Alan Wake 2 (pc, ps5, series sx) 2023
1 1

Bu konuda 66 mesaj var

3070Ti ile buraya kadarmış :) 4K'da bırakın RT açmayı, düzgün grafik kalitesiyle 60 FPS'ye ulaşmak bile çok zor oldu. 40-45 FPS arası bir performans veriyor kart. Integer Scaling olayını denedim ve kullanılacak gibi değil.

Bu oyunu 2K monitörde oynayacağız artık. Şu videodaki optimizasyon rehberinde tavsiye edilen ayarlarla, 2K çözünürlükte DLSS Quality seçeneğiyle RT kapalı iken 65-70 FPS ile oynayabildim oyunu. Bu haliyle bile grafikler çok güzel gözüküyor.

yfmpe63.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15.11.2023 at 12:39, T800 said:

Aşırı bir fark göremedim ben, bendeki durum şu şekilde:

cn3lz4l.png

283 watt biraz yuksek degil mi?..

Techpowerup bir config hazirlamis, denenebilir;

Alan Wake 2's config files are located at %LOCALAPPDATA%\Remedy\AlanWake2, the config file is named renderer.ini.

There's several useful settings that are not configurable in the game's settings:

m_bVignette: set this to "false" to disable vignetting
m_bDepthOfField: set this to "false" to disable depth of field
m_bLensDistortion: set this to "false" to disable lens distortion
Once you've disabled those three, and set film grain (m_bFilmGrain) and motion blur (m_eMotionBlur) to disabled in the settings, the game will look MUCH sharper. This will help upscalers do their job and result in a much more stable image, without jitter.
m_eSSAAMethod: This lets you select the upscaler. Officially you can only choose between DLSS and FSR. By modifying the ini you can select other options too: 0=Native, 1=FXAA?, 2=DLSS, 3=FSR

There is no in-game sharpening slider for DLSS and FSR. Here you can set m_fSSAASharpening to enable and control the amount of sharpening applied after upscaling

Last but not least, we have m_fFieldOfViewMultiplier, which defaults to "1.0." Increase it to make the field of view wider. Another setting that's not exposed in the game menu.
Here's the default config file for reference that I got when I started the game for the first time on my system.

Please note that testing was conducted with different settings, i.e. native rendering (DLAA) except for the DLSS Scaling page.

https://www.techpowerup.com/review/alan-wake-2-performance-benchmark/4.html ] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda 8. saatlere geldim ama pek açıp oynayayım isteği uyandırmıyor bende.

50 tane ipucu deli gibi karmakarışık haritalar kardeşim kafa patlatmaktan korkamıyoruz bir salın oynayalım akalım yok yani akıcı değil.. 

Bir yazarın kafasının içinde olma hissiyatı güzel ama bence dedektiflik mevzusunu abartıp karmaşıklık olarak biraz ipin ucunu kaçırmışlar.

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.12.2023 at 00:46, ZvAnA said:

İlk oyun da öyle akıcı bir oyun değildi ki zaten.

İlk oyunun remastered olanı bekliyor arşivde. Acaba önce onu mu oynamak lazım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 dakika önce, Najaz said:

İlk oyunun remastered olanı bekliyor arşivde. Acaba önce onu mu oynamak lazım?

Tabiiki önce onu oyna

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun sonuna geldim, devam etmek için uyarı çıkıyor, orada save edip çıktım, 11 saatte sonuna gelmişim, oyun kötü değil kesinlikle de çok beğendim diyemeyeceğim, görselleri gayet başarılı fakat çok ciddi GPU gereksinimi var ayarlar açılır ise.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, T800 said:

Oyunun sonuna geldim, devam etmek için uyarı çıkıyor, orada save edip çıktım, 11 saatte sonuna gelmişim, oyun kötü değil kesinlikle de çok beğendim diyemeyeceğim, görselleri gayet başarılı fakat çok ciddi GPU gereksinimi var ayarlar açılır ise.

Aynen bende iyi bir oyun ama aman aman diyemiyorum ve sıkılıyorum bitiremedim hala..

PS5 dede frame arada baya bir düşüyor kasıyor ps5 i :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/20/2023 at 10:31, T800 said:

Bende geldim o noktaya uyarıyı aldım. Ama ben 19 saatte geldim xD Bayağı bir dolaşmışım. Şimdi eski yerlere dönüp boltcutter sağolsun kalan bazı yerleri bitireceğim sonrada oyunu bu gece bitiririm artık..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall ps5'de indirime girmiş. 850TL mi ne. senin yorumundan sonra almaktan vazgeçtim hocam. ne yapayım ? performans mod falan yok mu 60fps veren ps5 de?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, Atrin said:

@Squall ps5'de indirime girmiş. 850TL mi ne. senin yorumundan sonra almaktan vazgeçtim hocam. ne yapayım ? performans mod falan yok mu 60fps veren ps5 de?

Performans zaten leşde.. Yani kalite modunda tırtık tırtık heryer. Bazı yerlerde koşarken takılıyor karakter falan. Gerçi ben şu anda hangi moddayım onuda unuttum bakarım birazdan yazarım hangi mod nasıl diye. Kafa kalmadı oyundan.

Son bölüme girdimde iyice labirente döndü oyun. Ya lanet olsun dedim resmen deli danalar gibi fare gibi sürekli yol arıyorsun oyunda sürekli plot yani phase değiştir her phase in 2 modu var ışıklı ışıksız ögh dedim yani.. Başım ağrıdı resmen ya.

Bazı moblara zarar veremiyorum onu anlamadım ölümsüz gibiler bugmıdır nedir artık bilmiyorum. Birde respawn olayı sinir bozucu bazen kafanı çeviriyorsun quicksave yapıyorsun pat arkanda 10 kişi respawn oluyor bir daha öldür.. Bir bitsede kurtulsam modunda oynuyorum artık. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sonunda kabus bitti :D

Yani sonuçta oyunun türü psikolojik gerilim olduğu için evet amacına ulaşıp psikolojimi mahvetti gerçektende. Aşırı karmaşık ve ayrıntılı bir oyun olmuş iyi bir oyun ama ben çok sıkıldım kahır çekmeye gelemiyorum artık sanırım.

Pencereleri falan açtım kulakklığı fırlatıp attım nefes aldım şöyle bir.

@Atrin

Ben oyunu kalite modunda oynuyormuşum. Grafikler bazen çok iyi görünsede genelde bayağı kötü ve hantal ps5 de. Ama esas hantal olan şey kombat sistemi ve oynanış. Yani durupta düşmanla savaşmak çok salakça arkana bakmadan kaçacaksın çünkü zaten her türlü yaralanıyorsun savaşsanda kaçsanda savaşınca boşuna uğraşmış oluyorsun pat diye respawn oluyorlar ve bazılarını indirmek için komik derecede mermi harcaman gerekebiliyor. Genede iyi bir oyun olduğunu söylemem gerekir ama şimdiki aklım olsa oynamazdım ben şahsen..

Şimdi şöyle renkli cıvıl cıvıl mario gibi birşey falan oynamam lazım kendime gelmek için :D

Benki silent hilleri fatal frame leri oynamış biri olarak bu oyun beni çok boğdu gerçekten..

Squall tarafından düzenlendi
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX 4080 ile de tüm ayarlar ve path tracing de açık olmak üzere 3440x1440 çözünürlükte upscaling ancak balanced kurtarıyor ki arada frame generation açmak da zorunlu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall ben almamaya karar verdim hocam senin yorumlardan sonra :) zaten öyle korku oyunu çok sevmem. fiyatı çok çok inerse belki alırım da 850tl ye işkence çekemicem. Ben Control gibi bir oyundur belki diye ümit etmiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

RTX 4080 ile de tüm ayarlar ve path tracing de açık olmak üzere 3440x1440 çözünürlükte upscaling ancak balanced kurtarıyor ki arada frame generation açmak da zorunlu. 

ancak kurtarıyor derken yani ortalama kaç oluyor? bende de RTX 4080 var bende oynuyorum da hiç öyle kastıran bir yer olmadı. balanced da en zorlu orman kısmında 90-96fps lere düşüyor ki zaten bu durum bir optimizasyon problemi o konuda haklısın. onun dışında ki alanlarda zaten 120 altını hiç görmedim. 

dip not: frame generation açık tabi ki. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdığım gibi, ancak kurtarıyor. Frame generation açıkken 100fps aşağısı akıcılık için iyi değil bana göre.

Artı olarak bu çözünürlük zaten iyi PPI değerine sahip değil üzerine bir de balanced kötü.

90-96 FPS’den daha düşük olduğu yerler de var baya ormanlık alanda, 90 aşağısı görülüyor bende.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok