2.1 ses sistemi tavsiyesi?
2 2

Bu konuda 34 mesaj var

Logitech Z623 'i beğendim. Ancak sistemin kablolarının sabit olması nedeniyle alamıyorum. Subwoofer , sağ speaker a kısa bir kablo ile bağlanmış. Sağ speaker i istedğim yere koyduğumda , subwoofer ı koyacak yer yok. Kablolar standart değil, uzatmanın yolu da yok. 

Alternatif öneriiz var mı? Amazon'dan da olur.  Birden fazla girişi olması gerek , bilgisayara ek olarak , chromecast audio bağlayacağım.

http://www.sanalmarketim.com/logitech-z623-200w-21-siyah-hoparlor-980000403/p_30486/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence o fiyatlara ciktiysaniz Logitech almayin. Ben Audioengine A2+ kullaniyorum ve cok memnunum. A2 uygun fiyata bulunabilir, tek farki DAC olmasi plus olanda.

Subwoofer a hic gerek duymuyor bunlar. Imkaniniz varsa bunu ve benzer hoparlorleri bir dinleyin.

Bu tip hoparlorlerin kablolari sabit degil, daha uzun kablo takilabilir.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bulabilirsen edifier c3x tavsiyem olur. Sanırım tr de artık edifier satılmıyor amazondan bulunabilir gibi. Çeyiz amaçlı almamıştım pc için almıştım ama evlenince eve yerleşince yeni bunu led tv ye bağlayacağım. Çok memnunum kısacası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Enyalios o model bulunmuyor Türkiye'de. ilginci , geçen sene bir yerde gördüm. 250₺ gibi çok komik fiyata satılıyordu(sıfır tabii. ) . Herhalde piyasadan çıkacağından , son ellerinde kalandı. 

Nasıl ses kalitesi? Mesela hangi sistemle kıyaslanabilir ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

290TL mi ne almıştım ama 600-700 liralık sistemleri döver eski bir z5500 kullanıcı olarak yorumum. Geçenlerde amazondan bakmıştım 300 küsür dolardı try göre fiyat iki katıydı değerlendi sanırım eğer bulabiliyosan amazondan bu seriden tavsiye ederim her türlü memnun kalırsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Subwoofer ünitesi olmak zorunda mı? Eğer değilse A2/A2+ gibi sistemlere bakılabilir bence de (nispeten pahalılar gerçi ama değecektir).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zorunda değil , sadece Logitech z623 iyiymiş gibi göründü.

A2+ 1050₺ civarında, Logitech Z906 'nın kabloları uzun tutulmuş. Benzer fiyatlara o da alınabiliyor. Ona da bir bakmak lazım.  Stereo müzikler dinlerken Z906 sorun oluyor mu? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nerden alınır?

Dac ne fark yaratıyor?

DAC = Digital Analog Converter, yani USB ses karti diyebiliriz basitce. Size gerekli olacagini sanmiyorum.

Dolar kuru cok vurmus, ben A2+'i 700 civarina almistim gecen sene.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Müzik dinlenecekse Z906 yerine A2+ alınmasını tavsiye ederim açıkçası. Ama iş film-oyun yönüne kayıyorsa surround ses ve Dolby Digital+DTS vs işlerinden dolayı Z906 daha mantıklı. Bu arada Z906 5.1 değil mi zaten Z5500'ün yerine gelen? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam logitech z906'da müzik dinlenmez.
Müzik dileyeceğim diyorsan kesinlikle z906 alma.

5-6  ay önce aldım z906. Alma nedenim de laptop bağlayıp film izliyorum 5.1 ses ve ps4 için.
Yoksa müzik için para verilmez.
Stereo seste sorun olmuyor çünkü ses berbat :)

not: önceki sistemim creative fps 2000. 1999 yılında mı 2000 yılında mı ne almıştım. Artık temazssızlık yüzünden subwoofer doğru düzgün çalışmıyordu. Onu kolileyip rafa kaldırdım fakat muhteşem sesi vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audioengine A2+ iyi görünüyor , onu alayım. Sadece sanalpazar üzerinden bulabildim. 

Audioengine A2+ 'da farklı kaynaklarında seçim nasıl yapılıyor? Üzerinde bir switch görünmüyor.

aslında Edifier c3x çok iyiymiş ama artık getirilmiyor.Hem yerleşim biçimi, hem bağlantırı tam benim istediğim gibi.  Satılırken kapmak lazımmış bir tane.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'ye göndermiyor. 

Audioengine de stokta yokmuş. 

5+ 'ı mı düşünsem?

http://www.amazon.com/Audioengine-A2-Premium-Powered-Speakers/dp/B00DQMJE7E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1444671646&sr=8-1&keywords=audioengine+a2%2B

Hocam bu arkadas gonderiyorum diyor.

5$'i da benden :Dhttp://www.cursedhardware.com/index.php?/topic/888-amazon-5-hediye-çeki/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eğer konu müzik ise iki kanaldan başka altarnetifiniz yok gibi. 5.1 sistemle müzik çok verimli olmaz. ha dinlersiniz o ayrı ama iki kanal hifi sistemin verdiği tadı vermez.

eğer oyun ve film agırlıklı kullanacaksanız o zaman 5.1 mantıklı tabi.

ben evde iki kanal hifi sistem kurdum ama belli bir marka olarak değil. kendim topladım.

film de izliyorum sorun olmuyor benim için.

ağırlıklı müzik dinlerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Göndermiyor dediğim Edifier C3x için.  Ama verdiğiniz link de de zaten Turkiye'ye gönderilmiyor . 

Neyse bu tavsiye edilen modellere bir bakayım. 1.5 ay sonra stoklara girecekmiş. Olmazsa bekleriz artık.

Aslında stoklarında var ama faturalı satışta sorun varmış gibi birşeyler yazıyor. 

Yani "faturasız alayım" diyen olsa, belki satacaklar. Ama o da riskli , bir garanti gerekse, fatura olmadan birşey yapamazsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Göndermiyor dediğim Edifier C3x için.  Ama verdiğiniz link de de zaten Turkiye'ye gönderilmiyor . 

Neyse bu tavsiye edilen modellere bir bakayım. 1.5 ay sonra stoklara girecekmiş. Olmazsa bekleriz artık.

Aslında stoklarında var ama faturalı satışta sorun varmış gibi birşeyler yazıyor. 

Yani "faturasız alayım" diyen olsa, belki satacaklar. Ama o da riskli , bir garanti gerekse, fatura olmadan birşey yapamazsın.

Süper aciliyet yoksa bekle bence düşer edifier amazona falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok