iOS 9.0
1 1

Bu konuda 52 mesaj var

Ipad2 'yi 7'den yeni 8'e yükseltmiştim alette hiçbir yavaşlama vs olmamıştı. Şimdi desteklenen cihazlar listesinde hala Ipad2 var IOS9'a yükselteceğim yine sorun olmayacağını ümit ediyorum bakalım.

Apple cihazlarına hep antipati ile yaklaştığım halde gerçekten çok kaliteli stabil ve sağlam olduğu çok açık, 3 yaşında veletin eline verdiğim cihaz fiziksel,donanımsal,yazılımsal her açıdan taş gibi hala. Onun eline android tablet versem heralde 6 ayda bir bozardı. Nitekim eline geçirdiği android ve nokia telefonların bozulmasında pay sahibi olduğunu düşünüyorum. :)

Geçen elime aldım bütün oyunların herbirini tek tek açmış ne bir takılma ne bir yavaşlama hiç bir şey olmazmı cihazda IOS'ta nasıl beceriyorlar ama olmuyor işte ... Androidde bir kaç tane aç bakalım ne oluyor cihaz.  Tablet alacak olsam tekrar kesinlikle Android almam, soran herkese ipad a diyorum çevremde pahalı gelen çok kişi android alıyorlar o ayrı bir konu. 

Ancak telefon için fiyatına oranla aynı şeyleri düşünmüyorum tek sebebi fiyatının çok pahalı olması. Yinede çok fazla uygulama kullanan birisi olsam iphone tercih ederdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ufak tefek bug düzeltmelerinin yapıldığı iOS 9.0.1 güncellemesi yayınlandı. Şu anda kuruyorum.

Edit: Ve kurulumlar bitti. Tüm iOS cihazlar 9.0.1'e terfi ettiler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone 5 yağ gibi. 

3 senelik telefon güncel birçok telefondan iyi bir şekilde çalışıyor. Eşim ile birlikte ben Note 2 almıştım, o bozuldu gerçi ama son güncellemeler ile zaten yavaşlamıştı. Bu telefon ilk günkünden de iyi. 

iCloud da yükledim, bir sonraki telefonuna rahat rahat geçer. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5s'i PC'ye bağladım, IOS 9 indirmeye başladı. Sonra telefonu çıkarttım bir ara bitmeye yakın yine taktım. Tam yükleyecek diye beklerken IOS 9.0.1 var yer misin diye sordu, olur alayım bir tabak dedim, tekrar 1.8 gb indirmeye başladı. Senin iyosunu bilmem naparım diyerek iptal ettim (çünkü yeni çıktığı için herhalde kağnı gibi).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

35mb 9.0'dan 9.0.1'e geçiş ama. Eğer 8.4.1 den geçilecekse 1gb'ın üstündedir.

Evet, ben bunu atlamışım:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

iPad 3'te 9.0'a geçen varsa ve yorum yapabilirse çok sevinirim. Performans ve pil ömrü açısından nasıl bir etkisi oluyor merak ediyorum. Eğer olumsuz ise 7.1.2 kullanmaya devam edeceğim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad 2 de de 9.0.1'i kurdum. Çok yavaş. Ama 8.4.1 ile de çok yavaştı. Teknolojik ömrünü çoktan doldurdu zaten 4 senelik bir ürün. Pek birşey beklememek lazım. iPad 3 de bendeki iPad 2'nin retina ekranlısı sadece. İşlemcisi aynı A5 olması lazım, sadece grafik çipi retina ekran olduğu için biraz daha güçlü idi yanlış hatırlamıyorsam. Bellek de yine 512 mb. Dolayısıyla performansları benzer seviyede olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chip
  • Dual-core Apple A5X custom-designed, high-performance, low-power system-on-a-chip with quad-core graphics

https://support.apple.com/kb/SP647?locale=en_US

Bu adresin yalancısıyım :) Daha önce de 5.1'den 7.1'e geçmiştim, sorun olmamıştı. 8'e geçmek için bir ihtiyaç duymamıştım ama belki 9'a geçmek gerekebilir... en iyisi 9.1'i bekleyip geleneği bozmasam mı? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad Mini Retina

iPhone 5S

iPhone 6

2x iPhone 6+

cihazı 9.0.1'e yükselttim. Şu anda çok problemsiz görünüyor. Pil ömürleri de arttı bir miktar ama çok önemli derecede sayılmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google maps'te sorun yaşayan var mı?

Bulunduğum yerleri netlemiyor, yani yükleme yapmıyor

Google earth öyle değil ama, gayet güzel sonuna kadar zoom in yapsam da net resim veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9.0.1'den 1 hafta sonra 9.0.2 güncellemesi çıkmış. Bu haftasonu da bunun güncellemeleriyle geçecek anlaşılan. Çok yakında 9.1 de gelir zaten. Bu arada 9.0.1 ile iPad 2 hariç hiçbir cihazda yavaşlık sorunu yaşamadım. iPad 2 zaten iOS 8 ile de berbattı. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben fazla hassasım, ya da insanlar ne gördüğünün farkında değil... 9.0.2 ile de değişen birşey yok, hala yavaş. home tuşuna çift tıkladığınızda gelen task sayfasının yavaşlığından bile belli hızın süründüğü. animasyonlarda hep bir stuttering var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ben 5S de bile bu tür şeyler yaşamıyorum, gerçi 16 GB olduğu için çok uygulama yükleyemiyorum mecburen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası ben de iPhone 6 ve 6 Plus ile böyle stuttering, yavaşlama vs yaşamadım 9.0 veya 9.0.1 ile. Bugün 9.0.2 yükledim yine bir sorun yoktu. iPad Air 2 de zaten çok akıcı, çocukların iPad Mini 2 lerinde 9.0.1 var şu anda ve onlarda da kısa süre bakmama rağmen pek bir sorun görmedim. Dediğim gibi tek problem eski iPad 2'de. Onu da ayıp olmasın kendisine emektar diye tutuyoruz. Kitap okuyucu olarak eşim kullanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad 4. nesil var bende, net bir şekilde yavaşlama var iOS9 ile. İmkanım olsa da şöyle açılış hızları, home tuşuna basınca gösterme süresi gibi şeyleri ölçebilsem. Yavaşlama olduğu 2x2 = 4 kadar bariz.,

Neyse ki yapılmışı varmış :) Eski cihazlarda 8.4.1'in daha hızlı olduğunu göstermişler:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=218&v=wOEir-8Bayw

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski cihazlar için gerektiği kadar özen gösterilmediği yönünde çok eleştiri var zaten ama bu eleştiriler daha çok abd dışından gelince çok da sallamıyorlar bence. Asgari ücret ile apple ürünleri karşılaştırınca sanmıyorum ki biz üst sıralarda yer alalım. Kontrat, değişim vs derken çok avantajlı fiyatlarla alınabiliyor ABD'de akıllı telefonlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok