Steam'de TL ile Alışveriş Devri Kapanıyor
0

Bu konuda 103 mesaj var

8 minutes ago, Whooosh said:

Ne oldu şimdi?

Fiyatlar aynı kalıp sadece para birimi mi değişmiş oldu yoksa her şeyin fiyatı arttı mı?

herşeyin fiyatı arttı, yazdım ya 32 liralık GTA 4, Nuh Nebi'den kalma oyunun fiyatı 180 liraya çıktı.

beni hakir gören, küçümseyen, stardust edition'larıma laf edenlerin hepsi yoluma gelecek demiştim, seve seve geldiniz :icon_twisted:

elimi öpmek için sıraya girebilirsiniz:

https://twitter.com/i/status/1264448310087213057

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mal değneği oyuncular umarım yaşadıkları ülkenin ekonomik rezilliğini görmeyi becerirler. Döviz kuru ve satın alma gücünün mevcut haliyle tüm dünyadan sadaka dilenmeden hobi sahibi olamadığını anlar belki çomarlar diyeceğim ama hiç sanmıyorum. Cracklı oynuyorum aağğbi diyeceklerdir lan ben neden dünyanın kalanından kötü bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyorum diye hesap sormak yerine.

MilesTeg, jackjoker and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bütün gün dışarıdaydım yeni geldim :lol:

ben steam'in önerilen fiyatları o şekilde, yapımcıların ne yapacağını kimse bilemez demiştim siz onu anlamak istemiyordunuz, dümdüz hayır usa ile aynı fiyatlar olacak diyordunuz benim itirazım onaydı.

evet yapımcıların orospu çocukluğuna uğradık, bu fiyatlarla oyun moyun alınmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.10.2023 at 14:22, TiesTorN said:

yani kalp kırmak istemiyorum ama bu ilkokul seviyesinde okuduğundan hiç bir şey anlamama durumu ancak DH'de olur burda olmaz diyordum ama maalesef burda da varmış :lol:

steam'in dolara geçmesi fiyatları direkt olarak yükseltmeyecek, öyle bir mantık yok. adamlar atıyorum 600 tl olan oyuna 20$ etiket koyacak. fiyatlar yine aynı. burdaki amaç TL'nin dengesizliği ile uğraşmaya bir son vermek. şu anda üreticilerin sürekli tl yi takip edip ona göre fiyatlarda güncelleme yapması gerekiyor, dolara geçince gerek kalmayacak.

yani kısacası amerikada 60$'a satılan oyunu bizim de 60$'a alacağımız anlamına gelmiyor bu durum. bölgesel fiyatlandırmaya devam, sadece para birimi değişiyor.

önemli kısımları BOLD yaptım. daha da bir şey demeye gerek yok :lol:
İncinmişsin @TiesTorN :lol:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

önemli kısımları BOLD yaptım. daha da bir şey demeye gerek yok :lol:
İncinmişsin @TiesTorN :lol:

iyi de steam'in açıklaması öyleydi, ben adamların açıklamasını size açıkladım :lol: götümden uydurmadım ki.

her neyse, hepimize geçmiş olsun. kütüphanedeki mevcut oyunlarımızı çevirir çevirir oynarız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, TiesTorN said:

iyi de steam'in açıklaması öyleydi, ben adamların açıklamasını size açıkladım :lol: götümden uydurmadım ki.

her neyse, hepimize geçmiş olsun. kütüphanedeki mevcut oyunlarımızı çevirir çevirir oynarız artık.

iyide bizde sana Steam in önerisine güncel yapımcılar artık uymuyor kafasına göre fiyat veriyor demiştik sende bize ilk okul çocuğu muamelesi yapmıştın :D

Steam 10 yıldır zaten fiyatlarınıza indirim yapabilirsiniz diye öneri sunuyor. Eskiden uyuyorlardı artık uyan yapımcı yok. Biz bunu anlatmaya çalışıyorduk sana. Ama sen her zaman ki gibi dikine gittin.
Natural Selection a girip ONOS ile seni biraz daha mideme indireyim gel akşam oyun açalım. Başka türlü anlamıyon sen :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

Steam 10 yıldır zaten fiyatlarınıza indirim yapabilirsiniz diye öneri sunuyor. Eskiden uyuyorlardı artık uyan yapımcı yok. Biz bunu anlatmaya çalışıyorduk sana. Ama sen her zaman ki gibi dikine gittin.
Natural Selection a girip ONOS ile seni biraz daha mideme indireyim gel akşam oyun açalım. Başka türlü anlamıyon sen :D

tamam da söz konusu TL olunca neden uyuyorlar sonuçta o zaman da uymak zorunda değillerdi ama TL üzerinden çoğu uyuyordu steam'in önerisine, ben de ona dayanarak heralde diğerine de uyarlar diye düşünmüştüm.

NS3 çıksa da oynasak, 2'nin tadını aldık kaldı öyle yenisini çıkarmadılar bi türlü :lol:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, TiesTorN said:

tamam da söz konusu TL olunca neden uyuyorlar sonuçta o zaman da uymak zorunda değillerdi ama TL üzerinden çoğu uyuyordu steam'in önerisine, ben de ona dayanarak heralde diğerine de uyarlar diye düşünmüştüm.

NS3 çıksa da oynasak, 2'nin tadını aldık kaldı öyle yenisini çıkarmadılar bi türlü :lol:

Firmalar ayarlamıyordu. Steam dolar kurunu kendi kurundan veriyordu. Şubat 2023 de 11 liraydı sanırım. Çarpınca fiyatlar daha ucuz gibi duruyordu. Firma fiyat indirmiyordu yani. Bunu da biz söylemeyelim sana @TiesTorN ya :lol: hepimizden çok sen kullanıyordun Steam'i. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, jackjoker said:

Bunu da biz söylemeyelim sana @TiesTorN ya :lol: hepimizden çok sen kullanıyordun Steam'i. 

Ben toplamda 218 oyun ile kapatım steam defterini:

https://steamcommunity.com/id/stardust/

Ties'cimde de 313 oyun varmış...

https://steamcommunity.com/id/tiestorn/

:icon_twisted: :lol:

ps: hmm linkten girince göstermiyor oyun sayısını ama steam'den bakınca gözüküyor... ilginç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sayın arkadaşlar yanlış bilgi takıntısı var bende, yapmayınız,

“Bölgesel Fiyatlandırma Önerileri

Steam'deki geliştiriciler her para biriminde istediği fiyatı girmekte serbesttir. Ancak onlarca farklı para birimi için araştırma yapmak ve ideal fiyatları tespit etmek bazı geliştiriciler için güç olabilir. 

Fiyatlarınızı tüm bu farklı para birimlerinde yönetmenize yardımcı olabilmek için Steam, seçtiğiniz USD fiyatı üzerinden diğer tüm para birimleri için fiyat tavsiyelerinde bulunur. Oyununuzun fiyatını girdiğinizde, Steam'in girdiğiniz USD fiyatı temel alarak sunduğu tavsiyeleri göreceksiniz. Tavsiyelerimizi uygun gördüğünüz ölçüde bazı veya tüm para birimlerinde kullanmayı veya hiçbir para biriminde kullanmamayı seçebilirsiniz!“

Steam’in kur belirleme durumu falan yok.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, T800 said:

Steam’in kur belirleme durumu falan yok.

google da ufak bir aramayla,

alıntıdır;

"Türkiye'de de hizmet veren Steam artık Türk Lirası desteğini geri çekeceğini açıkladı.

DOLAR KURU 10 TL'YE SABİTLENMİŞTİ

Steam 1.8 TL olan dolar kurunu 2022 yılında 10 TL'ye sabitledi."

yine bir alıntı daha

"Steam Dolar Kurunu Düzenledi!

Steam, dünyanın en üstün özellikli ve geniş kullanıcıya sahip platformlarından biri. Eğer çevrimiçi oyunları seviyor ve oynamadan duramıyorsan zaten Steam’i yakından tanıyorsundur. Steam dolar kuru uzun bir süre boyunca 1.8 TL’de sabitlenmiş, bu da platformun Türkiye’deki oyun severler arasında daha da popülerleşmesini sağlamıştı. Ancak yeni Steam dolar kuru 2022 düzenlemesiyle 10 TL olarak güncellendi. Peki bu durumda neler değişecek ve bu durumda sevdiğin oyunlara avantajlı olarak nasıl ulaşabileceksin?"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, T800 said:

Evren aramaya gerek yok, direkt Steam’den kopyala-yapıştır yaptım zaten, başka kaynağa ihtiyaç yok yani o bakımdan.

Ben alıntıladığın yere yazmadım. Son yazdığın kur belirlemiyor kısmına yazdım. O alıntıladığın yerde bundan bahsetmiyor zaten. Steam in uzun süredir Türkiye özelinde kuru sabitlediği biliniyor. Senin alıntın öneriler olan kısmı. Onu da zaten çoğu firma uygulamıyordu yıllardır. 

jackjoker tarafından düzenlendi
T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kur belirleme olayı da aslında "önerilen" fiyattan farksız bir durum. steam bu kuru kullanmanı öneriyorum diyordu, yapımcı istemezse kullanmaz yani. steamin zorla kur dayattığı falan yoktu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix vs bütün premiumlarda zamlandı zaten hadi onlar gene alınabilir seviyede ama artık oyunlar aşırı arttı işte bu saatten sonra konsolda üyelikler kardeşlikler yada cd al sat takas et şeklinde pc dede gamepass ve neyseki eski dostumuz zorrentler her zaman yanımızda bir şekilde idare edeceğiz bendede 332 oyun varmış steamde dahada oynamadığım tonlarca oyun ve özellikle bir sürü vr oyunu var baktım..

Half Life 2 kutusunu bimexen alıp eve gidip ilk kez stream kurmaya çalıştığım günler aklımda elveda steam. (elveda sony elveda mazda vs vs ne hale geldik be..)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bitirmediğim Days Gone, God of War, Red Dead Redemption 2, Gotham Knights, Assasin’s Creed Valhalla var, ben de eldeki bitirmediğim veya bitiremediğim oyunlara tekrar bir bakacağım, 1500-2000 TL’ye oyun almam kesinlikle.

Herhalde bu işlerin de sonuna gelindi bir şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla artık elimizde var olan oyunları bitirip, eksik kalan achievementlar için eski oyunları da döndüre döndüre oynayacağız heralde. bu fiyatlarla senede ancak 1 oyun alınır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşin kötüsü ocaktan sonra dolarda ki fren bırakılacak diye söylenti var. Şuan 28 de tutuyorlar. Bıraktıklarında ne olur artık hayal edemiyorum. Ekonomistler 40 civarına 2024 de dayanacak tahminleri var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok