Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 565 mesaj var

rpi ile çok yüksek kalitede müzik dinlemek mümkün araya ekstra USB bilmemne vs arabirim koymadan diyorlar. 

I2S arabirimi doğrudan bu iş için biçilmiş kaftan zaten tüm DAC cihazları I2S arabirimini kullanırlar dijital sesi transfer ederken diyorlar. 

https://volumio.org/raspberry-pi-i2s-dac-sounds-so-good/

Bu arada hala MIDI vs ile amatörce uğraşıp retro oyun oynayan varsa rpi ile Roland veya Yamaha kalitesinde MIDI enstruman yapılabiliyor. http://www.philscomputerlab.com/general-midi-raspberry-pi.html eski bir DOS makinesine bağlamak için bire bir. 

DOSBox vs kullananlar için şu güzel ben kullanıyorum duke3d, raptor ve doomda gayet güzel sonuç eriyor. 

http://coolsoft.altervista.org/en/virtualmidisynth

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Whathifi sanki herkese mavi boncuk dağıtıyor gibi geldi bana. İncelemeye gelen her ürüne "Editörün seçimi" ödülünü veren yeniyetme donanım siteleri havası var. Pek itibar etmiyorum yazdıklarına.

Benim bulduğum birkaç sitede öyleydi. Mesela profesyonelin sitesindeki bir incelemeyi okuyunca ürüne yöneliyordum ki sonra adamın incelediği her ürünü çok beğendiğini ,hayran kaldığını fark ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon'da fazla forum almamış henüz yeni bir ürün olduğu için ama şurdaki kısa incelemede giriş seviyesi için iyi diyorlar:

http://www.head-fi.org/products/feixiang-fx-audio-dac-x6/reviews/16773

şu da popüler, düşünebilirsin:

https://www.amazon.com/FiiO-E10K-Headphone-Amplifier-Black/dp/B00LP3AMC2/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1482755726&sr=8-2&keywords=audioengine+d1

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon.de'den yediğim kazık sonucu başa döndük :)

Reddit'te bunu kullanan çok ama iki hoparlör ayrı ayrı güç aldığından her seferinde ikisini de açıp kapamak gerekiyor. 

https://www.amazon.de/KRK-KKRP5G3-Rokit-5-G3/dp/B00EUVFGKY/ref=pd_sbs_267_16?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=WFYJ7M9B7CWHBCSSY1VK

Klipsch e yöneleceğim gibi.

https://www.amazon.de/Klipsch-Regal-Lautsprecher-Bluetooth-Wireless-Technologie/dp/B01BN8Y3TG/ref=pd_sbs_267_8?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=WFYJ7M9B7CWHBCSSY1VK

Edifer da şu var.

https://www.amazon.de/gp/product/B01A91JMTO/ref=ox_sc_sfl_title_8?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Tomshardware almanya 'de incelenmiş ikiside.  Klipsch öne çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DSD bulmak dert değil de

Bunları hakkıyla dinlemek dert. sikko kulaklıkla zehirlendim. Daha öte bir alet ile dinlersem bir daha herhangi birşey (daha aşağısı) ile müzik dinleyemeyebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez

Ustat bir onerim olacak incelemelerinizle ilgili... Incelemeleriniz, icerikte benzer/muadil urunlere de deginirseniz, daha da doyurucu olur bence... Ornegin Audioengine A5+ incelemenizde muadil urunler ile karsilastirma olmasi faydali olurdu... Gerci tabii birkac senelik inceleme yazisi o (fiyat 1150TL imis o zamanlar, simdi 2050TL  :cry: ), yeni incelemeleriniz farkli olabilir... 

Konusunu acmisken sorayim; A5+ bu fiyata alinir mi yoksa muadil urun oneriniz olur mu?.. Kullanim Playstation, TV (film-dizi) ve muzik seklinde olacak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ortaya bir laf atıp kaçacam, olacaklardan sorumlu değilim.

Plakların ses kalitesi çok abartılıyor, iddia edildiği kadar iyi değil.hatta SACD den kötü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ortaya bir laf atıp kaçacam, olacaklardan sorumlu değilim.

Plakların ses kalitesi çok abartılıyor, iddia edildiği kadar iyi değil.hatta SACD den kötü.

Keske oyle olsa....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez

Ustat bir onerim olacak incelemelerinizle ilgili... Incelemeleriniz, icerikte benzer/muadil urunlere de deginirseniz, daha da doyurucu olur bence... Ornegin Audioengine A5+ incelemenizde muadil urunler ile karsilastirma olmasi faydali olurdu... Gerci tabii birkac senelik inceleme yazisi o (fiyat 1150TL imis o zamanlar, simdi 2050TL :cry: ), yeni incelemeleriniz farkli olabilir...

Konusunu acmisken sorayim; A5+ bu fiyata alinir mi yoksa muadil urun oneriniz olur mu?.. Kullanim Playstation, TV (film-dizi) ve muzik seklinde olacak...

Hocam incelemeye devamli ürün geliyor ben referans olarak kabul ettiğim audioengine gore kiyasliyorum. Her seyi birbiri ile kıyaslamak mumkun degil ne yazik ki. Soru gelirse yapiyorum onu...

Tr piyasasi icin Audioengine hali hazırda ve benim denediklerim arasında en basarili urun. Bun en yakın ve donanim olarak üstün Kef Egg var. Arkasindan farkli markalar geliyor. Fiyat performans urunu ise Steljes NS3...

Tr diye israrla belirtmemin sebebi yurtdisinda hemen her firma bu tarz hoparlör yapti ve bunlarin bazılarının basarili olduklarini duyuyoruz.. o tarafta alternatif cok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audioengine A5+'i direkt olarak PS4 Pro'ya baglayabiliyor muyuz?.. Yoksa DAC vs. mi kullanmak gerekiyor?..

Yine bu hoparlorleri TVye veya media player cihazlara (Minix X8-h, apple tv vb.) direkt baglayabiliyor muyuz?.. Netflix, Digiturk Play vs icin...

Son olarak farzedelim ki Spotify'dan muzik dinleyecegiz; iPhone ve iPad kullanabilir miyiz, yoksa illa PC'ye mi baglamak gerekiyor?..

(Is arasinda aceleyle yazdim, anlamsiz gelen sorular olabilir)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL PS4'te RCA ses çıkışı yok; sadece optik çıkış var. Audioengine a5+'ta da optik giriş yok. O yüzden konsoldan doğrudan ses çıkışı veremezsin. Benim yaptığım gibi yaparsan olabilir yalnız. Konsoldan HDMI üzerinden TV'ye sesi iletir, TV'nin RCA çıkışını da A5+'a bağlayabilirsin.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL kullanılan DAC a bağlı.

Klipsch e bakabilirsiniz. Onun üzerinde kendi dac ı var, bt desteği de var. Edifier ın da yine benzer modeli var .

Najaz'in belirttigi HDMI > TV > RCA cikisi konfigurasyonunda DAC yok...

Klipsch'in modeli R-15PM ise onun fiyati A5+'tan neredeyse %50 daha fazla, su an icin o kadar veremem... 

Q Acoustics BT3'e baktim, dahili DAC ve aptX destekli BT var (Apple desteklemiyor gerci aptX'i)... All-in-one cozum aslinda... Fiyat A5+ ile asagi yukari ayni... Incelemelerde cok iyi puanlar almis (yalniz bu meretin detayli spec.lerini bulamadim)... Frequency responce 20Hz-20kHz diye geciyor ki insan kulaginin duyabilecegi limitler de bunlar kabul ediliyormus... Okuduklarimdan yola cikarak buradaki asil onemli figur 20Hz; bu deger ne kadar dusuk olursa basslar o kadar "derin" oluyormus... A5+'da bu deger 50Hz mesela, bayagi bir fark var... Gerci "30Hz'den asagisi duyulmaktan cok hissedilir" seklinde bir yorum okudum ama ne kadar dogrudur bilemiyorum... Ayrica her ne kadar 20Hz yazsa da bunu ne kadar temiz verebiliyor onu da bilemiyorum... 

Aslinda okuduklarimdan yola cikarak su sonuca vardim; once dinlemek sonra almak lazim, rakamlar tek basina birsey ifade etmiyor... 

Bir diger alternatif Steljes NS3'e de baktim... Bu da ayni sekilde all-in-one cozum; dahili DAC ve aptX destekli BT var... Bu da incelemelerde bayagi begenilmis, ozellikle fiyat/performans olarak... Fiyati ozellikleriyle uygun sekilde digerlerine nazaran daha ucuz, ucuz derken bayagi bir ucuz, 240 Euro + KDV, 1150TL civari... Uygun fiyatli cozum arayanlar icin bicilmis kaftan... 

Neyse, sonucta;

A5+'ta dahili DAC ve buna bagli olarak optical input ile BT olmamasi benim gibi kullanmak isteyenler icin buyuk eksiklik... Bunlari isteyenler icin de zaten HD6'yi cikarmislar zaten ama onun da fiyati A5+'in 2 kati... BT3 4" iken A5+ 5", ki okudugum kadariyla bayagi onemli imis bu boyut meselesi bu konuda... Boyu da islevi de yani ^_^... Seklen guzel, beyazi sahane mesela... Bu arada Teknoseyir'deki incelemeyi izledim ama pek doyurucu gelmedi onu da belirteyim...

@@arigon'un bahsettigi Q Acoustics BT3 kagit ustunde daha mantikli bi secim... Incelemelerde de cok cok iyi ama yine de sans varsa bizzat dinlemek lazim sanirim...

Tabii cok da kasmamak lazim, beynim sulandi arastirma yapayim derken hahaha... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok