AMD - ARCTIC ISLANDS (RX 400) - POLARIS MİMARİSİ!
1 1

Bu konuda 575 mesaj var

RX 490 gibi bir kart gelecek mi onu görmek lazım. AMD 32 ROPlu 2304 SPli bir mid range kart yaptı. Fena da olmadı aslında. önceki nesilden kalanlar için iyi bir upgrade fırsatı. Elinde 600 serisi kart olanlar rahatlıkla geçebilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha ortada resmi birşey yok ancak ne kadar doğru olduğu belli olmayan bir sürü yorum, duyum falan var, bunlara da bakılırsa kiminde R9 390, kiminde R9 390X kiminde ise bunları da geçip Fury, Fury X aralığına falan geldiğine ilişkin yorumlara denk gelmek mümkün.

29 Haziran'da hep beraber göreceğiz ancak ben iyi ihtimalle kendi beklentim hatta temennim desem daha doğru, çünkü öyle, en azından GTX 980 ile kafa kafaya bir kart gelse bu fiyata yeterli benim için, R9 290'ları sökerim gider yani.:)

Ayrıca AMD'nin şu an Freesync ve Crossfire beraber açıldığında problemi var, bende oluyor, gerçi Freesync kapatıp falan denemedim ancak böyle başkalarının forumlarda aynı yönde birkaç aktarımını gördüm, bunu da yazmıştım daha önce Crossfire falan düşünen varsa dikkat etsin bu duruma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunlara ve kartların durumuna bakıldığında iyi bir test gibi görünmüyor ama 1120 mhzde çalışan 480 için iyi sonuçlar. 1266 mhz'de 980/390x ayarı olması beklenir.

c1e2126df114ccc4df5516ea343feb4c.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana pek inandırıcı gelmedi. Daha önceki 980ti 390x 980 benchmarklarındaki sonuçlar ile pek örtüşmüyor rakamlar. Örneğin 390x çıktığında yapılan SW bencmarklarında sıralama 390x-980-980ti şeklindeyken, bu tablolarda 980-390x-980ti olmuş.

Biraz daha beklemek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada güncellenecek iMac ve MBPro'larda da 4xx kullanılacak, iMac'in mobil işlemci kullanma gerekliliği ortadan kalkabilir ki oyun oynamak isteyenler için güzel bir gelişme olabilir. Bir de Thunderbolt Display ayın 23'ü itibarı ile üretimden kalkıyor, entegre gpu'lu 5k Thunderbolt 3 monitör gelecek gibi görünüyor.

http://www.macrumors.com/roundup/displays/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2a2788cfc1fca6d30ec80366754b63e6.jpg

Galiba kart 1266 mhzde sabit olarak çalışmıyor. 1120 mhze kadar düşüyor. Yoksa 1266 mhzden 1350 mhze %10 üzeri performans artışı matematik ötesi olur. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak beklenti GTX 970 ve GTX 980 aralığı idi ki bu testte kullanılan GTX 970 overclocklu bir model, o test doğrudur, değildir, gördüğüm kadarıyla RX 480'in hiç overclock falan olamadığından bahsedilmiş o testte, aşağı yukarı GTX 970-GTX 980 arası gibi bir performansa denk geliyor o testteki görüntüler, ama tabii GTX 980'den ziyade GTX 970'e yakın bir görüntü, ancak bu teste bu yorumu yapmak bile gereksiz bence, hiç bunların üzerinde durmaya gerek yok, yarın göreceğiz durumu zaten hiç üzerinde tartışıp, vakit kaybetmeye dahi gerek yok.

Derken ben vakit kaybettim işte.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde fiyatlar 1000 TL üstü hep gördüğüm, hatta 1100 TL üstüne çıkanlar var, ucuzdan bekleyenler için iyi olmadı tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Amazon'dan edinirim falan diye düşünen varsa oralarda da gördüğüm fiyat 230 USD değil, 250 USD, getirtmeye kalkarsanız maktu vergisi ile beraber 300 USD olur fiyat, bir de üzerine tabii kargo fiyatı eklenecek, 1000 TL gibi bir rakama denk gelinir, onu da belirteyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Performans nası olacak tam olarak testlerden sora bakmak lazım tabi ama 1000lira çıkış fiyatı çokta kötü değil sanki ?

Hani GTX1070 için falan fiyat kırmaya yönelik bir hareketlilik yaptırabilir. Şimdi nvidia kartını1700liralardan satıyor %50 daha güçlü bir kart mı ki ? Bu mantıkta bakınca amdnin fazladan alın CF yapın politikası fena durmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Performansı bir görelim akabinde fiyatla ilgili daha sağlıklı bir yorum yapmak mümkün olur, bu arada 1000 TL altında bir fiyata da denk geldim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1070'in %50 daha güçlü olmasına gerek yok ancak gerçekte en az bir %30 daha hızlı Rx480'den sanırım. Ancak fiyat ile performans orantılı artacak olsa GTX 1080 de GTX 1070'den %50 güçlü bir kart mı ki biri burada 2000 liraya satılırken diğeri 3000 liraya satılıyor? Tabii ki değil, Performans istendikçe ödenmesi gereken fiyat lineer yükselmiyor doğal olarak. 200-250 dolar arası fiyat/performans noktası zaten her zaman için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok