Windows Phone hakkında herşey
3 3

Bu konuda 565 mesaj var

Bu arada lumia evrenindeki aynı çip farklı ıvır zıvırlar olayını tutmasam da sürekli A7 tabanlı snapdragon 4 çekirdek kullanılması açıkçası beni çok rahatsız etmiyor. Çünkü sabit donanıma optimize über ısınan cpu ve gpu dan uzak telefonlar mantıklı makul aslında. 1gb ram bir noktadan sonra yetmeyebilir tabi ama neticede windows android gibi hantal runtimelardan ibaret değil daha hafif.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ama en alt modelde bile dual core var.

Mobil işlemcilerin yapılarını bilmiyorum ama Android dünyasında single core telefon görmeyeli yıllar oldu. Şimdi baktım da 400 liralık Android'lerde bile min. dual core var, hatta 500 liraya Quad Core (Huawei) var... Dandik markalarda quad core fiyat sınırı 300 liraya kadar düşmüş durumda : http://www.hepsiburada.com/quatro-mobile-t1461-p-TELCEPQADF1461-S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mobil işlemcilerin yapılarını bilmiyorum ama Android dünyasında single core telefon görmeyeli yıllar oldu. Şimdi baktım da 400 liralık Android'lerde bile min. dual core var, hatta 500 liraya Quad Core (Huawei) var... Dandik markalarda quad core fiyat sınırı 300 liraya kadar düşmüş durumda : http://www.hepsiburada.com/quatro-mobile-t1461-p-TELCEPQADF1461-S

Şu an için söylemedim. Eski telefonlar hedef alınır , örneği verildiği için söyledim. Benim hatırladığım , MS eskiden de hep alt sınırı yüksek tuttu cpu da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim işlemci konusunda Android telefonlar hep öndeydi... Yanılıyor olabilirim ama benim 3-4 sene önce kullandığım Android telefonda bile dual core işlemci vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya eski dediysem Android 1.5'le çıkmış telefonlardan bahsetmiyorum. Mesela üreticisinin artık güncelleme vermeyi kestiği, ama çift çekirdekli telefonlar var piyasada. Galaxy S3'ler ideal örnek mesela. Samsung çoktan unutmuş onları. Donanımı da orta sınıf Lumia'lara denk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse işte, S2 olur, S3 olur, LG'nin ilk G serisi filan olur, bunlar hep üreticisinin destek vermeyi kestiği ama donanımı WP ekosisteminde orta seviyeye (hatta belki biraz da üste) denk gelecek telefonlar. Mesela S3'e WP yüklense 925'ten iyi olmaz mı performans olarak? Bence olur. E 925'i bayıla bayıla kullanıyoruz. S3'leri millet atacak satacak yer arıyor. Böyle bir seçenek olsa millet tercih eder, en azından bir dener bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni flagship şuymuş. 

http://www.theverge.com/2015/8/4/9094797/microsoft-lumia-950-xl-images-leak?utm_campaign=theverge&utm_content=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter

Aslında Lumia 1520 benim en çok beğendiğim model. iphone , veya Samsung telefonlar gibi ince değil, metal veya hafif de değil. Ancak çok kaliteli ve sağlam görüntüsü var. Nerde görsem biraz kurcalıyorum. Oled ekranlar WP 'nin arayüzüne çok iyi gidiyor. 

O rom işinden ben fayda sağlanacağına inanmıyorum. S2, S3 'e WP yüklense ne olacak? Uygulama alacak mı o kullanıcı? Bence MS zor durumda , aklına gelen her fikri deniyor. 

Şimdi pazar paylarına baktım. Dünya genelinde %3 gibi pazar payı var. Onun da çoğu az gelişmiş ülkelerden . 

MS'nin universal uygulamaları da tutmazsa, işi iyice zorlaşacak. Yeni flagship lerinde , retina tanıma , kinect benzeri gesture desteği var. (söylenti) . Bunların ikisi de telefon sattırcak özellikler değil. 50mp lik kamerası olsa, o bile kurtarmaz. Atrtık rakiplerinin kameraları da çok iyi durumda çünkü. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Phone için adam gibi bir 360 derece panorama uygulaması var mı?

Yurt dışına gitme durumum var, gitmişken eşimin ekranı kırık Luma 925'ini de götürmek ve 360 derece panoramalar çekmek istiyorum ancak Photosynth durdurulmuş, 925'de daha önceden yüklü olmadığından şu anda tekrar yükleyemiyoruz. 1320'nin de kamerası rezalet olduğu için işime yaramıyor... Var mıdır alternatifimiz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1520 çok güzel cihaz da, 1320'nin de kullanımı rahat hocam ya. Bizim ufaklıklar bazen bana sormadan alıyorlar, düşürüyorlar vs hiç endişe etmiyorum. 1520 olsa tedirgin olurdum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam arkadaşlar,

Anneme bir Nokia 735 almıştım almıştım (730 olabilir..) bu telefon kendi kendine kapanmaya başladı. Fabrika ayarlarına döndürmek istedim yarım saat aradım bulamadım 

fabrika ayarlarına döndürmek yok mu WP 'da ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows mobile 10 güncellemesinin önce A7 quadcore ve dual core işlemcili modellere gelmesi beni sinir etti. Eski lumia kullanıcıları bok yemeye devam edecek gibi görünüyor bir süre daha. Hanıma 640 aldık iyi ettik en azından o kendini kurtarsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

android app leri çalıştırıyorlarmış WP 'de. Şurda birşeyler anlatmış.

MS 'nin yeni bir translator uygulaması çıktı. Denedim, arayüzü gayet güzel. Garip yanı , yine WP'de yok aynı uygulama. 

MS bence yan bir strateji daha izliyor. Rakip telefonları ele geçirmek. Cortana 'yı masaüstünde kullandınız mı, telefonda da isteyeceksiniz.  Onedrive 'dan stream yapabilen , Groove uygulaması da çıkmış. Bu mesela çok işime yarayacak , çünkü audiobook depom onedrive'da.

. Android launcher, o launcher ile entegre olmuş MS servisleri ile android üzerinde bir Microsoft deneyimi sunulur. Launcher bir betalıktan çıksın , deneyeceğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows mobile 10 güncellemesinin önce A7 quadcore ve dual core işlemcili modellere gelmesi beni sinir etti. Eski lumia kullanıcıları bok yemeye devam edecek gibi görünüyor bir süre daha. Hanıma 640 aldık iyi ettik en azından o kendini kurtarsın.

WP10 Alpha dağıtımına başlandı mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oğlan 1320 nin pil kapağını haşat etmişti düşüre düşüre :D gittigidiyordan çakma mavi kapak aldım güzel oldu. Hem de olmayan bir renk :D

Ben de ebay'den sipariş ettim siyah kapak. Beyazdan sıkıldım, simsiyah telefon istiyorum. Bir de beyaz çok dikkat çekiyor, toplantıya giriyoruz herkes telefonunu masaya koyuyor, ben koyunca beyaz çok sırıtıyor ve  insanlar dönüp benim telefona bakıyorlar... Rahatsız edici bir durum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gece kendi haline bıraktıktan sonra güncelleme oldu şu an en son build yüklü. Performans fena değil ama sanırım sürekli arka planda feedback gönderiyor. Veri kullanımı arttı.

Bu arada gördüğüm bazı bugların dışında windows 10 mobile acayip kullanılır olmuş. İnsanın windows phone 8.1 e dönesi gelmiyor. Kullanım tecrübesi olarak windows 10 desktop ile birebir aynı ortamı kurmuşlar gayet kalite.

Cortana ve search entegrasyonu gayet başarılı ve yeni uygulamalar daha düzgün olmuş. Çocuk oyuncağı hissi kalmamış. Şimdi sıkça kullanılan uygulamaların buna görsel olarak uyumlu hale gelmesi kaldı geriye.

tek sırada 8 app birde dizmek de güzel olmuş satranç tahtası gibi kullanabilirim 1320 nin ekranını :D

2s9t85f.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok