Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

3400mah hakkını veriyor. Ama kullanım olarakta pek efektif kullanılmıyor sanırım telefon.

Benimde genelde 2 gün rahat gidiyor telefon ama çoğunlukla arkadaşlarla whatsapp grup sohbeti falan sardırıyoruz o zaman üzülmeye başlıyor :P

Efektif denemez ama yoğun kullanılmıyor denebilir. Normal bir insan gibi günde 10-30 dakika arasında değişen konuşma yapılıyor, Wifi neredeyse sabah 7'den akşam 23'e kadar açık... 3G yok...

1320 ile bu güne kadar kullandığımız (benim veya eşimin) Android ve diğer WP cihazlar arasında pil ömrü açısından çok büyük fark var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O takıntılardan bende vazgeçemedim bir türlü, bana diyolar yok ya öle ne uğraşcam 2g aç 3g aç kapat diye. 3g ihtiyacım yoksa kapatıyorum valla pilin dayanmasına acaip etki ediyor niye kapatmıyım. Geceleri zaten bir dönem açık bırakıyordum hep teli komple ama gece yarısı 3 4' te gelen email ve ya mesajlarla çıkan müthiş özel atama seslerimden sonra tamamen alışkanlık haline getirdim hem rahatsız olmuyorum hemde benim uyuduğum saatlerde telde uykuda kalarak tüketimi nerdeyse sıfırlıyor. :)

Wi-fi ya da bluetooh kullanımınında pek etki etmemesi çok ilginç oda ayrı mesele. Yeri geliyor bluetooth üzerinden saatlerce müzik dinliyorum araçta falan öyle aman aman elinde kurcaladığın gibi 3g' deki gibi vs götürmüyor kesinlikle.

Zaten ağırlıklı götürende ekran açıkken ve üstüne 3g falan aktif kullanıyorsan o zaman ki durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ben de BT ile araçta müzik dinliyorum ve neredeyse hiç pil tüketmiyor.

Geceleri genelde uçuş moduna alıyorum ki uyuduğumuz odada boşuna dalga yemeyelim... Ama bu ekran görüntüsünün alındığı 2 gün gece açıktı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia 550'nin detayları sızmış. Snapdragon 210 işlemci, 1GB ram, ön ve arkada flaşlı kamera (evet, önde de flaş olacak selfie için), 4.7" 720p ekran olacakmış. 640'ın yerine geçecekmiş. Görünüşe göre Microsoft sözünde durup model sayısını azaltacak. Şu anda sadece 950, 950XL, 850, 850XL ve 550 planlanıyormuş. Bir de Intel'le ortak proje varmış, detaylarını gizli tutuyorlar. Atom işlemcili WP olacak %99 ihtimalle, tahminimce büyük ve HDMI çıkışlı bir telefon olacak. Bilgisayara bağlayıp masaüstü Windows ile kullanabileceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

liquid cooling gibi birşeylerden bahsediyor. Nedir belli mi?

Docking station bir telefonda işe yarayacaksa, en şanşlı olan WP o konuda.

flagship güzel ama flagship fiyatını kimse windows phone 10 'a vermek istemez. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 senelik Android'ler yerlerde sürünürken benim 1 senelik 1320 güncel bir model gibi akıcı ve hızlı. Ben de o parayı hiç düşünmeden WP'a veririm. 

Bu arada WP10 ne zaman geliyor? Tarih kesinleşti mi?

Ayrıca WP10'da tam yatay kullanım desteği var mı? (Sanırım var...)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Henüz kesin değil ama muhtemelen 950ler piyasaya verildiğinde o da gelecek ama eski nokia lumialar geç alacaklar malesef. Önce 3. jenerasyon nokia lumialar (735 gibi) ve microsoft lumialar güncelleme alacak. 1320 ve gerisi 2. jenerasyon ve daha eskiler daha sonra alacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu telefonlar da muhtemelen MS'un dün tanıttığı diğer ürünler gibi ülkemize ya çok sınırlı gelecek ya da hiç gelmeyecek. Bu arada aksini düşünenlere de saygım var tabi ama ben de Windows telefona premium para verirken iki kere düşünürdüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dock ile masaüstü sistem gibi kullanılacak bir telefona hayır demem açıkçası. Üst düzey olsam ek bir bilgisayara ihtiyaç duymadan yaşayabileceğim bir telefon her türlü tercihim olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4+4 çekirdek işlemci var üzerinde ve muhtemelen en azından 2 veya 3 gb ram mevcut. Elimdeki dandini 1gb ramlı 4 çekirdek atom tablet bile email yazma ufak tefek dosya editleme ve okuma vs işlerine yarıyorsa neden bu alet de yaramasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki her ihtiyacı karşılayamaz da gündelik kullanım ihtiyaçlarının hepsini karşılar... Zaten telefondan her türlü ihtiyacı karşılamayı beklemek için hala daha "hayal" denebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle düşündüm. Masamda duran dock olacak. Geldiğimde telefonu docka bağladığım gibi masaüstü ortamım gelecek. Oturup alengirli iş yapmayacağım neticede. Gelen emailler cevaplanacak. Webde gezilecek, word ve excel üzerinde aşırı olmayacak işler yapılacak ve mesai bitiminde kalkılıp gidilecek ve cepte taşınan bir telefon olacak sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle düşündüm. Masamda duran dock olacak. Geldiğimde telefonu docka bağladığım gibi masaüstü ortamım gelecek. Oturup alengirli iş yapmayacağım neticede. Gelen emailler cevaplanacak. Webde gezilecek, word ve excel üzerinde aşırı olmayacak işler yapılacak ve mesai bitiminde kalkılıp gidilecek ve cepte taşınan bir telefon olacak sadece.

Ben aynısını Motorola Atrix ile yapmaya kalkmıştım ama yazılım geliştirme ile uğraştığımdan benim "her" işimi çözemedi maalesef. Fakat genel olarak müthiş bir kullanım kolaylığı, her şey tek bir yerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılım geliştiren adam zaten surfacebook veya surface pro 4 alacak devam edecek yoluna. Onlara çözüm yok. Bir de koordinatör ve genel müdür sınıfı var hani yapmayanın yapmayanı :D Onlara bu telefon :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acil durumlar, seyahat için de işe yarayacak özellik. 

Bilgisayarda sorun çıktı ,açamıyorsunuz . Dock olsa, Telefonu takar, alıştığınız , klavye , mouse , monitor ile işleri görürsünüz. Dosyalar zaten onedrive da.  Bir sürü senaryoda işe yarar. Değer katacak bir özellik olduğu kesin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Basit işler için tabi yeterli olabilir. Benim oradaki vurgulamak istediğim nokta ek güçlü bir pc'ye ihtiyaç duymadan yaşanabilme meselesiydi. Bu göreceli bir kavram ve iş dünyası için çok geçerli değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acil durumlar, seyahat için de işe yarayacak özellik. 

Bilgisayarda sorun çıktı ,açamıyorsunuz . Dock olsa, Telefonu takar, alıştığınız , klavye , mouse , monitor ile işleri görürsünüz. Dosyalar zaten onedrive da.  Bir sürü senaryoda işe yarar. Değer katacak bir özellik olduğu kesin.

Aynen öyle. Atrix'deki yarım yamalak Dock arayüzü bile çok işe yarıyordu. Densha'nın dediği gibi yüksek işlem gücüne ihtiyacı olan kitle hariç pek çok insanın müthiş işine yarayacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası androide para verilmesindense bu alete para verilmesi taraftarıyım her türlü. Çünkü en azından geçerli bir ekosistemi var. Uyumlu olduğu işletim sistemi ve ortamları var.

Android tam karmaşa tam keşmekeş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında ben de bir HDMI switch ile kullanabilirim. Çalışırken laptop'a geçerim, bunun dışında eposta vb gündelik işler için telefona geçerim. Evde de bir dock olur, yine pek çok iş için telefonu kullanırım. Tek sıkıntı 2. bir dock masrafı olur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten windows yerine android işletim sistemli bir telefon daha iyi demiyorum. Demek istediğim pc yerine telefonla tüm işleri halletmek bana göre imkansız diyorum. Eğer yanlış anladıysam da kusura bakmayın. Misal MS Excel'de bile yüklü dosyalarda ki benim çalıştıklarım genelde öyle, telefon-tablet gibi zayıf işlemcili aletler zorlanacaktır zira içlerinde sayfalar arası linkler vs oluyor elli tane. Ha sizin dediğiniz gibi 5-10 eposta cevaplar, word'de yazı yazarım bir sayfa falan deniyorsa ve günlük işleriniz bu kadarsa iş görebilir. Yoksa çok büyük bir getirisi olmaz şu aşamada diye düşünüyorum. Daha epey güçlenmeleri lazım telefon ve tabletlerin bu tarz işlerin altından kalkabilmeleri için. O zamana kadar da bu tarz dock vs yan ürünler fancy gadget olarak gözümde kalacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok