FSR 3.0 ( AMD / NVIDIA / INTEL ) Geldi
0

Bu konuda 49 mesaj var

AMD FSR 3 Makes PC Debut Tomorrow In Forspoken & Immortals of Aveum

FSR 3 sonunda geliyor. Yarın 2 oyunda güncelleme ile geleceği açıklanmış.  Forspoken & Immortals of Aveum

Bunun dışında hızlıca aşağıda ki oyunlara da eklenecekmiş.

Cyberpunk 2077

Warhammer 40K: Space Marine II

Frostpunk 2

ADERS

SQUAD

Starship Troopers Extermination

Black Myth WUKONG

Crimson Desert

Like A Dragon Infinite Wealth

FSR 3 teknolojisinin eski kartlara da geleceği zaten açıklanmıştı. Nvidia bakalım bu hamleye karşı DLSS 3.0 özelliğini 20 ve 30 serisine de yüksek ihtimalle getirecektir ( ilk başta donanımsal olduğu açıklanmıştı ama sonra Nvidia'nın teknik makalesinde eski serilerde de çalıştığı ama 40 serisinde ki kadar verimli olmadığı ortaya çıkmıştı ) 

Aşağıda ki video da FSR 3.0 için videoyu izleyebilirsiniz.

AMD FSR 3 Frame Generation OFF vs ON - Benchmark & Gameplay

AMD FSR 3 Frame Generation on RTX 2060!

jackjoker tarafından düzenlendi
T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dlss 3.0 rtx20/30 ile geri dönük destek gelirse çok kral bir hareket olur ama piyasaya rtx50 ler giriş yapmaya yakın ya da yaptıktan sonra yapar gibi bu hareketi. Kolay kolay rtx40 satışlarını öldürmek istemeyecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rekabet iyidir. Nvidia DLSS 3.5'i daha yeni çıkartmışken 4.0 için elini zorlar bu gelişme. Artık rekabet bu yönde de ilerleyecek belli oldu.

Geriye dönük 3.0 açma olursa güzel olur. Belki umulan kadar performans artışı olmaz ama ne kadar olsa kârdır. 

Gözler Nvidia'da😁

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DLSS frame generation gayet iyi çalışıyor zaten alınan FPS çok düşük değilse.

FSR 3 gördüğüm bir miktar sıkıntılı, Freesync ile çalışmadığı falan belirtilmiş. Böyle ise iyi değil. Yine HDR konusu da karanlık.

Daha yeni çıktığı için neyin ne olduğu belli değil pek, denemek için de Forspoken ayrıca kötü bir oyun olduğundan işim olmaz şimdilik. 

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bunlar çalışmıyorsa epey sıkıntılı. ama düzeltilmeyecek bir durum olduğunu sanmıyorum. daha versiyon 1. zibilyon tane patch ile güncellenir. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada gördüğüm kadarıyla Forspoken demo versiyonunda da FSR 3 çalışıyormuş, Steam’dekini indirip bir deneyeyim bakalım çalışıyor mu ?

Çalışıyor ise nasıl ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yükledim denedim, gayet güzel çalıştı RTX 4080 ile, oyun kötü yalnız, orasına takılmamak lazım. DLSS'den daha kaliteli geldi bana görüntü aynı Quality ayarlarında. DLSS uygulaması daha kötüydü bana göre. HDR çalıştı ancak onun da uygulaması iyi değil oyunda. FSR 3 Quality ve frame genearaiton açıkken 3440x1440 çözünürlükte ray tracing falan her şey de açık, en sonda 162 FPS'yi buldu demoda. O noktada akıcılıkta bir problem yok, ancak Native AA ve frame generation açık olarak 120 FPS'de kalıyor, demonun da kendi 120 FPS limiti var ayarlarda, onu Off konumuna alamadım, neyse 120 FPS ile 165Hz tazeleme hızı ayarlandığında akıcılık bir önceki deneyim kadar iyi olmadı, ancak öyle rezalet falan da değildi. 

Bence gayet başarılı olmuş Forspoken ve RTX 4080 özelinde. RTX 2XXX, 3XXX ile ve daha bir çok GPU ile de çalışabilmesi cabası, daha da geliştirilir ancak AMD bunu geliştirene kadar daha baya zaman geçer gibi geliyor gelişirse de. Freesync ile çalışmaması büyük eksi.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD baya geriden geliyor, Freesync ile çalışması lazım, upscale kalitesinin artması lazım, ray tracing alanında yine geride, path tracing atmosfere ciddi katkıda bulunabiliyor, AMD ile bunlar mümkün değil.

Yeni gelen ray reconstruction tekniğine mesela ne zaman girecek AMD, gerçi ona girene kadar ray tracing performansını ciddi bir biçimde geliştirmeleri lazım. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de forumlarda 3090 / 3090 ti sahipleri şuan deli gibi oyunlara fsr 3 eklenmesini bekliyor. 4070 ti dan intikam alma zamanı diyorlar. 

Nvidia dünden beridir ses çıkarmıyor. 1060 kartlar bile fsr 3 açınca 3 katına kadar fps kazanımı alıyor. buralar karışacak. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4070Ti hatta 4080’in uzun dönem için sıkıntısı bence VRAM miktarı 4070Ti için daha fazla olmak üzere maalesef Nvidia burada ciddi kısmaya gidiyor. 8 GB kartlar sıkıntı çıkarmaya başladı kimi oyunlarda hele optimizasyon problemleri de göz önüne alınınca.

Şunu da unutmadan frame generation tekniği iki tarafta da VRAM isteyen bir şey.

AMD kartların seviyelerine göre VRAM miktarları iyi tabii de Nvidia tarafında aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tahmin edildiği gibi 3090/ 3090 ti FSR 3 ile 4070 ti yi yakalıyor. kimsenin VRR ve Freesync umurunda olmaz hele hele 30 kullanıcılarının hiç olmaz. şamar oğlanı oluyorlardı 40 karşısında. şimdi roller değişti. Nvidia da halen ses yok. Twitter dan bile yazı yazmayı bıraktılar. Şuan masa başında ne yapacağız 30 serisi kartlarımız 40 serisi ile başa baş şuan içe doğru zıçtık mı diyorlardır?

ayrıca FSR 3.0 desteğinin hızlıca tüm oyunlara geleceği de konuşuluyor. her platforma açık ve geliştirilebilir bir yapıda olduğundan muhtemelen oyun motorları tarafından da sevilecektir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DLSS upscale kalitesi çoğunlukla daha iyi FSR 2'den, 4K'da sadece FSR 2 kullandım, bu çözünürlükte ve 28" monitör boyutunda sıkıntısı çok yok ancak 2560x1440 çözünürlükte bence DLSS bile çok çok iyi değil ki FSR 2 benim standartlarımda kullanılır durumda değil, 4K monitörde çok fazla rahatsız olmadan FSR 1 dahi kullanmışlığım var hatta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rekabet her zaman iyidir. AMD gene çok başarılı bir teknolojiyi yarım yamalak sunmuş gibi duruyor. Kendi destekledikleri FreeSync'in falan olmaması trajikomik olmuş diyeceğim ama bu AMD'nin her zaman yaptığı bir şey. 

NVIDIA'nın da 50 serisini 2024 sonuna ittiği gerçeğini düşünürsek, NVIDIA belki DLSS 3, 3.5 ve ötesini 30 serisine de getirir böylece.

Gelmezse dei benim 3070TI 1400p@144 Hz e her türlü yetiyordu :D olmadı FSR açarım :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok