Skylake geldi
2 2

Bu konuda 49 mesaj var

Testler döküldü sonuçlar ortada. Sandybridge sahiplerini bile güncellemeye zorlayabilecek bir tatlılık var üzerinde ama verdiğiniz para ürküttüğünüz kuşa değmeyecekse yine devam sandybridge ile. İB sahipleri bile bu duruma biraz üzülebilir :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beğendiniz mi işlemciyi ? 

İntel benim olsa performansı daha düşük işlemci piyasaya çıkarttırırdım rakibim yok nasıl olsa adamlarda haklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En azından 5775c gibi hilkat garibesi gibi gözükmüyor. Ama 4790k sahibi adam için bir upgrade sebebi değil gibi. 4800mhz'de test edebildiklerine göre oc. potansiyeli fena değil gibi. Normalde z97+4790k bana yeterli olurdu. Ama kasadaki proje bitti ben bir türlü gönlümde yatan Maximus vii formula'yı bulamadım. Yeni yıla doğru z170 chipset ve skylake işlemciler belki artık p67 chipsetten kurtulma nedenim olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anandtech oyun testlerinde çok al benisi yok Sandybridge'e göre, discreet GPU ile sadece oyun oynayan adam için yine işlemci değiştirmeyi gerektirir bir durum yok ortada o testlere göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beğendiniz mi işlemciyi ? 

İntel benim olsa performansı daha düşük işlemci piyasaya çıkarttırırdım rakibim yok nasıl olsa adamlarda haklı.

Yok ya, o is oyle degil tam.

Mesela benim neredeyse 5 sene once aldigim i7-950 islemciyi guncelleyesim var ama yeterli motivasyon goremiyorum hala. Yetersiz kaldigi bir durumla karsilasmiyorum. Hergun oyun oynadigim bilgisayar bu.

Bana ciddi performans artisi ve yeni teknolojiler sunmasi lazim ki para harcayayim.

Acikcasi skylake bile yeterli motiyasyon degil ama asil gelismeler anakart tarafinda o sebepten islemci de aradan cikmis olacak.

Benim anakarti aldigim donem sata3 yeni yeni anakartlara girmeye baslamisti, uzerindeki marvel sata3 yongasinin performansi normalin altinda. Bir de ddr4 ram olacak artik bu saatten sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar.

Sistemi yenilemek isteyenler için düşünülebilir bir seçenek olmuş, altyapıdaki değişimlerde değişim için bir sebep olabilir, yalnız listeye bakarken AMD'nin hakikaten eksikliği gözüme çarpıyor, koskoca firma iyi iş çıkarmayan bir tasarıma hapsolup gitti, son 2-3 yıldır eş'e dosta ne zaman sistem toplasak ya elim FX-8150/8350/8370'e gitmiyor yahutta ben alalım desem de  illa intel diye diretiyorlar gidip i5/i7 alıyoruz, seneye çıkacak ZEN seriside iş çıkarmazsa artık INTEL'e geçmek şart olacak gibi görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amd zen'i 14nm'de üretecek demiyor. Fx'lerden daha rekabetçi olacaktır. En azından intel ile aynı nodda üretecek olması, yaklaşmasını sağlar sanıyorum. O zaman intelden de dişe dokunur bir şeyler görebiliriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mehmetclk ,testlere detaylı bakmadım. Hangi sistemlerden güncellenir bu? Mesela 4770k sahipleri için gerek yok sanırım, baktığım testlerde %20 gibi görünüyordu fark. Bundan sonraki önemli model ne zaman gelecek?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haswell için gerek yok, clock to clock bir karşılaştırma değil o %20, default saat hızlarıyla, Devil's Canyon için de %10 demiş mesela, Devil's Canyon ile Haswell aynı zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

Nasıl diyeyim Skylake görünüşe göre yeni sistem toplayacaklara ve bir sebepten anakart yada işlemci  değiştirecek kullanıcılar dışındakilere pek hitap etmiyor, Power User için ise Haswell  öncesi sistemi olanlar değişimi düşünebilir bence, neticede yapılacak 1500-2000TL masraf göze çok gelsede bu işin tadı tuzu bu, yeni bir telefon alsan en az 1500TL veriyorsun ki bana göre ondan çok daha fazla faydasını göreceğiniz bir sistem güncellemesi bu parayı hak eder.  

Testlere göre yazıyorum Skylake  Broadwell'e göre nispeten performans artışı daha fazla hissedebilecek bir işlemci,  Haswell'den çok azda olsa iyi sayılır ama anakart tarafında yeni bellek ve çevre birimi vb özellikleri sayarsak göz doldurur bir durumda. Tabi birde intel'in bir sonraki işlemci ailesini bana göre en az 1yıl sonra duyurulma durumu var ki yanılmıyorsam bu anakartlara takılabilecek bir işlemci olacak gelecek nesil INTEL CPU'ları. ;)

Ben hala AMD'nin ne çıkaracağını merak ediyorum, iyi bir şey çıkmazsa ya Skylake-E serisinden dual 8-10core bir sisteme geçme planım var. yok AMD dediği gibi 8core 16thread bir CPU çıkarır INTEL'le denk bile olsa  o işlemciyi alırım. ;)

Bu arada boşluktan istifade etmek bu olsa gerek iyi bir anakart eskiden 200-300$ arası alınıyordu son 1-2 yılda anakart fiyatlarıda evrim geçirdi, geniş özellikleri olan anakartlar 250~500$ seviyelerinde geziniyor. neye baksam az üstü derken kendimi sınırdan çok ötede buluyorum. :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala E6320 cpu ve 4gb Ram kullanan biri olarak bilgisayarı güncellemeye tırsar oldum.

Vakti zamanında şöyle hallice bir bilgisayarı 700-800 dolara toplarken, şimdi sadece iyi bir işlemci ve anakartı bu fiyata veriyorlar neredeyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski dhw forumunda vardı tensaimi kensai mi o avatarda ki başka bir üyemiz o arkadaş olması lazım. Naz' dan beklenemeyecek kadar kaliteli bir cümle kurulumu var nihayetinde ortada. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok