GTX 900 SERİSİ "GTX 980 TI ÇIKTI"
2 2

Bu konuda 207 mesaj var

Corsair, Logitech, EVGA gibi markaların ürünlerini Amazon'dan almak lazım. Bu firmalar garanti konusunda çok sağlam, hiçbir şekilde başınız ağrımaz.

Yüksek fiyatlı ürünlerden iki adet sipariş verilecekse, aynı anda farklı kişiler adına (misal birini kendiniz, diğerini eşiniz, kardeşiniz vs. adına) sipariş etmek mantıklı bir çözüm olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan kampanyadan HP Stream 7 tablet aldım. Wifi'si sorunlu çıktı. Yani bir bağlanıyor, bir bağlanmıyor, bağlıyım diyor bağlantı yok, ne yaptığı belli değil. 79 dolarlık 7" tablet olduğundan öyle premium bir ürün de değil.

Karnıma ağrılar girdi, Türkiye'de olsa almamak için süründürürler. Amazon'da live chat'te durumu anlattım, adam 8 kere falan özür diledi toplamda. ürünün RMA sürecini başlattı, Kargonun üzerine yapışacak etiketleri vs çıkartacağım sayfayı düzenledi. Ürünü ben normal kargo ile almıştım, expedited (hızlı) kargo ile gönderdiler. Hem de işlemleri hemen başlattı live chat'te ki adam. Hem de benim beyanıma istinaden, elimdeki ürünün benden çıkıp onların eline geçmesini beklemeden... İlk ürün gümrükten direk geçmesine rağmen 2cisi takıldı. UPS kargo beni aradı ve birkaç bilgi rica etti. o formu doldurup gönderdim, bütün işlemleri adıma yapıp eve teslim ettiler.

Ben ürünü PTT ile gönderdim, 2 ayda gitti. USPS kargoyu Amazon'a teslim edip, ücreti beyan edince o parayı da hesabıma yatırdılar.

Buna hangi satıcı hizmet olarak yaklaşıyor Türkiye'de ? Daha pahalı olsa bile Amazon'dan alma taraftarıyım.

Ama sen alma T800. 8 tane ekran kartı, 4 TB RAM falan alırsın, adamlar senin yüzünden kanun çıkarırlar.. Sen burdan al.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ama sen alma T800. 8 tane ekran kartı, 4 TB RAM falan alırsın, adamlar senin yüzünden kanun çıkarırlar.. Sen burdan al.

Ahahaa :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan kampanyadan HP Stream 7 tablet aldım. Wifi'si sorunlu çıktı. Yani bir bağlanıyor, bir bağlanmıyor, bağlıyım diyor bağlantı yok, ne yaptığı belli değil. 79 dolarlık 7" tablet olduğundan öyle premium bir ürün de değil.

Karnıma ağrılar girdi, Türkiye'de olsa almamak için süründürürler. Amazon'da live chat'te durumu anlattım, adam 8 kere falan özür diledi toplamda. ürünün RMA sürecini başlattı, Kargonun üzerine yapışacak etiketleri vs çıkartacağım sayfayı düzenledi. Ürünü ben normal kargo ile almıştım, expedited (hızlı) kargo ile gönderdiler. Hem de işlemleri hemen başlattı live chat'te ki adam. Hem de benim beyanıma istinaden, elimdeki ürünün benden çıkıp onların eline geçmesini beklemeden... İlk ürün gümrükten direk geçmesine rağmen 2cisi takıldı. UPS kargo beni aradı ve birkaç bilgi rica etti. o formu doldurup gönderdim, bütün işlemleri adıma yapıp eve teslim ettiler.

Ben ürünü PTT ile gönderdim, 2 ayda gitti. USPS kargoyu Amazon'a teslim edip, ücreti beyan edince o parayı da hesabıma yatırdılar.

Buna hangi satıcı hizmet olarak yaklaşıyor Türkiye'de ? Daha pahalı olsa bile Amazon'dan alma taraftarıyım.

Hadi lem ordan. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

950 geliyormuş. 960'ın kırpılmışı olacakmış. Yani 750ti ile değil de 960 ile aynı gpu. O yönden güzel olacağa benziyor. 265'in yeniden isimlendirilmişi olan 370'e rakip olacakmış. Performansı büyük ihtimal 270x - 7950 seviyesinde olacaktır. Tdpsi de 100w falan olur heralde. 150 dolar olacağı söyleniyor. Amd'den adam gibi kartlar görseydik, 100 dolarlık güzel bir kart olabilirdi bu da.

http://videocardz.com/57015/confirmed-nvidia-to-launch-geforce-gtx-950

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi lem ordan. :lol:

Demiştim, nostradamus gibi adamım, kıymetim bilinmiyor. Kanun çıktı ithal edilen bütün elektronikler için....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten dolar sağolsun nınısının nınısı oldu bütün fiyatlar, bir de ek vergi geliyormuş, tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ek vergi bencede gelmeli. Asgari ücretli gence bakıyorsun, elinde 980 Ti ile dolaşıyor, cebinede 970'den anahtarlık yapmış. Tam tüketim çılgınlığı, bunun frenlenmesi lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

700 usd olsun. Zaten Fury X 'in fişini bu çekti.

Testlerde %25 fark attığı oyunlar var. Bu 700 iken , Fury X 'e 650 vermek kimsenin içinden gelmez bence. Su soğutma farkı var ama en azından benim için idle daki ses önemli, yük altında zaten kulaklık takmış oluyorum. 

mamad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sistemi iki adet Gigabyte GTX 980Ti G1 Gaming Edition ile güncelledim, GTX 980'lere göre gayet hissedilir fark oluştu.

Başta bir coil whine problemi yaşadım, rahatsız edici sayılıabilecek bir ses vardı maalesef iki kartta da. Corsair RM 1000W PSU'yu OCZ ZX 1250W ile de değiştirdim acaba mı diyerek ancak onda da bir fayda olmadı, sonrasında gönderdim iki adet kartı da, değişim veya iade yapılmadı ancak kartlar Gigabyte Türkiye'ye gitti. Ses seviyesi normal, kabul edilebilir sınırlarda kendi tarafınızda kontrol edin falan dediler ancak bir müdahale yapılmış orada.

Kartlar gitmeden önce ben ne boost ayarlıyorsam OC yazılımından oraya kadar bir boost oluyordu ve 1300MHz üzeri artifact oluşturuyorlardı, daha fazla gitmiyordu overclock. Şimdiki durumda hem default hali ile hem de benim 1300MHz ayarımda da kartlar 1400-1450MHz aralığına boost ediyorlar, artı olarak da coil whine ses seviyesi gönderdiğime göre baya azalmış. Sanırım BIOS müdahelesi falan yapıldı kartlara.

Değerlendirmeye gelirsek kartlar gerçekten hakkını veriyor, bu kadar performans ile sıcaklık, ses seviyesi gayet gayet iyi seviyelerde. Witcher 3'de GTX 980 SLI kesmiyordu 2560x1440 olarak, bu kurulum tam hakkını veriyor. Battlefield 4 falan zorlayamıyor.

Şimdilik bu kadar yine kullandıkça deneyimleri aktarmaya devam edebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullanın. 980Ti SLI şu anda en çok "heves ettiren" grafik çözümü benim için PC dünyasında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ti kartların en afillisinden gerçekten 980ti >>>> 980, performansı bukadar iyi bir ti kart en son nezaman görmüştük.

660ti - 660 durumunu saymazsak, 980ti - 980 durumu ilk oldu diyebiliriz. Aynı aileden iki kart farklı gpular kullanıyor ve üst model, alt modele göre çok güçlü. Hatta ender şekilde 980ti üst model olmasına karşın 980'den daha iyi f/p sunuyor. Bunun yanı sıra %50 daha fazla bellek, daha fazla bellek bant genişliği sunuyor. Üst seviyede tek geçilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gördüğüm kadarıyla şu anda Titan yerine 980Ti, düz 980 yerine 970 çok daha mantıklı seçimler f/p bakımından. Düz 980 çok mantıksız kaldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Palit'in 980ti'ı fazla iyi olmuş gibi:

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_980_Ti_Super_JetStream/1.html

Kart çok çok sessiz, oldukça serin, hızaşırtmalı ama hala iyi oranda hızaşırtılabiliyor. Standart 980ti üzerine %30 kadar fark koyabilmiş:

perf_oc.gif

Fiyatı da 10 dolar fazla. Hem 980ti'lara göre hem de 980'e göre daha iyi f/p sunuyor. Tek kart için en iyisi denebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendim aldım diye söylemiyorum ama düz GTX 980 de gayet güzel bir kart. Kullandığım MSI modelinden inanılmaz memnunum. Yük altında dahi inanılmaz sessiz (idle konumda fanları çalışmıyor zaten ama yük binip çalışmaya başladığında bile anlamıyorum HAF-X ile), çok serin ve çok geniş bir overclock boşluğu var. GTX 970'in 3,5gb olayından sonra burun kıvıranlar ve 980Ti'a parası yetmeyenler için bence hala gayet tercih edilebilir. 970 ile arasındaki performans farkı da öyle az sayılmaz zaten. Fiyat/Performans kralı bir kart değil kesinlikle ama tercih etmek mantıksızlık olur da demezdim ben.

1080p 60hz için 970 fiyat/performans, 980 ise top pick bir seçim bence. GTX 980 bile son çıkan oyunlardan GTA5'de MSAA açtığında , Witcher 3'de ise Hairworks ve DoF ayarlarını köklediğinde 1920x1200 çözünürlükte sabit 60fps deneyimi yaşatmıyor. Ti ve Fury X gibi kartlar yazık günah zaten 1080p çözünürlük veya 144hz altına.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda Hungi ile paralel düşünüyorum ben de. Coil whine bildirimlerinin sıklığını da hatta ekleyebiliriz. Fiyatını hakeder etmez meselesi göreceli bir durum, haketmez diyen 970 alır, diğer problemleri ve bir miktar performans farkını daha çok göz önüne alan da 980 alır. Her iki kararı alan da kendisine göre mantıklıdır.

Ben bu durumda olsam ben de 970 tercihini kullanmazdım bu durumda, ama diğer türlü düşünüp 970 alan kişiye de "Ne mantıksız iş yaptın." falan demezdim kesinlikle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok