Grafik Kartı - Ses Kartı - İşlemci Koleksiyonum (Vintage Computers Club)
7 7

Bu konuda 290 mesaj var

Hocam piyasada kart kalmadı :)

Fırsat buldukça ikinci el sitelerine bakınıyorum, DH'den falan ara ara mesaj da geliyor. Alakasız ilanlardan alakasız kartlar çıkabiliyor. Misal Kyro II bu şekilde elime geçti. İstanbul dışında yaşamanın dezavantajları da var tabii; İstanbul'da bu tür eski kartlara erişim çok daha kolay. Hurdacılar, geri dönüşümcüler vs. Ayrıca bazı satıcılar kartları kargolamaya da yanaşmıyor; 10 liralık kart için kargoya mı gidilir diyorlar :)

Yurtdışından temin, çeşit konusunda en zengin seçenek ama daha önce de yazdığım gibi kartların fiyatı 100 TL'lere fırlıyor kargosuydu, dolar kuruydu derken. O kadar bütçe ayıramıyorum şu an için bu işe...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi yeni gibi görünebilir ama yıllar geçtikçe bulunmasıda zorlaşıyor, vaktinde burun kıvırdığım geforce kartları şimdi bulmak imkansıza yakın. geçen hafta 8800GTS 640mb yakaladım, peşinden Radeon 5670 kart buldum, eğer bulduysan kaçırmaycaksın ki sonra gerçekten bulmak imkansızlaşıyor.

Eskilerden 4MB Mram'li Tseng Labs, Rambus'lu cirrus logic 5465, 16mb 3DFx banshee, Matrox Parhelia vb şimdi aklıma gelmeyen kartlara zamanında komik ücretlerle alabilecekken şimdi değil almak bulmak bile zor, zaten bulsanda işi bilen olduğu için ciddi para isteyebiliyor. :icon_think:

Sözün özü kart buldun mu burun kıvırmadan alacaksın sonra sırra kadem basıyor. yeni eski farketmez adı sanı olsun yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün nihayet gecikmiş bir güncelleme yapacağım; 3 kart daha eklenecek koleksiyona...

En olmadık yerden bir tane Pentium PRO bulunca (bknz: üstteki resim), koleksiyonu işlemci cephesinde de genişleteyim dedim ama eski işlemci bulmak tahmin ettiğimden de daha zor imiş bunu anladım. O işi bir müddet rafa kaldırıyorum; tek başına Pentium PRO bile yeter zaten :)

Bu arada, üstteki resimde gördüğünüz Pentium 133 işlemciyi bana Mr. Smith arkadaşımız hediye etti, anakartıyla birlikte. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum...

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün nihayet gecikmiş bir güncelleme yapacağım; 3 kart daha eklenecek koleksiyona...

En olmadık yerden bir tane Pentium PRO bulunca (bknz: üstteki resim), koleksiyonu işlemci cephesinde de genişleteyim dedim ama eski işlemci bulmak tahmin ettiğimden de daha zor imiş bunu anladım. O işi bir müddet rafa kaldırıyorum; tek başına Pentium PRO bile yeter zaten :)

Bu arada, üstteki resimde gördüğünüz Pentium 133 işlemciyi bana Mr. Smith arkadaşımız hediye etti, anakartıyla birlikte. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum...

rica ederim. işe yaradıysa ne mutlu bize. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koleksiyonumuzu çeşitlendiren ve şenlendiren son kartımız, günümüzde iPhone'larımızın grafik altyapısına can veren PowerVR GPU'sunun büyük büyük dedesi olan, STMicroelectronics üretimi Kyro II (PowerVR3) yongasını barındıran, GeForce 2'lerin en ateşli rakibi 3D Prophet 4500.

Hercules 3D Prophet 4500 64 MB AGP 4X

65dppk.jpg

gZEvpL.jpg

vnrAVO.jpg

pBlMVN.jpg

Bu kartın, bir dönem kafa tuttuğu GeForce 2'ler, Radeon'lar ve Voodoo'larla performans kıyaslaması yapabilmeniz için ufak bir benchmark sonucunu da buraya ekleyelim:

q3a-1024.gif

Şu kartın güzelliğine bakın yav. Şimdikiler traj jileti kalır yanında. :cigar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koleksiyonumuzun ikinci Matrox'u, zamanının ender çift monitör çıkışı sağlayan modellerinden biri...

Matrox G400 Dualhead 16 MB AGP 2x (G4+ MDHA/16/0E5)

7gG0yY.jpg

JAgoOQ.jpg

8Zy4N7.jpg

v5B1jz.jpg

ISA ses kartı bolluğu yaşıyoruz ve koleksiyonumuza 3. ISA ses kartımızı eklemenin haklı gururunu taşıyoruz :)

Creative Sound Blaster Vibra 16 ISA (CT2940)

E81aOz.jpg

7gG0BN.jpg

57O5N5.jpg

Ve işte huzularınızda, ses kartı koleksiyonumuzun Creative dışındaki tek üyesi... Hain Creative'in satın alıp atomlarına ayırdığı, tarihin karanlık çukurlarına gömdüğü, gerçek 3 boyutlu çevreleyen ses teknolojisinin yaratıcısı Aureal firmasının Vortex 2 DSP yongasıyla taçlandırılmış ses kartımız...

Turtle Beach N270 PCI (Aureal Vortex 2)

7gG0ZP.jpg

GRr8N3.jpg

o3MDpR.jpg

qMXoaB.jpg

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar da Pazar günü bonusu; Intel Pentium ailesi...

Intel Pentium PRO 200 MHz (SL22V) The one ring to rule them all... :)

Intel Pentium 133 MHz (SY022)

Intel Pentium 166 MHz MMX (SL27K)

Intel Pentium 2 350 MHz (SL356)

Intel Pentium 3 1 GHz (SL52R)

Intel Pentium 4 1.7 GHz (SL57V)

VaJ4AB.jpg

LAq92V.jpg

v5BMgr.jpg

kBPVk9.jpg

ZkyGVg.jpg

bDoN2G.jpg

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ses kartında MIDI (joystick :P ) girişini görünce hüzünlendim..

Edit: Karıştırmıyorum değil mi? Aklımda bu girişe hem MIDI klavye vs. hem de PC joystick giriyordu diye kalmış. Ben QuickShot joystick bağlıyordum tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aureal Vortex 2 tam efsane. O alanın en efsane kartı Diamond Monster Sound MX300. MX400 ESS tabanlı diye bir ucube çıkardılar sonradan ama hiçbişiye merhem olmadı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Define buldum arkadaşlar :) İşlemci koleksiyonumuz bugüne kadarki en büyük genişlemeyi yaşayacak... Bu akşam vakit bulabilirsem fotoğrafları ekleyeceğim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
7 7

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok