tek kart tercih ediyor. 

SLI performansı da eskisine göre iyi olsa da,hiçbir zaman x2 şeklinde olmaz. En iyi ihtimallerde 1.7-1-8 arası olur. O da bir sebep. Güç tüketimi fazlalığı da cabası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tek kart 2 adet sli'dan genelde daha az problemli olduğundan (ısı,bug,çökme vs) ayrıca SLI desteği bazı oyunlarda hiç gelmediği için 2. kart yattığından,normal kullanıcı veya benim gibi 2 karttan ağzı yanan kullanıcılar tek kart tercih ediyor. 

SLI performansı da eskisine göre iyi olsa da,hiçbir zaman x2 şeklinde olmaz. En iyi ihtimallerde 1.7-1-8 arası olur. O da bir sebep. Güç tüketimi fazlalığı da cabası.

Teşekkürler @@Bloody, şimdi netleşti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SLI ile problemim yok.:)

İşin ciddisi şu anda fantastik kurulumlara gidilmez ise iki adet kart en azından Nvidia tarafında can sıkacak şekilde problemli değil, bir de G-Sync ile değme gitsin oluyor zaten çoğu zaman, AMD tarafı için de aynı şekilde konuşabilmeyi isterdim ancak çok mümkün değil maalesef.

R9 290 Crossfire ve Freesync ile halen can sıkıcı sorunlarım var.

Nvidia tarafında sıkıcı şeyler tabii yine ufak tefek oluyor, kartların tam kullanılamaması gibi(Ubisoft'ta anlaşılmaz bir sıkıntı var özellikle), ölçeklendirmenin arzu edilen seviyede olmaması gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıdaki 980ti ye karşı sonuçları görünce diyeceğim şu ki I am not impressed. 

Şuan için test sonuçlarına pek itibar edilmez ama yukardaki testler doğruysa bence oldukça iyi. Sonuçta 980ti hayvan gibi oc edilmiş. 1070mhz'lik kart 1500mhz üzerine çıkarılmış. 980ti'ların birçoğu bu hızı göremiyor. Efektif hızı bilemeyiz tabi ama bu ifadeden anladığımız göre %30-40 kadar oc edilmiş bir 980ti var ve bu kart ile karşılaştırıldığında bile bir miktar önde ise, 1080 kendini kanıtlamış demektir. Tabi bu sonuç bizim için çok fazla bir şey ifade etmiyor. Testleri görmek gerekecek. Diğer taraftan artık bu kartlar için 1080p'nin ciddi ciddi önemini kaybetmesi, hatta 1440p'nin bile yetersiz gelmesi söz konusu olabilir. 4k ise hala erişilmesi güç bir nokta gibi. Anca hbm2 kullanılan büyük gpularda 4k işini kotaracak gibiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reddit 'te 980Ti e karşı bir benchmark gördüm dün. %20 gibiydi. Pek etkileyeci değil, yeni neslin çok daha hızlı olması gerek.

Ciddi sitelerin benchmarklarını görelim bir tabii. Belki ciddi OC potansiyeli var , Ti sürümü çıkacak vs. Yine 1070 'in OC li bir sürümü f/p de çok başarılı olabilir.

Ayrıca VR'daki performans kazancını göz ardı etmemek lazım. Bu yıl VR 'daki performans meraklıları için çok öncelikli olacak.

AMD 'nin en son betasında önemli performans kazancı var. Sürücü işine ciddi yüklenmeye başladı AMD . Yeni nesil gpu larını bir görmek lazım Nvidia 'a atlamadan önce. 

Bazı tabloları ben de gördüm ama o kadar saçmalardı ki burada paylaşmak istemedim. Kaldı ki 1080'in maxwell kartlar üzerine çok çok büyük performans farkları sunmayacağı açık. Nvidia'nın tablosuna bakın, önceki sayfada var. Titan'dan %22 hızlı olacağını resmen onaylamışlar. 980ti için de %25-30 gibi bir fark beklenir en fazla. Ha tabi şu da var; 980 için de 680'den %55 hızlı olacak demişti nvidia, ama %60-65 kadar hızlı çıktı. Yani Titan X'ten %30 hızlı da olabilir. O da "580 vs 680" durumuna benzer olur ki bu fena olmaz. Sonuçta 1080 dediğimiz kart 320mm kadar bir gpuya sahip. Maxwell ise tamamen oyun kartlarına yönelik hazırlanmış bir gpu ve gm200 gpusu 601mm.

Vr için söyledikleri ne kadar tutar bilmem ama eğer orta seviye gpusu ile Titan X'e %20-25, 980'e de %65-70 fark atarsa, bence gereğini yapmış demektir. Alanı yarıya düşen gpuda belirgin performans artışı, bellek artışı, yeni özellikler, daha düşük güç tüketimi, benzer ve düşük fiyat... Bana göre iyidir.

Amd'nin kartlarına dair kesin bir yorumda bulunmak güç ama açıklamalara bakılırsa yeni neslin ilk gpuları bu forumdakileri pek memnun etmeyecek gibi. Çünkü 970-290 seviyesini (vr capable gpus) hedeflediklerini resmen onayladılar. Hadi biz bu kartlarıdaki gpuların en üst modellerini referans alalım, 980 ile 390x seviyesi olacak diyelim. Hatta yeni gpu, yeni teknoloji falan deyip az daha güçlü olur diyelim, Fury olsun. Fury X seviyesine bile çıkamayacak gibi. Yani 980ti'ı bile tam karşılayamayan Fury X'in altında olacak gpulardan bahsediyoruz. Tamam gpu küçük olur, düşük güç tüketir, türlü türlü teknolojiyle gelir ama yeni nesil dendiğinde belli bir performans beklentisi de olacak. Peki o nasıl karşılanacak? Amd de bunu düşünüyor olduğundan heralde, Vega için daha erken gelebilir söylentileri gelmeye başladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Disi sikmak lazim, HBM2'li kartlar beklemeye deger.

Ironi sen "suna parani harcama, bu geliyor" dediginde her yeni cikani alanin sana zengin gozuyle bakmasi. Ben hala 7xx serisindeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 980Ti varken GTX 1080 alınmaz diye düşünüyorum. En azından HBM2 li versiyonları beklemek lazım. Çok muhtemelen bu yılın sonunda GTX 1080 Ti gibi çok güçlü bir model çıkartırlar. O zaman upgrade'e değebilir. Tabi bu arada 2.elde uygun fiyata ikinci bir GTX 980Ti denk düşürülürse SLI yapmak da fena olmayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben GTX 570 den 1080 e geçeceğim, bu başlık sayesinde öğrendim 1080 adlı kartı :) . O kadar uzaklaşmışım teknolojiden. Heralde 570 den sonra ciddi bir fark yaşanır :P. AMD fx 4100 gibi yıllar önce çok ucuza aldığım sisteme takarsam kartı öldürmüş olur muyum? 8 GB ddr 3 ram var. İşlemciyi de 7. nesil i7 çıkınca değiştrimeyi düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bunlarin Mobil olanlarini merak ettim dogrusu. Masaustunde bu denli üst sinif ekipman kullanan insanlar uygun guc kaynaklari ve sogutma tedbirlerini aliyorlar zaten. Tabii ki guc asimidir felan avantajli olacaktir ama asil bomba isi ve guc tuketiminin onem arz ettigi laptoplar ultrabooklar. Icin buyuk. Gelisme olur 10xx M varyasyonlari.

Ultrabook formuna yakin guclu gpu lu notebook larin ben cok müşterisi olacagini dusunuyorum... Sadece oyun acisindan degil profesyoneller acisindan da... Bence macbook. Larda felan görmeye hazir olalim bu nesil gpu lari

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni oyunların bazılarında 1080p için 120fps yakalamakta zorlanıyorum. Bu nedenle 780Ti'yı upgrade etmek istiyorum. Aslında isteğim 1080Ti gibi bir kartla upgrade etmek. Ama Ti versiyon sene sonunda anca çıkacaktır. Bu nedenle gtx 1080 düşünebilirm. Ya da ikinci el bir 980Ti alıp, hbm2 li kartlar gelene kadar da bekleyebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

290 kullanıcıları için bunun perfomansı iyi. ikiye katlanıyor.  OC li versiyonlar da çıkacak yakında.  VR da avantajı var. Yeni monitor alacaklar için DP 1.4 gelmesi avantajı. 

1070 'in fiyatı çok iyi.  Özel soğutmalı modellerini görmek lazım bir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben GTX 570 den 1080 e geçeceğim, bu başlık sayesinde öğrendim 1080 adlı kartı :) . O kadar uzaklaşmışım teknolojiden. Heralde 570 den sonra ciddi bir fark yaşanır :P. AMD fx 4100 gibi yıllar önce çok ucuza aldığım sisteme takarsam kartı öldürmüş olur muyum? 8 GB ddr 3 ram var. İşlemciyi de 7. nesil i7 çıkınca değiştrimeyi düşünüyorum.

Ortegon o islemcinin 570 e bile darbogaz yaptigi durumlar olur. O yuzden komple degistirmek lazim donanimi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ooo... :D Bu iyiymiş. En az 4 kat salt performans farkı oluşur. Vr'da nolur artık bilemiyorum. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2k MHz hıza OC olan GP100 bazlı mimari nasıl bu kadar az fark üretiyor ?

Tam olarak kıstas nedir? Henüz 1080'in normal halinin ve oclu halinin performans sonuçlarını gören olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam olarak kıstas nedir? Henüz 1080'in normal halinin ve oclu halinin performans sonuçlarını gören olmadı.

GP100 mimarisinin, yani aslında Pascal mimarisinin ne olduğunu ve vaad ettiklerini biliyoruz. GP100'ün kendini de lansman rakamlarıyla da olsa gördük.

GP100'ü geçip, sıfır mimari kazanç olduğunu varsaysak bile, hızlardan gelen kazançla daha fazla fark olmalıydı diye düşündüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sentetik benchmark veya sızmalardan ziyade oyunlarda i ve resmi incelemelerde bir görmek istiyorum ben, GTX 980 SLI vs GTX 1080 SLI benchmarkları görmek istiyorum, Witcher 3 falan gibi oyunlar tam olmuyor 2560x1440 GTX 980 SLI ile, GTX 1080 SLI GTX 980 SLI'ya % 60'lar gibi bir fark koyuyorsa ortalama bir bakacağım ben de, HBM2 olanlar da yakın zaman da gelecekse esasında onları beklemek lazım ama, doğrusu bu. Neyse, benchmarklar çıksın görelim, tabii bir de EK'dan full cover block gelmesi lazım benim için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3dmark sonuçları sızmış.iyi gibi ama biraz daha fazla bekliyordum. 

12175449219l.png

http://www.overclock3d.net/articles/gpu_displays/gtx_1080_3dmark_performance_leaked/1

980ti'a %30-35 fark atmış. Daha ne olacaktı ki? Nvidia'nın iddiası da Titan X'ten %20-25 hızlı olacak şeklindeydi. 980ti'a uyarlarsak tam olması gereken yerde. Hatta 3dmark olduğu için azcık daha iyi duruyor da diyebiliriz. Ama tatmin olmadım dersen aşağıdakine bak bir de. :lol:

NVIDIA-GeForce-GTX-1080-Overclocking-3DM

Henüz abartılı bir oc durumu olmadan standart 980ti'a %60 ve üzeri fark atmış. İkisi de özel tasarımla oc edilse 1080'in %40 kadar hızlı olacağı belli oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sentetik benchmark veya sızmalardan ziyade oyunlarda i ve resmi incelemelerde bir görmek istiyorum ben, GTX 980 SLI vs GTX 1080 SLI benchmarkları görmek istiyorum, Witcher 3 falan gibi oyunlar tam olmuyor 2560x1440 GTX 980 SLI ile, GTX 1080 SLI GTX 980 SLI'ya % 60'lar gibi bir fark koyuyorsa ortalama bir bakacağım ben de, HBM2 olanlar da yakın zaman da gelecekse esasında onları beklemek lazım ama, doğrusu bu. Neyse, benchmarklar çıksın görelim, tabii bir de EK'dan full cover block gelmesi lazım benim için.

Donanımhaberdeki konusunda sli için fazlaca iyi şeyler söylenmiş ama yalnızca 2 way sli desteği var dendiği yazılmış. 1080 x2 sli'ın 980ti x4 sli'dan daha performanslı olduğu falan söylenmiş. Ne kadar doğru bilemedim. Ama sli'ın eski kartlara göre çok daha iyi durumda olduğu ısrarla söylenmiş.

Gpu-z görüntüsünü de şöyle iliştirelim:

NVIDIA-GTX-1080-GPUZ.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

980ti'a %30-35 fark atmış. Daha ne olacaktı ki? Nvidia'nın iddiası da Titan X'ten %20-25 hızlı olacak şeklindeydi. 980ti'a uyarlarsak tam olması gereken yerde. Hatta 3dmark olduğu için azcık daha iyi duruyor da diyebiliriz. Ama tatmin olmadım dersen aşağıdakine bak bir de. :lol:

Bir nesil geçti arada, insan bi iki katlasın performans diye bekliyor tabii :)

Bir de 4k meselesi var, onun performans ihtiyacı o kadar fazla ki %30 luk getiri işe yaramıyor.

Zotac vs 'den özel soğutmalı manyak OC olmuş modeller çıksın bir bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özel modellere ek olarak bir de 6-pin güç girişi koyabilirler belki, boost 1900-2000MHz falan olur, bir de daha düzgün besleme üniteleri olabilir referans tasarıma göre diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

videocardz.com daki 1080'nin boost hızı 2144 MHz gözüküyor. 980TI üzerine %30 iyi. Sonuçta bu kartlar daha TI değiller. TI geldiğinde eski TI ile %50ye yakın fark oluşursa gayet yeterli olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir monitör beğenip alana kadar, şu anki monitörüm için gayet yeterli görünüyor gtx1080. Kart 27'sinde çıkıyor da Türkiye'de de aynı tarihte mi çıkacak. Fiyatları bir görseydik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DOOM'u tek GTX 1080 ile 1080p Ultra ayarlarda 200 FPS ve civarlarında oynandığını gösteren bir video vardı, bende de tek GTX 980 ile ki 1460 MHz olarak overclocklu, 2560x1440 çözünürlüğünde 90 FPS civarlarında genelde, 100 FPS geçtiği de oluyor. Karşılaştırma için bulunsun, 1080p olarak da bakabilirsem bir bakarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok