The Division
1 1

Bu konuda 150 mesaj var

Cherry istiyorsan hepsini es geçip direkt cherry marka alsana NZXT nin oldugu siteden.. Gamer klavye diye x2 fiyata satılıp hayatımda kullanmadıım makro tuşlarının elime/etime değmesi yemekten çıkan limon çekirdeğinden sonra en sevmediğim şeydir.. 

Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merak ettiğimden sormuştum Ozan.:)

Klavye yazılımı bugüne kadar kullanmadım, hiçbir tuşa bir fonksiyon falan atamadım, makro v.b. kullanmadım, benim için o konuda önemli olan şeyler kullanımının rahat olması, tuş hissiyatının bana iyi gelmesi, elimdeki diğer donanımlara uyumu ve doğru düzgün görünmesi.

Logitech Atlas bence güzel ama bunu beğenmedim tip olarak, tabii bu şahsi birşey, burada açık Atlas var ve tuş hissiyatı da fena değildi denediğimde ama yine de bendeki Razer Blackwidow Stealth daha iyi buna göre, bu da hissiyat olarak aynı ise sevmem ben.:)

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cherry istiyorsan hepsini es geçip direkt cherry marka alsana NZXT nin oldugu siteden.. Gamer klavye diye x2 fiyata satılıp hayatımda kullanmadıım makro tuşlarının elime/etime değmesi yemekten çıkan limon çekirdeğinden sonra en sevmediğim şeydir..

Aynen katılıyorum, dediğim gibi o tarz makro v.b. tuşu asla kullanmadım, hiç gerekli değil bence de. Ama tabii herkesin kullanımı da farklı, ancak buradan pek çok kişinin de devamlı o tuşlara ihtiyaç halinde olduğunu, olmazsa ne yaparım falan dediğini zannetmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cherry klavyeleri tabi daha sade ve ışıksız anladığım kadarıyla. Bir de bu nzxt satan sitede yıllardır ön sipariş diyor. Herhalde geleceği falan yok yakında bunların. :)

Dediğinde haklısın, klavye konusunda en önemlisi hissiyat. Yani tuşların sana verdiği rahatlık ve kullanım kolaylığı. Ama 300-500 lira verince birkaç cicili bicili ekstra özellik de olsun istiyor insan tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam Logitech farklı dilde bir klavyeniz varsa ona dilinize uygun tuş takımını gönderiyordu. Turuncu forumda bir dolan istersen @@Ozan Başeski orada görmüştüm sanırım Amazon dan alıp daha sonra Logitech den Türkçe karakterleri alanları (G710+ için bu söylediklerim).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ışıklı olabilir bence klavye, olmalı da hatta ekstra tek beklentim budur yani iyi bi klavyeden..

Buna da katılmamak elde değil.:)

Bana göre de ekstra ise bunu ararım ancak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Macro tuşları zaten Razer Blackwidow Chroma haricinde hiçbirinde yok bu modellerin. Benim için makro tuşu olmuş olmamış dert değil. Benim için en önemli konular tuşların rahatlığı,yazarken, oyun oynarken verdikleri his ve geri bildirim, mümkünse TR layout olması ve ışık konusu. Işık olsun deniyorsa ki bence olması şart;  bu klavyelere yıllarca bakacağımız düşünüldüğünde bakmaktan sıkılmayacağımız bir renk olmalı ya da RGB farkını ödeyip ona yönelmeli diye düşünüyorum. Eğer az yer kaplasın deniyorsa nümerik klavyeden de vazgeçmek lazım ki herhalde bunu yapmak pek istemem. Türkçe layout almak büyük avantaj gerçekten bir de ama maalesef seçenekler çok kısıtlı o konuda da. G710+ ile G810 ve Razer Blackwidow Chroma dışında yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nümerik klavye işim gereği ve işyerinde kullanıyorum, hatta olmazsa olmaz da evde asla ihtiyacım yok, evde eğer ne bileyim iş güç yapıyorsan, Excel v.b. girişlerin falan varsa ancak o zaman gerekir, nümerik klavyeye de gerek yok benim için, az yer kaplamasından ziyade performansla da ilgili, ne kadar sadelik, hakim olabilme, el göz koordinasyon yüksekliği o kadar iyi benim için.

Ben ama diğer türlere göre çok fazla online FPS oynuyorum, başka oyun alanlarında hatta bu alanda da kullanan, kullanmadan edemeyen falan vardır, bilemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Makro tuşlarını kullanıyorum, ofiste kes kopyala yapıştır çok pratik oluyor yine  bazı mühendislik programlarında bir tuşla birden çok komutu verebiliyorum rahat oluyor.

gizliliği önemli olmayan şifrelerimi tek tuşla yazdırıyorum bunun gibi şeyler

Oyunlarda bu klavye üzerindeki makro tuşlarını BF4 hızlı araç alabilmek için falan kullannıyorum, bir ara otomatik spotlama içinde kullandım, bir ara jet uçağının hızını

ayarlamak için kullandım. Bence oyun için olmasa da olur yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu, The Division'dan uzaklaşmaya başlamış olsa da ( :) ) ben de makro tuşlarını kullanıyorum. Özellikle masa üstünde gündelik tuş kombinasyonlarını makro tuşlarına atamak kolaylık sağlıyor. Nümerik kısmı olmayan klavyelere ise hiç yaklaşmıyorum (alışkanlık).

G710, o fiyatla oyunun da parasını fazlasıyla çıkarıyor zaten. Sırf mekanik klavye diye 600-700 TL çok fazla (Razer'lar da aynı problem). Ayrıca ergonomi sıfır bu klavyelerin çoğunda.

Bir de oyun için hala uPlay hesabı zorunlu mu? Kurtulamıyor muyuz şu uPlay denen gereksizlikten?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uPlay maalesef zorunlu, Steam'den de alsanız öyle.

Mekanik gaming klavye olayına dönersek, yukarıda dediğim gibi yıllarca kullanacağımız bu klavyede ya bakmaktan sıkılmayacağımız bir renk seçeceğiz ya da 40-50 dolar fark verip RGB modelini alacağız. Tabi G710+ falan gibi modellerde böyle şeyler yok, bir de tipi odun gibi o modelin. Pek sevemedim nedense. O yüzden eğer TR olmasa da olura kendimi ikna edebilirsem Amazon'dan Corsair K70 RGB alıp geçeceğim, yok illa TR olsun dersem G810 ile Blackwidow Chroma'dan biri olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klavye değiştirmeyi çok severim 3-4 ayda bir raftan birini alır ötekini koyarım, arada mekanik olmayan düşük stroklu modeller bile kullanmaktan zevk alıyorum. Ne olursa olsun klavye Türkçe olmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

numeric kısım SF gibi oyunları klavyeyle oynayanlar için de vazgeçilmez...

Yenisinde mümkün değil.:)

Varsayılan haliyle de iyi bence ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam den şimdi bakıyorum da oyun + dlc ler = 179 + 193 tl. Ama gold edition 230 tl. Bu gold edition tüm dlc leri de içermiyor mu zaten?

Çevremde bu oyunu oynayan kimse yok ve o yüzden pek almak istemiyorum ama chw ahalisinden steam den alan veya almak isteyen varsa sepete attım onaylayacağım, arkadaşlarla oynaması zevkli bir oyun çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Makro tuşlarını kullanıyorum, ofiste kes kopyala yapıştır çok pratik oluyor yine bazı mühendislik programlarında bir tuşla birden çok komutu verebiliyorum rahat oluyor.

gizliliği önemli olmayan şifrelerimi tek tuşla yazdırıyorum bunun gibi şeyler

Makro benim icinde olmazsa olmaz. Logitech in yazilimi gercekten harika ayar acisindan. Yanlis hatirlamiyorsam Logitech lerde 3 x 6 toplam 18 makro atanabiliyor. Hepsini kullanıyorum.

Bir klavyede olmazsa olmazlar en azından benim icin makro, numerik tuslar, L seklinde enter tusu ve standart tus dizilimi. Son dönemlerde en cok G710 kullaniyordum ama oglan dogdugundan beri g105 kullanmaya basladim. Evde bangir bangir muzik caliyor adam rahatsiz olmuyor ancak mekanik klavye sesinden nefret ediyor.

Bu arada g105 standart bir klavye. Mekanikten sonra kullanım deneyimi olarak attan indim eşşeğe bindim tarzi bir his yasamadim....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aldım, grupla falan sarar, tanımadığım adamlarla bile zevkli ama tanıdık grupla çok daha iyi olur tabii. Grafikler falan yine gayet iyi, betasından da sanki bir miktar daha toparlamışlar gibi performansı.

Yine third person shooter sevenler varsa hoşlarına gider, zaten fazla gelmiyor böyle TPS oyunlar.

Kısaca oynanır yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de videolarını , twitch yayınlarını falan izliyorum ama ucuz oyun almak içime öyle işlemiş ki 180 TL veresim gelmiyor. Bir de GTX860m ile oynanır mı sizce bu oyun?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok