Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

Bence telefonu kendi kutusu ile değilde paket içinde gönderiyorlarsa ve üzerinde içinde telefon olduğu yazmıyorsa gelir. Telefon gelmeme olayı tamamen bizim gümrük mevzuatı ile alakalı, dışardan gelen telefonların imei kaydının yapılması mevzusu ile birlikte başladı sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence telefonu kendi kutusu ile değilde paket içinde gönderiyorlarsa ve üzerinde içinde telefon olduğu yazmıyorsa gelir. Telefon gelmeme olayı tamamen bizim gümrük mevzuatı ile alakalı, dışardan gelen telefonların imei kaydının yapılması mevzusu ile birlikte başladı sanırım.

Onu biliyorum , ama niye kayıt olması gerekiyor? Bunun teknik bir gereklilik olduğunu sanmıyorum, diğer ülkelere kargo ile gönderiyorlar telefon. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim ülkemizde insanı adam yerine koyulmuyor, işleri sırf düdüklemek olduğu için böyle. En popüler neyse ondan inek sağar gibi sağıyorlar malesef. Normal bir ürünün nerdeyse 2-3 katı aralığında bir paraya satın alıyoruz güzelim ülkemde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CNE Express ile kargo alan var mi? (http://www.cnexps.com/english/)

Turkiye'de nasil takip edilir? Takip no'yu PTT'ye girdigimde birsey cikmiyor.

(Takip No: 3A5V022455982)

2015-12-02 16:23 Turkey Shipment is prepared for customs clearance in country of destination
2015-12-02 13:25 Turkey The shipment has arrived in the destination country
2015-11-26 08:12 IPZ-Ffm, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.ptt.gov.tr/?wapp=lojistik_en )
2015-11-26 00:11 Saulheim, Germany The shipment has been processed in the parcel center
2015-11-25 19:11 Neuwied, Germany The shipment has been processed in the parcel center
2015-11-24 03:38 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

2015-11-23 09:53 655DE005183 Released From Import Customs.
2015-11-22 20:19 London GB-Heathrow Airport Arrival Scan.
2015-11-22 12:30 Shanghai CN-Pudong Airport Export Scan.
2015-11-21 13:25 Shanghai CN-Pudong Airport Hold On Airport.
2015-11-20 01:07 Shanghai CN-Pudong Airport Released From Export Customs.
2015-11-19 23:41 Shanghai CN-Pudong Airport Arrival Scan.
2015-11-18 12:41 Hub 86 - Shanghai Departure Scan
2015-11-16 15:02 Hub 86 - Shanghai Shipment Ready For Transit.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

(Gerek kalmadi, bugun PTT Kargo'yla geldi.)

Arka arkaya PTT kargocu ve PTT postaci geldi bugun. Orico ve Bluedio siparislerim gelmis.

Orico'dan kart okuyucu, akim koruyucu, usb sarj aleti almistim. Hepsi cok iyi gorunuyor.

Bluedio'dan BS3 almistim. Birkac sarki dinledim, ses kalitesi idare eder. Fiyatina gore tabi cok iyi. HiFi sistemde dinlerken bir anda ona gectigim icin basta bir suratim duser gibi oldu da, sonra 22$ oldugu ve bluetooth uzerinden calistigi aklima geldi  :D Baska bluetooth hoparlor su anda elimde olmadigi icin karsilastiramiyorum, ama daha once kullandigim Logitech UE Boom'u dusundum, hatirladigim kadariyla buledio kadar iyi degildi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus Akım koruyucu, usb şarj aleti nasıl birşey? 

orico kart okuyucu geldi. Deneyemedim henüz ama görünüşünden kalitesi gayet iyi. Teknosa dan aldığım çok uyduruk birşeydi, bundan daha pahalı üstelik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11.11 de aldığım ufak tefek şeyler gelmeye başladı. Bir tane usb lcd voltmeter almıştım. Arkadaş ekranı okunmuyor. Güya LED backlight var diyor, yok aq öyle birşey. Ekrana flash tutunca anca görünüyor. Ürün şu;

http://www.aliexpress.com/item/2014-LCD-Display-Mini-Digital-Voltmeter-USB-Voltage-Meter-Current-Meter-Mobile-Power-Battery-Micro-USB/2040725264.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11.11 de aldığım ufak tefek şeyler gelmeye başladı. Bir tane usb lcd voltmeter almıştım. Arkadaş ekranı okunmuyor. Güya LED backlight var diyor, yok aq öyle birşey. Ekrana flash tutunca anca görünüyor. Ürün şu;

http://www.aliexpress.com/item/2014-LCD-Display-Mini-Digital-Voltmeter-USB-Voltage-Meter-Current-Meter-Mobile-Power-Battery-Micro-USB/2040725264.html

Aynısından ben de aldım, hatta bir arkadaş da aldı. Onunki geldi geçen hafta. Ekranla ilgili şikayeti olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower ekranın üzerinde de zaten kılcal çizikler falan var, zaten çinden bu tür ürünler kutusuz falan geliyor da bu belli ki kullanılmış ya da birinin iade ettiği ürün. Ekranı göreceğim diye şekilden şekile giriyorum. Öylesine aldığım ucuz bir şey olduğu için önemsemedim, iade etme, başkasını isteme gibi şeylerle uğraşmayacağım. Başka bir sürü satıcı aynı ürünü satıyor. Benim linkini verdiğim satıcıdan uzak durulsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynısından ben de aldım, hatta bir arkadaş da aldı. Onunki geldi geçen hafta. Ekranla ilgili şikayeti olmadı.

Benim o bir arkadaş. benimkinde de sorun yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA, satıcıyla bir görüşün, bir resim filan çekin durumu gösteren. Genelde çok üstelemeden ücretsiz bir tane daha yolluyorlar. Bizim aldığımız ufak tefek elektronik kartlarda bozuk çıktığında aynı şekilde çalışanını ücretsiz aldık.

Geçen Gearbest' ten elektronik hobi amaçlı bir takım zerzavat aldım. Fiyatı uygun görünce dayanamayıp yeni Piston hybridden aldım bir tane :P.

Bir de şu Orico kart okuyucudan almam icap edecek.

Kargocularla iyice akraba olacağız bu sıralar :S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11.11'den aldığım Piston Hybrid (ya da Xiaomi Hybrid, hangisiyse artık) geçen hafta sonu gelmişti, bugün deneme imkanım oldu.

Daha "açılmamış" hali bile bir aydır dinlediğim Piston 3'ten iyi geldi bana, daha detaylı ve dolgun ses veriyor.

Buna karşılık paketleme (sunum) ve paket içeriği bir adım geri gitmiş Piston 3'e göre.

Şimdilik çok memnunum, umarım uzun süre sorunsuz kullanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. :) Paketleme olayını başka yerlerde de okudum, eskisi kadar "özenli" değil deniyor. Piston 2 ve 3'te sunum çok iyiydi, daha paketi açarken öyle ucuz, "dandik Çin malı" bir kulaklık olmadığını belli ediyordu.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus Akım koruyucu, usb şarj aleti nasıl birşey? 

orico kart okuyucu geldi. Deneyemedim henüz ama görünüşünden kalitesi gayet iyi. Teknosa dan aldığım çok uyduruk birşeydi, bundan daha pahalı üstelik.

Aldiklarim bunlar :

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-HPC-8A5U-EU-WH-Home-office-EU-Plug-USB-Travel-Charger-Adapter-with-8-Outlet/32464424556.html

Bunun 8 port olanini aldim. 5 usb sarj cikisi var.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-DPC-3A4U-WH-Home-Office-Surge-Protector-With-USB-AC-Multi-Outlet-Travel-Power-Strips/32399001908.html

Bunun 3 port olanini aldim, ofiste bilgisayar masamda masa ustunde duruyor, goruntusu ve usb sarj islevinden cok memnun kaldim. Uzerindeki girisler hem bizim cihazlara, hem yurtdisi cihazlara uyuyor, bu cok iyi bir ozellik. Asil alma nedenim buydu.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-DCA-4U-EU-BK-4-port-Wall-USB-Phone-Charger-5V1A-2-5V2A-2-with/32368361119.html

Bunu daha cok seyahat ederken falan yanimda tasirim diye dusunmustum, ama boyutu bekledigimden buyuk cikti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de ayrıca samsung kablosuz şarj cihazım geldi. Daha önce telefonu aldığımda lacivert rengini vatan S6'nın yanında hediye olarak vermişti ama telefon beyaz olunca bir garip olmuştu. Beyazını aldım 11.11 indirimlerinde.

Sırada daha tronsmart araç içi usb quick charger, tronsmart 5 portlu ouick charger, battery tester, pc için kullanmayı düşündüğüm volt/amper ölçümü için kırmızı ve mavi bir lcd ekran gelecek. Bakalım beklemedeyiz.

@@OnLyTNT, eksik yıldız verdim, satıcıyla görüşmeden. İki saat dert anlatmak istemedim. Ha kendisi temasa geçerse bakarız. Ama ürün iade falan istenir muhtemelen, kim uğraşacak 3 dolarlık şey için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşe gidip gelirken kullanmak amacıyla şöyle bir çanta almıştım, bugün geldi.

http://www.aliexpress.com/item/HOT-2014-New-Leather-men-messenger-bags-Classic-men-s-casual-shoulder-bags-Korean-version-crossbody/32221133407.html

Göründüğünden küçük sanki. Veya ben daha büyük hayal etmişim. Neyse, 11-12" laptop sığabilir içine. 13" sığmıyor. Bolca gözü, cebi filan var. Malzemesi, dikişleri sağlam görünüyor. Messenger bag tarzında iş görecek ve ucuz birşey arayanlara önerebilirim. Ne kadar uzun ömürlü olur bilmiyorum ama görünüm iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Chronos , Büyüklüğü ne ki ? Detayları tam gözümde canlandıramadım, laptop falan diyor ama 13" bir laptop girer mi çok sezemedim, tabletten fazlası sığmaz gibi gözüküyor. (bir de hangi rengini aldın?)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW Benim 13" mac sığıyor içine ama ben taşımayı tavsiye etmem çünkü içine konulunca notebook tabana doğrudan değiyor. Malum notebook çantaları notebooku zarf biçimindeki yumuşak bölmesine koydurarak çanta yere sert bırakıldığında gelecek zararlara karşı koruyor. Ayrıca ölçüsü silme içine 13" girecek gibi o yüzden notebook dışında çantaya koyacaklarınız içindeyken bilgisayar zor çıkartılır, ben termos not defteri çakı meyve yemiş su vs koyduğum için notebooku ayrı taşıyorum.
Hakan ben aldığımda koyu ve açık kahvesi vardı, koyusunu aldım. Hatta o zaman 10usd daha pahalıydı, şimdi düşmüş. alinin app ile alınca daha da düşüyormuş.

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok