Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Güzel aletlermiş. Bu arada Nokia Ankaraya (teleses - lumianın kitapçığında resmi teknik servis olarak geçen yer) teslim ettiğim lumia 640dan haber yok hala. Alt tarafı camı değişecek. Telefon çalışıyordu ne oldu hiç bir fikrim yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nokia Care ankara veya telesesden uzak durun. 1 haftada tamir edilmesi gereken ürün hala tamir edilemedi. Cihazınız serviste bekletiliyor bahanesi uyduruluyor her seferinde. 

Allah binbirtürlü belalarını versin bunların

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nokia telefonların servis olayında genel bir sıkıntı var sanırım. Bizim diğer forumda bir arkadaş da bozulan 1520'den haber alamıyor. Arızalı diyorlarmış, tamir etmiyorlarmış, yerine sıfır ürün verilmesi gerekiyormuş onu vermiyorlarmış, adam bir aydan fazladır cebelleşiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için windows phone bitmiştir zaten. MSin bu işe bu kadar kayıtsız kalışı bir marketi tamamen umursama ondan sonra da olmuyo diye zırıldaması yok arkadaş bu kadar saçmalık olmaz. Annemlerde yedek bir telefon varmış Samsung Galaxy Ace onu alacam idareten sonra para durumunu halledip bir ayfon çekiyorum. Bundan sonra ayfondan başka telefona para vereni kovalasın eşşekler. 

Deathknight tarafından düzenlendi
Aşırı argo yaklaşım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar kişisel hakaret olmadığı sürece bir miktar argoya izin veriyoruz ama abartmayalım gerçekten :) firmalara söverken çok dışarı vurma skycım içinde kalsın azcık.. önceki sayfadaki mesajını kendin editlemeden önceki hali baya abartıydı onu belirteyim, olmaz o kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hafif argo eyvallahta , burda kendi kendimizede olsak çokta bozmayalım ağzımızı yinede. Dolayısıyla içeriği düzenledim. MS zaten öyle bir açıklama yapmıştı sanki TR pazarından el ayak çekicez gibisinden. Telefon desteğinin kesilmesi biraz bu yüzden de olabilir, yaptıkları çok yanlış ve terbiyesizce o ayrı mesele. Telefon pazarından bi beklentileri kalmayıp vurdumduymazlığa yatıyorlarsa da yazık gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün o kadar küfürü sallayınca akşama telefon geldi tamir ettik diye. gittim aldım. Ön kısım dokunmatik sistem dahil komple değişmiş. Dolayısı ile yapıştırma vs gibi bir durum yok. 1320 yi de verecem tamire ama onun için acelem yok. 640 ile şimdilik devam. Ama bir sene içinde bu telefonu değiştirip istepneye alırım ben. Koruyucu filan da sipariş ettim yeniden kırmayalım diye. Ama windows phone harbi sıkıcı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 200 liraya Polypad intel sofia 3g+gps+bt'lu bir Lolipop tablet aldım. Android ihtiyaçlarına cevap veriyor. Oldukça da güzel çıktı, IPS ekran, çift sim kart girişi falan şaşırttı beni. Hatta sanırım telefon özelliği açık, henüz deneyemedim. Kutudan kendi kılıfı ve üzerinde ekran koruyucu filmi de çıktı, ek masraf da olmadı. 64GB micro sd taktım, tam bir taşınabilir veri bankası oldu.

Esas anlamadığım nokta çift sim = çift IMEI ve çift vergi demek. 200 liraya bu tableti nasıl satıyorlar hayret.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ben de benzer bir sebeple aldım.

Fujifilm aynasız fotoğraf makinesi var, uygulama ile fotoğrafları wi-fi üzerinden tablete transfer ediyor ve geo-tagging yapıyor. Tabii ki WP uygulaması yok. Tableti almamdaki temel nedenlerden biri bu uygulama idi.

Benzer şekilde hopi, bonusflaş gibi bazı "para getiren" uygulamaları kullanamıyorum, bilgisayarıma Andy kurup sanal Android üzerinden bu işleri yapıyordum ama ona da her uygulama yüklenemiyor ve yanımda taşıyamıyorum.

Yine bir kaç bankacılık uygulaması vs de zaman zaman pratik oluyor.

Ürün HB'da 250 lira : http://www.hepsiburada.com/polypad-i7-intel-sofia-android-3g-r-8gb-7-ips-tablet-pm-bd601801

Ürün sitesi : https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjIyq-Nr7XKAhVIBSwKHa-vCsgQFgglMAA&url=http%3A%2F%2Fpolypad.com.tr%2Furun%2Fpolypad-i7-pro-3g%2F&usg=AFQjCNGHbrqAs-3DZhpT4_QiToiE80ScBw&sig2=CrwrZiIf4F3KqMuul8MvCA

Ben GG'dan birisinden aldım, adam almış ama paketini açmamış. n11.com'da da 220 lira gibi bir fiyata bulmuştum, hala var mı bilmiyorum. Bir de 8" modeli var sanırım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tablet demişken geçen superonlineın taahhütü bitti. Aradılar hemen ben normalde gece kuşu tarifesi istiyordum ama faydalanamıyormuşum. 3 ay beleş ve turkcell tv+ önerdiler. Daha yeni Filbox aldığımız için ona gerek yoktu. Başka ne var dedim Samsung Tab 4 verebiliriz dediler bende ondan aldım. Tab 3' ü vermiştim sora annem ağlamıştı, onun yerine az daha güçlü olanı gelmiş olcak bakalım.

Babam kısa sürede epey alıştı WP işine, L735 hoşuna gitti gibi şimdilik. Tabi gün aşırı sürekli yeni bişileri soruyorda, şimdilik temel arama mesajlaşma öğrendi; facebooka üye yaptık orda bi kaç arkadaşının bildirilerini falan takip edebiliyor. 3 5 video açıp izliyor. Müzik dinliyor onun temel ihtiyaçları zaten bunlar.

Aslında yeni bi başlayan için wp gerçekten güzel os tercihi, android tabanda çünkü arada bi cache temizliği bellek temizliği vs yapmak gerekiyor. diğer türlü uzun vadede şişme riski oluşabileceği için babama o derdi anlatamazdım valla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 200 liraya Polypad intel sofia 3g+gps+bt'lu bir Lolipop tablet aldım. Android ihtiyaçlarına cevap veriyor. Oldukça da güzel çıktı, IPS ekran, çift sim kart girişi falan şaşırttı beni. Hatta sanırım telefon özelliği açık, henüz deneyemedim. Kutudan kendi kılıfı ve üzerinde ekran koruyucu filmi de çıktı, ek masraf da olmadı. 64GB micro sd taktım, tam bir taşınabilir veri bankası oldu.

Esas anlamadığım nokta çift sim = çift IMEI ve çift vergi demek. 200 liraya bu tableti nasıl satıyorlar hayret.

Bir cihaz birden cok sim destekliyorsa, bunlardan sadece sim1 kayit ediliyor. Digerleri de kayitli olmus oluyor.

Denedim boyle oluyor, eger cok simli bir cihazi pasaporta kayit edecekseniz ilk siradaki imei icin harc oduyorsunuz, onu kayit ediyorsunuz, onu kaydedince cihazdki tum imeiler kayitli oluyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım, yine de iyi fiyat. Cihaz fiyatına göre oldukça iyi çünkü.

Bu arada Android'e geçer geçmez beni deli etmeye başladı. ES File Manager ile SD karta yetki verdiğim halde dosya yazma yapabiliyorum ama şifreleme işlemleri çalışmıyor. Ayrıca bir çok uygulamada "depolama seçeneği" değiştirilemiyor, oysa 64 gb sd kart takılı ama ısrarla 8 gb'lık dahili belleğe yazıyorlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim telefonları genelde 1-2 saat içinde tamir edip veriyorlardı

Nokia Care ankara veya telesesden uzak durun. 1 haftada tamir edilmesi gereken ürün hala tamir edilemedi. Cihazınız serviste bekletiliyor bahanesi uyduruluyor her seferinde. 

Allah binbirtürlü belalarını versin bunların

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tableti alacak olursaniz ilk is pil tasarrufu menusunden islemci hizi sinirlamayi kaldirin. Cihaz ucusa geciyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WP kulvarları epey bir sessizleşmeye başladı. Hani annemle babamın telefonları lumia olmasa nerdeyse ben bile unutucam artık. MS iyice salıyor galiba işleri...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1320'nin pil ömrü en beğendiğim yanı. 640 daha iyiyse süpermiş, ama 640 mı 640 XL mi o da önemli. 

Benim telefonda yine takılmalar başladı... Android tablet aldım onu gördükçe her şeye rağmen WP'dan ayrılmak içimden gelmiyor. 5.1 de olsa, 4 çekirdek işlemci de olsa Android yavaş arkadaş, kim ne dersin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

düz 640 ama XL daha da iyidir herhalde. 

Gerçi benim 1320 nin pil de yavaş yavaş kendinden geçmeye başlamış da olabilir yoğun kullanımdan. 640 için şöyle demek daha doğru 1320 kadar belki bir tık daha iyi pil ömrü var. Bu arada 4 çekirdek A7 olmasının da avantajı vardır. 2 çekirdek A15 krait 1.7 ghz muhtemelen daha çok çekiyordu tabi bir de 6 inç ekran var. 4 çekirdek A7 daha ekonomik takılıyor gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows phone ile gelen haberler kötü. Ünlü sitelerin çoğu, bu hafta hablererinde , WP 'nin sonu gibi yorumlar yapmışlar. Satış rakamları kötüymüş. 

Yeni bir model var ama. Vaio . Güzel de görünüyor.

http://www.engadget.com/2016/02/04/vaio-windows-10-phone-biz-impressions/

Microsoft ,swiftkey i satın almış. Telefonla ilgili mi bu belli değil. SAdece AI birikimleri için de almış olabilirlermiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok