Ebay, Aliexpress 'ten alınası ürünler .
2 2

Bu konuda 421 mesaj var

Banggood gerçekten tuhaf bir isim. Bunlar milyon dolarlarla oynayan mağazalar, kimse dikkat etmiyor mu seçilen isme?

Powerbank tavsiyesi olan var mı? Kaliteli birşey lazım, boyutu çok önemli değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB şarj konusunda son dönemde pek çok cihazda problemler yaşadığım ve elimde çok fazla sayıda şarj adaptörü olduğu için USB volt ve amper metre aldım :

http://www.ebay.com/itm/231707502366?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

15 günde gelmiş olması benim için bir Ebay rekoru oldu diyebilirim.

Henüz pek fazla test etmedim ama dikkatimi çeken, aynı cihazı farklı şarj adaptörleri ile bağladığımda benzer sonuçlar aldığım... Yani şarj adaptörünün gerçek gücünü ölçmek için yüksek amper çeken bir cihazla test etmek lazım ve cihazın bataryası da iyi durumda olmalı... Yoksa cihaz fazla akım kabul etmediği için adaptör ne olursa olsun yaklaşık aynı akımı veriyor...

Yine de yaptığım kısa süreli ölçümlerde 1.3A orjinal Nokia şarj adaptörünün 2A'lik tablet adaptörleri ile aynı amperi verebildiğini gördüm. Bilgisayarın usb portuna bağlı 1320 ise şu anda 4.76V ve 0.38A ile şarj olmakta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ebay'den Fuji fotoğraf makinesi için yedek pil sipariş ettim, normalde piller gümrükten geçmiyor diye biliyorum ama ürün sorunsuz bir şekilde ulaştı. 1 tane daha sipariş versem mi diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim bizim gümrük yönetmeliklerinde pillere dair bir şey yok. Yalnız bir çok yer pilleri hava postasıyla göndermiyor veya güvenli bir paketleme yapılması gerekiyor, özellikle lityum pillerde sıkıntı. Yani taşınmasında problem var, bununla ilgili uluslararası güvenlik standartları olması lazım vs...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ABD'den aliniyorsa, lityum bataryalari tek basina ucakta gondermiyorlar. Bizim degil de ABD'nin tasima kurallariyla alakali.

https://www.ups.com/content/us/en/resources/ship/packaging/guidelines/batteries.html

Ben Amazon'dan tonla eneloop pil almistim, onlarda hic sorun olmadi. Hatta paket fiyattan gumruge takildi ve gecti yanlis hatirlamiyorsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar en iyi fiyat/fayda oranına sahip taşınabilir bataryalı şarj cihazı (power bank) hangisi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar Gearbest'ten 100$'da 10$ indirim kuponum var. Dileyen kullanabilir : 2016CHSFEDM

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest'den aldığım Xiaomi Hybrid in üzerindeki düğmeler çalışmamaya başladı. Bakalım garanti süreci nasıl işleyecek..

Sordukları sorulara cevap verdim, video filan da gönderdim ayın 2 sinde ama 1 hafta oldu hala cevap yok. Çin yeni yılına denk geldi o yüzden cevap aksamış olabilir diye bekleyeceğim birkaç gün daha..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim beklediğim kargo en sonunda gelmiş, 26 Aralık siparişini 9 şubatta almak oldukça geç sayılır.. Neyse, ürün güzele benziyor: http://www.gearbest.com/speakers/pp_2569.html 

a2md77.jpg

Boyutu fena değil... Rengini bizim sekreter çok beğendi, istenirse alternatif renkleri de olsa gerek, bence "en az cart" renk buydu. 

Yapışması oldukça iyi, yanlışlıkla düz bir yüzeye yapıştırınca biraz güç uygulamak ya da çeke çeke çıkartmak gerekiyor, ben bir milyoncuda satılan "yalayınca biraz tutan" vakumlardan bekliyordum, bu beklentimin üzerinde.

Aynı şekilde ses yüksekliği oldukça iyi, abartınca ses bozuluyor ama yakından kulağı rahatsız edecek kadar yükseltebiliyorsun. Hesapta üstündeki tuşlarla sesi yükseltip alçaltmak mümkün olmalıydı, ben iphone 6 plus ile beceremedim. Ama sonraki şarkıya geçme özelliği çalışıyor gibi. Dinlerken telefon geldi ve ses kesilip telefonu cevaplama opsiyonu başladı, cesaret edip de cevaplayamadım, ama olmaması için bir sebep görmüyorum.

Mesafe olarak cep telefonumu masamda bırakıp önce yandaki odaya, oradan da toplantı salonuna gidip en uçta durduğum halde seste kesilme olmadı. Ama mutfak tarafına doğru uzaklaşınca (kalın duvar sanırım) ses kesildi. El kadar bir evim olduğu için benim her türlü işimi göreceğe benziyor. Nedense laptop'un BT özelliği ile o mesafeyi yakalayamadım, ofiste de çok deneme şansım olmadı. Tıraş olurken izlediğim dizi gibi şeylere devam edebilmek adına iyi olurdu. Akşam Apple TV (4th gen) ile pairlemeyi deneyeceğim, onu da becerebilirsem güzel olur. 

Pili gereğinden fazla hızlı şarj oldu, dahası şarj aletinin usb falan değil de nokia şarjı gibi bir şey olması bence eksi. İçimden bir ses pili hızlı bitecek diyor, elimde somut bir veri yok ama bunca yıllık elektronik cihaz tecrübem böyle bir ihtimali gıdıklıyor nedense. 

Henüz su performansını denemedim ama özellikle bozmaya hırs yapılmadığı sürece bir şey olmaz gibi geliyor. Fiyatı 20 liranın biraz üzerine geliyor, banka komisyonları vs. ile %10 ekleyip 22 lira desek gene de çok büyük bir para sayılmaz. Taşınacağım evde BT hoparlör için duşakabin içerisinde düşük elektrik hattı çektirmiştim, bundan verim alırsam hiç o işe girmeyip yerine su geçirmez aydınlatma falan takabilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba Çin' de heryer 15 şubata kadar tatil.

Heh benim Banggood paketlerim tatil öncesi postaya verildi diye seviniyordum, gerisi malum :(.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benin oyuncak ev de geldi. Gearbest den almıştım  buradaki tavsiye ile. 

İlk başta biraz karışık geldi ama sorası hızlıca çözüldü. Beklediğimden daha dolu bir kutu çıktı. Ben sadece ev sanıyordum. 

Tavsiye için çok teşekkür ederim. 7 yaşındaki kızım çok mutlu oldu. 

Benim beklediğim kargo en sonunda gelmiş, 26 Aralık siparişini 9 şubatta almak oldukça geç sayılır.. Neyse, ürün güzele benziyor: http://www.gearbest.com/speakers/pp_2569.html 

a2md77.jpg

Boyutu fena değil... Rengini bizim sekreter çok beğendi, istenirse alternatif renkleri de olsa gerek, bence "en az cart" renk buydu. 

Yapışması oldukça iyi, yanlışlıkla düz bir yüzeye yapıştırınca biraz güç uygulamak ya da çeke çeke çıkartmak gerekiyor, ben bir milyoncuda satılan "yalayınca biraz tutan" vakumlardan bekliyordum, bu beklentimin üzerinde.

Aynı şekilde ses yüksekliği oldukça iyi, abartınca ses bozuluyor ama yakından kulağı rahatsız edecek kadar yükseltebiliyorsun. Hesapta üstündeki tuşlarla sesi yükseltip alçaltmak mümkün olmalıydı, ben iphone 6 plus ile beceremedim. Ama sonraki şarkıya geçme özelliği çalışıyor gibi. Dinlerken telefon geldi ve ses kesilip telefonu cevaplama opsiyonu başladı, cesaret edip de cevaplayamadım, ama olmaması için bir sebep görmüyorum.

Mesafe olarak cep telefonumu masamda bırakıp önce yandaki odaya, oradan da toplantı salonuna gidip en uçta durduğum halde seste kesilme olmadı. Ama mutfak tarafına doğru uzaklaşınca (kalın duvar sanırım) ses kesildi. El kadar bir evim olduğu için benim her türlü işimi göreceğe benziyor. Nedense laptop'un BT özelliği ile o mesafeyi yakalayamadım, ofiste de çok deneme şansım olmadı. Tıraş olurken izlediğim dizi gibi şeylere devam edebilmek adına iyi olurdu. Akşam Apple TV (4th gen) ile pairlemeyi deneyeceğim, onu da becerebilirsem güzel olur. 

Pili gereğinden fazla hızlı şarj oldu, dahası şarj aletinin usb falan değil de nokia şarjı gibi bir şey olması bence eksi. İçimden bir ses pili hızlı bitecek diyor, elimde somut bir veri yok ama bunca yıllık elektronik cihaz tecrübem böyle bir ihtimali gıdıklıyor nedense. 

Henüz su performansını denemedim ama özellikle bozmaya hırs yapılmadığı sürece bir şey olmaz gibi geliyor. Fiyatı 20 liranın biraz üzerine geliyor, banka komisyonları vs. ile %10 ekleyip 22 lira desek gene de çok büyük bir para sayılmaz. Taşınacağım evde BT hoparlör için duşakabin içerisinde düşük elektrik hattı çektirmiştim, bundan verim alırsam hiç o işe girmeyip yerine su geçirmez aydınlatma falan takabilirim. 

Ürünün linki çalışmıyor, adı nedir ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürünün linki çalışmıyor, adı nedir ? 

Garip durum hakkaten, linke tıklayınca 404 hatası veriyor ama browser da tekrar enter'a basınca açılıyor, ilginç... Gene de açamayanlar için ürünün ismi "BTS - 06 Bluetooth Water Resistant Shower Speaker with Sucker". Belki başka sitelerde daha ucuzdur, araştırmamış olabilirim. Biraz daha pahalı bir şey almak isteyenler için Amazon'da şu ürün baya talep ediliyor gibi, 90 dolardan 30 dolara inmiş, kategorisinde en iyi satan ürün.

Bu arada macbookla denediğimde gene mesafe çok kısa oldu, bunun cihazın değil macbook'un problemi olduğunu düşünüyorum. Apple TV ile denedim, bağlamakta problem yok, mesafe işimi görecek kadar oldu ama telefon kadar olmadı. 

Ekleme : Bugün banyoda denedim, ses ve bağlantı konusunda sıkıntı yok ama her yere ufacık bi dokunma ile yapışan, cama atınca kendi tutunabilen vantuz işe yarayacağı tek yer olan banyoda seramiğe ve duşakabine yapışmadı, 3 defa düştü, delirtti. Hani şimdiki banyomda da, geçeceğim banyoda da normal bir şekilde yapıştırmadan koyabileceğim yer var ama şarkı değiştirmek vs. gibi fonksiyonların rahat olabilmesi için yapışması çok iyi olacaktı, ordan ciddi puan kırdım. 

20160118145807_99784.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ http://eshop.asus.com/tr-TR/zenpower-abtu005-10050-mah-h-zl-arj-g-bankas-g-m-try-tr-tr-tr-90ac00p0-bbt022.html

istersen farklı renkleride var. forumda önerilmişti bu ürün ben aldım oldukça kaliteli.

Bunu gördüm ama düşündüm de 10.000mah benim için fazla, hafif olması ve ihtiyacımı göreceği için 5000 mah'lik ürünlere yöneldim. Sanırım Xiaomi Mi alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ hocam fazla iyidir ya :) ürün çok büyük ve çok ağır değil bu arada. cidden kredi kartı kadar ama kalını. ben olsam cidden asus'u alırdım. 10.000mah kimseyi üzmez

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın aslında fazla iyidir ama benim kullanım senaryom şöyle; yılda bir kaç kez çıktığımız yurt dışı tatillerde eşimle bütün gün elde telefon (navigasyon) ve 2 adet aynasız fotoğraf makinesi ile dolaşıyoruz. Her akşam da otelde cihazlar şarj ediliyor. Bugüne kadar pek ihtiyacım olmadı ama olur da gün içinde fotoğraf makinelerinin ya da telefonun şarjı biterse bu cihazla takviye etmeyi düşünüyorum. Bunun dışında hiç ihtiyacım olmuyor. Böyle bir senaryoda 5000 mah benim işimi fazlasıyla görür, ama postacı çantada fazladan 100 gram ağırlık beni gün içinde rahatsız eder. Bu yüzden ne kadar hafifse o kadar iyi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi scale bakıyorum, ama kargo çok tutuyor, anlamsız oluyor. Nasıl bir çözümü olabilir?

Xiaomi mibi router a yeni firmware gelmiş. İngilizce destekliyor.

nillkin ürün almıştım. Bugün gelmiş, ancak orjinal kutusundan çıkarılmış gönderilmeden önce. O kutuda orjinal nillkin olduğuna dair hologram vs oluyor. Bu orjinal gibi görünüyor ama emin değilim. Bir dispute açayayım bakayım. Bakalım ne yapacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Heh benim Banggood paketlerim tatil öncesi postaya verildi diye seviniyordum, gerisi malum :(.

Ayın 4'ünde postaya verilen iki paketimden biri rekor kırarak bugün geldi. Bangedgood :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu USB 3.0 Hub'dan aldım, bugün geldi. Denedim, güzel çalışıyor. VIA chipsetli. Tavsiye ederim. MacBook için yazdığına bakmayın, herşeyle çalışıyor. Yanında kaliteli ve uzunca (1 metre kadar) kablo çıkıyor.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-USB-3-0-4-Port-Hub-Portable-Aluminum-Hub-with-USB-3-0-Cable-VIA/2045627082.html

Bir de şu tıraş kasesini aldım, bugün geldi.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-7-2cm-Stainless-Steel-Metal-Shaving-Men-s-Mug-Bowl-Cup-For-Shave/32256574004.html

Çift kat paslanmaz çelik, arada boşluk var. Paslanmaz çelik zaten ısıyı az iletir, çift kat olunca hepten izole oluyor. Tıraş suyu daha uzun süre sıcak kalıyor. Biraz ufak geldi bana ama işimi görecek. Fırçayla tıraş olanlara tavsiye edebilirim.

Tıraş kasesi bugün geldi, tam 1 ayda ulaştı, oldukça iyi bir süre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zar takımım gelmiş 

Z7rLmo.jpg

Ben 3,62 dolara almıştım, elime ulaşana kadar fiyatı düşmüş. (11 Ocakta sipariş vermiştim, 18 Şubatta geldi, hatırlasam çoktan dispute açtıydım :) )

Aslında çok pahalı olmasa massdrop'taki bakır seti almak isterdim ama 50 dolar + kargo falandı, o kadar zengin değilim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok