Oynamasaydım dediğiniz oyunlar
2 2

Bu konuda 27 mesaj var

Film başlığından esinlenerek bu konuyu başlatıyorum.

Bu güne kadar satın alıp oynadığınız ama verdiğiniz paraya acıdığınız oyunlar hangileri?

Belki tanıtım videolarının yada yorumların gazına gelip aldığımız ama şöyle bi gözattıktan sonra bir daha yüzüne bakmamak üzere kaldırıp attığımız oyunlar neler?

Biz yandık başkaları yanmasın.

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Guild Wars 2  :) yarım saat oynayıp uninstall ettim. 

Oyunlarda beklemek avantajlı bir durum ama güzel olacağını düşündüğünüz multi oyunlarda risk yüksek full price veripte hakkını vermeyecek oyunlara Titanfall, BF Hardline  örnek olabilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm güzel fikir ama cheesyliği önlemek amacıyla "yok işte bütün vaktimi gençliğimi aldı şimdi hiç bi arkadaşım yok kel 1.53 ve dulum" mantalitesinden ziyade oynayıp bok gibi çıkan oynarken ızdırap çektiğimiz oyunları falan yazarsak daha iyi olur.. Yoksa herkez ya mmo yazar yada çocukluğunda ilk oynadığı oyun ve oyunla tanlşmasını :) 

Buarada o kadar düşündüm bi dünya oyun arasından aklıma gelmedi, biraz daha düşüniim.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, gunlerce aylarca yillarca oynadiginiz hayatinizi calan oyunlardan bahsetmiyoruz. Oynayamadigiz yada oynarken her saniye iskence cektiginiz "ulan buna vereceyim parayi denize atsaydim" dediginiz oyunlari merak ediyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında şimdi aklıma geldi ama oynamasaydım diyemiyorum çünkü ilk bossu geçip bıraktım zaten... 

"Dark Souls"  aslında çıktığı yıl kimse oynamadı oyunu sonra bi şekilde kimsenin oynamadığı en iyi oyunlardan falan diye bi duyurulan demon souls un 2 platforma da çıkan devamı diye hit oyun oldu..  

AĞBİ AŞIRI ZOR YEAA ÇOK ZOR UFF ÇOK ZOR HEP ÖLÜOZ tagleriyle çok zor oyunları seven benimde aklıma girdi..

Lakin sonra gördüm ki oyunun zorluğu tamamen iğrenç kontrollerinden kaynaklanıyor.. süper kütük hareketler ve input lagi bu oyunu tahammül sınırlarımın dışına itti, aynı boka yakın combat dinamikleri witcher 2de de vardı ama witcher 2 nin konusu işleyişi karakterleri dünyası o kadar güzel ki bu 80-90lardaki noname amaçsız aksiyonu 2010 yıllarında yaşayamazdım hayat bu sıkıntı için çok kısaydı ..

Aslında oyun 80-90 ları falan yaşamamışlar için güzel olabilir ama işte  özgün falan diil, bu yapıda çok oyun vardı hatta direkt 90larda oynadığım Ultima Ascension ı hatırlatıyordu fazlaca...

Zorluk konusuna biraz daha değinecek olursak; İlk bossa kadar oynadığım için öyle çok ölmedim hatta yalnızca 1-2 kere levelı çok yüksek olup da pas geçilmesi gereken boklara öldüm, nerden bilicem ki yani ona saldırmıcağımı guide mayd işim olmaz hiç bi oyunda.. da işte bu oyun sürekli bi deneme yanılma ile ilerleyen bi oyun, load/save sistemini de iyice böyle yapalım ki takıntılı adamlar siniri bozula bozula müptelası olsunlar demişler de işte ben yemem bunu artık..Bunun üstüne bonfire bile yakıldığında herkesin tekrar spawn olması falan öyle bi esnetti ki beni oynarken daha fazla oynamak istemedim çok fazla repetition içerdiğinden... 

Seveni falan var baya, öyle çok sevilmicek bi oyun da değil de işte sevimsiz yani..  :bigstar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyond Earth; Bir oyuna verdiğim paraya bu kadar acıdığımı hiç hatırlamıyorum. Bir oyun bu kadar tırışka olsun bu kadar başka bir oyunun üstüne yatsın aklım almıyor. Hiç bir yenilik getirmeden, yüzlerce özelliğini kırparak sadece uzay süsü verilmiş grafiklerle civilization'ı önümüze süren Firaxis'e lanet çıksın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

James Bond Jr. NES Famicom.

Keşke hiç oynamasaydım. HL serisi gibi arada açıp açıp yeniden oynuyorum bırakamıyorum.

james-bond-jr-usa.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Call of Duty: Modern Warfare 3

2011 yılında son aldığım Call of Duty oyunu. Keşke alıp oynamasaydım demiyorum çünkü bana serinin bundan böyle yüzüne bakılmaması gerektiğini gösterdi kendisi. Ama verdiğim paraya acıdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dark souls demişken, PS3 zamanında İngiltere'den getirtiğim kargosunun yolunu gözlediğim Demon Souls aklıma geldi.

PS3 'e taktım neymiş bu falan derken grafiklerin rezilliğine mi üzülürsün oyunun mal kontrollerine ve anlamsız zorluğuna mı yanarsın ... ilk yarım saatteki hayal kırıklığı ...

En son yardım için gittiğim mutfakta üst raftaki tencereyi aldıktan sonra ölüp tövbe bir daha Bandai Namco oyununa dedirten oyun.

Son Call of Duty 'leri yazıyor muyuz ? :) Onu yazmaya gerek yok heralde. Anlamsız bebe oyunu yine 50 saat oynatmış kendini

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Demons Souls güzeldi. 5 dolara zarf içinde gelen bluray oyunun bokunu çıkartana kadar oynadım ben :D Parasını son kuruşuna kadar haketti :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk başta aklıma gelmedi ama biraz düşününce:

Daikatana! 1-2 bölüm anca tahammül edebilmiştim, o yüzden çok bir kaybım yok tabi (o zamanlar herşey ilaçlı zaten). 

Bir de Dragon Age 2 var. Onunda zaten demosunu mu ne oynadıktan sonra asıl oyunu hiç bir zaman almadım. Adamlar resmen içine etmişti ilk oyundaki oynanışın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöle düşününce keşke oynamasaydım diyebilceğim oyun çıkartamadım. Hani tamam çok sinir olduğum çıldırdığım oyunlar olmuştur kesinlikle ama düşününce birşey çıkmıyor karşıma. Şu var zaten boktan görünen bir oyunu pcme verisi bile girmemiş oluyor o kadar basit.

Tek hatırladığım Disciples 3 vardı heroes gibi özenip oynamak istediğim ama nefret ettiğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun bir de tersi var arkadaşlar baştan çok boktan bu yahu dediğiniz bir oyun sonradan sarabiliyor bana özel olan örnekler: alpha protocol, shadow warrior, hard reset ben ilk aldığımda est2 yi de hiç beğenmemiştim updateler ve %200 scale edebilen bir sistem ile adam gibi oynanabilir oldu.  Biraz zaman tanımak lazım oyunlara aslında ...

@@atp hocam FC2 de benim en keyifle oynadığım oyunlar arasında evet çok bug vardı vs.vs. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 1. saçma dövüş sistemi ve mekaniği soğuttu sağolsun. 2 PC'ye yüklü ama ne zaman oynarım belli değil

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Far Cry 2-3-4 hepsi bok gibi... 

Lakin Witcher 1 in dövüş sistemi gayet güzel ve farklıydı o dönem için.. 2 olsa tamam derim de 1 in dövüş sisteminde bi sıkıntı yok söyliim.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyond Earth; Bir oyuna verdiğim paraya bu kadar acıdığımı hiç hatırlamıyorum. Bir oyun bu kadar tırışka olsun bu kadar başka bir oyunun üstüne yatsın aklım almıyor. Hiç bir yenilik getirmeden, yüzlerce özelliğini kırparak sadece uzay süsü verilmiş grafiklerle civilization'ı önümüze süren Firaxis'e lanet çıksın.

Bu aralar ek paket gelecek ona. Belki toparlar , iki tane ek almış Civ5 ile karşılaştırmamakl lazım.

Far Cry 2 'i oynamıştım ben. Open World olduğundan oynanıyordu. Çok özel birşey yoktu ama vasat bir oyundu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Assassin's Creed serisi. Hep aynı şeyi yapmaktan nefret etmiştim...

Bir de online özelliklerini zamanında hiçbir şekilde kullanamadığım NBA 2K13 var. Verdiğim paraya acımıştım resmen. Bir de çıktığı gibi almıştım, yüksek fiyattan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben korsan temali AC3 'ü merak ediyorum sadece diğerleriyle ilgilenmiyorum. Bazı yapımcı firmalar çok zorluyor şansını ama demek ki gelir var hala.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Far cry 2' i bende çok lanet ede ede bitirdiydim hatta bi önceki mesajımı yazarken aklımdan geçen oyunlardan da biriydi ama kendini oynattıran bir oyundu bir şekilde bitmişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben korsan temali AC3 'ü merak ediyorum sadece diğerleriyle ilgilenmiyorum. Bazı yapımcı firmalar çok zorluyor şansını ama demek ki gelir var hala.

Aman hocam ondan uzak durun. Ben şimdi AC3 oynamasaydım dediğim oyundur yazmaya girmiştim. Bu kadar kötü oyun olamaz. Korsan teması ilginizi çekiyorsa en azından AC4 Black Flag i oynayın. O nispeten daha güzel bir oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok